Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
15. feb 2010

Ahojt kocice!!
Ja som sa sem az teraz dostala, riesila som este maily z piatku, co som nebola v praci...
No Liv, co uz, budem musiet nejako tie pondelky vydrzat este par tyzdnov... Z prace este nie som off, zajtra idem do poradne, aj sa tesim, aj sa bojim, ale verim, ze bude vsetko ok a Bublinka je v uplnom poriadku, len sa musim poradit, co s tym mojim extremne nizkym tlakom... (88/54!!!) Bud. tyzden mam ist na genetiku, zostavit rodokmen a tak, tak som tiez zvedava, co vsetko ma tam caka... uvidime.
No a sefovi som povedla, ze pokial sa budem citit dobre, budem chodit do prace est 1 az 2 mesiace a potom pojdem ne nemocensku, ale to este musim poriesit byt, odstahovat veci na SK, zdravotka, atd...ale to vsetko zvladneme, len nech je malinke ok a stastne v brusku.

Minuly tyzden som si kupila tehu dziny, take pohodove aj na leto, velmi prijemne s vysokym tehu pasom 🙂)
Rano je to este v poho, povinne musim aspon 2 piskotky, lebo inak mi je zle a vypijem stale aspon 3dcl vody alebo caju a hned mi vyskoci brusko, proste uz zaludok nema tolko miesta a vytlaca mi asi zvacsenu maternicu s mimi von do bruska, normalne ho uz vidno aj pod trickom....

mirka12011
15. feb 2010

miska s kremikami ti neporadim...

janinna11
15. feb 2010

S akymi kremikmi myslite??

mirka12011
15. feb 2010

janina najskor na trpnutie noh....bolesti krizov a take...

vejula
15. feb 2010

čavi tak som tu...

Mirka ty máš zas zmenenú foto či sa mi to iba zdá?

mirka12011
15. feb 2010

mam hihi znova 😀

vejula
15. feb 2010

aj s havkáčom 😵 jaké ma dljé ušká... Milý je 😉

miska1981
15. feb 2010

baby myslela som kremy na strpnute a ubolene nohy a krize??? mate nejake odskusane?

veji ty "netrpis" ako ja??? 😅

mirka12011
15. feb 2010

veji ano ano aj ja vam ukazujem zatial prveho z nasej psej sforky...dam ich do albumu o chvilocku....

vejula
15. feb 2010

miška s tými krížami mám také prechodné obdobia, niekedy nymôžem vydržať a potom to uplne prestane a pripadám si ako keby som ani tehotná nebola...

Ja mám teraz problémy s tou hnusnou záho a kyselinou... No ale ked som mala kríže tak som robila také jednoduché cviky na štyrochj a celkom to zabralo, viem že je to ťažké v tých bolestiach ale dá sa to... A sranda že trpnu mi skôr ruky ako nohy 😅

mirka12011
15. feb 2010

vaji trpnu ti ruky? hmm omg tak to by som teda nechcela
inak kukuc fotky dala som tam 4

mirka12011
15. feb 2010

a fastungel alebo ako sa to vola s tym by sme si nohy nemohli natierat?

janinna11
15. feb 2010

skuste krem bonella na opuchnite, tazke a bolave nohy, nemam s nim skusenost, ale da sa normal kupit v lekarni, mozno pomoze

vejula
15. feb 2010

jeeej mirka tak to máte radosti doma 😀. Su také rozdielne ale hodia sa ka sebe... A zvyknu sa sem tam aj poklbčiť? Či už si na seb tak zvykli že nie...

miska1981
15. feb 2010

mirka krasny psici, ja stale tuzim po dvoch psikoch, hovorim mm, ze ku stastiu mi uz bude chybat mala farmicka so psikmi, alebo vseobecne so zvieratkami....bohuzial nemam u neho s tymto pochopenie 😅

janina vyskusam aj tu bonellku hlavne nech pomoze nieco...

veji ruky aj mne,ale iba ked zaspim v nejakej pohohe a chcem sa prevratit, tak sa zobudim na to, ze ruky "nechcu ist" 🙂

a este otazocka:
neviete ci si pred nastupom na MD musim vycerpat vsetku dovolenku, alebo mi ju preplatia, alebo ako to je???

mirka12011
15. feb 2010

veji oni su zohrata trojica 😝 oni sa hraju ako dive....

janinna11
15. feb 2010

myslim, ze vycerpat si mozes len alikvotnu ciastku do toho mesiaca, kedy nastupujes a zvysok ti musia preplatit, ale neviem na 100%...

vejula
15. feb 2010

jj miska tie ruky trpnu hlavne v nejakej zlej polohe alebo tak aj mne.

mirka tak to msuíte mať doma riadne bojové ked začnu všetci traja, ale tak zrejme máte rodinný doom že? LEbo to si neviem predstaviť tu u nás v bytiku že by sa nám začali také tri šelmičky nahánať a vyvádzať 😀

mirka12011
15. feb 2010

veji su v byte 😀 ale oni ked zacnu behat ta konecna preto sa mozu nahanat len na chodbe az do obyvacky lebo v chodbe su kachlicky a v obyvacke mame aj keberce aby nerusili susedov lebo ostatne mame len plavajucu bez kobercov tak vies ked 30kg pes skoci na zem a k tomu 2x 30kg pes toho 2kg nepocut 😀

corinne_99
15. feb 2010

Ahojte. Ja som teraz 1x tehotna. Som v 14tyzni. A mam doma svorku psov - mam ich 5. Moze to byt nebezpecne?

mirka12011
15. feb 2010

corinne tak nebezpecne su chlpky z maciek a zajacov ako najviac zo psikami by si mala byt obmedzene no neviem preco, lebo ak ta pes pozna nic ti nehrozi a chlpky neviem v com su nebezpecne...

mirka12011
15. feb 2010

corinne a gratulujem k miminku 😉

janinna11
15. feb 2010

Ahoj Corinne, blahozelam!! Myslim, ze psy nie su nebezpecne, horsie su macky kvoli toxoplazmoze...

corinne_99
15. feb 2010

mirka dakujem. No mam troch velkych, tak s tymi az tak nebudem, lebo ti priliz skacu a nevedomky by mohli nieco spravit. Zvysok by dufam nemal byt problem.
No ja mam 17 rokov, a lekar mi povedal, ze uz pre ten vek som trosku rizikova, tak neviem... 😖

mirka12011
15. feb 2010

no tak s velkymi psikami radsej nie ked skacu jedine len cez ohradu ich pozdrav aby im nebolo za tebou smutno....
okrem veku mas nejake problemy ze rizikova skupina? ved 17 nieje zasa az tak malo moja kamka mala babo v 16tich a nebola v rizikovej

janinna11
15. feb 2010

No Corine tak to ano, ked mas iba 17, je to trosku rizikove, ale to nikdy nemozme povedat, ze to bude bez problemov, stale je to risk, ako sam zivot, priroda vie, co robi 🙂 takze hlavne ziadny stres a uzivaj si tehu 🙂
A bolo miminko planovane??

vejula
15. feb 2010

mirka tak to máte vyšpekulované hej????

corine, vraj detičky ktoré už v brušku vyrastak´ju so zvieratkami maju menšiu prvdepodobnosť vzniku rôznych alergíí. Kdesi na západe to robia tak že ked žena zistí že je tehotná ide robiť na farmu, kvôli tým alergiam...

No a psíkovia pokial su dobre vycvičený že ti nebudu skákať po bruščku tak je to bezpečné, len si treba dávať pozor, lebo psík ked sa rozohrá tak niekedy nerzmýšla a môže skočiť na bruško alebo tak.

corinne_99
15. feb 2010

Tak mne povedal doktor, ze zatial je vsetko v poriadku, ale predsa len telo asi nie je este uplne vyvinute, takze trosku riziko tu je. Tiez som mala kamosku, ktora bola tehotna v 16tich.
Macicky doma nemame, tak mam aspon o starost menej.

Janinna nie, nebolo to planovane, ale aj tak sa tesime 🙂

vefi89
15. feb 2010

baby a prečo je v 17-tich rizikové tehu??však dávno pred nami sa sobášili v 15-tich a v 17-tich už čakali aj druhé dieťa nie?? 😅

mirka12011
15. feb 2010

vefi neviem, a ty tu co robis a nerodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre