Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
2. mar 2010

ešte nie, ale chystám sa. len musím zavolať dugy či chce aj ona alebo si objedná sama. to slniečko Ti závidím, u nás sa zasa zatiahlo a vyzerá to dosť škaredo ☹ nech už sa začne jar, ale taká poriadna, veď v nedeľu to má ísť zasa k nule 😢 😢 ty si si už objednala?

janefonda
2. mar 2010

praveze som neobjednala, potrebujem sa o tom s niekym poradit, ze kolko, ake, ci jednovelkostne, ktory material a tak, lebo ja chcem zacat plienkovat az po 3 mesiacoch, my budeme vela na zaciatku cestovat, a nemam kde prat kazde dva dni. U nas bolo cely den zamracene,, ale sa to uz vyjasnuje 🙂

barbyes
2. mar 2010

u nás bolo ráno krásne a teraz sa zamračilo, sme si to vymenili 🙂
ja tiež neviem aké lebo to nemusí malej sadnúť. kúpila som nejaké baby lucy, tých ešte zopár kúpim, lepšie sú podľa mňa ak kúpiš veľkosti zvlášť a kúpim zopár tých čo majú teraz v akcii na ekoplienky 1+1 zadarmo. Tie sú všetko v jednom a zopár sa asi oplatí mať aj tých. Na tie baby lucy musíš mať ešte aj vrchné nohavičky.

janefonda
2. mar 2010

ssom tiez pozerala na ekoplienky, mozno aj ja daco objednam odtial...uvidime Skumala som aj material, vraj tie ovcie najlepsie saju...
inak ako kam ste zasa vsetky zdrhli, ste nas tu nechali same???

jjana17
2. mar 2010

boze baby dnes je tak krasne ked to tak pisete, tolko som dnes toho stihla aj s mm urobit, umyla som okna vsetko sme upratali, no prosto paradny den az na to ze ma cely clovek boli

liv1
2. mar 2010

caute babule.
no my sme s janinou boli v tom genetone. tak som zvedava kedy budeme mat vysledok, lebo presne nam nepovedali. straaaasne dufam ze este dnes 😝 😀

janefonda
2. mar 2010

Liv supis, tak sa tesim s tebou 🙂
Jani tak super, apson mate upratane a ciste okna, tie okna by bolo aj nam treba umyt, ale ja sa tu uz nebudem stverat, necham to na mm, budem mu asistovat 😀

jjana17
2. mar 2010

jane no ved to dnes som mala taku aj upratovaciu naladu tak som to vyuzila mm bol po ruke tak pomahal a pokial som este ja schopna chcela som si to porobit

barbyes
2. mar 2010

takže možno ešte dnes budeš vedieť pohlavie?? jeej, som zvedavá.
a nie je Vám ľúto tých peňazí? mne povedali až 20 tt na ultrazvuku a prežila som. ak by to nebolo vidieť ani na tom ďalšom čo idem v 28- 29tt tak by som asi uvažovala, že si to zacvakám, ale inak by som počkala.

liv1
2. mar 2010

no strasne dufam ze uz dnes, ale stale neviem ci to prezradim aj inym okrem mm. i ked mama povedala ze jej to nemozem urobit 😀 😀 😀 .
mne nie je luto tych penazi. lebo ani v 20, ani v 28 to nie je take iste. takze takto budem mat istotu na 99,5% ak sa nemylim 😉 a stalo to nakoniec tych 60 nie 70, mali menej mamieciek jak zvysili tak museli zase znizit 😵

jjana17
2. mar 2010

no je to dost ale zase kto chce vediet pohlavie tak nie je o com,,,,,ja som zvedava velmi co budeme mat, takze musim este vydrzat par tyzdnov

barbyes
2. mar 2010

musíš dať info, to nemôžeš urobiť ani nám 🙂

lulu4
2. mar 2010

ahoj Liv, takze spekulantom z Genetonu ta ich zvysena suma nevysla tak to dali zase na 60 🙂 no tak ste dobre pochodili... aj ste boli spolu s Jankou ci kazda zvlast?
Aaaaleee toto nam nerob ved to netaj, pekne si ku fotecke napis co cakate, ja som tam uz dnes klikala ale potom som si uvedomila ze to si len doobeda bola tak vysledky este nemas 🙂

barbyes
2. mar 2010

kedy dáme zasa stretko? keď bude mať dugy po štátniciach tak by sme sa mohli zasa niekde stretnúť. Jane, ty sa asi na SR zasa nechystáš, čo?

barbyes
2. mar 2010

lulu, pozeraám, že ty si tiež z BA tak by si sa potom mohla pridať...

liv1
2. mar 2010

ahoj Lulu. tak presne ako hovoris, spekulanti museli ist s cenou naspat, inak zvysili tu cenu tesne pred tym ako boli v televizii, len si asi neuvedomili ze taketo informacie sa medzi mamickami veeeeelmi rychlo rozsiria... 🙂
Boli sme nakoniec spolu s Jankou, lebo jej drahy mal nejake povinnosti, tak sme sli do Auparku na kafe poklabosit a potom este pobehali par obchodov 😉 . Je to velmi mila kocka ta Janka 🙂
Ak si to nahodou nenapisem do profilu, tak velmi zvedavym do IP 😀 😀

liv1
2. mar 2010

Mohli by sme dat stretko. Janina pride niekedy koncom marca tak nejako tak. Ale ja po 9, marci ked bude vsetko ok by som chcela zacat chodit cvicit tak mozno aj tam sa uvidime.

lulu4
2. mar 2010

barbyes: ano aj ja som z BA, ja som na tom minulom stretku nebola lebo som bola chora a drzalo ma to vyse tyzdna vtedy a bez liekov zvladnut chorobu to bola sila ale nastastie ma to preslo som to podstivo vylezala...

lulu4
2. mar 2010

liv: tak ja budem urcite ta zvedava co ti napise do IP 😀
to je super, ze ste s Jankou poklebetili, pobehali obchody a uz sa len mozete dnes tesit ako vam pride v noci sms, s tym co cakate 😀 urcite to bude velmi prijemny pocit, az zavidim aj keby sa to nemalo ale co uz, pockam si, hadam sa dockam 😀 😀
ja s tym cvicenim neviem, chcem doma nejake cviky zacat pomaly tak od polovice marca, si najdem na nete nieco a budem cvicit...

STRETKO BY SOM NAVRHOVALA TAK V POLOVICI APRILA PO MOJEJ SVADBE, NECH SI AJ JA VYDYCHNEM LEBO DOVTEDY BUDE TOHO DOST 😀

barbyes
2. mar 2010

už si spomínam lulu. tak ty ideš tiež svadbovať? tak držím palčeky aby to dopadlo podľa tvojich predstáv. a koľko budete mať ľudí? hlavne sa nestresuj, všetko v kľude. ja som všetko povybavovala tak nejako pokojne, samo to išlo. síce veľa vecí na poslednú chvíľu, ale aspoň Ti to nestihne padnúť 🙂 a všetci boli spokojní, že ako dobre sme to mali vybavené 😀 a to som zašala vybavovať asi tak 3 týždne pred svadbou, he-he 🙂

lulu4
2. mar 2010

barby tak to si dobre potom vybavila si sikulka, vela ludi si to nechce nechavat na poslednu chvilu a tebe to vyslo este lepsie ako v predstihu,
ved sme si s Dugy pisali a povzbudzovali sa a davali si rady kde sa da co zohnat a tak, no my uz v podstate skoro vsetko mame ked si to tak uvedomim, tak uz vela toho neostava co treba vybavit ale aka taka malickost sa vzdy najde este, nejdem tu svadbu vsak sperkovat do detailov, ked nieco nevyjde tak nevyjde nebudem pre to strielat 😀 hadam vyjde pocasie na fotenie a bude dobre zabava o to mi ide 😀

barbyes
2. mar 2010

nemala som v poslednej dobe na koník čas takže neviem čo sa tu písalo a keby som to mala spätne všetko čítať...fuuh.
to hej, zábava je najdôležitejšia a zvyšok sa stratí. my sme priebeh hostiny a tak organizovali za pochodu v ten deň ako je prvý tanec a takéto hovadinky. vôbec som netušila kedy sa to má robiť a kedy to urobíme, ale nejak sa to samo... 😀 rozhodli sme sa: a teraz ideme tancovať prvý tanec a išli sme. a teraz s rodičmi a išli sme a tak.. netreba sa stresovať a brať to v kľude a pôjde to samo. a kde to máte?

elko69
2. mar 2010

lenocka84 vyse 6 kg???waw sak to uz aj do skolky mohol hned ist z porodnice 😀 😀 😀 😀

garonka strasne je zlatunky a v tej poduske je bohovy!!!!

barbyes
2. mar 2010

robíte aj rozlúčky? ja na tú mužovu asi nezabudnem. som prišla domov zo svojej(taká akože, sme si šli sadnúť poklábosiť a pol 12 som bola doma veď čo tehotná 🙂 ) a doma som našla foťák. som sa potešila, že si mrknem foto čo stvárali 🙂 ale našla som tam ako nejakú kurva=striptérka tancuje okolo môjho muža, rozťahuje tam pred ním nohy a pod. a ostatní chalani okolo nich vytvorili kruh a bavili sa. bože, mňa skoro jeblo. ešte teraz sa mi je z toho zle keď si to predstavím. som v tom momente aj svadbu chcela zrušiť, hrozne ma to vzalo. a to som ho týždeň pred tým prosila, chytila ma jedna z mojich depiek, aby si tak nevodil žiadnu striptérku lebo to asi nezvládnem. strašne ma to vzalo ☹ taký hisák som chytila, že si to nevieš predstaviť. a na druhý deň u nás bola záchranka lebo mi bolo hrozne zle a robili mi vyšetrenia na infarkt. možno by som to zobrala inak keby som nebola tehotná a veľkým bruchom a cítila by som sa sexi apod. ale ja som z toho bola a ešte aj som úplne hotová ☹ štetka hnusná. to som sa zasa rozpísala... 🙂

elko69
2. mar 2010

liv1 tak to budes asi kazdej pisat do IP...vsetky sme zvedaveeeeeeeeeee

elko69
2. mar 2010

barby to toto si nasla??tak mna by mrdlo veru!!!ti chlapi si to neuvedomuju ako nam mozu tym ublyzit takymito vecami????fuuuuuuuuuuuj...

barbyes
2. mar 2010

hmm.. čo už teraz. boli chvíľu u nás keď som bola preč a jeden kamarát sa strašne ožral a zabudol si tam foťák.. a bohužiaľ som si ho pozrela. a on ani nedokázal pochopiť čo urobil 😢 ešte teraz mi je do plaču keď si na to spomeniem, ale život ide ďalej 🙂 on je inak super, viem že by ma nikdy nepodviedol a tak, ale niektoré veci nechápe. ja viem, že som hrozne precitlivená, ale mohol by sa to snažiť pochopiť... a toto by ma asi vzalo aj keby som tehotná nebola len by som to tak strašne neprežívala.

lulu4
2. mar 2010

barbyes: rozpisala si sa ale hnev treba zo seba dostat von a uplne ta chapem, no ja netusim co ten moj ma v plane ale tak doverujem mu a hadam sa neda zlakat kamosmi aj ked ich poznam a viem, ze to nie su ziadny svatuskari a budu ho chciet urcite ukecat na poriadnu rozlucku so slobodou, neviem neviem ale ked ti mam pravdu povedat tak tiez sa toho obavam a rozculila by som sa rovnako ako ty lebo taketo veci vedia zenu dozrat poriadne a ked chce rozlucku tak nech sa opiju ako doky ale nech si nevolaju ziadnu stetku, na to tiez nemam nervy... ved potom dam vediet...ale ty si sa to aspon nahodou dozvedela horsie je ked sa to nemas ako dozvediet lebo fotak mame sice spolocny ale jemu nechybaju fotky takze ten by tam asi nebral takze by som sa tazko dozvedela aj ked moj je dost priehladny a ked vie ze spravil blbost povie mi to potom sam od seba..
ja asi ani neplanujem rozlucku neviem lebo ja mam tak rozkuskovane kamosky, ze dve sa poznaju potom mam zase dalsiu a ta nepozna tie ostatne a dalsia zase ostatne neda sa spravit velka party ked sa polka ludi nepozna, radsej si pojdem asi s tymi dvomi sadnut ak sa im bude chciet a bude a mozno ani nie, ved aka uz len rozlucka, mne za slobodou nema byt preco smutno ved sa chcem vydavat nikto ma do toho nenuti 😀 😀 uvidim od nalady a budem rada ked zvladnem cely svadobny den, od 12tej uz fotenie nas dvoch, predtym pripravy, malovanie, cesanie a obliekanie, potom po foteni rychlo domov, najem sa a o pol strvrtej je uz sobas a potom rovno na hostinu odtial a mozeme tancovat a jest a bavit sa... az do nejakej tretej rana to tam mame povolene, tak dovtedy asi spadnem z noh ako sa poznam lebo ja byvam casto unavena 😖
mame svadbu v Prievidzi lebo povodne odtial pochadzam... ziju mi tam rodicia aj stari rodicia, tak mne ked sa narodi male tu budem mat po ruke len svokrovcov na pomoc, esteze mam dobru svokru 😀

elko69
2. mar 2010

barby ja to chapem,tiez by ma to vzalo aj keby som nebola tehu ale teraz ked som tiez som taka precitlivena,uz si nepripadam taka pekna s tym bruskom a vsetky baby su zrazu take krasne a tiez s atoho bojim ze co by mohol moj mm urobit ale on mi stale tvrdi z ema lubi a terz s bruskom este viac....

lulu4
2. mar 2010

babulky ale vobec nie sme neatraktivne s bruskom, pravze to pritahuje zrak okolia aj muzov, je to take krasne a paci sa to aj muzom, no nebudu z nas uplne kosti toto leto, teda zo mna uz vobec nie, ja sa budem cele leto gulat ale aj tak sa tesim... ved nasi muzickovia chceli s nami dieta tak vsetko s nami pekne pretrpia aj tie nase stavy precitlivenosti a uzkosti obcas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre