Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
26. feb 2010

😀 cau vefina

vejula
26. feb 2010

ahojte kočky...

Vefi a to ti fakt nehovorili do kedy ťa chcu nechať prenášať, v našej nemocke mi hovorili že nechávaju prenášať m ax 5 dní 😒 A inač supr že je všetko OKI 😉

elko, s tým psíkom niekedy neviem či som viac pomohla psíkovi či sebe, fakt si ani neviem predstaviť že by som ho vtedy nezobrala domov... Ale máš pravdu, človek nemôže zobrať všetkých tulavých psíkov z ulice 😔 Ale tento je iný, ja som proste cítila že ho musím zobrať, fakt to je teraz taká moja spriaznená duša 😵

lenočka a ty prečo musíš držať dietu aj ked si už mala ráno dobré výsledky??? 😕

janefonda
26. feb 2010

caute,
vefi som myslela, ze si ta tam uz nechaju a porod vyvolaju 😕

vefi89
26. feb 2010

janka, keď nikto ani nevie kedy mám vlastne TP...štyria lekári a každý mi dal iný termín...už som to aj kdesi písala, tie termíny, takže zatiaľ sa spoliehajú na prietoky a zrelosť placenty...ale malý sa zasa začal trošku hýbať..aj teraz trošku šantí, aj keď ho necítim až toľko ako predtým,ale to už som si na to asi zvykla, a v noci tiež asi pol hodinu vystrájal, tak ma to trošku ukludnilo...

jjana17
26. feb 2010

vefi no ja mam s terminom rovnaky problem, v nemocke ked som bola tak povedali ze je to vyssi tyzden nez som mala napisane v knizke , a mam strach lebo som bola na tie krvny screaning a doktorka hned ze ak budu zle vysledky nemam sa bat , ze to bude tym ze nevedia poriadne ten termin,,,,no tak som nadsena

vefi89
26. feb 2010

veji, jane, ja fakt neviem prečo to takto...možno aj preto som mala prvý inštiknkt ísť rodiť do ZV...je tam jedna super lekárka, je milá, ochotná a aj skúsená, aj som jej volala nejako pred dvomi mesiacmi, ale že má žiaľ veľa, tak sa musím spoliehať na žiarskych mäsiarov 😕

veji a s tým psíkom je jedno, komu si pomohla, pomohla si obidvom...sebe po psychike a psíkovi s prežitím..a je to veľmi pekné, že si to spravila, obdivujem to 😉

lucy1990
26. feb 2010

Hlavne ze je malicky v poriadku, hadam doktori vedia co robia..ja som za spontanny porod, ale tak niekedy sa neda...idem sa nachystat, zavolali nas svokrovci 😉 pekny dnik

vefi89
26. feb 2010

janka, neviem teraz presne kto, ale nejaká baba mi písala, že termín sa určuje do 12 tt tehu, lebo každé bábo sa vyvíja individi....ale to slovenské lekárstvo môže ísť asi fakt do kelu 😀 😀

jjana17
26. feb 2010

vefi ani nevrav, ale do 12tt mi nevravela nic, raz tak zmienila ze drobec je asi o tyzden vacsi, no a potom v nemocke mi zmenili z terminu 16.8 na 8.8 takze tak,,,,no ale tych vysledkov sa bojim, a ze ked budu zle tak pojdem este raz na ten odber a ked nie tak neviem potom kam

jjana17
26. feb 2010

baby chcem sa spytat, pytala som sa mojej dr ci mam uzivat aj nejake vitaminy v tehotenstve, a od zaciatku ze mam dobru krv ze nemusim, jeden mesiac som jedla v 1 trimestri kyselinu listovu potom nic, a na poslednej poradni som sa je pytala ze ci uz teraz mam nieco jest a ona ze mate naprosto zdravu krv ze nie je nic potrebne jest, tak neviem co mam spravit

janefonda
26. feb 2010

veji aj my sme mali takeho psika, steniatko islo za mnou asi dve ulice, doma sme prave grilovali tak som mu dala papat a uz nikdy neodisiel 😀 Taky zlaty oriesok, mudry a presibany. Najkrajsi psik na svete! Zial uz nie je medzi nami, raz siel na svoje oblubene potulky, odkial nam naozaj vselico nosil, zlodej jeden- sliepku, dokonca aj okuliare, prasacie kolienka niekde slohol na zabijacke...proste talent 😉 a uz sa nam nevratil ☹ dodnes mi chyba...

Vefi tak ja neviem- ja som bola minule tu v spitali a prave im prisla jedna rodicka, bez kontrakcii, ze co ma robit, je den po termine a sestra jej hovori najvyssi cas a uz tam ostala 😒

vefi89
26. feb 2010

mne dali tiež krížom krážom termíny...
1.krát nám dal termín na 20.2
2.krát bol menší tak 27.2.
3.krát bol zasa veliký, tak 8.2
a posledne keď som bola v nemocke nám dali termín na 14.2
a teraz si vyberaj, je to ako lotéria 😀

ja som žiadne vitamíny nejedla...jedla, ale vo forme ovocia a zeleniny...pokiaľ máš všetkého dosť, je zbytočné, aby si sa niečim kŕmila, pretože jednak organizmus vstrebe len určité množstvo a ten nadbytok vylúči, a zasa nie je dobré naučiť organizmus na poddávanie "umelých" vitamínov,lebo si na to zvykne a potom nebude rozkladať vitamíny zo stravy

vefi89
26. feb 2010

jane, v každej nemocnici asi inak, lebo ak si všimneš, tak každá baba píše inak

jjana17
26. feb 2010

vefi dik lebo ja ked som lezala teraz tyzden v nemocke baby sa stale cpali nejakymi vitaminmi a ja nic a ze to jedia od zaciatku tehu, no ale v ich jedalnicku boli len sladkosti a co som nechapala tak stale len maso a take ako fasirky, jednej chutila huspenina tak si ju isla kupit pritom mala dietu lebo pribrala 25 kg .... a ja ked som si tam osupala pomaranc na mna tak divne pozerali,,,,ze teba manzel nelubi ked ti nosi jablka a pomarance a ziadne sladkosti, a ja ze mne chuti radsej toto,,,,,

vejula
26. feb 2010

vefi vdaka 😵 Inač aj mne vravel doki že sa určuje TP do toho 12tt a že potom to už ide individuálne, ja mám len jeden TP ktorý mi určil sonom do toho 12tt a zatial mi všetko sedí od vtedy 🙂 A je fakt že každý lekár povie inak preto je najlepšie ked máš lekára ktorému dôveruješ... No ale ako píšeš, tak tí tvoji lekári sa nejako nejdu potrhať 😕 Ale hlavne že je Miško v poriadku a prietoky tak isto.. KEby videli že už nesu prietoky OK určite by to riešili 😉

jjana, ja si myslím že vit. nemusíš užívať, niektorí doktori su aj proti tým doplnkom v tehu, ale ja užívam, aj ked nie moc pravidelne, som taký lajdák 😅

janefonda
26. feb 2010

jjana podla mna vitaminy nie su zle, ale netreba to s nimy ani prehanat... Ja som tiez brala v prvom trimestri kyselinu listovu ...potom dlhsie nic a teraz zasa beriem vitaminiky, ale len tak raz za dva dni 😉 plus beriem magnezium, lebo mi dost tvrdne brusko a casto pobolieva, aj vcera po prechadzke ma bolelo hrozne asi kazdu pol hodku bolest, ale ukludnilo sa to a mala by som aj zelezo brat, lebo som chudokrvna, ale z toho som mala akurat hned zlatu zilu, lebo to vplyva hrozne na latkovu vymenu tak som to vysadila 😒 ja na tvojom mieste by som si nieco zadovazila, ale brala by som to len tak kazde dva dni... 😉

lenocka84
26. feb 2010

veji tak to netusim
a v nedelu opat odbery cely den, tak neviem ako to zvladnem, kedze mm nebude doma

mam uzasnu desiatu baby, bio musli, vaha 30g aby som neprekrocila 2 stravne jednotky
vseeeetko si musim teraz pocitat

janefonda
26. feb 2010

Lenocka nezavidim ti, ale tak zasa podla mna sem tam mozes vzhresit, nie moc ale tak malicko 😉

vefi89
26. feb 2010

leni tak to máš dosť na p... ti to nezávidím, tak to sa ani nejdem pýtať, že čo dnes bude na obed 😀 😀 a to ako dlho musíš takto ??

lenocka84
26. feb 2010

jane tak zhresila som vcera, lebo som dufala ze bude koniec a nebol

vefi tak to mam, obed bude brokolicova polievka a zeleninovy salat, zo vcera
na veceru ryba so zeleninou
ako nie je to take strasne, ale ide to .... do penazi, nemozem nadavat bo ma vymazu

jjana17
26. feb 2010

jane a ake vitaminy jes ty? ci to mam len prist do lekarne a opytat sa na nieco?

vejula
26. feb 2010

vefi podla mna bude dobrý jeden z tých prvých dvoch termínov lebo na začiatku tehu su detičky rovnaké a vtedy sa určuje vek dieťatka. No a ak to je ten druhý takm áš v podstate ešte čas a nieje sa čoho báť 😉

Inač kočky ja som že dnes nebudeme maso že urobím len karfiol a bola som v Bille ho kupiť a pri pokladni ked mi povedala čo stojí... No baby arfiol je drahší jak maso, a to fakt,a človek si myslí že trošku pošetrí nie, a nakoniexc takto 😕 Hrôza, mm ani nejdem hovoriť čo to stálo, lebo teraz máme málo penazí a musíme šetriť, ale tiež som sporstá že som si hned nepozrela, no ani ma nenapadlo že to je tak drahé 😠

jjana17
26. feb 2010

vejula ani nevrav ved ja som mala minule tiez zalusk na karfiol ze spravim polievku tak som sa tesila a prisla dom do obchodu a za taku malu spatnu hlavicku pytali cez 1,5€

lenocka84
26. feb 2010

veji tak ja som dnes chcela kupit karfiol a ze 1,99
takze to teda nieeee

janefonda
26. feb 2010

jjana ja mam femibion...do konca prveho trimestra som mala ten s kys. listovou a teraz mam taky , ze od ukoncenia 12tt tehotenstva az do konca, ale ako vravim beriem to tak kedy ma napadne, urcite nie denne, myslim, ze mam pestru stravu, toto je len taky doplnok 😉
veji a co stal???

jjana17
26. feb 2010

no pojdem ja veru do lekarne sa na nieco spytat nech mi lekarnik poradi

lenocka84
26. feb 2010

baby a dnes tlak ze 140/80
az som nadskocila na stolicke
doteraz som s tlakom nic nemala

janefonda
26. feb 2010

ja idem dnes na nakup, na nedelu mame nahlasenu navstevu a tiez by som chcela urobit nejaku dobru polievocku zeleninovu, tak karfiolova to asi nebude 😀 lenocka a bol ten karfiol aspon pekny velky, ci len taka hlavka malicka?

janefonda
26. feb 2010

lenocka ty mas asi ten tlak z tej stravy co musis jest 😀

lenocka84
26. feb 2010

jane uplne krpaty, nic moc
som sa otocila prec ked som ho zbadala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre