Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
14. feb 2010

janina ja som kukala magazin pre zeny a tam viazal satky na viac sposobov..a viazal si ju sama bez pomoci dalsieho cloveka 😉

jene ja myslim ze ked mas tehu knizku tak pas nemusis nosit 😉

elko69
14. feb 2010

dobre ranko babule,ako??vyspinkane???no my sme sa asi o 4 rano bavili este o mene nasho drobca ale k nicomu sme nedospeli lebo on je tvrdohlavy jak baran a robil si len srandu a vymyslal take mena co by Vas ani nenapadli :D asi ma slaktrafiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠

lenocka84
14. feb 2010

ahojte

k tym satkam, ked uz mas prax vies si ju uviazat aj sama, kamoska tak nosi maleho denne doma, a maly ma teraz cca 8kg, a je tak spokojny

a k pasom, pokial ste tehu, a mate pri sebe knizku, nemusite mat pas
garonku dokonca uz aj zastavili policajti, a bolo to v pohode

jerrymona
14. feb 2010

ahojte babulky. mozete mi prosim vas poradit?
mam suchy kasel, ktory nejde prec uz niekolko dni. bojim sa o babo. moze to byt nebezpecne? niekedy kaslem menej, ked kaslem viac, boli ma brusko. nerada by som, aby sa nieco stalo.

elko69
14. feb 2010

vy si davate ten pas aj ked mate tehu knizku???

janinna11
14. feb 2010

breeeeee ranko Kinderka 😀 😀

elko69
14. feb 2010

dobre ranko jani

janinna11
14. feb 2010

Ahoj Elko, nejak mrtvo tu je, ako si sa vyspala?? To ste s mm boli do 4 hore, ale ste tak skoro vstavali??

tinafarkas
14. feb 2010

ahojte. Rada by som sa s vami poradila - tiez som prvykrat tehotna (5+6) - az do siesteho tyzdna som mala bezne tehotenske priznaky - pobolievanie hlavy, brucha, citlive prsia, unava. teraz (v 6-tom tyzdni) to nejak ustava. je to normalne?

janinna11
14. feb 2010

Ahoj Tina, myslim, ze to nie je nic zvlastne, hoci teraz ti bude pripadat zvlastne uplne vsetko, nie nadarmo sa hovori, ze zena je v inom stave, vsetko bude ine, raz bolesti budes mat, potom zase par dni nic, kym nekrvacas a neboli ta velmi brusko na pravej strane (mohlo by ist o slepak), je zrejme vsetko v poriadku. Ale ak mas nejakeho tusaka alebo blby pocit, urcite radsej zbehni k lekarovi, radsej zbytocne, ale budes vediet, ze je vsetko ok 😀 a pohoda je pre vas oboch najdolezotejsia. Bola si uz u lekara na potvrdeni tehu???

tinafarkas
14. feb 2010

dakujem janinna. slepak to nebude - uz mi ho vyoperovali 😀
ano, mala som pozitivne tehotenske testy, aj krvne. v piatok buduci tyzden idem k lekarke, kedze si ma zavolala az o 14 dni (bola som u nej 5.2.). skusim este do piatku vydrzat, aby som zbytocne neposobila ako zmatkarka.
krvacat nekrvacam - ale neviem, ci to nie je tym utrogestanom, ktory mi predpisala.
brala si aj ty nejake lieky na udrzanie tehotenstva?

janinna11
14. feb 2010

Tina, ja som bola u lekara prvykrat v 6tt, po troch pozitivnych tehu testoch, miminko sme ccheli, takze som sa tiez bala, ci to nebude mimomaternicove, a ci bude vsetko ok... ved vies, aj ty sa urcite bojis. Celkom som ta nepochopila, takze u lek. si bola uz v 4tt na potvrdenie tehu?? Vsak to este asi nebolo nic vidiet, nie?? Ja som ziadne lieky na udrzanie nebrala, lekar mi povedal, nech si to nechame s priatelom este pre seba, lebo vela tehu v tom zaciat. stadiu konci spontannym potratom, a tiez mi povedal, ze ked to tak skonci, asi priroda vie co robi a zarodok nie je dost silny, to vies, snazil sa ma ukludnit, ale to sa mu vobec nedarilo. No potom som o 2-3 tyzdne sla k lekari opat, ze mam podozrenie na prechladnutie a vzal mi moc, potom mi volala sestricka, ze mam v moci nejaku infekciu a ze si ma,m prist po recept, fest som sa bala, no a dali mi cipky a antibiotika ateraz je to uz fajn a aj lekar mi povedal, ze ked sa budem zle citit, aj psychicky, radsej nech pridem zbytocne 3x, ako ani raz a bude ozaj problem.. ja chodim k sukromnikovi, cize ked tam rano s nejakym problemom pridem, tak ma vezme, aj ked nie som objednana... neviem ako ty

dugyna
14. feb 2010

dobre ranko dievcata 😉
no satka je super ...len ta super cena je tiez...clovek aby mal oslika otras sa

jerrynoma som ti odpisala na IP 😉 😉

tinafarkas gratulujem 😉 neboj vsetko je ok

elko 😉

dugyna
14. feb 2010

inak baby dneska som sa vazila rano a auz mam 59kg 😨
inak mam dobru tehu demenciu..vcera som vam odfotila tie vecicky co kupil drahy..a neviem kde som dala kartu z fotaku.... 😒

tinafarkas
14. feb 2010

ano, bola som minuly tyzden (4+4), na ultrazvuku bola len taka mala bodka, takze tehotenstvo mi potvrdili len tehotenske testy a testy krvi (hcg 837.5). meskal mi totiz menses a prave v ten tyzden som mala zacat so stimulaciou na 2. IVF (umele oplodnenie). preto som si ten test robila. a bolo to mile prekvapenie 😉
ja tiez chodim do sukromneho centra, ale nechcem moc panikarit.
teraz sa ale strasne bojim, lebo este v tyzdni som mala pobolievanie bruska a citlive prsia, ale od stvrtka nic! ta bolest postupne ustupila... 😖

elko69
14. feb 2010

janinna11 nie ja som zaspala uz asi o 22 hod a potom som sa zobudila o 4 rano a on sa stale prevaloval,nemohol vobec zaspat,tak sme sa chvilu rozpravali,otvorila som okno aby sa vyvetralo a bol cerstvy vzduch a za chvilu spal jak babo ale to rano ked musel vstavat do prace bolo velmi tazke...

dugyna
14. feb 2010

elko to poznam ked kukame telku..alebo kecame do noci..chudacik moj musi potom rano skoro vsatvat do prace..vtedy mi ho je luto ☹

baby nemate recept na taky kolac ze piskotovy spodok..potom je smota alebo tvaroh potom ovocie a potom zelatina? taky osviezujuci 😉

tina neboj sa uvidis vsetko bude ok...mna prsniky najprv naliali..potom boleli potom nic..a potm zase...ono dost z nas keby nevracalo ..tak az kym babo nezacalo kopkat tak sme nevedeli ze sme tehu
vsetko bude ok neboj

juj malinka sa zobudila 😉 uz mi dala dobre ranko

janinna11
14. feb 2010

Tina, kedze si sa uz mala pripravovat na IBF, tak lekar urcite vie co robi, a blahozelam!!!! Je to skoro vzdy tak, ze ked sa uz zena zmieri s umelym opl., tak sa to tesne predtym podari!! To je super, tak sa setri a mysli pozitivne, teraz to nevies nijako ovplyvnit Tinka, takze sa tes a uzivaj si to, pokial s ama nieco stat,priroda to zariadi, uvidis, bude to ok, v piatok ides k lekarovi??

janinna11
14. feb 2010

*IVF sorry 😉

tinafarkas
14. feb 2010

dakujem vam obom baby. som ale v hroznom stave. ano, v piatok poobede mam termin u lekarky. ked to bude na sone, pekne ako ma, tak budem najstastnejsi clovek! ja este nevraciam, ale malo by to byt individualne. radsej by som ale vracala, aby som vedela, ze som fakt tehotna. no nie je to na hlavu? 😒
hmm, dugyna, ten kolac poznam, ale recept zial nemam... :(

dugyna
14. feb 2010

tina ja som nevracala ani raz zatial..ja som mala len zmeny nalad 😉

tinafarkas
14. feb 2010

🙂

jankaa15
14. feb 2010

Ahojte tehulky ja som tu nova a velmi sa mi tu paci🙂
Dufam, ze sa budem s vami moct radit a navzajom sa podporovat🙂

dugyna
14. feb 2010

vitaj janka 😉

dnes je tu nejak ticho..

jankaa15
14. feb 2010

dugyna
ďakujem 😉
už si v kolkatom?

barbyes
14. feb 2010

ahoj dugy, tak ja som to nestihla ☹ mala tá akcia platiť do dnes, ale už ju tam nemá vyvesenú, to je ako naschvál...len kvôli tomu som išla k mamine a prd z toho ☹ tak malinká zatiaľ plienky mať nebude, počkám si na nejakú ďalšiu akciu, hádam nejaká bude

barbyes
14. feb 2010

dugy, ja som v Piatok mala 57,3 a dnes ráno 56,7... 😒 chápeš? skáče mi to ako šiši...a to sa vždy vážim ráno 🙂 sranda 🙂

dugyna
14. feb 2010

barby ja som mala pred tehiu 53..donedavna som mala 57 a teraz zo dna na den 59..ze vau

vejula
14. feb 2010

ahojte kočky 😉 ako sa máme?

dugyna
14. feb 2010

barby ja som ich chcela dnes objadnat to ani nehovor ze uz nema tu akciu 😠

ahoj veji

janka15 pri mene ti to pise ktora sme v ktorom tyzdni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre