Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
13. feb 2010

kuriatko no jo
a tehule pas nemusia mať ale pre svoju bezpečnosť je len na nich či si daju pas alebo nie

lulu4
13. feb 2010

garonka ale kde bodaj by ma obchadzala ta choroba ale to len od vcera ma tak chytilo nechapem, a dnes som sa zacala liecit takze este ziadne zmeny a dnes som sa zobudila s tym ze ma uz boli aj hrdlo trochu.... ach jaaaj... citim sa ako zbity pes... vsak cpem do seba citrony len vymackanu stavu, som zvladla, caje s medom a do nosa mi v lekarni pre tehule odporucili sprej PantheNose s eukalyptom ze to mozu aj male deti aj tehotne a dojciace zeny

lenocka84
13. feb 2010

lusy pozerame filmy co som postahovala

a ten pas, bezpecny je, drahy je,
ja bezne bez pasu jazdim, a teraz ho ani nerozmyslam ze dat lebo ma dusi
ale tak je potrebne mat pri sebe tehu knizku keby Vas zastavili,ale v tehu nie sme povinne ho pouzivat

garonka
13. feb 2010

lulu ja som si davala do nosa Sterimar ale nezabral mi som nadavala ako pohan lebo sprej drahy a môj nos doslova trpel a cmuľala som tabletky coryzalia tie zabrali až po dlhom čase
ale najviac pomohol zazvorovy čaj ale robiť ho je riadna babračka 🙄

tak len ležkaj pri drahom pi čajíky a ono to prejdeeeee, hoci nadcha je nepríjemna a čo mi bolo smiešne ja som v noci spala ako dudok nos pekne uvoľneny ale cez deň? katastrofa upchaty stale

garonka
13. feb 2010

leni presneeeeeeeee tak
a ja som rozmyšľala nad tehu pasom ale tak si vravím vyhodím peniaze zato a potom čo stym urobím?
malokto by to kupil
nemusíme mať pas je to len na nas či sa dame zabiť alebo nie, inač ja si tiež pas nedavam a ani nezapnem a tehu knižku mam furt pri sebe tak pohoda
aj kontrola už bola a policajtko bol oki ako videl môj bruch 😀

garonka
13. feb 2010

leni ake filmy?
ja som ešte nekukla dva filmy z vianoc 😅

liv1
13. feb 2010

lulu mothercare to je taky obchod tusim anglicky, u nas je v auparku na prvom poschodi pri vytahoch.

gari je pravda, aspon tak viem ze tehule nemusia mat pas, ale ako som babam dnes hovorila, raz do nas asi v 20-30 km rychlosti do nas narzili, a poviem vam supa to bola taka riadna, ze keby nie som priputana skoncim s hlavou v skle. To si uz vobec neviem predstavit ze by som bola tehotna a mala brusko. no a za volantom je to este horsie.

a nechcem male ohrozit ze sa nebudem priputavat... inak stoji to 1000,- Kč.

kuriatko diky, lebo nepoznam nikoho kto to ma a teda neviem ci je to dobre...

lulu4
13. feb 2010

garonka: s tym upchatym nosom to mi nieco hovor, ja uz nevladzem smrkat lebo je to zbytocne, miniem haldy servitok, nos cerveny vysuchany a prd z toho lebo zase je to take iste ako keby som ani nesrmkala.... budem na tom asi tak ako ty, co si dva tyzdne chodila s upchatym nosom 😖 furt sa na nas nieco musi lepit ale to uz toto blbe pocasie, ako sneh mam velmi rada aj sa tesim na jednej strane ze tuto zimu ho bolo pozehnane ale toto chripkove obdobie ma rozculuje uz....

garonka
13. feb 2010

liv no v českych korunach no tu je to drahšie
ale ako vravím je to len na nas či si dame pas alebo nie

liv1
13. feb 2010

gari ja by som ho kupila 😀

lenocka84
13. feb 2010

lusy chces zoznam?

rozne komedie, a hudobne, prave terez to je breakdance girl
paradny film

a ten pas ja uz neriesim, aj tak im neverim, kamos keby mal pas zapnuty dnes je mrtvy co do neho naburali
takze je to o tom ci verite alebo nie
ja ho nepouzivam odkedy jazdim

liv1
13. feb 2010

vsak jasne je to na nas. len mi s mm chodime autom strasne casto, tak radsej by som ho mala ak je dobry. aj do CR chodime casto, tak si ho tam asi kupim. keby ste nahodou este niektora chceli dajte vediet.
gari ty uz nebudes potrebovat 😀

lulu4
13. feb 2010

liv: pozri ked ti ide o bezpecnost seba a malinkeho drobca tak to radsej kup ked si aktivny vodic a jazdis dost casto... za tie peniaze to potom stoji lebo jazdia vselijaky blbci na tych cestach...
my s drahym mame sice auto ale vodicak ma len on takze mi len tak sem tam lebo on ma pracu blizko od domu prejde aj peso a ja kedze som doma a byvam v centre tak nemam to daleko ked idem nieco povybavovat a inak dalej chodievam busom.... ale keby som bola aktivny vodic asi si to radsej kupim... neviem fakt.... to by bolo na dlhsie rozhodovanie u mna...

garonka
13. feb 2010

leni za chvíľu neviem ani čo vymyslia nie?
ani ja pas neriešim, občas som používala ale neverím im to je môj nazooooooooor

no hoď zoznam
ja mam rada hudobne a to sťahuješ cez warextreme?

lulu4
13. feb 2010

liv: a k stretku sa nevyjadrujes, som ti pisala ze kde ste nakoniec skoncili ci len ten aupark alebo ste aj niekam isli a ako bolo? a kedy si dorazila domkov?

liv1
13. feb 2010

lulu ja jazdim skoro kazdy den . okrem posledneho mesiaca a pol kedy som lezala v posteli cele dni 🙂 .

lulu4
13. feb 2010

liv: tak to by som potom na tvojom mieste ten pas poriesila urcite, za tu bezpecnost to stoji aj ked vo velkej rychlosti keby niekto narazil do auta asi moc nepomoze... ale brrr take nebudem ani pisat radsej.....

liv1
13. feb 2010

lulu stretko super baby su strasne zlate 🙂 . isli sme nakoniec do toho auparku, sedeli sme v robinsone, dali si palacinky a zmrzlinkove pohare, a straaaasne dlho sme klabosili . dorazila som snad o ôsmej, ale to som bola este kupit valentina a tie bodynka. 😅

baby su super 🙂 dufam ze sa niekedy stretneme aj v hojnejsom pocte. a pojdeme navstivit aj
garonku, ze vraj sa u nej da prespat.
gari co ty na to? 😉

lulu4
13. feb 2010

liv: tak to muselo byt ozaj podarene stretko, skoda preskoda ale co uz.... ved nie je vsetkym dnom koniec....
fuuha tak co by som si dala ale ja keby som bola s vami, lebo mne sladke nejde vobec na chut 😀 😀 😀
no uvidime co nam napise garonka s tym prespanim 😀 😀 😀

liv1
13. feb 2010

lulu si nevies predstavit ako sa modlim, ked sme na dialnici. a to sme veeeeelmi casto. ako sme naposledy boli v tej prahe, som tak myslela na male ze je tam ako na kolotoci 😀 . vies aka je to dialnica. drn drn drn drn. horsiu nepoznam... 😕

a pozeram ze teba aj hrdlo dnes zacalo boliet? to nastve 😠 ked som vtedy bola nachladnuta drahy bol v lekarni a poslali ho kade lahsie, ze "kym nema horucku nad 38 tak nic!" no chaaaapes 🙂 a pritom viem ze homeopatika sa mozu, a myslim ze aj nejake nosne kvapky.

garonka
13. feb 2010

liv no jasneeee tu je kopa miesta moja
v obyvačke veľky rozťahovaci gauč, v spalni letisko a v maleho izbičke takisto je tam gučík a v lete sa da spať i na balkone
drahy to odskušal parada 😀

liv1
13. feb 2010

lulu a cvicit budes chodit? ja by som velmi chcela a od toho 4. mesiaca, co sa tak blizi 😀 uz budeme moct aj my. baby chodia na zahradnicku tusim. aj lenocka chodi vsak? sme sa o tom bavili minule.

lenocka84
13. feb 2010

lusy tak prva som na rade ja, v auguste sme u teba ako na koni
aj s malym

lulu4
13. feb 2010

liv: kukam akurat tu stranku genetonu a nezvysili cenu nahodou je tam ze 71,40 Eur s DPH nebolo to 60 Eur s DPH? ci sa mi to len zda?

liv1
13. feb 2010

gariiiiiii no vidiiiis. to tam prespime uz 4 😀 😀 😀
lulu vidis, aka je garonka pohostinna? 😀 😀 by nas prichylila. mozme sa vybrat. aspon jej malinkeho na noc postrazime a nemusi vstavat 😀 😀

lulu4
13. feb 2010

liv: neviem nad tym cvicenim este pouvazujem, ale doma by som chcela aspon tu gymnasticku loptu kupit ci ako sa to vola a nejake cviky na nej si najst na nete... aspon to ked nic ine... ved uvidim....

lulu4
13. feb 2010

gari: tak to mate dost miesta v bytiku, super 😀 😀 a veru pohostinna je to ano to sa musi nechat...
no u nas by sa dalo prespat jedine na roztahovacom gauci a na nafukovackach alebo v spacakoch potom 😀

liv1
13. feb 2010

lulu neviem. ja som si myslela ze to je 60 uz s DPH... 😒 vsak ja sa ich opytam. dam do nakladov 😀 😀 😀

garonka
13. feb 2010

baby ale ja to myslím važne fakt by som vas tu chcela 😉

leni ty môžeš i zajtra prísť 😉

lulu4
13. feb 2010

skus si pozriet tu stranku este raz mozno som to zle pozrela... to mas dobre ze to mozes dat do nakladov 😀 😀 😀 to ja taku moznost nemam, a ty ked si ako zivnostnik tak budes mat narok normalne na matersky prispevok ci ako to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre