Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miska1981
10. feb 2010

ano ja pojdem do MT, ked to na mna pride prejdem tam aj pesi mam to blizko 😉

inak mne tiez Dr.saunu zakazala teda nedoporucila asi to zalezi od Dr. kazdy moze mat iny nazor.

dugyna
10. feb 2010

kocky inak komu to tu krvacali dasna..objavila som perfektnu pastu som s nou velmi spokojna 😉

vejula
10. feb 2010

mirka tak to by bolo super, možno sa už plnia mliečkom 😉

dugy super že sa tak pekne mrví maličká, ale keby si ju ešte necítila aj dlhšie tak v pohode, ono v tvojom tt to je normálne že dva tri dni kopká viackrát do dna a potom dva tri dni nič.

leni však sme nejaké tie levice, tak fakt maju byť po kom akčné tie naše dietky :D

dugyna
10. feb 2010

miruska mozes volat do nemocky kolko chces ako sa ma malinka..ale poradim ti ked donesies nejaku bombosku pre sestricky a dr urcite ti este ochotnejsie povedia ako sa malinka ma 😉 teda aspon na SR to tak je neviem ako v IT

miska1981
10. feb 2010

vejula a ty citis malickeho kazdy den aktivne? alebo mas niekedy den ked ho necitis?

dugy budes ma julove babo, ja som tretieho a ako racica som strasne citliva, vsetko si beriem az moc, ale tiez su raci aj naladovi a tvrdohlavi 😀 ale zas milujuci a rodina je u nich na 1. mieste.
ja budem mat bycicu nieste niekto? zevraj zeny v byku su najerotickejsie 😀 ale tak to len tak pre zabavu....

dugyna
10. feb 2010

klurnik kocky ste tolko popisali eset 3 strany mi chybaju docitat 😖

liv hodnoty rozoberate tie rozmery pelvimetrom co sa meraju..take porodnicke kruzidlo?? 😉
liv trosku to opravim je uz aj taky nazor ze su to len orientacne hodnoty..panva sa pocas tehu rotahuje..a mimochodom dr ta meria zvonku..a najpodstatnesjie je ake mas pomery v nutri..cize "kvazi porodny kanal" cize vnutorne rozmery panvy a to ti teda nezmeraju..a nestresuj s cisarskym..kazde babetko sa narodi spravnej velkosti na pomery mamicky 😀

mirka mala sa ti v poho moze otocit..ale ak mas nizko placentu nevie ci ti zasahuje aj VB..ak hej tak potom pojdes cisarskym..a inak pekne fotecka 😉

dugyna
10. feb 2010

no kocky este docitam co ste popisali a idem fotit 😉

leni ty si tu nebola vtedy ked ma baby odhalili ze co studujem? 😅 ..ja to nebudem riskovat kedze som mala trosku problemy na kocni 9tt a brala som duphaston..

panvu mi este dr nemerala..

mirka super ze malicka rastie a pribera strasne sa tesim...len tak dalje..a co ti dr povedal na tie lieky na podporu mlieka?tie homeopatika papas?

miska1981
10. feb 2010

este vyuzijem kym som pri nete, zachvilu pre mna pride muz, dugynka Dr. mi nap. ze mam placentu F, PS po hranicu DS.
laicky mi povedala, ze ju mam dole, je to v poriadku podla teba?
a este co su prietoky, tie mi tiez kontrolovala a ze su OK, nechcem ta tu "zneuzivat" ale ak vies napis prosim 🙂

vejula
10. feb 2010

miška cítim každý den už... V mojom tt by som už riadne stresovala keby som ho celý den necítila... Ja som mala v 25tt taku odmlku že som dva dni cítila len velmi máličko.

dugy dufam že to bábo, bude také aby som ho vytlačila s mojimi rozmermi, síce mi to ešte nemerali, ale moc široku panvu nemám 😒

dugyna
10. feb 2010

miska ja som 8 a drahy 6..takze sme obaja bykovia...chceli sme malinkeho bycka a bycku..no ale budeme mat racicu 😉 ... bykovia su trdohlavy rodinne zalozeny milujuci a dobroprajny ludia a maju pevnu volu..a vedia sa pkne zduvat 😀

dugyna
10. feb 2010

misi prietoky sa sleduju ako je babtko dokrvene dokyslicene..sleduje sa to standartne na pupocniku a civach na hlavikce..ak su prietoky slabsie mamicka sa bude hned hospizalizuje..alebo sleduje o dva dni zase prietoky..totiz v pripade nutnosti sa vyvola porod..koli tomu ze ak su nizke babetko je nedokyslicene..

na tie skratky sa ti kuknem..viem ze DS je dolyn segmet...mas tam aj napisane ze palcenta praevia?? pozriem este tie skratky..ale ak ju mas len v dolnom segmente a nezasahuje okrajmi do vnutornej branky... tak je to placenta praevia profunda..to je asi najlepsi tip s tych vsetkych..horsie su tie co zasahuju okrajom alebo uplne do vnutornej branky...miska ale nezdvihaj nic takze..nakupy nech radsej nosi manzel....
a v pohode mne to nevadi ja rada poradim alebo pomozem ak viem 😉

miska1981
10. feb 2010

tak byci su ako raci teda ako ja 🙂
bykov vela nepoznam, tak sa tesim 😉
tak sme si to vymenili s detickami...vlastne mala som kamosku bycicu a celkom dobre sme si rozumeli, aj ked ona bola akcnejsia ako ja, ale vdaka nej som zazila super par rokov 😉
veji ved prave ja som preto dnes stresovala, ked som dva dni nic necitila, chvalabohu je to OK 🙂

miroslava89
10. feb 2010

ja by som aj volala kolko chcem do nemocky..lene talianky su talianky..ked maju nervy a v tom momente zavolam tak na mna spustia rychlu taliancinu a prd im rozumiem.. a ked ich poprosim o pmalsiu rec tak si este aj vypocujem svoje 😔

a homeopatika papam...a moj doktor mi nepoveal nic..nebola som u nho..vraj sa tam mam ukazat ked budem zdrava aby som nahodne niekoho nenakazila--si pripadam ako smrtelne chory clovek 😒

elko69
10. feb 2010

lenocka84 ale ja som tam nevidela ani ten kustik maly :D ale ked to tam on videl tak asi vedel co hovori...

baby a to kedy ste dostavali tie kufriky??mne zatial nic nedal doky :( aku poistovnu mate?nezalezi to od toho???

miroslava89
10. feb 2010

elko nova fotka?🙂

vejula
10. feb 2010

miška tak super že je to OK 🙂 niekedy detičky môžu len spinkať... A ak by si si hltla nejakého alkoholu tak to môžeš čakať, že bude spinkať aj tri dni... Tak radšej žiadny alkohol baby 😀

moja mamina je býk ale už len tak tak, a narodila sa predčasne takže už v podstate mala byť to čo je potom, ani neviwem čo to je... Ale je to najlepší človek na svete 😵 A preto som celkom aj ja chcela býka ale bud baranisko 😀 nevadí, nech je čo chce ved to je moje dieťatko 😵

mirka no taliani su taliani to máš pravdu... Občas mi pripadaju ako u nás cigáni 😀 taký hlučný a popudliví... A neboj čoskoro ta určite pustia, ale teraz to chápem ked tam maju samé malé detičky že su tam také opatrenia a to je dobre aspon vieš že tam malinku biancu maju pod ochranou a nič zle sa jej nemôže stať 😉

elko69
10. feb 2010

inak Mirka fakt jaka dobra foto-jaka kocica ty si 🙂))

no dosla som z cvicenia,uplne super dnes bola ta precvicovatelka co ma byt a to cvicenie bolo ine ako minule,teraz bolo vsetko o dychani aj pri porode a vysvetlovala nam kedy je vhodne ist do porodnice uz a co robit a ked ked mate falosne kontrakcie...

lenocka84
10. feb 2010

elko mi sme mali krasny zaber, neda sa pomylit,
aj ked mnohy na pupocnu povedia ze kukaj aky falat ma, a my so svagrinou uz len v krcoch, ale tak zabava musi byt

elko69
10. feb 2010

miroslava89 super vaha uz,malinka pekne rastie :D len tak dalej!!!!!!!!!!!

elko69
10. feb 2010

miroslava89 nebola foto lebo sa maly otocil smerom tvarickou k mojej chrbtici a nic z toho a sak hadam v pondelok budu foto z 3D

lenocka84 mas to tu ten zaber z foto???

lucy1990
10. feb 2010

Veji ja som baran 😉 bude to ziarlivec 😀

dugyna
10. feb 2010

veji ani mne nemerala dr este panvu..ale podla mna bude uzka..ale byvala spoluziacka tiez mala uzku a v pohode porodila..hovorim to neni ani tak o vonkajsich ako o vnutronych rozmeroch

miska1981
10. feb 2010

mala som tam napisane len "placenta F, PS po hranicu DS"
dakujem buduca pani Dr 😉
tak to som rada veji, ak bude vsetko OK, budem mat bycicu 🙂

boze moj zajo si moju nohu vybral na uskutocnenie svojich chutok 😀

lucy1990
10. feb 2010

Fiha, dnes bude zasa tusim "husty" ten panelak 😀

elko69
10. feb 2010

no veru kukam to...hihi

lenocka84
10. feb 2010

asi ano, bude

garonka
10. feb 2010

mirka malinka krasne pribera len tak ďalej a ju mate čoskoro doma 😵

miska1981
10. feb 2010

baby maniacky panelakove ja tiez cumim na to aj mm som nakazila a nejako ho to chytilo, hlavne ked sa rozculuje nas svehlovou a nad zenami ake su....ja sa len smejem a podpichujem 🙂

ak tu uz nebudem dakujem dugy za odpoved a vsetkym prajem pekny vecer s nasimi miminkami v bruskach 😉

dugyna
10. feb 2010

miska to budes mat super..len obcas budes musiet mat vela trpezlivosti..ked bude chciet nieco aby bolo po jej 😀 tak si uzijes 😀 ale inak su to naozaj dobry ludia uvidis 😀
a tie skratky ti pozriem 😉

tak to je fajn ze byci su podobny ako raci tak sa tesim 😉 a dakujem za vymenu skusenosti 😉

leni tak to by som sa bavila aj ja ked mas taku dobru fotku 😀

miri neboj zachvilu vyudravies a pojdes za malinkou a aj k dr sa poradit o mliecku..zatial odsavaj a papaj homeopatika a pi cajiky na kojenie a este jedna vec..ale nezarucujem..viem ze pre matku ako stimul na tvorbu mlieka je destky plac..tak ma napadlo cisto len tak hypoteticky ci keby si si pustala hudbicku nejaku kde place babetko ci by ti to nepomohlo na tvorbu mlieka..vies topiaci sa aj slamky chyta..ja by som to skusila

vejula
10. feb 2010

dugy snad ano 😒 mamina mavala také priemerné porody a máme taku pdobnu postavu, no ale lahké zrovna neboli.. A vždy sa celá dotrhaal zo spodu, tak snád nie aj ja 😒

lucy, tak bude žiarlivec pokial to bude v určitej norme tak to nemusí byť nič hrozné 😉 mne je to celkom jedno aké znamenie len nech je zdravučké a šťastné.

miška ale býka ti tak trošičku závidím, ale len tak v dobrom, niejako vážne, no myslím si že je to podla mna jedno z najlepších znamení 😎

ahoj garonka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre