Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
1. mar 2010

rogi čaveeeeeeeeeeees bambuľka haja? 🙂

lulu4
1. mar 2010

elko a nekup zase nieco pre maleho nezabudni mas plne sufliky 😀 😀

lulu4
1. mar 2010

garonka: tak to verim aj ja by som bola na tvojom mieste vytocena, to si tu cigu nemohla odopriet ked vedela ze ide do porodnice vnuka pozriet??? taketo zeny by som skrtila.... musis mat len pevne nervy pri nej.... nic ine neostava....

rogi: vitaj ako dorotka zrejme spinka ked si zavitala, ty mas takeho maleho spachtoska ked ju musis na papanie aj budit?

rogerka
1. mar 2010

cauko gari 🙂 ze sme sa tu stretli 😀
teraz spi, ale tiez mame cvicenie, teda hlavne ja... tiez na rukch spi a v postielke vrieska 😀 nastastie len 3 hodinky denne
vy ako bacujete? v nemocnici ste mohli vynasat von? lebo my sme len cez sklo mohli ukazovat, co sa mi zda lepsie, nikdy nevies, kto s akou pliagou pride...

janefonda
1. mar 2010

garonka aspon vidis, aka uzitocna vec vie byt kojenecky vankus 🙂
Rogi ako sa ma malicka? Musi to byt krasny pocit pozerat sa denne na ten zazrak, akymi su deticky 😵
Ta moja mala blska sa zasa nejak tak otocila, ze mi dava dobre rany , ale skor dovnutra ako von. Cize mam pocit akoby ma nakopavala do zadku 🙂
Elko tak ved ked byvate u vasich aspon ti tvoja mamina naozaj pomoze. Moja povedala, ze ked sa mala narodi a ja budem chciet, pride za nami a pomoze mi, je to sice 500 km, ale co by neurobila pre mna a pre svoju vnucku 😉

rogerka
1. mar 2010

spachtoska sa uz sama budi, len ked spi uz 3 hodky, vtedy ju budim ja.

jane, aj mna moja mala kopala do zadku 😀

garonka
1. mar 2010

rogi ja som mala nadštandard, a maleho 24hod pri sebe ale v noci som ho odniesla sestričkam nehc si ho popestuju 😀
a navštevy boli na izbach od pol 1 do ôsmej večera, ku mne chodil len drahy alebo mamina so svokrou len raz kuk Tobiho
naš reve ako pavian keď ma ísť jesť 😀 😀 😀

rogerka
1. mar 2010

kocky, my sme dnes boli prvykrat na prechadzke, mala spala ako zarezana a potom bola hladna ako vlk. konecne som sa vencila 😀

lulu4
1. mar 2010

takze hlasivky maju dobre deturence a preco reve ako pavian ved sa ma tesit ze ide cucat nie? a s mlieckom nemate problemy kojite obidve?

rogerka
1. mar 2010

ja som mala jeden den sekciu, na druhy den ma postavili a na treti som mala malu nonstop od 5.28. ziadne sestricky na noc...

lulu4
1. mar 2010

rogi: a s tyzdnovym babom sa uz moze ist von? a kolko ste boli vonku?

lulu4
1. mar 2010

no ty si mala potom rogi tvrdsi rezim v nemocke.... ale nemala si nadstandard nie?

garonka
1. mar 2010

rogi fuha to ja som tak mala 24hod na jiske ale maleho mi na noc brali v poho
cez deň papal a hajal 🙂

janefonda
1. mar 2010

Jeeej tak ste kocarovali? Super, dnes bolo aj krasne pocko.
Ja sa uz tiez tesim na prechadzky s kocarom, lebo teraz ked niekde idem, este len nos vystrcim von z dveri a uz musim ist cikat. Co je niekedy v meste dost neprijemne, ked nemam kam ist na wc 😒

lulu4
1. mar 2010

aj ja sa tesim na prechadzky s kociarom lebo drahy nemusi moc prechadzky a takto budem dovod mat ist aj sama von, hlavne nech je aj september aj oktober pekny si zelam aj zima nemusi byt tuha lebo to budem celu zimu potom trcat doma 😠

garonka
1. mar 2010

ja som ešte s malym nebola vonku len minuly pondelok cestou do poradne
mama ma sprdla, že to ešte skorooooo, a ja chcem len na taku hodinku vonku i mne už dnu prepína

rogerka
1. mar 2010

u nas bola sestricka od lekarky a povedala, ze cez vikend na 15 - 20 min. mam malu oblecenu v kocari dat na balkon a od pondelka na 15-20 min. uz von na prechadzku a postupne ten cas predlzovat.
idem pridat fotky malej ako dnes spala 😀

garonka
1. mar 2010

rogi jak ti fajne

rogerka
1. mar 2010

len cele chystanie na prechadzku trvalo dlhsie ako samotny pobyt vonku 😀

rogerka
1. mar 2010

kam ste vsetky zmizli?

natalia777
1. mar 2010

ja som tu 😀 tu ste??? 🙂

rogerka
1. mar 2010

ahoj natali 🙂 ako sa mas?

natalia777
1. mar 2010

ahoj rogi, mame sa celkom dobre, tak aj ty mas nakoniec dievcatko 😀 a to sme obidve nevedeli co budeme mat 😀 😀 take hamblivky to boli 😀 dorotka je krasna bambulka, ja som tiez dala dnes zopar novych foto 🙂

rogerka
1. mar 2010

to teda bolo prekvapko 😀 aj ja som kukala fotky, aka je uz velka tvoja mala 😀 rastie ako z vody 😀

lenocka84
1. mar 2010

ahojte babule
ako sa mate?
rogi mala je zlatunka, typicke babo, ciapocka stiahnuta cez celu tvar a tak sa najlepsie spinka 🙂

lusy ahooooj

lulu4
1. mar 2010

rogi: pozerala som fotky je podarena s tou ciapockou, som akurat rozmyslala ze ako tak vedia dychat tie babenka ved maju skoro celu tvar zakrytu 😀 a to musia mat male babatka aj doma ciapocku, ja sa len pytam lebo take veci neovladam 😀 😀

lulu4
1. mar 2010

leni ahoj no co bola si odniest tu krvicku a co kedy budu vysledky ci je to uz ok?

lulu4
1. mar 2010

janefonda: prosim ta pozerala som si tvoj album kde si kupila ten kojaci vankusik sa mi paci sa mi zda ze taky som videla na mimi bazari kolko ta vysiel?

rogerka
1. mar 2010

caute kinderka 🙂

lulu, ciapku ma len ked je cerstvo vyvetrane 😉 inak mame teplo, tak sme vacsinou bez ciapky 😉

lulu4
1. mar 2010

rogi: dakujem za odpoved, uz som zase o cosi mudrejsia, to sa teda budem musiet este naucit vela veci... ale vonku bolo dobre nie na vychadzke aj ked ste neboli dlho a chystanie malickej trvalo dlho urcite ale aspon si sa prevetrala... verim ze to musel byt super pocit....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre