Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
12. feb 2010

barby ano zatial sme sa dohodli tak ze zajtra o 15 v poluse
hej mozes prosim doniest ten zahoj ..este sme nekupili dakujem

baby ale to nie su klasicke latkove stvroce..oni vyzeaju ako jenorazove plienky tie moderne latkove..
a potrebujete ich asi 20 ked ich budete prat kazdy treti den..a nezehlia sa..su zdravsie..
a leni vypocitala som to aj s vodou ma to vyjde max.10tis. uz na 2 roky ..a jednorazovky pri spotrebe 6-8 plienok denne vyjdu len na rok 18tis tieto latkove mozete pouzit aj pridruhom babetku

mirka dakujem za pomoc

elko69
12. feb 2010

lenocka 84 keby sa nahodou Mirka ozvala ako sa ma na junovkach daj hned info,hadam to zvladne v poriadku,lebo ona je silna zena teda dufam v to,ja by som to asi teda nezvladla,ale myslim na nu stale...

lulu4
12. feb 2010

ahojte kočky bratislavske, preto toto oslovenie, lebo Vam davam na vedomie, ze ja s Vami zajtra radsej nepojdem tak sa kludne stretnite kde chcete a nemuiste brat na mna ohlady ze ja som mala ist busom... nie vsak preto ale od vcera som nejaka nachcipana, a dnes sa citim uz uplne akoby po mne presiel valec. 😖 v lekarni som si kupila sprej do nosa co mozu aj tehotne a varim si teple cajiky s citronom, aj cisty vymackany citron som vypila, fuuuuj 😖 tak mi je to luto ale v takomto stave radsej nejde a zabavte sa aj za mna a pokecajte....

elko69
12. feb 2010

lulu tak sa pekne liec veru a coskoro aj vyliec..my tehulky teraz mame oslabenu imunitu a je to strasne s tymto pocasim..

lulu4
12. feb 2010

elko: dakujem pekne, ved prave som mala draheho tento tyzden na tom tak ako som ja teraz, jemu je uz trosku lepsie a uz som len cakala kedy sa to aj na mna prenesie, a celkom vsade kazdy kasle a smokli... a tak som nechcela byt chora, hlavne nech mi teplota nevystupi lebo ma porazi 😖

barbyes
12. feb 2010

tak si to teda tiež uži 🙂 uvidíme či ja niekam vôbec pôjdem, lebo stále neviem kam a kedy.. ☹ stále sa to menilo a....

lulu4
12. feb 2010

barbyes: no ja si nemam co uzivat, radsej by som bola fit a zdrava, ale takto.... ved to plati v tom Poluse o tej 15tej nakoniec a dugy ti aj pisala ze nema este kupeny zavoj ze jej mozes priniest ten svoj 😀

barbyes
12. feb 2010

práve to čítam...to kedy tam nabehlo?? nestíham 🙂

barbyes
12. feb 2010

a lulu ja som písala elko lebo tiež spomína, že možno niekam pôjde, ešte som vtedy nečítala príspevok od teba. tak sa nám teda uzdrav a pôjdeme inokedy, škoda, že nemôžeš ☹

lulu4
12. feb 2010

barbyes: tak tuto to rychlo pribuda, clovek nestiha citat 😀 dakujem, no budem sa snazit liecit len sa bojim tej teploty ako cert kriza lebo ja ked mam teplotu je to so mnou tazke a neviem co by som si mohla dat.... radsej len tie cajicky a citronik a sprej do nosa..... uvidime....
no je mi luto ze sa s vami nemozem stretnut ale naco to silit ked mi je takto a este by som aj vas nakazila ak je to nejaka chripka...vsak mi pekne potom napiste ako bolo, ale verim, ze bude supis, ved taky babinec tehuliek 😀

barbyes
12. feb 2010

Ja keď som chorá tak sa nacpávam cesnakom, síce mi potom trošku smrdí s pusinky 😅 ale pomáha. A na vitamín C si kupujeme s mužom rakytníkovú šťavu(nie nejaký sirupík) od weledy, je to prírodný prípravok s vysokým obsahom céčka akurát nie je moc chutný 😖 ale určite zdravší ako tabletky a spol. kúpiš to v lekárni, ale nie každej.

dugyna
12. feb 2010

lulu to ma mrzi tak sa teda leic 😉

elko69
12. feb 2010

lulo no veru ysoke horucky su nebezpecne akze cajik horuci s medikom a zalahnut do postele...

barbyes dakujem no hadam to zajta vyjde...a neviem ci ten cesnak je dobry v tehotenstve.

lulu4
12. feb 2010

no ja by som si mozno ten cesnak aj dala ale momentalne ho nemozem, je mi z neho zle, takze to nehrozi.... tak teda tie cajiky, citrony a budem len lezat a potit sa... nejdem do takeho pocasia radsej, naco? este viacej ochoriet...
elko: kedy ides na to 3Dcko?

barbyes
12. feb 2010

čo môže byť na cesnaku zlé? akurát ten smrad 😀 😀 😀

dugyna
12. feb 2010

barby nie kazda znesieme tarz cesnak v tehu

lulu natruhaj si cibulku vytlac citron a vsetko zmiesaj s medikom a papkaj po lyzickach 😉

barbyes
12. feb 2010

halooo, je tu ešte niekto???

barbyes
12. feb 2010

aaa v tom istom momente sme si napísali 🙂

barbyes
12. feb 2010

hmm.. tak nad tým som nerozmýšľala 😕 , ja nemám žiadne chute tak si to ani neuvedomujem, že niekto by s tým mohol mať problém.

mata0312
12. feb 2010

ahojte baby ja som dnes mala tiez pekny den spadla som na schodoch a obrazila som si zadok a krize ☹ teraz trpim ako kon ani pohnut sa nemozem, ale chvalabohu maly je v poriadku bola som aj u zenskeho na sone a ten ma poslal aj na chirurgiu

ja osobne tiez nemozem cesnak je mi z neho zle a nie len ked som tehotna fuj
mne zabera vystaveny citron, pomaranc a med 🙂

elko69
12. feb 2010

lulu v pondelok uz konecne :D

barbyes tak to som citala o bylinke teda asi co by sa nemal - cesnak kuchynsky

ale toto som nasla o cesnaku:

Cesnak v tehotenstve...

... môže spôsobovať problémy – od pálenia záhy až po ťažobu na žalúdku a tráviace ťažkosti. Z tohto dôvodu by sa mal konzumovať s mierou a radšej varený (aj keď tým má menej výživných látok a liečivých účinkov). Rovnako prechádza aj do materského mlieka a môže meniť jeho chuť, takže kojace mamičky by mali byť opatrné a odsledovať, či ich dieťatko po konzumácii cesnaku nevypije menej mliečka, alebo ho prípadne nezačne odmietať.

barbyes
12. feb 2010

ja nemám žiadne problémy keď si ho dám, ale nejem ho často. sem-tam ho pridávam do nejakého jedla a keď na mňa niečo lezie, vtedy ho jem surový s medom, ale inak...

elko69
12. feb 2010

to bolo myslene asi viac n abylinku cesnaku kuchynskeho..

barbyes
12. feb 2010

to aní neviem že existuje, teda sa používa 🙂 to nepoužívam vôbec

elko69
12. feb 2010

ani ja to som len citala v zozname byliniek ktorym sa vyhnut...http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel... alebo to mysleli ako normalne cesnek???neviem..hihi

barbyes
12. feb 2010

asi normálny, veď čo by si používala, listy z neho??? to som ešte nepočula... ale možné je všetko 🙂

elko69
12. feb 2010

ja neviem tiez s ami to nezdalo :D

barbyes
12. feb 2010

to mysleli normálny, práve som to čítala...a je tam aj bazalka a to je moja obľúbená bylinka, dávam to skoro všade, no teda, len tam kam sa hodí 🙂 ja sa jej nevzdám ☹

barbyes
12. feb 2010

aj tymián používam

barbyes
12. feb 2010

mne sa to nezdá... veď to by sme nemohli pomaly nič..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre