Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
23. feb 2010

jejej dugy to je super ze je vsetko v poriadku...

vejula
23. feb 2010

čavte kočky... Tak mne na to že som celý den sama to celkom rýchlo ubieha... Som si pospala od dvanástej do tretej, potom s chlpáčikom vonku v obchode, napapala som sa a už je pomaly 5 hodín. Ešte asi operem, uvarím na večer rajčinovu polievočku osprchujem sa pomaly môžem isť aj spať 😀

Inač lucy ked ti tvrdne len na určitom mieste tak to podla mna nieje tvrdnutie... To sa môže bábatko tak natlačiť na jedno miesto a potom to máš tvrdé ako skala ale iné miesto je normálne... To asi musí tvrdnuť celé bruško... Ja som takéto tvrdnutie mala za celé tehu dokopy asi 3krát... A to aprílovky mávaju aj niekolko krát za den, vraj je to normálne že sa telo pripravuje na pôrod... No tak to moje má asi ešte stále čas... 😠 Ale lepšie ako keby sa moc ponáhlalo.

dugyna
23. feb 2010

lucy mirka dakujeme 😉

lucy neboj urcite bude vsetko ok

lucy1990
23. feb 2010

Veji, doktor povedal, ze moze stvrdnut aj cast maternice a mimi ma teraz len okolo 12 cm cele,tak neviem ci by dokazalo takto sa natlacit, aby som to citila...hlavne je, ze srdiecko si veselo bije a mimi sa ma k svetu, tak co viac si mozem priat 🙂 myslim, ze v 15+1 mam na pohyby este cas, aj ked sa mi niekedy zazda taky mali tukancek 🙂

liv1
23. feb 2010

dugy gratulujem k dobrym vysledkom 😉

liv1
23. feb 2010

jani nakoniec je to zvlastne, ale ani ja uz nie som az taka zvedava ako ked som bola v 8tt ale stale som. mozno je to preto ze som uz 14tt a ze je mi uz jedno co to bude. som pozitivne naladena aj na chlapceka aj na dievcatko.
ale netvrdim ze to nechcem vediet... 🙂

dugyna
23. feb 2010

liv dakujem
a inak my nelutujem ze sme boli v genetone sme velmi radi..lebo podla sona by sme este stale nevedeli 😉

mirka12011
23. feb 2010

dugy ved tvoja mala je typical girl hambliva ked cikulku neukazala hihi

liv1
23. feb 2010

dugy no ved prave. a to sono aj tak nie je take presne tak aj preto. 🙂

baby taka som unavena, ze to ani pravda nie je. niekolko noci ponocujeme, raz kvoli hokeju, potom len tak, potom ta debata o vychove a ja som uuuuuplne KO. 😅

poradite mi? od kedy zacina vlastne 4. mesiac? 13+4, alebo 6?

happy8051
23. feb 2010

caute baby, dnes som mala narocny den, bola som na endokrinologickom odbere, tak som zvedava zajtra na vysledky, kolko tabletiek budem musiet brat,,, 😠

anjelik026
23. feb 2010

vie mi niektora z vas pora 😖 dit ci je dobre uzivat vitamíny obsahujuce kyselinu listovu bez toho aby to lekar poradil ??

liv1
23. feb 2010

anjelik urcite ano. nic lepsie pre svoje baby urobit nemozes 😉

happy8051
23. feb 2010

kyselina listova v tabletkovej forme je v pohode, ja som ju brala uz pred tehotenstvom...

liv1
23. feb 2010

anjelik a v ktorom si tt? nemas vyplnene...

mirka12011
23. feb 2010

anjelik kys.listova je pre tehulky a hlavne miminko velmi dolezita hlavne v prvom trimestry...mne to neporadil doktor sama som si kupila a brala som kys.listovu do 3mesiaca a tak uz vitaminky kde su viac prvkou pre miminko ale je tam aj kys.listova...

mirka12011
23. feb 2010

s liv v podstate ked uz mas 13tt a 1 den uz mas 14tt a to uz si v 4mesiaci

andullinka
23. feb 2010

liv1 ahoj, pozeram ze mas termin len par dni predo mnou 🙂 V ktorej Ba nemocnici by si chcela rodit?
Inak mne podla kalkulacky pocita koniec prveho trimestra od dnes...

anjelik026
23. feb 2010

baby a neni to neskoro ked som v 10tt kamoske odporucil lekar no mne nie a narozpravala mi take veci ze sa asi mam coho obavat a ci tio neni neskoro ona je o 2 tt neskor tehulka ako ja

dugyna
23. feb 2010

anjelik kup si acidofola je to k.listova zelezo a vit B mozes to cele tehu..a nic ine nepotrebujes 🙂

liv saj je baba tak vies co sa na spravne a slusne divca patri uz v brusku 😉 tak to ma byt 😉

liv1
23. feb 2010

andullinka ahoj 🙂 . ja rozmyslam ze by som isla na antolsku. a ty?

dugy myslim ze to mirka pisala... 😉

mirka fakt uz? no toto 😀

mirka12011
23. feb 2010

liv ano ano tak ide to rychlo co?

dugyna
23. feb 2010

liv asi som to preletela

dugyna
23. feb 2010

kocky dneska nam doslo lehatko pre malinku a konecne ten vankusik 🙂

nas hafan terat lezi pri tom lehatku pre malu 😀 akoby ho strazil 😀

liv1
23. feb 2010

a ja stale ze mam este par dni, ale ze to uz je dnes 😀 sa tesim pred 2 mesiacmi som povedala ze budem velmi oslavovat po skonceni 3. mesiaca. ale kedze ma zajtra caka to NT, tak radsej nechcem nic zakriknut...

andullinka
23. feb 2010

liv aj ja chcem ist na Antolsku, tak sa tam mozno uvidime 😉

anjelik026
23. feb 2010

dakujem vam za rady 🙂

liv1
23. feb 2010

tak mozno ano, len nemas foto, tak by som ta tam nespoznala 😉 😀

mirka12011
23. feb 2010

dugy tak to je sikovny havo ked uz od teraz strazi jejej zlate
liv ty oslavuj az po porode bo dopredu sa nic neoslavuje 😉

liv1
23. feb 2010

joj miri dobre tak budem radsej az po porode 🙂

mirka12011
23. feb 2010

jujuj ja ze dnes pondelok a to uz utorok aspon ze ide ordinacia hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre