Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
2. mar 2010

ja som s malym spala sama v piatok na našej veľkej posteli keď prišiel ocko total v narkoze domov 😀
Tobimu sa to naramne pačilo prespal celu noc 😀
len som sa potom zľutovala a rano o piatej ocka zavolala k nam ale ležal krížom lebo nemal miesto 😀

malej sa medzi vami pači čo?

leni a ake udaje? čo maš zle?

lenocka84
2. mar 2010

lusy nemam zle, len neviem aky je maly vlastne dlhy
bo len priemer hlavicky, obvod bruska a dlzka stehennej kosti
a z toho si nejako jeho dlzku vypocitam no neviem

natalia777
2. mar 2010

mna to prestalo bavit ked som ju niekedu hodinu uspavala a ked som ju dala do postielky tak bola v tu ranu hore, tak spi zatial medzi nami a vsetci sa vyspsime 😀

garonka
2. mar 2010

leni a to si bola na morfo utz? ak ano tak ku hodnotam sa píše v akom gestačnom veku je babo
mne to furt skakalo kade tade, najprv že maly ma hlavičku ako v 40tt a bruško v 36tt to som vtedy bola skoro na praškoch
ten hlupy utz ukazuje take blbe hodnoty a nakoniec ako som videla maleho som ho len okukavala ako vyzera

lenocka84
2. mar 2010

nie to mi robil uzv mimo poradie, kvoli tej diabetologicke bo chcela vediet ci nie je prilis velky
mne tam pisal hodnotu ze 27, ako tt
ale tak vcera bol len 27tt+1d tak to kludne mohlo mylit
si myslim

garonka
2. mar 2010

leni to maš dobre 2týždne dopredu alebo dozadu su ok, neboj a utz su mylne niesu presne hodnoty

elko69
2. mar 2010

ahojte babule...ako sa dnes mate??krasne je vonku,ze??? 🙂

lenocka84
2. mar 2010

ja som to tak aj brala, ze to moze byt kludne rozdiel aj 1-2 dni

lenocka84
2. mar 2010

lusy kamoskin syn tromfol tvojho tobiho, mal 53cm a 6063g

garonka
2. mar 2010

leni čo prebohaaaaaaaaaaa? taku vahu mal? ale rodila ho cisarakom nie?
fuha pekna vaha 😉 😉 😉 😉 😉

lenocka84
2. mar 2010

tiez som tak reagovala, cisarak to istil, ale normal ze sok
z nas 4 co sme tehu, 2 uz porodili, 3. ma termin za 3tt a ja za 3mes.

barbyes
2. mar 2010

leni, to sa podarí asi iba doktorovi, lebo lekárovi iba lekár rozumie 😀 ale v 28tt by malo mať okolo 36 cm ale to je iba približné 😕

lenocka84
2. mar 2010

barby no neviem neviem ci si lekari sami rozumeju 😀
ale tak snad ano

barbyes
2. mar 2010

no, to je tiež dobrá poznámka 😀 som sa dobre zasmiala 😀

garonka
2. mar 2010

leni no neviem si predstaviť aby rodila prirodzene ale musela to byť i tak fuška 🙂

lenocka84
2. mar 2010

barby co lekar to iny nazor, tak neviem

lusy to by sa ani nedalo, a vladka je tiez z tych utlejsich, takze to by neriskovali

garonka
2. mar 2010

leni vau to je ale potom rekord lebo ja som bacuľka aj cici aj rici tak sa dalo čakať, že porodím take babo, hoci nie až take veľke a tvoju kamošku obdivujem ako nosila v brušku take ťažke babätko

už by som i maleho zobudila naj vstane aby sa napapal a hajde na balkon 😀
on si lebedí na mojom vankušiku
foto v albume 😀

barbyes
2. mar 2010

božinku, strašne veľké bábo 😕 neviem si predstaviť že by som v brušku nosila také teliatko 🙂 to musela byť riadna záťaž aj na chrbticu 😒

janefonda
2. mar 2010

Caute....
no dnes to tu ako zije. U vas je krasne pocko a u nas je zamracene 😒 , ale vcera bolo nadherne, tak aspon ze tak. 😉
Leni neboj, urcite je tvoj synator ok a velky presne podla tabuliek 😉 no a inak kamoskin maly teda vobec nebol ako novorodeniatko, ved to mu tie najmensie veci nebudu ani dobre 😅
barbi som videla, ze si vcera nasla dugy v plienockach 🙂 musim jej napisat do IP , ze nas zanedbava, ani nevieme nic o svadbe 😵

lenocka84
2. mar 2010

bode lusy tobi je strasne krasny
juuuj uz sa tesim ked sa stretneme, a budeme kvakat, a kvakat, deti do toho bude plakat, no uzasne casy :-ň

barbyes
2. mar 2010

vjane eď práve, vôbec sa neozíva. tiež by som chcela vedieť infošky ako jej to dopadlo a... ale od vtedy nebola ani tam, som už dnes pozerala ☹

garonka
2. mar 2010

leni krasny krasny kym haja 😀 😀 😀 😀 😀
ale pri kupaní reve ako pavian nema rad vodu 😀 to ma asi po mne 😅
joj na tie klebietky sa teškam i ja ako nam budu pokladiky v kočíku hajať 😵

barbyes
2. mar 2010

normálne mám výčitky, že som od rána na nete, ešte som nič nespravila 😕 😕 ale fakt vôbec nič 🙂

janefonda
2. mar 2010

Barbyes si zanedbavas pre konika prac. povinnosti? heheeee 😀
Garonka maly krasne haja na vankusiku 😉 musi mat este stale rukavicky? este by sa doskriabal?

garonka
2. mar 2010

jane to len dnes som mu dala lebo dostal nervy a kukla som že sem tam ma ostre nechtíky a trhal si uška 😅 tak dostal rukavičky a hotovo 🙂

janefonda
2. mar 2010

Takyto nervak je ten tvoj maly ? 🙂 skrabko jeden, ale spinka tak krasne, akoby sa mu nieco pekne snivalo 😵

barbyes
2. mar 2010

po celom stole mám papiere, ale keď mne sa tak strašne nechce a keď tu nie je vedúci tak to chcem využiť. inak sa sem dostanem tak pár krát v pribehu dňa čo hodím zo dva príspevky a koniec. konečne s Vami môžem pokecať, no nevyuži to 🙂
a to malinké bábätká robia, že sa škrabú?

garonka
2. mar 2010

jane no jasne dostane nervy a poriadne 😀 😀 😀 keď pyta jesť a ja potrebujem ruky umyť on nepočka 😀

lenocka84
2. mar 2010

lusy nerad sa kupe??? to fakt?
vacsina babatiek vodu miluje
to som normalne prekvapena

garonka
2. mar 2010

barby jo, maju nechtíky ktore sa ešte nesmu strihať a môj ich ma na dvoch nechtoch ostre tak rukavičky mu dam a je kľudny 😀

leni no vyzera to tak že vodu nema rad, včera sme ho kupali a reval ako pavian, ale to ma drahy zdrbal, že sme ho kupali hladneho, lebo som mu davala papi a nechcel potom vymyšľal, ale olejovanie a ak ho dam na bruško zbožňuje a hlavičku dvíha ako veľky chlap 😀

uvidíme či tu vodu ma rad alebo nie, okupeme ho i zajtra tak som veľmi zvedava 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre