Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
10. feb 2010

no ano z ultrazvuku tak som zvedava ci sa to v 30tt nezmeni hahaha hmm co je gentonu?

natalia777
10. feb 2010

mirka, to je riadna blbost teda 😀 ja som rada, ked moja pospi nejakych 8 hodin cez den co je asi aj vela 😅 co som napisala...... neviem aky mudrc pise take veci.....ale mozno su aj deticky co toho naspia az az, ale moja je riadny sibal....... niekedy pri kojeni neviem kto skor zaspi 😀 ja ci ona? 😀

vejula
10. feb 2010

liv ani neviem kde ideš 😒 som akosi mimo...

mirka hej videla som ho presne pred týždnom v 31 tt a vraj je všetko OKi. Drobček mal cca 1700 g otočený dolu hlavičkou a mieri v poriadku 🙂 Ty si kedy videla maličku?

mirka12011
10. feb 2010

to hovorili vcera ci predvcerom v zenskom magazine chodi na stv a hovorili o detickach a jedna doktorka to zapotila 😉
liv peknu cestu a davaj pozor

mirka12011
10. feb 2010

vcera hihih kontroloval doktor a ukazoval na sone ako je otocena aj placentu ako je nizko mi ukazoval...jejej vahu neviem ale hovoril ze vazi tolko kolko by mala v tomto tt
lliv ide do prahy 😉

natalia777
10. feb 2010

ja si osobne myslim ze je viac deticiek, ktore toho vela nenaspia, moja krasne spinkala prve dva tyzdne, ale ako je starsia vsetko chce vidiet 🙂 dokonca niekedy aj ked spinka, tak jedno ocko ma pootvorene 😀 aby jej nahodou nieco neuslo 😀

mirka12011
10. feb 2010

😀 zvedavec maly hhihhi betarka z nej bude hihihi

liv1
10. feb 2010

veji idem do prahy ako pisala mirka 😉 . zajtra tam mam pracovne stretko a mm tiez tam ma cosi vybavit, takze cestujeme a vratime sa bud zajtra vecer, alebo v piatok rano.

mirka budem davat a dakujem. 😉

a ten geneton, to je take zariadenie kde zistuju pohlavie dietatka uz vo velmi skorom stadiu a to len z krvi co ti zoberu z predlaktia. lucy na tom bola tak nas navnadila, stoji to 60 eur a ked je to vo vyššom štádiu tak ak to nie su dvojicky je to na 100 %. v nižšom štádiu asi ako som ja je to cca na 90%. robia to v blave.

vejula
10. feb 2010

tak stastnu cestu prajem liv 😉

janefonda
10. feb 2010

liv dobre docestujte! 😵

miroslava89
10. feb 2010

ahojte 🙂 nasa malinka asi dlho malinkou neostane 😅.. len pribera a pribera, dnes mala 610gramov 🙂 😵
zltacka jej kraasne ustupila🙂.. a inak je uplne zdravucka vsetky vysetrenia ktore jej doteraz robili mala vynikajuce vysledky🙂
a je to proste nasa mala bojovnicka 😵

lenocka84
10. feb 2010

ahoj mirka
jooooj taky zaciatok, az som sa zlakla kym som k tomu cislu neprisla, super
to je perfektne

vejula
10. feb 2010

mirka, ty vieš človeka teda napnuť, tiež mi zo začiatku normálne dych zastavil... Joj ale som moc rada že si to tak pekne ukončila 😵 ... Ak ti mám pravdu povedať, tak od začiatku som tomu verila, že ked sa v tom nebíčku ozývalo tolko prosieb našich malých bábetiek, tie tam maju ešte protekciu 😀 😀 😀 Gratulujem 😵 Vážne krásne priberá, maličký zázrak 😉

mirka12011
10. feb 2010

ja som sa zlakla len kym som dosla k prvemu smailiku tak uz mi doslo, ze to mirka dobre myslela.....jejej to je super sprava len tak dalej....

vejula
10. feb 2010

mirka rada šokuješ sa mi zdá 😀

lenocka84
10. feb 2010

a hlavne jej to celkom ide
ale je dobre ze malicka rastie, parada
aj moj mm sa pripaja k pozdravu, a zela vsetko naj naj, a pekne nech gramy idu hore

vejula
10. feb 2010

a čo ty lenočka, v poslednom čase sa zdá že s drahým celkom v pohode, že?

lenocka84
10. feb 2010

veji aj ano, nechcem to zakriknut

vejula
10. feb 2010

jasnačka radšej si poklop po dreve... A maličký už kopká poriadne?

dugyna
10. feb 2010

hlasim prichod spat ku konikovi 😉 odfotim za chvilinku nakup 😉 😉 😉 😉 😉 za polovicnu cenu 😀

miska1981
10. feb 2010

ahojte,
tak ja som uz zo sona doma, som stastna, ze dietatko je v poriadku, necitila som ho preto, lebo sa "prestahovalo" trosku vyssie do bruska 🙂 otocilo sa hlavickou hore a tym padom ma netlacila ani hlavicka ani to necitim ako predtym, aj ked ten UTZ ho navnadil a uz ho konecne citim babulku moju vytuzenu 🙂

vejulka dobre si sa rozhodla, porodnica v Cadci je na vysokej urovni a niektore zeny zo ZA chodia rodit k nam do MT, nie su tam moc spokojne so starostlivostou.

mirka super, ze malinka pribera dobre znamenie, bude z nej silna zena 😉

lenocka84
10. feb 2010

maly uz robi asi kotrmelce, a obcas hra futbal, vtedy mi uzasne brucho nadskakuje
sa az smejem

miska1981
10. feb 2010

lenocka ty si tiez raz necitila pohyby a isla si na sono, co ti vtedy povedal Dr.?

dugy hod do albumu, na inspiraciu, lebo ja som niekedy az posadnuta nakupmi pre malicku.

jane a ty sa kde chystat rodit v rakusku ci na SK? inak mame skoro rovnaky termin porodu, ty citis malicku stale? nevies ako ju mas otocenu? ja teraz velmi malinko ako sa mi otocila ☹

janefonda
10. feb 2010

Lenocka to aj nasa mala ma niekedy take dni, ze nechapem, vrti sa, stikuta, kope no proste mala wonderka!
Miska to je dobre, ze je vsetko ok.
Mirus 610 gramov? Super, krasne rastie! Tesim sa! 😵

vejula
10. feb 2010

dugy rýchlo pofoť nech obdivujeme výhodný nákup 😉

lenočka tak super, bude riadne akrtivny drobec jeden ale dobre , lepšie ako by mal byť tichučko.

miška tiež si myslím ze cadca je teraz na vyskokej urovni... Ty ideš asi do martina, že?

lenocka84
10. feb 2010

miska to je pravda, dr. mi povedal ze maly je otoceny dozadu a kope smerom ku chrbtu, a nie do brucha
to bolo cele

jane to asi musi byt

dugyna
10. feb 2010

jane hod web stranku toho interstaru mozno maju ten flugblat na nete..lebo bipa ma.. 😀 a kde je v haiburgu..hned zajtra idem..musim ukecat draheho 😉
sak aj dnes som kupila za minimalne polovicne ceny 😉 tak treba kupovat 😀

kocky sme si poobede isli este podriemkat s drahym a malinka sa mrvila a vrtela aj tak kopkala ako bublinky aj drahy to citil mu kopkala do ruky..ale len tak jemnunko bublinky..po 16h zacala..a vkuse isla asi do 17.30 😀 jupi konecne ju zase citim...dokonca aj rano ked som sa zobudila som citila tie jej bublinkove kopanceky..takze uz konecne asi zacinaju pravidelne pohyby 😉

lulu to ja nema co robit tak obcas sa zatulam do obchodu a len tak kukam.. 😀 tak vymaknem akcie

kocky a volala som dnes s dr. koli tej saune..aj ked kocim tetno rok medinu..overila som si to u nej..predsa uz je odbornik vo svojom obore..takze povedala ze saunu urcite nie v tehotenstve..a ze ona keby bola tehu tak do sauny urcite nevleze..a ani opalovanie..lebo sa moze zacat predcasne odplupovat placenta..to totiz na welnes stranke nenapisu...tam len o tlaku..

miroslava89
10. feb 2010

sa ospravedlnujem..ale myslela som to len v tom najlepsom🙂
a dakujem(e) sa pochvaly🙂

inac mne sa zda ze mam akosi plnsie prsia- a povedal mi to aj manzel 😅.. zeby tie pokusy s odsavackou stali ozaj zato? 😵

lenocka84
10. feb 2010

veji ma byt po kom taky akcny 🙂

dugy tak uz viem odkial mas vsetky "rady" z "mudrych knih" a nie zo zivota
takze to beriem ako to uz beriem
a moj dr. mi dnes povedal ze mozem, lebo nemam ziadne problemy a hlavne nebudem v nej sediet 2 hod

dugyna
10. feb 2010

jaj kocky kocky..no na dobriom sone apri dobrej polohe dietatka sa vysiaci pindik od kavoveho zrnka neda pomylit..a urcite nie na morfologickom..ale viete baby sono je sono..a stava sa ze pri narodeni vedijde nakociec zo zeny chlapcek..ale dievcatko..poznam takych ludi co sa im to stalo...

kufrik som nedostala ale obavam sa ze to bol ten kopec letakov co mi dala sestricka k tehu knizke 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre