Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
27. júl 2009

o 5 rano? skvely to chlap vau, môj by neostal pri mne skôr by poslal nahradu 😉

idem si dať buchty dnes nejak na jedlo nemam chuť i preto mi je na žaludku ťažko, a o štvrtej mam objednanu uvarenu kukuricu 🙂

garonka
27. júl 2009

tatranka

a testík si si robila? koľko dni ti meška mrcha?

garonka
27. júl 2009

6 druhov kolačov? čoooooooooo? 😀 😀 😀 😀 no ty maš najužasnejšiu svokričku na svete 😉

miroslava89
27. júl 2009

to bolo mnule cely den bol v LM cosi vybavovat a docestoval rano o 5 a prve co ho napadlo tak za mnou...on je schopny vsetkeho🙂

jeden den si mozes dat trochu menej jedla...pritom co mi dve stale piseme co sme do seba dostal itak jeden den miernejsieho jedla je akuraT🙂

ja som tiez tak reagovala ked mi volala... len nech donesie... dnes som este nic sladke nejedla 😅 😀

tatranka111
27. júl 2009

garonka
nerobila som si testík......mrcha by mala dojst až 3.8
navyše podla mojich grafov mi to vychádza že mam anovulaciu už dva mesiace.......pytala som sa len preto, lebo mne sa teplota zvýši tesne pred ms tak ma napadlo či som nemohla mat ovu vtedy......len sa mi potom nezdá, že či by sa babo uhniezdilo ked o tri dni som dostala ms i ked slabú

garonka
27. júl 2009

tak ti pošlem kakaukové buchty nejdu mi na chuť, no vôbec neviem čo zjesť 😠

drahy je užasny a tak to ma byť že hneď za tebou rano prišiel a si spala? 🙂

miroslava89
27. júl 2009

tatranka su aj vysoko citlive tehu testy a niektore ukazu spolahlivy vysledok aj par dni pred msr... a to co spominas ze si dostala slabu ms- nemohlo to byt implantacne spinenie?🙂

garonka posli🙂 ved si doma tak skus nieco vymysleit vykuchtit🙂..ja som spala drahy prisiel a cakal kym nevstanem a potom utrusil len poznamku ze ked nekecam ako baba na trhu tak spim ako mala😀

tatranka111
27. júl 2009

miroslava
nie bola to normalna ms len slabáááá, preto som teraz zmatená, mimi by sme velmi chceli......tak sa bojím, že či si to všetko už nenahováram......možu to vlastne byt tehu príznaky........ja nemám také bolesti ako pred ms každý den

aké ste mali vy príznaky?

miroslava89
27. júl 2009

ja som si povedala ze sa nezakecam ze dnes si dam oddych a zaskecam ako baba na trhu... idem si zdriemnut..

tatranka pockaj ci ti pride ms a uvidis... ja som pred tehu nemala ziadne priznaky len som si myslela ze som tehu a ked sa mi ukazali // tak as objavili aj priznaky- teda neviem ci sa ozaj objavili alebo som si ich len namyslala..uvidis casom🙂

dydynka
27. júl 2009

garonka dakujem,,,cakam do konca tyzdna a potom si urobim test,,dufam ze tam budu 2 ciarky 😉

garonka
27. júl 2009

dydynka

držím prstíky a daj potom vedieť aky bol vysledok 😉

Mirka

ja sa k sporaku radšej nepostavím 😀 a nieto ešte variť 😀 to by dopadlo 😀

dydynka
27. júl 2009

garonka jasne ze dam vedet,,,a ked to nevydrzim tak si kupim zajtra test,,, 😝

garonka
27. júl 2009

tatranka

ja som ani nevedela že som tehu pokym mi nevyšli na teste // 😉 pobolievalo ma v podbrušku niekedy sem tam pichlo, a prsia ma neskutočne boleli a keď som dala dole podprsenku išlo ma odrovnať a samozrejme sa mi zväčšili z čoho ma radosť môj drahy , zle mi nebývalo vôbec nevracala som, len tlak mi šarapatil, a bolela ma hlava z toho že som mala nízky tlak, hoci som pila vody aj 3 l denne

garonka
27. júl 2009

dydynka

testuj lebo som zvedavá 😀 ja som aj pred ms robila test a bola slaba čiaročka i tak som ho prehliadla 😉

dydynka
27. júl 2009

baby myslite si ze je divne chciet v 19 rokoch babo?bo moj snubenec ma 28 a uneho by uz bolo nacase,,ale umna to bude asi skoro ne?ale ja ho moc cem,

garonka
27. júl 2009

dydynka

to je uplne v pohode, a pokiaľ citíš že si na babenko pripravena to je super, moja sestra sa v 18ste vydavala z veľkej lásky a v 19tke porodila prvého syna, chlapec už ma 18 a je mi ako brat a so svojou mamou ma skvely vzťah 😉 ja som len v 19tke spoznala svojho drahého tak my sme neskorí 😀

dydynka
27. júl 2009

mi sme spolu vyse roka a sme zasnubeny,,aj on by ho uz chcel len to nedava tak najavo ako ja :d ma rad male deti a ja tak isto,,

garonka
27. júl 2009

tak vam želám aby sa babenko zadarilo 😉 u mňa zas drahy v decembri zahlásil, že by sme mohli mať babenko uf šokoval ma lebo ja som odkladala odkladala, a keď sa nam zadarilo je úplne zlaty, pomáha mi rozmaznáva ma no úžasny chlap 😉

dydynka
27. júl 2009

mno poznam takych co na baby kaslu ked je tehotna a aj ked uz porodi,, 😒 bohuzial,,,len ma zaraza ze ma nebolia prsia ani nemam bolesti v podbrusku,,,iba ma dost casto boli hlava a obcas aj krize,,to je vsetko,,a este ma boli brucho,,,niekedy ani nemam chut jest,,,

miroslava89
27. júl 2009

dydy ja mam tiez 19😉.. ak sa na to citis pripravena mat babo tak nikdy nie je skoro🙂

andrejusa
27. júl 2009

ahojte baby!!! 😀 😀 😀 ďakujem, že ste na mňa dnes mysleli, asi ste mi riadne držali pästičky, lebo všetko dopadlo super. Cytologia mi vyšla 1 😀 , pred rokom som mala 2 a keď mi robili tú operáciu, tak som vetdy mala až 3,5! ☹ ale chvalabohu je to v poho. Ja som si to uvedomila až v čakárni a začala som sa tak klepať, že by ste mi ani zastrúhaný vlas do riťky nepichli 😀 😝 . Doniesla som moč a nemala som v ňom žiadnu infekciu, ani nič zlé. Konečne som dostala knižku 🙂 🙂 🙂 a brali mi 4 mapulky krvi. Tak sa teraz zas budem triasť o tie výsledky, hlavne kvoli tej toxoplazmoze. A na sone som videla také malé čosi, ale myslela som si, že to má byť väčšie... nevadí, ale bilo tomu srdiečko, čo som taká prešťastná, až som sa rozplakala. A jak naschval sa práve pokazila tlačiareň, takže nemám ani fotku 😠 , ale aj tak by tam nič moc nebolo vidieť, tak nabudúce. Na ďalšiu kontrolu idem 24.8. A v 15 týždni sa robia krvné testy na tie vývojové vady. Môj anielik ma už čakal po práci vo dverách a hneď pýtal knižku. Až skákal do luftu keď som mu ju ukázala. Chalani v robote mu doteraz neverili že bude tato, lebo som ešte nemala knižku 😒 . No ale som prííííííšerne šťastná a hneď som sa sem utekala s vami podeliť o radosť. A dnes som sa celý deň obzerala v zrkadle, ja vám už mám normálne bruško ako niekto v 4 mesiaci... 😝

lulu4
27. júl 2009

andrejuska, no super, ver tomu, ze som na teba myslela a cakala som kedy sa ozves.... paraaaadicka ze je vsetko ako ma byt... hlavne ze si si uz aj malu zubrienku videla a je zdrave 🙂 a ze ti uz aj knizku dal, uz sa moze aj tato v praci pochvalit ze budem naozaj tatom aby mu verili 🙂
hih dobre ze aj brusko rastie pekne lebo kamoska co je v piatom je zase nestastna ze ma male brusko ale co naozaj ma netypovala by som ju na piaty mesiac, ja som uz asi dva tyzdne taka nejaka nafuknuta ze tiez vyzeram ako tehotna 🙂
neboj aj ta krvicka dopadne dobre, kedy by mali byt vysledky?
ja som teraz tiez ako na ihlach uz teraz niekedy by mi mala dojst mrcha, asi stvrtok by mal byt ten spravny den a uz som netrpezliva ze az.... matie ma to podbrusko a tie bolesti ako pri MS, nikdy som to nemala takto dlho vzdy ma podbrusko bolelo az prvy, druhy den najviac ked som mala MS a potom bolo dobre... inak ty kokso dnes ma cele prsia dobre boleli ked som si po prichode z prace dala dole podprsenku bolo to horsie ako s nou ☹

andrejusa
27. júl 2009

ahoj lulu... ďakujeeeeeeeem, no aj ja ti hrozne držím palce a tie tvoje príznaky už sto pro niečo dobré znamenajú 😉mňa tiež veľmi boleli prsia a naliali sa mi , skús tomu veriť. Ja som viac menej atesita, ale ja som sa aj modlila, len aby sa konečen pošťastilo. Výsledky krvi budú vtedy jak pôjdem na tú ďalšiu kontrolu, čiže 24.8.
Aj nejaké iné príznaky ešte máš?

andrejusa
27. júl 2009

Teraz mám normálne taký blbý pocit z toho, že si všetci budú myslieť, že sa berieme len kvoli tomu mimču. Jedine to mi kazí radosť zo svadby a všetkého 😖

lulu4
27. júl 2009

tak nech ti ten cas do dalsej kontroly rychlo ubehne..... no dalsie priznaky?? mna aj kedysi bolieval zaludok mala som nejake problemy, raz mi doktorka aj lieky na to dala, a teraz ma uz asi treti tyzden obcas boli ale tak desne ze ked ma to chyti na ulici idem odpadnut.... tak teraz neviem.... aj ked som hladna to mam tak 😒
no a cez vikend ked mi bolo tak zle co som pisala tak som mala aj kyselinu strastnu normalne som az v krku citila akoby zvratky... fuuuuj....
ja tomu tiez verim, ved aj moj drahy ten by bol asi sklamany viac nez ja... vidim na nom ako caka, aky je napaty, stale sa ma pyta ako mi je, hladka si ma a tuli... je zlatucky.... tiez tomu verim aj sa modlim a tiez som ateista ako ty a obcas aj brusko pohladim a poviem si pre seba tak nahlas, ze ak si tam fazulka vedz ze ta velmi chceme, tuzime po tebe

snazilkant
27. júl 2009

ahojte dievcata uz som tu idem precitat co ste napisali za ten cas co som tu nebola

lulu4
27. júl 2009

andrejuska nemaj blby pocit z toho co si myslia iny, vy dvaja a vasa rodina najlepsie viete ako to je a basta... ludia su taki ze aj keby vedeli pravdu budu si radi vymyslat.... to je vzdy tak.... bohvie ako by sme to vymysleli my dvaja s priatelom a keby to aj bolo tak ze budeme cakat a chceli by sme sa napr. v oktobri zobrat tak mi je to jedno co si budu druhi mysliet... nech sa aj poskladaju 🙂 hlavne ze sa mate radi a ze maly cloviecik ktoreho velmi chcete rastie v brusku... skratka vam to tak vyslo a je to super 🙂 tak hlavu hore moja a len radost nech ti prinesie vasa svadba... juuuj tak sa tesim na fotecky potom 🙂

snazilkant
27. júl 2009

andrejuska
tak gratulujem, ze vsetko ok dopadlo 🙂
viem, prvy pocit ked zbadas svoje babo je uzasny, neopisatelný 🙂

andrejusa
27. júl 2009

no už som zas tu. Riešila som niečo s mamou.

lulu... tú kyselinu v ústach má vraj 80% tehuliek... a keď ti býva aj zle aprsníky ťa bolia, tak to bude super, uvidíš. Za chvíľu si budeme písať ako nám rastie bruško a čo chutí a nechutí 🙂 Z tej svadby mi len tak občas prepne, lebo ľudia sú fakt hlúpi a celý život mi to budú hádzať na oči, no čo už. 😖 Potom jasan že fotečky dodám.

snazilkat... ďakujem za gratulation, bol to fakt perfišný pocit a ešte keď som videla biť srdienko... bola som totál bez seba a slzy na krajíčku 😵

snazilkant
27. júl 2009

no ja idem v stredu na ultrazvuk ta tiez by som mala pocut srdiecko, ak bude vsetko ok, snad ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre