Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
15. feb 2010

liv kde si usla?

liv1
15. feb 2010

hladala som pre draheho masticku proti bolesti hlavy a nenasla 😒
dugy ta kocka presne 🙂

janinna11
15. feb 2010

Tak kocky uz som tu, nejdete este spat?? Teda mne sa vobec nechce

janinna11
15. feb 2010

Liv aku masticku hladas?? Co pouzivas na bolest hlavy?? Draheho tiez zvykne v poslednom case pobolievat...

dugyna
15. feb 2010

liv tak ta bastvala aj mne uz predtym..sak si precitaj

janine este sa mi nechce 😉

liv1
15. feb 2010

jani neviem ,ani ja ani mm si nevie spomenut ako sa to vola a neviem kde som to dala. ale je super, ked zistim tak ti napisem.
ja uz by som aj spala veru, ledva tu lezim na gauci 😀
dugy citala som. 🙂

janinna11
15. feb 2010

Dugy, este ze si tu, uz som si myslela, ze si budem musiet davat otazky a aj sama odpovedat.. ani mne sa nechce, stale, ked mam nieco dolezite dalsi den, nemozem od vzrusenia zaspat... uz sa tesim na zajtra, i ked mam aj strach, ale verim, ze je vsetko s drobcekom ok a tesim sa strasne ako ho uvidim : 🙂

janinna11
15. feb 2010

Liv kedy ides na dalsiu kontrolu?

janinna11
15. feb 2010

Dugy ako dlho trva, kym budem mat vysledky screeningu?? A hodnoy NT mi ale povedia hned z UZ, nie??

dugyna
15. feb 2010

janina zajtra ides k dr? no NT ti povedia hned..a z krvi az ked sa skompletizuju s kvrvou a rozmermi s druheho skirningu v 15tt tak potom do tyzdna..
ja zase robim este nejake veci do skoly zajtra to mam odovzdat..a nechce sa mi 😝

ja sa tesim ze v stredu uvidime malicku ideme k dr 😉

liv1
15. feb 2010

jani idem teraz 25.2. na ten ultrazvuk to NT a tak, no a potom 9.3 tusim mam poradnu.

janinna11
15. feb 2010

No ale to NT je podstatne pre Downa nie?? Uz sa opat zacinam bat... 😕

liv1
15. feb 2010

jani aj ja velmi 😕 a to mam vydrzat este 9 dni...

janinna11
15. feb 2010

Liv ja ani nezaspim...
Dugy dakujem, no verim, ze vsetko bude ok. Ved mi nic nie je, citim sa az na par tehu nevolnosti v pohode, ani som nespinila vobec, takze verim, ze to bude v poriadku. Myslite na mna zajtra kocky, mam tam ist na 8.15 😅

liv1
15. feb 2010

jasnacka jani budeme na teba mysliet a neboj 😉 sa mi to hovori 😀

janinna11
15. feb 2010

Liv to cakanie je hrozne... Ta neistota, citame tu vsetko mozne, co sa vsetko stalo, smutne i vesele a potom nam fantazia zacina pracovat a mame neskutocny strach...
Juuuj, ja len dufam, ze to bude dobre, ze budeme mat vsetky dobre vysledky, musime verit 😉

liv1
15. feb 2010

Baby zaujima ma vas nazor. Myslite ze to nevadi malemu ak ranajkujem len napr. 1 rozok, a potom obedujem az o 12, alebo jednej? Lebo rano do seba nieco dostat dost problem, ale ak by ste mi napisali ze mam jest viac tak budem tlacit 😀

liv1
15. feb 2010

jani tak tak. v tejto situacii by som chcela byt navina nastka bez info, ktora si tehotenstvom len tak preleti bez vedomosti ani nevie ako. tym ale, samozrejme, nechcem povedat ze nastrocne babenky nie su informovane. iba niektore 😉

janinna11
15. feb 2010

Liv moja prva cesta rano je do kupelne, stale zabudam, ze nusim ist do kuchyne a hodit do seba aspon dve piskotky.. a potom mi staci rano kakao v praci do tej deviatej, potom mam poradu medzitym do obeda si dam nejake ovocie a dva tri caje, potom obed a potom opat ovocie, ale niekedy mi nic nechuti popoludni a potom az okolo siestej vecer salat, alebo polievku. Mala by si asi aspon jablcko do obeda spapat 🙂

dugyna
15. feb 2010

janina liv nebojte vsetko bude ok..to kazda u nas ma taky pocit ked ide k dr na nejaky skrining
janka budem na teba mysliet,neboj bude vsetko ok

liv a o kolket ranajkujes? asi by som skusila pridat drobnu desiatu..ale pokial nie si ty hladna alebo ti neni zle od hladu tak by to malo byt ok
ja som pre tehu neranajkovala nikdy..ale tarz sa budim rano na hlad..ale mne byva az zle od hladu..a zacala som aj desiate papakat..papam casto a menej 🙂

janinna11
15. feb 2010

Dugynka dakujem, aj ja jem asi trochu castejsie ako predtym, ale ovela mensie porcie, ked dam do seba porciu ako pred tehu, mam pocit, ze prasknem, proste zaludok uz nema tolko miesta a akonahle nieco zjem, hned to na mne vidiet, uz mam normal brusko a to len koncim 1. trimester.... Ako si bola na to Ty Dugy??

liv1
15. feb 2010

ranajkujem cca medzi 9 a 10 ten jeden rozok, skor az o 10... ale inak aj mne byva zle od hladu, ale rano sa tazko tlaci 😀 . tak ok, skusim nejake to jablcko medzitym ..
dik za odpovede baby 🙂

janinna11
15. feb 2010

Liv skus rano jednu piskotu, ja som neverila, ze jedna jedina piskota mi moze tak pomoct,a fakt... ked do polhodky odkedy vstanem nedam nieco do ust, konecna, nemozem ist ani do prace, je mi blbo, na zvracanie, chytaju ma mdloby, konecna... neiem ako to rano zvladnem, mam ist nalacno, kvoli odberom ☹ 😕

liv1
15. feb 2010

jani aj ja som tak bola, bola som vybavena chlebom a dzusom . a nastastie aj napriek casu najvacsich nevolnosti v tom obdobi som to prezila dost v pohode. a s tou piskotkou tak ja po zobudeni idem do 10 min jest, inak koncim tiez 😀 vtip je ale v tom, ze mne nejaka malickost nestaci, ja musim aspon ten cely rozok 😀

janinna11
15. feb 2010

Jajj, takze Ty vstavas az o 10-tej Liv, no to sa niekto ma..... 😲 😀

dugyna
15. feb 2010

jani ja som na zacitaku jedla castejsie..hlavne rano som nemohla odist niekam bez ranajok ja som sa budila hladna ale tak ze mi bolo az na odpadnutie..potom v tretom mesiaci som mala nejaku mensiu chut na jedlo to som sa musela nutit iba tie ranajky museli byt stale hned ako som vstala..a po tretom mesiaci stale sa budim na hlad musim sa najest hned ako vstanem..a byvala som hladna kazde 2 hodiny ale neviem zjest take porcie ako pred otehotnenim..cize mensie porcie ale casto.. 😉

liv1
15. feb 2010

jo jo jani to je moja hodina odkedy som v tomto stave 😀 😀

liv1
15. feb 2010

babulky idem hajat, bru nocku vsetkym styrom 😀 😀

janinna11
15. feb 2010

Aj ja uz idem maminy, dobru nocku aj bruskam, papa 🙂

dugyna
15. feb 2010

ok baby dobru nocku vam prajem a j bruskam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre