Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
11. feb 2010

jani ahoj
do pohody sa mam, zatail
maly garonko isiel dnes na poradnu, uvidim co mi napise, ci len sms, alebo este IP, bo nevedela lusy ci si ju nechaju alebo nie

mirka89 tak super, tesime sa

ahoj mirka, druha
tiez nemozes rano spat? alebo praca?

mirka12011
11. feb 2010

miruska tesime sa....aj mne par fotiek tu nechce dat no kou sa chce s tym babrat a upravovat hihihi

janinna11
11. feb 2010

Baby ja som vcera ani v praci nebola. Rano som normal vstala, obliekla sa a potom mi prislo tak zle, ze som sa proste vyzliekla a supla sa spat do postele a spala som az do stvrt na dve......... mam nizky tlak a nejaky divny zaludok, dnes som hned ako som vstala z postele nasilu zjedla dva bebe keksy a zatial mi je celkom fajn, mali ste to aj vy v 1. trimestri???

mirka12011
11. feb 2010

leni ale cosi ja nespim uz 2mesiace uch zaspim o 23.00 a hore som uz pred 4.00 a tak len sa prehadzujem a cakam aspon na 7.00 😀 uz som stihla sa porozpravat zo zachodom a uz papam ranajky a kavicku... a co ty?

mirka12011
11. feb 2010

janina moja zlata ja to mam dodnes 😖

janinna11
11. feb 2010

Mirka12011 to fakt?? No ja som parkrat vracala, ale najma vecer, len teraz mi byva akosi divne aj rano. Tak neviem... v utorok idem do poradne - prvykrat, tak verim, ze je vsetko ok a dostanem uz konecne tehu knizku 😀
Mirka mas aj s tlakom problemy?? Ja mam extremne nizky, cez vikend som aj odpadla, mala som len 88/54!! Takze musim ranko slabe kafe or cviklovu stavu 😀

lenocka84
11. feb 2010

no ja som volala dr. o vysledky, a mam tehotensku cukrovku, takze si idem pre papier a sup ho ku diabetologicke
joooooj

mirka12011
11. feb 2010

janina no pocas tehu mam nizky tlak ale najnizsi som mala 105/nieco neviem presne to cislo hihi....
lenka moja uch ty papas vela sladkeho? alebo ani nie?

miroslava89
11. feb 2010

lenocka to mi je luto..ale uvidis nebude to snad az take zle..

lenocka84
11. feb 2010

mirka ako je rok dlhy nic sladke, nai vysmazane, ani mastne, takze nechapem
ale dedo ma cukrovku, tak ako nabeh tam je

mirka12011
11. feb 2010

jajajajj tak ja tiez velmi sladke ani vyprazane a zasa babka mala cukrovku tak budeme dve 😢

lenocka84
11. feb 2010

mirka verim ze nie, uvidime, necham sa prekvapit

mirka u nas len dedo, tak uvidime, ako dedicne to je, ale ja normalne nemam zvyseny cukor, to vlastne len teraz

mirka12011
11. feb 2010

no a to ti daju nejake lieky alebo co ake to ma dosledky ja som radsej nad tou tehu cukrovkou ani neuvazovala...

miroslava89
11. feb 2010

ja som asi po tehu ostala dementna... neviem pridat ani za svet fotky 😔

lenocka84
11. feb 2010

mirka nech daju, len nech maly nema cukrovku

miroslava kliiidek, a pomaly

miroslava89
11. feb 2010

lenocka snazim sa🙂

mirka12011
11. feb 2010

tak to uz nechapem niekto zere cokolady keksi na kila denne pocas tehu a nic a niekto nic a ma no ja sa nato mozem....uz aby som isla na tie testy bo budem len nervozna... a tvoj maly nieje vacsi alebo mensi teraz podla sona? pribera normalne?

lenocka84
11. feb 2010

posledne sono co bolo tak bol uplne ok, podla normy
a najblizsie mame az 22.2 poradnu
kedy sa chystas na tie testy?

mirka12011
11. feb 2010

ja sa tam mam len objednat idem sa objednat zajtra tak cca o tyzden dva ma objednaju asi podla tyzdna, ale ze prv beru len krv a podla toho ti budu davat tu gebuzinu alebo nie asi maju nejaky novy pristroj alebo neviem co zisti z krvi zo zily ci zvysena ci v norme a tak potom davaju tu glukozku tak som zvedava...

andreaerdna
11. feb 2010

Ahojte, tak som bola prvykrat ako tehotna u dr. Mala som nervy, lebo dva akutne pripady mali prednost, sla som tam na 6,30h, aby som stihala do prace na 8,30h, aj tak som prisla do prace az 8,55h, ale v pohode, sef tu nebol 🙂 Neviem, ako prebiehala vasa prva "poradna", ja vlastne ani neviem, co mi do karty popisal, lebo tak ma stval ten cas... ze ma zobrali az za dve hodiny, a to som bola druha zapisana. Robil mi len vysetrenie zo spodu, ze maternica uzatvorena, nejaku zatku spomenul... a asi tak. 16.2. idem na sono dolnej panvy. To je ten utz?

andreaerdna
11. feb 2010

Opravujem - sono malej panvy

lenocka84
11. feb 2010

mirka az take kriticke to nebolo
ja som bola v 24tt (23tt+3d) na ten test

happy8051
11. feb 2010

no...tak stale neviem...chcela som uz dnes testovat a nemam ako, lebo som v Reichu 🙂 a nemozem sa dostat z domu skor ako zajtra. Vypocitala som ze dnes je 32 DC a obycajne mrska chodi 28-29 den... nervna som neskutocne a neskutocne chcem // na teste... juuuuj...mozno je to len moj vlastny namot, ale... stalo sa uz aj vam, ze ste podvedome citili ze babo je v brusku skor ako sa ukazali //???

andreaerdna
11. feb 2010

happy, držim palce!

happy8051
11. feb 2010

ach jaj.... horsie nervy ako pred statnicami 🙂)))))))))) dakujem...

andreaerdna
11. feb 2010

Ani mi nevrav, ja som dnes tak šla k tomu doktorovi, tiež mi toto napadlo, že štátnice sú šuvix 😀 Dúfam, že mi niekto napíše, aká bola jeho prvá prehliadka, lebo ja mám taký pocit, že som sa nič nedozvedela, som si myslela, že hneď mi spravia ten utz, že čosi aj uvidím 😒

happy8051
11. feb 2010

no a co ti teda povedali?

happy8051
11. feb 2010

ja si neviem dost dobre predstavit, ako sa budem teperit tehotna na prehliadky do Viedne... a porod tu v AT ma tiez bohvieako nenadchyna.... ale ked clovek chce za odrobene roky matersku a vsetky tie ich hoch davky... ach jaj...

andreaerdna
11. feb 2010

🙂 povedali mi, že maternica uzatvorena, zatka ok, zobrali stery na vysetrenie rakoviny krcka. Sestricka do karty napisala 6+3tt, to vypocitala rovnakou kalkulackou ako je tu. No a na sono idem v utorok, tak hádam budem múdrejšia.

andreaerdna
11. feb 2010

ja si neviem predstavit riesit tehotenstvo v zahranici 🙂 Bola som v IRL par mesiacov, vsetko super, ale fakt si neviem predstavit chodit tam po doktoroch. ale ty si v cudzine asi dlhsie. A si tam aj s rodinou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre