Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
10. feb 2010

natali: tak svadbicku sme naplanovali na 10. aprila tohto roku uz mame co to vybavene ale este nas toho aj vela caka ale snazim sa vsetko v klude riesit lebo nechcem sa stresovat a drahy mi v tomto moc nepomoze, on chce aby som si vsetko vybrala podla seba ako sa mi paci, nechce mi do toho kecat je zlaty 😅
urcite je to najkrajsi pocit ked prvy krat pocujes bit srdiecko drobca, u nas to tiez tak bolo, az na to ze drahy ma cakal v cakarni chudacik... no a zajtra uvidim drobca zas, min. tyzden som bola na poradni a zajtra idem na vysetrenie proti vyvojovym vadam na sono a krv

lulu4
10. feb 2010

andreaerdna: drzim ti velmi palceky, uvidis vsetko bude oki, a urcite nam potom podaj hlasenie 😀

elko69
10. feb 2010

andrea budeme neboj vsetko bude dobre :D tak vitaj medzi nami teda...

natalia mne prva slza vyhrkla ked mi potvrdil ze som tehu - to v cakarni ludia namna sice divno kuk ale asi pochopili lebo som bola s kamosku a ta sa len opytala ci som teda tehu a ja len som prikyvla a rozplakali sme sa obe :D a potom druha slza bola ked mi povedal ze je to chlapec - vcera priamo na tom lozku ked som bola...

dugyna
10. feb 2010

no ahojte kocky..bola som trosku v tescu napravit nasu farebnu situaciu..tak odfotim..kukpila som polodupacky ruzovo.merunkove a druhe kevtovane..a jedny satocky take flisove aj s bodynkom..a flisove capacky.. 😉 🙂 😉
tak sa tesim.. 😉 😉 😉
no baby ako pisete nebude Dugynko ale je Dugynka, a to sme ju volali od zaciatku Dugynko a maly 😀 trosku som bola z toho prekvapena..lebo ani nemam zhorsenu plet ani sladke mi nechuti skor kysle a maso..a brusko no tazko baby povedat..predtym mozno roztiahnute a teraz mam opacny pocit ze sa zacina akosi tahat dopredu

ale aj tak vam musim povedat ze nasa malinka bude aj tak bledunkomodra 😀mne sa proste tie vecicky zdaju krajsie..to tiz nenasla som tu klasicku jemnunku ruzovu..

a moj drahy tesi sa z dievcatko..nie je tip ktory musi mat chlapca..on povedla ze hlavne nech je malinka zdravucka 😀a ze ju lubi

lenocka ja uz nemam co uvidiet pri porode....lebo geneton je 100%v mojom tyzdni tehu..proste nemam v krvi chromom Y a tym padom je jasne dievcatko...jedine ze by zamenili krv 😀 😀 😀

rogerke som pisala cakam co odpise..

elko ty mas krasnu fotecku 😉

hepy sprav si testik uz jasne 😉

natalia777
10. feb 2010

jooooj baby, ja velmi neverim na tie pohlavia, lebo mne povedali v 18 tyzdni ze chlapcek a o 2 tyzdne na to ze dievcatko 😀 tak som cele tehotenstvo nevedela co cakam a nakoniec to predsa len bolo dievcatko 😀 ale poviem vam je to jedno co cakate, najkrajsi pocit je ked to budete drzat v naruci po porode 😀

😀 pani teda pocas tehotenstva je tych krasnych pocitov straaaaasne veeeeelaaaaa 😵

elko69
10. feb 2010

dugy dakujem...my sme si to inak asi vymenili,lebo vy ste ju stale oslovovali v muzskom rode a my jeho zase v zenskom,teda ja :D hehe lebo sak na jednej strane mi povedali ze to bude chlapec lebo som opeknela /co ja nevidim/ a na druhej strane ze baba lebo mi to slo do bokov..

lulu4
10. feb 2010

dugy: tak si to pekne napravila uz si kupila nieco do ruzova, nieco kvietkovane tak mala bude fesanda 😀 ved prave je to jedno hlavne aby sa obaja rodicia tesili a lubili ho 😀 ale urcite je to super pocit ze uz viete co cakate, to je paradicka

dugyna
10. feb 2010

kocky takze ja periem vecicky normalne v persile a avivaz pouzivam takeho macika z rakuska..ale maju ho aj u nas v jednej drogerii...alebo lenor.. 🙂 a hotovo

dakujem vam vsetkym za gratulacie k dievcatku 😉

liv kyselinu podla toho ktoru mas..ja si davam kazdy den rano 1tbl..ak zabudnem tak kazdy druhy 😉

rogi je este kinderko..ale za v najblizsich dnoch sa to uz zmeni..ze dufa ze zajtra 😉 tak idem pozistovat..

liv lulu my sme boli na odbere v genetone o 15.45h a o 23.21 nam ta dr.pisala sms ze to bude dievcatko 😉 😉 😉

lulu ultrazvuk nemas 100%absolutne..pipik moze byt pupocna snura 😀

yoda ahoj..som nastihala posledne dni poslat na julovky spravy o mirke..lebo sme boli na plese a mame vybavovacky so svadbou..a dakujem za gratulaciu

lulu este nie sme 100% rozhodnuty ci bude kristinka uvidime este 😉

dugyna
10. feb 2010

andrea drzim palceky 😉

janefonda
10. feb 2010

Ahojteeee!!!
Dugyyyy...dalsie dievcatko do partie, GRATULUJEM , aj my sme si celu dobu mysleli, ze to bude chlapec a ona ze baba nasa zlata sa z toho vyklula 🙂 ja som mala donedavna tiez vsetky farby oblecenia pre malu, len nie ruzovu, ale kamoska mi dala veci po malej tak mam uz kopec aj ruzovej. Budem to musiet nejako vyvazit.
Elkoooo... GRATULUJEM k chalanovi!!!
Ja mam pocit, ze odkedy viem, ze to bude baba odvtedy mam zhorsenu plet- psychika asi?, tento tyzden som na tom zatial najhorsie, cele celo vyhadzane 😒
U nas od rana snezi, tak som milemu povedala, ze sa chcem ist prejst medzi vlocky, tak za pol hodku vybehneme von! 🙂
Lulu a tebe sa uz svadbicka pekne blizi!!!
Natalia mala ti urcite robi radost, dnes som citala, ze novorodeniatko prespi 16 hod. denne, mali by to povedat kamaratkinej malej nech o tom vie aj ona 😀 lebo ta teda toho moc nenaspi.

lulu4
10. feb 2010

Jane: jeej u vas snezi, to je fajn, tu to uz akosi prestava ta zima, ako je stale kosa vonku aj sneh sa drzi ale to uz taky stary, nesnezi a nesnezi 😀
no ani nehovor pomalicky sa ta svadba blizi veru veru, a zacinam sa trosku bat aby som vsetko dovtedy stihla, chcem hlavne objednat dnes alebo zajtra uz tie oznamenia a pozvania k svadobnemu stolu, lebo to len odkladam 😀 a uz by sme mohli ist tie obrucky a oblek a saty pre nevestu a popolnocne konecne ist niekam pozriet ale mojho draheho taketo nakupy tak nebavia, bude to musiet prezit 😀 😀

dugyna
10. feb 2010

elko slzicka stastia alebo malinkeho smutku ze to je chlapec 😉 😉 😉 ?
no baby ja tiez mam peknu plet a drahy ze som taka peknucka peknucko tehotna..brusko neviem..ale nechuti mi moc sladke.a ani raz som nezvracala takze sme mysleli ze bude chlapcek..a nevadi aj tak sa na malinku tesime nasa Dugynka 😉 😉 😉

jane dakujem

rogi pise ze super spravicky o mirkinej malinkej 😉 sa tesi
a ze sa uz otvara, vcrea mala cely den krce v podbrusku,dnes od obeda tak ze snad zajtra to vypukne naplno 😉 rano ze bola otvorena na 1,5cm a krcok na 1cm a ze sa uz tesi na drobca 😉

lulu4
10. feb 2010

dugy: aj ty posielas dobre spravy o rogerke, nech uz sa to narodi, hlavne sme vsetky zvedave co to bude 😀 a urcite hlavne aj ona.... no na 1,5 cm to este nie je vela ale uz snad to pomaly vypukne 😀 ze ju pozdravujeme a drzime palce...

dugyna
10. feb 2010

elko no sak snad nase deticky pochopia..ze sme ich opacne volali 😉

lulu v carefure v perzke je obchod so spolocenskymi satami a amju tam vypredaje..a maju tam aj vsadoben..videla som za 100-135 eur..a spolocenske 53

elko69
10. feb 2010

jane dakujem ...ja mam pocit ze mam stale zlu plet a preto som myslela ze to bude baba a vidis to nakoniec chlap jak hora...

lulu ani mojho to nebavilo ale musel a behal veru somnou vsade teda okrem svadobnych siat,tie som obehla so svokrou,svagrinou,maminou a mojou sestrou to bola babska jazda az sa z nas ta pani co nas obsluhovala smiala ze ju az kutiky ust boleli :D a ze mame chodit kazdy den aby bolo tak veselo v praci :D lebo moja sestra s moju svokru su take trhle takze bola sranda :D uzi si to hlavne su to tie najkrajsie pripravy :D teda podla mna hej!!!

janefonda
10. feb 2010

Lulu hej uz to tu vyzera na taku mini kalamitku, na SVK by uz bolo vsetko isto upchate 😝 Vytrvale a huste snezenie trva uz niekolko hodin, ale je to krasne, len nech sa vysnezi dnes kedze v piatok cestujeme, nech su dovtedy pekne suche 😉
To sa ziadnemu chlapovi nechce chodit na nakupy, to je normalne, moj sa tiez az tak moc nezapajal do priprav, milacik urob ako chces znelo z jeho ust 😀 jasne, mal potom pokoj. Ja som mu len oznamila, ze co a ako a bolo. Ale dodnes ma chvali za vyber fotografa 😉
Vcera do stvrtej rana som bola s mm v robote a pozerali sme NHL, tak ale som zistila, ze ked som takto dlho hore tak dokazem potom prespat v kuse aj 4 hodky, to sa mi uz nestalo ani nepamätam! Som nakoniec spala do 12:00 neuveritelne,po prebdenej noci sa citim konecne vyspata 🙂
A zajtra ideme pozriet ostielku pre nasu malu, som dnes nasla letak v schranke, postielka, madrac, hniezdo, baldachyn, vankus, paplon 99 eur. Tak ju chcem vidiet, ale vyzera dobre. Lebo interspar oslavuje 40 rokov tak robia velke akcie 😉
Baby na kolkatke periete veci pre babo?

elko69
10. feb 2010

dugy no snad si to nebudu pamätat :D

jane tak to je super cena takto so vsetkym veru!!!!!!!

janefonda
10. feb 2010

elko ved aj sa si myslim, ze dobra cena, ale chcem si to pozriet a ak sa nam zapaci zajtra uz budeme mat postielku!! 😉

lulu4
10. feb 2010

Jane: tak to chodte urcite tu postielku pozriet, s tym vsetkym co pises za taku super cenu tak to uz hej, to by ste dobre kupili....
len nech tam aj vam pekne nasnezi, minule si sa stazovala ze mi tu mame snezik a vy nic moc tak teraz je vam dopriate...
a necudujem sa ze ta chvali za fotografa lebo fotky mate ozaj jedny z najkrajsich co som videla....
chlapi su uz taki radsej to nechaju na nas aby mali svaty pokoj ale oblek si bude musiet ist vyskusat a hlavne obrucky vybrat tiez, takze to ho neminie 😀

elko69
10. feb 2010

no jasne ked bude dobra nevahajte a kupujte :D

lulu4
10. feb 2010

to keby tu nejaky rozumny obchodnik spravil taku dobru cenu, tu len na vsetkom zbohatnut, a hlavne na detskych potrebach a vecickach, tie malokedy zlacnia 😢

lulu4
10. feb 2010

mne aj drahy dosiel skor domov z robotky ze sa neciti dobre, uz druhy den pije ten horuci napoj coldrex pri chripke a nachadnuti, varim mu cajiky s citronom tak hadam ho to prejde, teraz sa ani nepusinkujeme radsej 😀

lulu4
10. feb 2010

dugy: to fakt, ty vsetko vycmuchas ale to myslim v dobrom, dobre tipy mi davas... len keby sa mi tam chcelo ist, dnes budeme trcat doma lebo nam maju prist odpisovat tie merace na radiatoroch a maju nam doviest tu umyvacku tak sa tesim

janefonda
10. feb 2010

Lulu no a teraz mame koooopec snehu! Pojdeme sa nim trosku obhadzat 😝
Obrucky aj moj vyberal sam, len ma tam zobral a povedal, ze tieto. Lulu dik za chvalu fotografa, myslim, ze pomer cena a kvalita sa u neho sklbili dohromady. A vy budete mat akeho fotografa???
Elko ved aj pojdeme a kupime, a este k tomu tam vyhodili kopec oblecenia pre deticky, tak zajtra asi miniem vela euracikov 😀 Aj na kozmetiku penatan, co je teda velmi oblubena maju -30% tak mozno kupim aj z nej. 😉

lulu4
10. feb 2010

Jane: normalne by som do toho intersparu isla aj ja sakris, skoda ze tu nic take nemame 😖
no fotografku mame cez kamosku vybavenu, este sa s nou mame stretnut niekedy koncom februara a dohodnut detaily... je to profesionalka, foti aj pre jednu TV tu na SVK a ine vselijake akcie a modelky,svadby a tak som zvedava co stvori nam 😀 hlavne aby nam vyslo pocasie chcela by som vonku pekne foto, tak nech neleje ako z krhly ten nas velky den

janefonda
10. feb 2010

inak interspar je aj v Hainburgu a akcia plati od zajtra, lulu tak z BA je to kusok na aute, mozno by sa vam aj oplatilo ist mrknut 😉

janefonda
10. feb 2010

Tak sa uz tesim na vase fotecky, urcite budete krasni! Jasne, ze by bolo supr keby ste mali krasne pocko, ale aj keby nie nenechaj si to pocasim pokazit! 😵

elko69
10. feb 2010

janefonda tak potom super,zajtra pribudne asi vela novych veci..ja sa akurat chystam zajtra do Blavy ko Ikei kupit este jednu komodu a par veci potrebnych takze tiez nieco pominam aj ked asi nie na babo,uvidime na co natrafime :D

lulu4
10. feb 2010

idem kočky, ja som stale nespravila tie zemiakove placky az sa hanbim, tak idem sa do toho pustit....
inak ma casto tak napina aj cez den akoby mi to prislo az do krku a ma pocit ze uz uz to ide von a zase nic som myslela ze uz s tym bude pokoj a za posledne dva dni otras... to nie je asi ta zaha ze? lebo ja to nepoznam ma zaha nepalievala tak neviem aky je to pocit, nie ze by som si ho zelala 😢

janefonda
10. feb 2010

lulu mna zaha tiez nikdy nepalila, az pocas tehu, ale teda to mi bolo hned jasne o co ide...neprijemne palenie az v krku. 😒 myslim ze u teba su to este nevolnosti, aj ked no ktovie. Väcsinou zaha zacina palit az neskor, ked je mimco väcsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre