Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
27. feb 2010

čo Ťa hneval muž? ja už revem denne a za každú hovadinu ☹

vefi89
27. feb 2010

neeee, on ma nikdy neštve a keď hej tak neplačem, ale kričím 😀 😀

aký ste mali deň??????????

barbyes
27. feb 2010

už som si prečítala 🙂

vefi89
27. feb 2010

barby, mala by si si spraviť nejaký albumček...bruško a tak, aby sme videli či nemáš šunčičky a tak 😀 😀 😀

barbyes
27. feb 2010

ja sa teraz iba rozplačem a on potom chudák nevie čo má so mnou robiť 😀 hmm.. čo už, asi to so mnou ešte tých pár mesiacov bude musieť vydržať. dúfam, že po pôrode sa dám do normálu lebo ma to už nebaví, ale neviem to ovládnuť ☹
ja som mala super mdník, ako som už písala bola som na snežienkach 😀 tak mám doma krásnu kytičku

lucy1990
27. feb 2010

Vefi, haha, ale moze mat aj 3900 😵 , inak ja si neviem predstavit byt bez mm ani tie 4 dni po porode 😅 ved ja ani nezaspiiiiim, a ked tak az od uplneho vycerpania 😔

liv1
27. feb 2010

babulky hanba mi, namiesto poriadneho jedla som zjedla slane tyciny 😒 . nic poriadne doma nemame, vobec neviem co si spravit.

vefi tak nakoniec to bude mozno o 2 tyzdne 😀 . ale super je ze tak pekne pribral 😉

barbyes
27. feb 2010

nemám 🙂 zatiaľ 🙂 hej, budem musieť, len sa do toho stále nejako nemám, ale chcela by som aj na pamiatku

vefi89
27. feb 2010

takže ty si počas tehu ostala citlivá?? sranda, ja som úplne rovnaká ako pred 😀 😀 😀 alee možno si aspoň uvedomí, že ťa "trápi" 😀 😀

snežienky??ja som dnes kukala, že nám len bylky trčia a kvety ešte nieto 😕

vefi89
27. feb 2010

lucy, no to hádam nie, veľkosť môjho bruška tak nevyzerá.... 😀 😀 😀 cvaknem a hodím do albumu zasa 😉

liv, aj tyčinky sú lepšie ako nič 😀 😀

barby, veď preto to aj ja robím 😀 😀 a keď miško vyrastie a začne chápať, tak mu ukážem tie strie, ako mi skántril telo 😀 😀

lucy1990
27. feb 2010

Hod nech vidim 😀 a kedy sa ti urobili strie, az teraz ku koncu?

barbyes
27. feb 2010

som sa dobre zasmiala 🙂 máš strie? kedy sa Ti začali robiť? ja zatiaľ nemám žiadne, ale predsa ho ešte nemám také veľké ako bude na konci tehu 🙂
ja som hrozne precitlivelá 😢 😢 ja už si ani nepamätám deň ktorý by som vôbec neplakala. v poslednej dobe mi úplne šibe ☹

lucy1990
27. feb 2010

Liv, mala by si spapat nieco poriadne 😒 inak barbyes aj ja som sa uz asi 2x neopravnene rozrevala, ze mm kukal ze co urobil 😅

vefi89
27. feb 2010

mám strie, na bruchu našťastie nie, ale stehná mám ako stromčeky, samé vetvičky a cici ako slniečka 😀 😀 😀 foto už je 🙂
barby, to tie hormóny, to je normálne

barbyes
27. feb 2010

vidím lucy, že rozmýšľame rovnako 🙂 tiež by som sa im nejako chcela vyhnúť. brucho podstivo krémujem, ale...

liv1
27. feb 2010

ja este nemam strie. ale ja este nemam ani brusko. ja mam lievik 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
27. feb 2010

sranda je len, že za celé tehu som pribrala už 22 kg a brucho skoro ako v 7mesiaci 😀 😀 😀 😀

barbyes
27. feb 2010

a si aj pribrala na stehnách? ja mám pocit, že nohy mám rovnaké ako predtým tak by sa mi nemuseli spraviť, nie?? 😕 😕 a prsia tiež krémikujem tak snáď...

vefi89
27. feb 2010

veľmi som pribrala, ale teraz vyzerám ako žena a nie ako latka 😀 😀 teraz mám také ideálne krivky, takže keby som neschudla, bolo by to oki 😀 😀

lucy1990
27. feb 2010

Mne sa uz trosku napucalo 😅 ale dlho nebolo nic vidiet, ved mam ho v albume..ja by som sa im rada vyhla, ale tak ked sa kremujem, tak potom mi tvrdne brusko 😒 doktor mi zakazal masirovat a hladkat brusko...tak neviem ako si tam mam dat ten krem 😠

barbyes
27. feb 2010

neboj liv to príde 🙂 a už si aj niečo pribrala?
22 kg? dúfam, že ja toľko nepriberiem 😕 ja som zatiaľ +8kg tak uvidím. ale snažím sa neprejedať, mám pocit, že jem tak isto ako predtým akurát niekedy dokážem zjesť večšiiu porciu čo by som predtým nechala na tanieri 🙂

liv1
27. feb 2010

lucy ja viem ze by som mala, ale chodim ako blba, chladnicka, spajza, a kukam ze co a stale neviem... 😅

inak pocula som ze to natieranie nepomoze, nejaky doktor to tvrdil, ale ak je aj 1 percentna sanca ze to pomoze, tak to robit budem 😀 . este nerobim, a brucho mam poriadne suche. take som nikdy v zivote nemala... 😕

barby a mas aj nejaky opodstatneny dovod, aj nejaku hlupost co ta stve? alebo proste len tak...

vefi89
27. feb 2010

ja som sa vôbec nekremovala. ja som sa držala, že keď sa má dotrhať, dotrhá sa s krémom aj bez 😀 😀

lucy1990
27. feb 2010

Vefi, aky chutny pupcek vonku 😀 fakt to brusko mas take kompaktne 😅
Liv, ked budes jest tycinky namiesto poriadnej vecere, tak lievik bude este dlho 😀

liv1
27. feb 2010

pribrala som tak do 1 kg, takze som este stale minus 2 ako pred otehotnenim 😅

barbyes
27. feb 2010

vefi a koľko si vážila pred tehu? ja som mala okolo 49- 50 kg
lucy, no, máš to ťažké.skús si poprípade kúpiť nejaký rozprašovač a olej 😕 nič lepšie mi nenapadá. rozprášiť, jemnulinko prejsť rukou a nechať vsiaknuť 🙂

vefi89
27. feb 2010

a keby si vedela, ako ten pupok bolíííí, a ešte keď doň kopne 😅 😀
lucy, to na tej foto máš akoby si si prdnúť nemohla 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
27. feb 2010

barby, pred tehu som mala 58 a teraz rovných 80 😀 😀 😀 ale na obhajobu, meriam 186cm 😀 😀 😀

liv1
27. feb 2010

lucy ale na obed som zase mala kapustovu polievku a bryndzove halusky. tak som si to ciastocne predvynahradila 😀
inak lucy podla mna nevadi ak 1 za den sa nakremujes. to ten doktor asi myslel aby si sa nehladkala casto, lebo ked vidim niektore maminky, hladkaju sa nonstop.

vefi jeee krasne brusinko mas 😉

vefi89
27. feb 2010

žienky, idem už off, do teplej postele 😀 😀 😀
brúú nocku vám 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre