Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
1. mar 2010

a celkom dobre, len mam volat ohladom tych genetickych testov k doktorke a neberie mi telefon,,,,,tak mi stupa adrenalin 🙂

lenocka84
1. mar 2010

hlavne klud
ja som bola na sone, a vooobec netusim co mi tu ten dr. napisal
som z toho blba
tak vlastne ani neviem co to znamena

jjana17
1. mar 2010

no inak to tak byva z tych ich skratiek som aj ja uplny magor,,,,ale este ze ked mi robili sono tak mi to ta doktorka vysvetlila aspon tak ze je vsetko v naprostom poriadku,,,,

lenocka84
1. mar 2010

tak obvod hlavicky by mal byt 69mm, asi to je v mm nie?
brusko ma 225mm, a stehenna kost 51mm
takze vooobec netusim aky je cely dlhy ani nic
a este ze mam placentu vpredu

jjana17
1. mar 2010

hej to by suhlasilo,,,,,,,ale aj mne vadi ze mi nepovedala celkovu dlzku

lenocka84
1. mar 2010

sak prave
predpisal mi zelezo, bo ze mam viac hemoglobinu, tak budem uzivat denne 1 tabletu
ako super, hlavne do tej mojej diety

jjana17
1. mar 2010

ale mne sa tak zda ze po niejakom tyzdni sa uz neudava ako na zaciatku dlzka plodu ale len obvod hlavicky,,,
ozik ty mas tu dietu a co ako si zvladla nedelnajsie pichanie,,,,,sa mi zda ze o nedeli si vravela

lenocka84
1. mar 2010

ale myslilm ze sa to da vypocitat, aj vaha

ano zvladla som to, 2 odbery som robila sama, lebo mm bol v praci, a s ostatnymi mi pomohol
dokonca dnes bol odviezt krv on, aby som si ja mohla pospat

jjana17
1. mar 2010

a to si ty sama beries krv

lenocka84
1. mar 2010

ano sama som si brala, resp. s jeho pomocou

rogerka
1. mar 2010

caute kocky 😉 😉 ste tu este niektora?

lucy1990
1. mar 2010

Ahojte 🙂 rogi, ako malinka? Spinka a papa? 🙂

rogerka
1. mar 2010

jej, hura, niekto tu je 😀

ahoj lucy 🙂 no, mala teraz spinka. vcera sme mali teroristicky den, same atentaty na mna, 5x ma skoro okadila 😀 no, sranda bola 😀 a dnes ako som si robila ranajky, nasla som si nadherny grc v postielke, ked som sa vratila... nenudim sa pri nej 😀

a ty ako sa mas? co nove? mala lenka poslucha?

lucy1990
1. mar 2010

😀 to mi je jasne ze sa nenudis 😉 ale ked je sranda, tak je dobre...aj ja uz by som rada tu malu potvorku mala pri sebe 😀 a inak casto ta budieva v noci? Lenka poslucha, vcera vecer som 3x do jedneho miesta zaregistrovala kopanec a po druhom krate som polozila aj muzovu ruku a aj on to citil 😵 ale doki mi urcite zasa neuveri...keby som nebola chora a neznervoznovala ma tvrdnuca maternica, tak som najstastnejsi clovek 🙂 inak dneska je pekny den na prechadzku s kocikom 😎

rogerka
1. mar 2010

no super, ze sa mala uz takto ozyva 🙂 co si chytila, aku pliagu, ked si chora? musis davat pozor na seba, aj ked je to tazke...
mala sa budi asi tak 2x v noci, okolo jednej a stvrtej, inak spinka. niekedy prespi skoro celu noc, ze sa zobudi len o tej jednej a potom spi aj do pol 8 niekedy, potom ju uz musim budit.
inak s tou prechadzkou - oddnes mame chodit von, tak by mohol prestat fukat ten skaredy vietor a mame idealne pocasie 😀

lucy1990
1. mar 2010

Tak to je potom velmi dobrucka 😵 ja som uz od stvrtka nejaka nachladnuta, do toho zvacsena mandla a cervene hrdlo...len ked dojdem do lekarne, tak mi povedia ze si mam kupit propolki a ze nic silnejsie mi nepredaju 😒 a doktorka ma dovolenku...ale som rada, lebo ona zasa kazdemu choremu predpise antibiotika...uz som skusala aj zazvor..a stale je to rovnake...

rogerka
1. mar 2010

hm, to ma mrzi ☹ drzim palce, nech si cim skor v poriadku 😉
idem si na chvilu lahnut, nejako ma klati...
lucy, vela vela zdravicka a drz sa 😉 pa pa

lucy1990
1. mar 2010

Diky 🙂 tak si dobre zdriemni...papa

vejula
1. mar 2010

a čo tu akosi ticho 😕

happy8051
1. mar 2010

baby vie niekto ako sa ma vefi? 😀

vejula
1. mar 2010

čavi happy tiež čakám na nejaké info ale nikoho tu nieje 😕 Neveim kam sa všetci podeli

mata1001
1. mar 2010

ahojte baby,vefi sa narodil syncek Misko o 11.15h.blizsie info Vam napise Mirka vecer...

lulu4
1. mar 2010

ahojte babule, no neveriiiim tak maly Misko je predsa marcovy ako ja 🙂)) supeer sice ja som 14. marec ale to nevadi.. 😀 😀 😀 tak to uz ma za sebou, tesime sa na vecerne news spravicky od Mirky....

vejula
1. mar 2010

jeeeej gratulujeeem silno tak prvý marec to je super dátum 🙂

liv1
1. mar 2010

vefi gratulujem velmi velmi, tesime sa na spravy o tebe a Miskovi. Konecne je tuuuuuuu 😀 😀 😀

lucy kup si ten antibioticky sprej do hrdla, ten sa v tehu moze. len teraz neviem ci je na predpis alebo nie. tusim sa vola stopangin. no a nepi horuci caj, lebo to rozsiruje zapal. ale samozrejme vela pi, a tiez pomaha slepaci vyvar. asi uz vsetky tieto veci vies, ale predsa 😉

leni drz sa pri tom pichani, si sikulka ako to zvladas 😉

janina - zajtra geneton 😉 . sice sa neuvidime, ale nevadi vsak na buduce. inak normalne rozmyslam ze okrem mm neprezradim co to bude 😀 😀 . ty si uz urcite na SVK, tak davaj si na seba pozor a pekne si to uzi s drahym 😉

lulu4
1. mar 2010

liv: toto nam nemozes spravit ved ja uz teraz cakam s napatim ako si do passu vedla foto napises co to bude aj ked tipujem u teba dievcatko aspon sa to tu pekne vyrovnava tak pol na pol by som povedala 🙂)) daj nam vediet co cakas, netaj to prosim 🙂)

lulu4
1. mar 2010

liv: a janina isla iba na otocku na SVK ci na dlhsie? a preco sa nestretnete ja ze idete spolu som myslela? jaaaj ani nehovor ze tam ides, ja som taka zvedava, ale co uz nejako vydrzim, ked drahy nie je az taky zvedavy, povedal ze na sone urcite uvidime.... najblizsiu poradnu mam 12.3. tak sa uz tesim, ako drobec podrastol ked ho zase uvidim, ty ides kedy najblizsie a uz mas komplet vysledky z tej prenatalnej diagnostiky?

liv1
1. mar 2010

ahoj lulu 😀 no vsak neviem ci to vydrzim to nepovedat, ale pohravam sa s tou myslienkou. 😀 😀
janka pride do BA len na otocku, inak myslim ze na SVK su uz od piatku. a pride s priatelom do BA a hned utekaju do Plzne, takze minieme sa v Genetone asi o hodinku. vsak na buduce urcite dame nejake stretko, tak o mesiac, alebo neskor. mozme si spravit nejaky pekny dnik ked pride janka do BA, dufam ze sa pridas 😉 a aj ostatne babule.

z tej prenatalnej nemam zatial len viem ze NT je v norme, ja mam poradnu 9.3, takze predpokladam ze potom budem vediet a povedia mi ako dopadli tie krvne testy. a ty uz mas vysledky?

lulu4
1. mar 2010

liv: ja viem tiez ze len tie merania NT mam v poriadku to mi hned dokina vsetko hovorila ze mam vsetko ukazkove aj velkost babatka aj hmotnost malickeho.... tak sa velmi tesim a krvne vysledky mi mali volat a nic asi zase sestricka zabudla lebo toho maju vela ale uz vydrzim do buduceho piatku ked idem na poradnu...
lebo aj min. ked mi robili vyter z posvy mi zabudla zavolat vysledky a pritom tam mam zaplateny ten rocny balik kde maju vysledky oznamovat oni telefonicky ale nevrazdim ich za to opytam sa ked tam budem... aj tak nikdy neviem co sa pytat na poradni, len ma zaujima ci male rastie, ci je v poriadku vsetko a to ma trapi, nema ine blbe otazky, akurat sa jej opytam na ten Femibion lebo od 12tt som si mala kupit tu 400 uz a to sa nam skoro oci s drahym vygulali z jamiek, stali na mesiac 22 Eur tak to nebudem urcite kazdy mesiac kupovat....
tak aspon mne napis do IP co cakate prosiiim ci som sa trafila ze dievcatko...
jasne ze budem rada keby bolo nejake stretko a aj janka sa uz pridala....
a uz bude aj krajsie to sa aj na terasu do stareho mesta pomaly bude dat ist, juchuuu...

lubka89
1. mar 2010

ahojte ako sa ma vefi?viete nieco o nej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre