Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
25. feb 2010

nieje preco sa hnevat, len to pomenovanie tych psikov dava do zleho obrazu....

vierapp
25. feb 2010

ahojte neviem či si ma ešte tu niekto pamätá len som chcela vedieť či má nejaká babuľka už bábätko s ktorou som spoločne na to čakala....ja aj dcérka sa máme dobre bolo to zo začiatku ťažké aj teraz občas sa niečo vyskytne čo treba riešiť a vydržať hurónsky plač, ale som nekonečne šťastná, že ju mám prajem príjemné čakanie na vaše vytúžené bábätka...hlavne bez komplikácií.....držte s....pa

🙂 🙂 🙂

jjana17
25. feb 2010

hej, len vies ked vidis v telke ze to sa stalo ze tam toho dohrýzlo tak mas potom z nich strach

mirka12011
25. feb 2010

vierka jasne ze pamatame ze si sa ukazala jejej rozkosna malicka gratulujem drz sa
a jjani to je pravda, ale vacsinou zato mozu majitelia psov...
no a inak ako uz citis pohyby miminka, aby som zmenila a odbocila od temicky hihi

elko69
25. feb 2010

No baby vy ste tu rozvyrili debatu o hafanoch a ja som nikdy ziadneho nemala,chceli sme si s mm kupit ze najprv hava a pitom babo az no babo sa ubehlo tak hafana sme zatial odlozili..hihi

rebeka25
25. feb 2010

No a ja som tu ptm cierna ovecka, lebo ja hafana nieeeeeeeeeeeeeee. Moi muzik chce, ale ja nieee. Nikdy, ziadneho za ziadnych okolnosti 😒

wolfskinka
25. feb 2010

ahojte baby poradte, som v 19tt, mam taky dojem ze sa maly furt mrvi ale tak ze mi kruti creva a nuti ma az na kaslanie, a strasne mi potom bije srdce a zadychavam sa teda aspon mam taky pocit, myslite ze je to ok ? inac prve pohyby take bublinky som citila uz v 17tt

happy8051
25. feb 2010

caute baby ako sa tu mate? ja mam dnes dobry den, zistila som, ze nie je nutne, aby som rodila v Rakusku, tak sa tesim 🙂

janefonda
25. feb 2010

ahojte,
happy a myslela si, ze pre matersku musis rodit v Rakusku? ale k dokimu tam musis chodit ci ani to nie?

vejula
25. feb 2010

čavte kočky...

Rebeka ja som tiež po žiadnom hafanovi nejako extra netužila, proste od malička sme psa nemali a nevytvorila som si k nim vzťah... Ale proste ako som uvidela chlpáčika v tom daždi ako išiel vedla mna, a ked som išla do vchodu, som myslela že vbehne dnu... A on nie ostal sedieť pred vchodovými dverami a kukal na mna tými krásnymi velkými očami, že som nedokazala ho nazobrať... A poviem ti bol to najlepší skutok ktorý som v živote urobila a tisíckrát som vdačná že som ho vtedy zobrala lebo tolko lásky čo mi dal mi dal málktorý človek...

majinka85
25. feb 2010

ahojte chcela by osm sa vas opytat ze co znamenaju cisla v tehu knizke CRL 5,2-12/3

majinka85
25. feb 2010

a som v 12 tyzdni

vejula
25. feb 2010

majinka neporadím ti ale su tu mudrejšie kočky ktoré budu vedieť, len asi kukaju panelák alebo ordináciu 😝

majinka85
25. feb 2010

aha no okey

janefonda
25. feb 2010

Majinka CRL-znamena-cranium rumph lenght-dlzka plodu od hlavicky az po zadocek a to 12/3 znamena ze si v 12tt+3 dni

majinka85
25. feb 2010

vdaka za odpoved lebo uz som sa zlakla co to je tak vela cisel. A nerobili mi testy na downov syndrom to sa kexy robia.

janefonda
25. feb 2010

Podla mna medzi 14-16tt tehotenstva, aspon u mna to tak bolo.

majinka85
25. feb 2010

aha no lebo niektore baby hovoria ze uz aj skor

janinna11
25. feb 2010

Majinka screening v 1. trimestri robia skor - medzi 11 az 13 tyzdnom, potom v II. trimestri okolo 16tt a CRL znamena dlzka mimca od temena po kostrc 🙂

majinka85
25. feb 2010

lebo mne nerobil screening aspon neviem o tom tak preto sa pytam

janinna11
25. feb 2010

majinka nie kazdy gynekolog robi aj v 1. trimestri screening, odkial si?? urcite si zavolaj zajtra lekara a spytaj sa na to, a ked ti povie, ze to standardne nerobia, skus sa rychlo objednat na nejaku sukromnu kliniku

majinka85
25. feb 2010

jaj ok ja som zo snv

janinna11
25. feb 2010

snv je co, prepac??

majinka85
25. feb 2010

spisska nova ves. A tie testy sa musia robit?Su dolezite???

janinna11
25. feb 2010

Bozzee, ja uzmam tehu demenciu, fakt...... SNV - vobec mi to nenapadlo...prepac. No pro screeningu v 1 trimestri sa meria NT - co je sijove prejasnenie, resp. nuchalna translucencia, a zistuje sa pritomnost NB, co je nosna kosticka, tu totiz vacsinou deticky s Downovym syndromom nemaju.....a este sa berie krv na fbeta hCG a PAPP-A.... Je to dolezite, lebo vysledky a vyhodnucuju z oboch - aj z 1. scr. a aj z II. scr.... a potom dostanes vysledky ake je riziko na Downa prip. ine chromoz. poruchy

janinna11
25. feb 2010

staci ked si das do googlu screening 1. trimester a docitas sa o tom dost vela 🙂

vejula
25. feb 2010

no čo kočky kukali ste paneláka???

janinna11
25. feb 2010

Veji ja nie, pozeram ordinaciu 🙂

janefonda
25. feb 2010

veji ja nie, pozriem si neskor z archivu 😉 ja som potrebovala akutne papat, dostala som chut na ryzovy nakyp tak som si ho urobila 😀

janinna11
25. feb 2010

baby ja som robila babu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre