Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
27. júl 2009

juuj moja bodaj by to bolo ako pises.... este par dni cakat ci pride ta mrcha skareda hnusna alebo nie 😝
tieto priznaky si nenahovaram lebo ozaj boli podbrusko aj prsniky aj obcas ta kyselina v ustach a bolesti krizov...rada by som si vymienala s vami pocity z tehu.. musi to byt krasne vidiet takto drobca na UTZ ako mu bije srdienko pocut... verim ze si bola nesmierne stastna...
aj teraz mam na nieco chut ale neviem na co uz je vela hodin.... asi si dam trosku zmrzky 🙂

andrejusa
27. júl 2009

neboooj, bude. Hneď daj potom vedieť.

Babulky, ja som dnes o 4 ráno vstávala a celý týždeň pracujem, takže idem búvať a majte sa tu krásne. Zajtra zas niečo malé napíšem, paaaa paaaa

snazilkant
27. júl 2009

ja si idem asi urobit vajickovy salat lebo asi zomriem ked ho nebudem mat 😀

supi
28. júl 2009

Baby, ked vam robia ultrazvuk tak vam ho robia zospodu? Lebo som uz bola 3x na ult. a vzdy zo spodu. A vcera mi vravela znama z UK ze ult. skodi, hlavne na zeciatku tehu, a ze by sa nemal robit casto, v UK ho robia len 2.
Aj vy ste nieco take poculi? Ja som bola v 5 tt na potvrdenie tehotenstva, o tyzden zase kvoli cyste, a vcera kvoli kontrole zhrubnutia sije-cize 1. oficialny ultr. Tak som teraz v strese ze som bola tolkokrat, naozaj je to skodlive?

zazalienka
28. júl 2009

ahoj, mne robi vnutorny UTZ kazde tri tyzdne.. asi preto ze mam 35 rokov a je tam vacsie riziko, ale aspon mam vzdy istotu ze to malinke sa hybe.. ja osobne si nemyslim, ze by to bolo skodlive, amniocenteza je vacsie svinstvo, moze poskodit vsetko.. zakazdym ako idem na poradnu mi ukaze babatko a ja si poplacem..

misskkaa
28. júl 2009

supi-ja ked som bola este na zaciatku tehu tiez mi doky robila ult vaginalne,ale len preto ze male bolo velmi tazko vidiet ako cez sono, neskor uz ani neviem v ktorom tyzdni maly dorastol a uz ma pozerala normalne. teraz koncim 7mesiac a uz ma zas zacina pozerat,ale normalne-koza a prstami ma prezera ci sa nahodou neotvaram. ale samozrejme ma posiela aj na ult do nemocky.papa a nebojkaj, snad ty doktory nemaju ten titul pre nic za nic 😉 😉

snazilkant
28. júl 2009

supi
neverim tomu zeby s lekari dovolili ohrozit tvoj a babetkov zivot , neboj sa

slovakia13
28. júl 2009

supi
mas pravdu tu v uk je ultrazvuk iba 2X iba ked su problemy s babom ,robia viac krat.....radsej nepresvecovat viac ako je nutne.

supi
28. júl 2009

asi mate pravdu, dakujem za povzbudenie. Uz to musim prestat vsetko sledovat 🙄

garonka
28. júl 2009

ahojte babenky

tak som tu teraz som prišla z kontroly ☹ a smutna ako male psíča ☹ doktorka ma posiela do nemocnice lebo mam vysoky tlak 160/100 neviem prečo, ale ja som prišla na kontrolu rano o pol 7 a čakala a čakala ako cheva a nakoniec som sa vtrepala dnu o 10.30 a konečne som zmizla o 12.00, hladna, unavena, ešte i malo vody som mala, a čo vam poviem mala po dovolenke tak sa tam trepali staré baby, ktoré si namyšľali že im niečo je 😠 my tehotne sme boli pomimo, sestrička normalne i poradovník ignorovala a čo poviem bola som druha 😠 a keď mi merala tlak kukala na mňa ako neviem načo jej vravím aj z toho mam taky tlak veď od rana som čakala a baby mali prednosť!!!!!!! Tak mi brat vybavuje lekára do nemocky nech ma pozrie, nech da tabletky a kľudový režím doma 😔 a najšťastnejšia som maličke je krásne, ma sa k svetu aj srdiečko mu bije a dokonca tancovalo 😀 len ten tlak ma hneva. Bojím sa lebo ma nastrašila že ma v nemocke nechaju, tak mi držte palce čo bude zajtra
idem si ľahnuť ozvem sa neskôr, pa pa

andrejuska

som rada, že je všetko OK, dufam, že aspoň večer trošku pokecame 😉

slovakia13
28. júl 2009

garonka
mozno ten tlak si mala naozaj zvyseny zo stresu....uvidis,ale radsej nech ta skontroluju v nemocke ako by to malo ublizit babu,neboj ,vsetko bude ok 😉
mne tiez na zaciatku tehu nenormalne skakal tlak,musela som si kupit tlakomer a povine si meram kazdy vecer a nejak sa to upravilo....drzim palce tebe ,malickej a tlaku 😉

slovakia13
28. júl 2009

inak mi upravili aj stravu....nesmiem vobec solit ak tak iba malicko ale to vsetko ti povedia a mozno ti daju este nejake lieky na znizenie tlaku....
davaj na seba pozor a hlavne ziadny stres 😉

kleopatris
28. júl 2009

ahoj supi, aj ja mam podobne starosti jak ty 😒 som v 11.tom tyzdni a UZV som mala uz 3x!! a to 3 krat zospodu a posledny krat hladala babo aj cez brucho...vobec sa mu to nepacilo, stale pred tym UZV utekalo ☹ a buduci tyzden by som mala mat zase to meranie sije...ale mne to pride chore, kazde dva tyzdne UZV ☹ tak sa rozhodujem, ze aspon tu siju vypustim...ale na druhej strane mam aj obavy...a musim podotknut, ze sme ok a neni to nejake nevyhnutne, ale Dr.je proste fanaticka do UZV (mam pocit ze tu vsetci Dr...som sa uz informovala u viacerych a vsetci tak robia ☹ )

garonka
28. júl 2009

slovakia ahoj

vďaka, že držíš prstiky, ozaj som ostala zaskočena keď sestrička vyľakane pozrela, že mam 160/100 ja som potom ostala v šoku ešte viac, uvidím zajtra, čo bude, len ja som už dopredu zahlásila bratovi že v nemocnici neostanem , vybavuje mi lekára nech ma vyšetria, maličke je v pohode, aspoň dnes bolo len ozaj ten tlak môže ubližíť mne i bábu ☹ veľmi sa bojím 😔
a drahemu som príkazala kupiť tlakomer, som zvedava aky budem mať tlak doma keď ležím a mam pokoj 🙂

zazalienka
28. júl 2009

ahoj garonka.. ja si skôr myslím že Ti tlak vybehol z rozčúlenia nad lekárkou.. ja som pre toto zmenila lekára.. prišla som ráno o 7.00 na krv, hladná smädná a krv mi zobrali pred obedom.. a tak to tam je aj s poradňou.. také jednanie ako u Teba by nasralo aj mňa..

garonka
28. júl 2009

zazalienka

ja som dookola vysvetľovala doktorke i sestričke že som hladna, hlava ma boli a čakala som 5,5 hodín, a sestrička na mňa vybehla a čo som mala nechať 80ročnu starku v čakarni čakať? odfrkla som jej že ano, madam starenka si prišla o pol 10 a vpalila hneď dnu, nieto aby sa do poradovníka zapisala, veď načo ja som staráááá 😠 😠 😠 toto ma ide odrovnať ako to niektorí zneužívaju, a ja jedina som sa v čakarni ozvala, že dnes utorok a štvrtok maju poradňu tehotne, nech príde zajtra, a potom už len každý prikyvoval, no v poradovníku som bola druha. To je chore.

zazalienka
28. júl 2009

presne.. u mojho lekara je poradna v utorok a vtedy jednoducho idu najprv tehotne a potom ostatne pripady.. babky na dochodku sa ajtak vzdy najviac ponahlaju.. mna ide slak trafit ked idem do roboty a baba pred siedmou v potravinach robi velky nakup, vtedy ked ide najviac ludi do roboty.. lebo cely den lapi doma a nema cas.. a to je tak vsade.. aj u kazdeho lekara.. na porazenie..

garonka
28. júl 2009

presne tak a vieš čo je najhoršie? že ten starenke nebolo nič len som počula ako horekovala, že ju tlačí dolu, doktorka jej robila UTZ a potom sa pytam doktorky či starší su uprednostnení pred tehotnými , nie nie len usmievala sa, ale to bola babka jednej známej, no všade toto rodinkárstvo, ďalšia prišla tehuľka na cukor odsedela si 2 hod kym bola na rade nakoniec ju to prestalo baviť a vraví sestričke že prišla na cukor a ta cheva jej povie, joj a cukor mate? lebo ja nemam som zabudlaaaaaaaa, tak slečna letela do lekárne a tak si odsedela ďalšie hodiny kym jej brala krv,

zazalienka
28. júl 2009

tak to je sila.. lepšie je naozaj sledovať si tlak doma a nie takto keď sa najeduješ.. mne by asi namerali 300/200🙂 ja sa snažím nestresovať vôbec, dokonca aj exmanželka môjho muža už dala pokoj, nemá ma kto jedovať..

garonka
28. júl 2009

vieš moja ja som šla do poradne v pohode, večer som sa bala ,že čo bude ale rano som si umyla vlasky a hajde na kontrolu a som sa potešila keď som bola druha, a na boží trest sa dostanem dnu o pol11 potom ešte trebalo čakať kym sa nazbieraju aspoň 2 babenky čo idu na UTZ, no drahy bol v koncoch že čo so mnou toľko robia, fakt na porazenie..........a čo je najhoršie nestresujem sa vôbec ale toto ma vnutorne vytočilo,
dobre, že ex sa stiahla do uzadia, nech ti neurobí žiadne stresy.

zazalienka
28. júl 2009

no poslali sme list na socialku, tak si ju tam predvolali a odporucili jej psychologa.. hadam nam d auz svaty pokoj.. malu mame teraz dva tyzdne v kuse, ideme do Tatier..

snazilkant
28. júl 2009

garonka
ahoj, tak ako citam vsade sa najde nejaka sibnut lekarka, fakt neze by nam to ulachcvali ale nie ved co ved sme len ,, tehotne ,, ja by som ju asi niekde poslala. No ja som zvedava ako ja zajtra dopadnem na ultrazvuku. a ucite chcem zmenit lekarku lebo k tej svojej uz ani nepachnem.
moja len sa nezorculuj lebo to mozem uskodit len babätku bud v klude.

garonka
28. júl 2009

dobre ste urobili, a ex by sa mohla spamätať , jeeeeej do Tatier by som letela hneď, je tam super vzduch, ja sa musím dať do laty v piatok oslavuje svokra 50tku tak hadam len zaskočim na oslavu a budem radšej doma.

zazalienka
28. júl 2009

treba oddychovať.. ja to asi neviem.. alebo robím zo seba hrdinku že všetko stíham.. s manželom sa už týžden vadíme kto bude šoférovať do tatier.. leboja chcem.. aj on.. pritom sedíme celý rok v aute obidvaja.. dnes skúsim umyť okno a povysávať auto, lebo už sa mi hnusí jedno aj druhé.. a potom si dám nohy do lavóra so soľou a bude mi dobre🙂

garonka
28. júl 2009

snažilka

ahoj, jasne, nechapem čo tym doktorom je, ale tak nas uprednostňovať? to je sila 😔 a neviem či by sestrička odsedela 5,5 hod len tak hladna, a s bolesťami hlavy ☹
inač maličke je v poriadku, krasne sa vrtelo, aj fotku som si vypytala potom ju šupnem do albumu, len je rozmazane trošku lebo tancovalo 😀
budem ti zajtra držať prstiky, a fakt k tej doktorke ani nečuchni ja uvažujem že si dam kartu k znamemu do Šace no neviem.

garonka
28. júl 2009

zazalienka

ty si aktívna tehuľka 😀 😀 😀 ja budem len ležať ležať a jesť, čo drahy navarí 😉

zazalienka
28. júl 2009

xixi včera som vyhádzala balkón, vyšklbala muškáty otrasné, poumývala.. a presádzala všetky kvety lebo sa mi objavili mušky v celom byte a vraj to bolo zo zeminy z kvetináčov.. tak som s nimi spravila poriadok🙂

snazilkant
28. júl 2009

goranka
ja sa bojim zajtra na ten ultrazvuk. od piatk co sa o stalo cele dni len oddychujem spim, a papam, no ked si spomeniem ze v sobotu a v nedelu mam ist do prace tak ma ide porazit. 😠
no skusim sa zajtra porozpravat s dr. co a ako, ci vobec pojdem do prace alebo na PN

garonka
28. júl 2009

šikovnáááááááá 😀 ja som minuly tyždeň vypratala celu kuchynsku linku lebo mušky sa mi dostali do ryže, muky a cestovín, skoro som odpadla, tak drahy vystriekal kuchynku biolitom a ja som celu noc u svokry spala 🙂 ešte okna treba poumyvať, no zišla by si sa 😀

zazalienka
28. júl 2009

xixi keď ja neobsedím.. akurát rozmýšľam, že začnem trošku cvičiť, chôdzu na trenažéri, prípadne bicykel.. nejak mi narástol zadok a neviem sa s tým zmieriť.. a pohyb potrebujem🙂 no mušky som úspešne zlikvidovala, ešte tie okná.. šak sa zastavím budúci týždeň, plánujeme ísť pozrieť spievajúcu fontánu🙂 ozik, ešte funguje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre