Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
18. feb 2010

vejula myslim ze nie,nepocula som o tom este teda....

a vitam nove tehulky... 🙂

vejula
18. feb 2010

vdaka elko 🙂 Inač ta fotka čo máš to je nejaký fototrik či kde si to vlastne bola????

A havovi som dala do očka kvapky ophtalmo.septonex a mastičku ophtalmo-framykoin... Môže byť???

mirka12011
18. feb 2010

jejej regi gratulujem k malej, vcera som tu nebola a uz neviem co noveho uch ach uch uch uch

mici111
18. feb 2010

ahojte kocky, veji, dobre si spravila 🙂 sikulka, aspon tri dni dva krat denne kvapkat a davat masticku do ocka a hafan bude fit 😀 ak by mu to nepreslo, tak radsej k zverosovi..
ja som sa uz strachovala, babulku som necitila den ci dva poriadne a uz si tam robi teraz rodeo 😀 😵

vejula
18. feb 2010

mici ibnač presne v 25tt som ja mala také dva dni že som maličkého cítila strašne málo a som zostresovala aj ku dokimu som pre istotu išla nech skontroluje ale všetko bolo OKI tak super že už maličká kopká...

inač som kukala ta mastička že sa nemôže v tehu, ale tak ked si umyjem potom poriadne ruky tak snad sa nemôže nič stať 😒

miska1981
18. feb 2010

ahojte dievcata,
chcem Vas poprosit o radu, aj ked mozno je Vas tu malo /ak je tu aspon niekto/ kto mi bude vediet poradit, vcera som bola na tej glukoze a dnes mi volala sestricka, ze mi zistili zvyseny cukor, ze si mam prist po listok na diabetologiu.
som z toho strasne smutna, neviem co to znamena, znamena to , ze mam tehotensku cukrovku, alebo mi budu robit este nejake vysetrenia? vobec som to necakala, lebo co som si precitala na nete nemam ani jeden priznak co by bol nabeh na to.
bojim sa hlavne o miminko... ☹
viete nieco o tom???
dakujem.

janinna11
18. feb 2010

Ahojte zienky, vcera som vobec nebola na konikovi, ako sa mi mate?? nejake nove mimco je uz vonku?? Rogi ma Dorotku, ak som spravne citala a mame uz fotku Tobiaska?? Leni??

janinna11
18. feb 2010

Miska, nestresuj, tehu cukrovka je bezna, niektore sa tomu vyhneme, niektore zial nie, ale ide najma o to, ze Ty sa musis trochu obmedzovat v jedle, pre Bublinku to nie riziko,neboj 🙂

vejula
18. feb 2010

miška neboj, tehu cukrovku má kopec kočiek, aj moja mamina mala ked ma čakala a som zdravá.... Aspon na prvý pohlad 😀 😀 😀 😀

mirka12011
18. feb 2010

mna caka glukozka v pondelok tesim sa hrozne normalne strach

mici111
18. feb 2010

miska, presne ako pisu kocky, neboj sa, len budes musiet drzat dietu...ak sa budes riadit pokynmi lekara, resp. diabetologicky, tak sa nic nestane a budete v poriadku..
mna glukoza caka v utorok..brrrrrrrrr

mici111
18. feb 2010

veji, neembooj 🙂 ked si to do oci nedavas ty 😀 umyjes si ruky potom a v pohodeee 🙂

mirka12011
18. feb 2010

veji od zajtra mame v PO vystavu psov neprides kukucnut??? 😀

janinna11
18. feb 2010

Miska tu si mozes precitat o tom viac, pokial sa budes stravovat ako Ti odporuci lekar, riziko pre mimi je fakt minimalne, mas to v dolnom odstavci v "rizika pro matku", tak neboj, vsetko bude ok, viac si o tom mozes ppokecat myslim s Lenkou, ona ma podobny problem, no a o par mesiacov mozno aj so mnou, hoci dufam, ze nie 😉

vejula
18. feb 2010

ďakujem mici 🙂
mirka v PO???? 😅 To asi neprídem... Chlapa mám aj s autom v robote, takže jedine že by som si dala taký maraton, lenže to by som musela začať už asi dnes v noci 😀 😀 😀
A idu na vystavu aj tvoji havkači??? Ak ano tak držím palce a potom tu šupni zopár foto, moooc rada si kuknem 🙂

mirka12011
18. feb 2010

veji nejde lebo malej prisli exportne papiere tesne po zapise do PO na vystavu tak ide az na dalsiu sa mi zda ze bo BA a tak do Ke a NI a neviem kde vsade este budu ale na najblizsiu co bude v NI uz sa bude hlasit ....
no maraton tak to uz teraz bo dominik v brusku tak viez ze to da zabrat hihi

vejula
18. feb 2010

jej Mirka a ty sa cítiš ešte takto cestovať cez celé slovensko??? Ja ked som šla na skušky do NR pred dvoma týždnami tak som myslela že tam celá strpnem v tom aute 😅

Ale budem potom držať palce... A ktorý psík vlastne ide suťažiť???

mirka12011
18. feb 2010

no myslim ze v NR bude pred porodom alebo v case porodu tak to segra sama pojde 😀 ten dzukos maly ona je z CZ dovezena, ale rozumie po Slovensky hahahahha sem tam ignoruje, ale rozumie...

vejula
18. feb 2010

😀 😀 😀 takže vy ste takto medzinárodne založená rodinka 🙂 Tak držím palce nech ked prídeš z pôrodnice najdeš doma medajlu 😉

mirka12011
18. feb 2010

dakujem dakujem dufam, ze sa podari...
inak vefi este nepisala ta ona este asi lieta po tych schodoch....
uz nech rodi nech mame kazdy den nove miminko hihi
a ty veji ako dominik je dobrucky? a havo uz lepsie?

vejula
18. feb 2010

no asi pred domom rube drevo 😀 Ale však dobre nech trošku toho lenivca psouri...
Donminiček dooobre taký je zlatý, sem tam si pokopka poprevaluje sa ponaťahuje ale inak je to zlaté dieťatko... OBščAS SI SíCE ZAHRá NA REBRáCH JAK NA harfe nožkou tak ich mám celé doblížené 😅 Ale tak nech rozvíja talent už teraz 😀 😀
Chlpáči sa zdá že už trocha lepšie teraz tu zamnou ležká na gauči, oddychuje, lebo chudačik včera pred spánkom si vypočul hádku medzi mnou a mm... Vždy mi ho je luto potom že musí byť svedkom našej sprostosti.. Tak som ho ešte v noci vyhladkala aby nebol v strese, nech kludne spinká...

miska1981
18. feb 2010

baby diky,
janina vytlacila som si to, mne tak ani nejde o mna ako o malicku,
viem, ze nemozem stresovat, ale da sa to? hlavne ked ma to uplne
zaskocilo..,..no pockam si skusim tam skocit este dnes poobede...

ak by sa tu ukazala lenka, ja uz tu nebudem po jednej, nech mi napise
co jej povedali a co vsetko nemoze papat....leni ja nestresujem len chcem nejaku spriaznenu dusu,
co preziva momentalne co ja 😉

mozno som urobila jedinu chybu, ze od zaciatku mi strasne chutilo sladke a mala som sa ovladat ☹

mirka12011
18. feb 2010

veji ta co mm ta nasrdkal?
no tak to si spravila dobre ze si to ponunkala aby spinkal dobre...

lenocka84
18. feb 2010

ahojte
veji tak zajtra pocitaj cca okolo 13tej

miska mas IP

janinna11
18. feb 2010

Miska na to by Ti mohla odpovedat Lenka, ci tiez pred tym papala vela sladkeho, ale nejake otazky kludne poloz aj Dugy, je tak trochu z fachu!!! (Dugy robim Ti tu reklamu 😀 😀 ) Myslim, ale, ze to je indiv., niektory organizmus proste nema problem vytvorit dostatocne mnozstvo inzulinu a niektory proste ma. Ale hlavne je, ze to nema az taky vplyv na mimi
Jeej, ahoj Leni, ako??

lenocka84
18. feb 2010

jani ahoj
do pohody, za chvilu padam z ba tak sa tesim
a s tou cukrovkou, ja sladke vobec nejem, a aj tak ju mam
takze s tym to nejako extra nesuvisi

vejula
18. feb 2010

leni to bude super, tešim tešim 🙂

mirka no tak sme sa povedili... OPRedvčerom totiž bol u kamarátov do pol noci pričom mne povedal že ide len niečo bývalým kolegom... A on sa potom ešte vybral za inými kymyratmi tam sa nahulili a do pol noci som nevedela kde je ani dovolať sa mu samozrejme nedalo... A včera ked som čosi fnukala, bo ja sa občas tak bojím o maličkého ma prepadne taký strach... A on na mna začal hučaťž, že sa to pri mne už nedá vydržať, že preto odišiel za tými kamarátmi lebo chcel mať konečne pohodový kludný večer... Tak ma nasral začala som mu vyhadzovať veci zo skrine že nech si teda ide kade lahšie ked tak strašne pri mne trpí a je také chudiatko nech s domov už ani nevracia... Noa toho strašne urazilo, pretože ten byt je vlastne napísaný na mna, kupila ho moja starká, tak sa cítil ponížený že ho vyhadzujem.... A od vtedy mi len odvrkne... Aj som sa mu ospravedlnila že s tým vyhadzovaním som to prehnala a uvedomujem si že som to nemala robiť, ale on ako keby ma ani nepočuval, proste stále len odvrkuje... Tak som sa rozhodla že hned ako príjde z roboty a tak vypadnem ja za maminou, nech chudačik pri mne tak netrpí....

janinna11
18. feb 2010

Leni pozerala som tvoj album, pripada mi, ze mam presne tak velke brusko v 13tt, ako si ho mala Ty. ked som bola predvcerom v poradni, podla vahy uz mam hore skoro 3 kila, aj ty si to uz mala na sebe v 13tt?? Velmi sa bojim, ze budem rychlo a vela priberat, a ked si v lete predstavim tie horucavy...do porodu...
A to sa normal stravujem, vecer uz len salat alebo ovocie, jogurt....

mirka12011
18. feb 2010

juj mojik tak to mi je luto, ale zasa chlap by mal chapat tehu zenu, ved to su hormony...moj mm vzdy sa smeje ked idem nieco povedat, ze no co naco sa zasa ides stazovat 😀 ale tak vies tu ma boli, tam ma boli....no tehu
a mas pravdu nech trpi zober hafanka a chod si prevetrat hlavu a postazovat sa mamine maminy to chapu vzdy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre