Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
18. feb 2010

Veji nesmies si to tak brat, hlavne nie teraz, este musis co to vydrzat ako Kinderko..
Vies co mna na chlapoch najviac stve??!! Ze nedokazu robit dve veci naraz, ale robit iba jednu vec niektori povazuju za plytvanie casom, lenze ja mam take nervy potom, ked ten moj sa so mnou rozprava a popritom robi dalsie 2 veci, a ani jednu na 100%... to ma fakt dokaze vytocit.
Vcera som aj ja uz vybuchla, sice sama pred sebou a potichu, no velmi to obcas boli, mame to s nimi tazke, viem....
Hneva ma, ze chlapi nevedia pochopit, ako sa teraz v tehu citime, ze sme total precitlivene, ze potrebujeme prave teraz 2x viac pozornosti a nehy, pochopenia, nevedia pochopit, ze sme naladove a musime sem-tam uvolnit ventil no a kam ho mame uvolnit, na kom??? Ked sme takmer stale s nimi.....???? Kazdemu by som povinne nariadila kupit a pozorne precitat knizku knizku, ako vplyva aj psychicky tehotenstvo na zeny, nie len fyzicky.... Lebo v tomto obdobi je prave psychicka pomoc a podpora najdolezitejsia, nech vedia, ze obcasna naladovost a zbytocne hadky su proste kvoli hormonom, ze potrebujeme viac pozornosti a pochopenia...........

vejula
18. feb 2010

no mirka oni su nechapaví, vôbec nerozumeju tým obavam aké máme o babatka. A ani už nemám silusa s ním o tom rozprávať, lebo aj tak to nepochopí... A potom len na mna hučí.. Fakt už niekedy nevládzem a mám pocit že sa zbláznim zo všetkých tých hnusných situácii... Ale musím kvôli dominikovi vydržať 😔 Verím že všetko to trapenie počas tehu stojí za ten pocit ked sa mi narodí bábatko... LEn aby bolo s ním všetko v poriadku, toho sa bojím najviac...

mirka12011
18. feb 2010

veji toho sa boji kazda buduca mamicka a myslim, ze ziadna tu niesme ina ako ty... veji mas to za 6tt uz si takmer pri konci tak si len hovor bude dobre bude dobre a bude dobre a hotovo...ja si to hovorim uz asi 2tt a zatial to funguje 😝
janina priberania sa neboj idem kukuc to lenk.brusko v 13tt

lenocka84
18. feb 2010

jani do 18tt som pribrala len 2kg
teraz ma spolu +6kg

janinna11
18. feb 2010

Mirka no bojim sa, aby som nemala potom vo vyssom stadiu nejake problemy...
Leni tak to si mala super, aj teraz, len +6kg...

janinna11
18. feb 2010

Mne prave uz takmer vsetci hovoria, ze na to, ze len koncim 1. trimester uz ma dost brusko..

lenocka84
18. feb 2010

jani ako casto papas? a co?
vela robi strava

mirka12011
18. feb 2010

jani ja uz mam tiez 6kg na sebe a uz sa citim ako gulka 😀

lenocka84
18. feb 2010

mirka a foto bruska mas?
ja som hodila vcera do albumu, a mam dojem ze som ako velryba

mirka12011
18. feb 2010

lenka mam v mobile pockaj skusim dat kabel ci mi to konecne da do compu ale az take brucho nemam, mne sa zda mini...

janinna11
18. feb 2010

Leni tak myslim, ze normal, rano bud jogurt alebo chlieb s florou a zeleninou, do obeda nejake to ovocie, niekedy 1ks, niekedy 2-3, a potom obed, napr. rybku, alebo polievku, malokedy oboje, to nedam, nemam miesta 😲 potom ovocie, sem tam nejake ten keks, ale to z ovsenych vlociek, alebo bebe, ziadne cokolady, a vecer bud polievku, alebo salat a ovocie
Myslis, ze je toho vela??

vejula
18. feb 2010

jani to ten môj tioež rád robí aj tri veci naraz, ked mu niečo hovorím a on ešte pri tom číta na nete a počuva telku... Tak len väčšinou prestanem, lebo ma to nebaví hovoriť niekomu ked vidím že sa sustredi ešte na dve dalšie veci...

mirka musím si začať TAK HOVORIť... keD TEN STRACH JE NIEKEDY TAK SILNý, ťažko sa mi potom sustredí na iné veci... Ale máš pravdu nič krásne čo máme nepríde len tak bez obety musím to proste vydžať a veriť...

mirka12011
18. feb 2010

babky davam tt brusko do albumu kukucnite...

miska1981
18. feb 2010

lenka dik odpisala som ti 😉

janina to co si pisala v tom prispevku o muzoch, tak presne si mi citala z duse, toto iste som minule uz podrazdena hovorila muzovi a o dva to bolo po starom, oni to proste nechapu.... 😠

baby to ja som pribrala doteraz 12 kg co je dost, na zaciatku tehu som mala 50 kg, ale vtedy som si davala pozor co zjem a teraz "zerem" vsetko...ale uz mi to skoncilo ☹

baby podla mna muzi nevedia robit viac veci naraz a ked robia, ani jednu neurobia poriadne...

mirka12011
18. feb 2010

janina ja papam tak 3x denne a staci mi to ale zasa niekedy by som jedla cely den ale tie dni su tak 2x za mesiac zatial...
veji neboj bude dobre ja si poplacem ked mam strach ale ked som sama bo mm by ma zdrbal ci som normalna aj sestricka mi vravela ze plakat skodi miminku tak sa snazim neplakat...

miska1981
18. feb 2010

mirka ty mas malinke brusinko 😉

mirka12011
18. feb 2010

miska aj mne sa zda ale mala pribera ukazkovo tak asi len je tak otocena 😀 a ja som sa navracala cize som si spravila dostatocne vypracovane brusko 😅
miska 12kg uz mas na sebe ty si ako vefi, ale vsetko ma v brusku nic na zadku ani nikde tak to sa strati po porode...

janinna11
18. feb 2010

Baby su lepsie obycajne plienky bavlnene 60x80cm alebo 80x80cm??

janinna11
18. feb 2010

Mirik, Ty mas take malinke brusko, to je fajn, ja citim, ze budem ako melon v lete, aj sa bojim, ani nebudem vychadzat von od juna,vsak to teploty po 30°C nebudu a moj tlak 80/50 v takej horucave...to by som vonku nezvladla,,,, 😝

miska1981
18. feb 2010

mirka praveze aj na stehniskach a zadku to pekne vidno a o prsiach ani nehovrim, z mojich malych B-ciek mam D-cka, ale o tyzdem predpokladam, ze E-cka 🙂 sama som zaskocena ako sa mi meni telo, ale aj moja mamina to mala so mnou presne tak isto.
mne vobec nebyvalo zle hned mi zacalo chutit papat...tak asi preto ta vaha 😒

mirka12011
18. feb 2010

jani s tymi plienkami neviem to uz kto ma nech napise hihi
a mini je o chvilu budem aj ja melon hihi
uch taky nizucky tlak mas jujuj to na leto a brusko bude tazko tazko ale zvladnes neboj...

mirka12011
18. feb 2010

ja mam na cicendach strie tak si vies predstavit ake melony mam ja 😀
miska neboj po porode pride tvrda drina ja sa hned co spytam ze kedy mozem na stacionar 😀

miska1981
18. feb 2010

inak co tu mam tu fotku, viem, ze ju dobre nevidno, ale to je cca mesiac pred otehotnenim a tam som bola este pekne stihla a za tri mesiace som mala uz nejakych sest kil hore... 😲

elko69
18. feb 2010

vejula ktoru foto myslis??? no a tie kvapky co si davala havinovi si davam inak aj ja do oci a myslim ze ked si to davaju ludia havinovi by to nemalo uskodit nejako a hadam to teda coskoro zaberie...

inak ani ja uz teraz 2.den akosik menej citim drobca,vcera co ma kopol asi 3x a dnes zatial nic,hadam je tam v poriadku a len zlenivel....no mna glukoza caka az 11.3. a uz teraz sa bojim,hlavne toho hnusneho roztoku co budem musiet vypit tak hadam to zvladnem a zostane to vo mne aby som nemusela ist na repete :D

a mame tu nove mimco???????????,

mirka12011
18. feb 2010

miska po porode sa budes chvalit ze kolko si schudla mne mamina vravela ze z porodky isla este na nizsej vahe... 😀 a pribrala 12-13kg pri oboch dievcatach...

mirka12011
18. feb 2010

elko zatial nemame nove miminko dominikovi sa nechce... 😒

miska1981
18. feb 2010

ale je pravda, ze momentalne co sa vahy tyka je mi to fuk ako vyzeram, dolezite je pre mna nech mam zdrave mimco a nech ho nijako neovplyvni, ak mi potvrdia tu tehu cukrovku, to je pre mna najdolezitejsie....
ale vsak to chce kazda z nas a vzdy v kutiku duse mame obavy nech je vsetko ok...

elko69
18. feb 2010

mirka jake male brusko mas...to ja uz ho mam teraz take a som v 22. tt

mirka12011
18. feb 2010

miska ano a tehu su vzdy krasne len my si myslime ze sme oskary...
elko no som zvedava ako porastieme 😀

miska1981
18. feb 2010

elko neboj daj si do tej vody citron a bude to v pohode, mne to celkom aj chutilo, teda v porovnanim s tym co som ocakavala...predtym si to totalne sprotivni a potom budes prekvapena ake to je v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre