Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
5. mar 2010

jjana: no ty si dobre spravila ze si nechala asi tie zimne veci este vonku, ja som povedala ze ich uz nevyberiem iba ak by sneh napadal co sa uz hadam nestane 😀 uz citit trosku tu jar... to je krasne rocne obdobie mozno este krajsie ako totoalne horucavy v lete, mne staci takych 25 stupnov to je paradicka
a si predstav ze ja este okna nemam umyte ale drahy bude buduci tyzden doma tak budem mat pomocnika, mali by sme sa do toho pustit a este aj tie balkony nestastne, my nemame lodziu ale taky normalny balkon vysunuty otvoreny so zabradlim - teda dva, tak budem mat co robit a na jednom mame aj markizu, tu si v lete stiahnem dam si tam kresielko take polohovatelne na chrbat a pohoda jahoda, na to sa tesim 😀

vejula
5. mar 2010

mnam.... Ale už som ju nasilu zavrela a hodila do chladničky nech neprovokuje potvora jedna.

A čo ste vy ranajkovali? A čo chystáte na obed?

A kočky s oknami moc nevymýšlajte, nam teta na predpôrodnej príprave povedala aby sme sa teraz neliepali nijako vysoko, žiadne že okna umyvať alebo linku z hora , bo sa nám šmykne a nestojí to za to. Treba mužičkov zapriahnuť, aj ked mne sa to zatial nepodarilo 😝 Ale čo tak na velku noc nebudu umyte okná, nevadí. Ešte nejaký ten mesiačik vydržia 😉

jjana17
5. mar 2010

vy mate ale chute, nevadi vam nutela alebo vo vseobecnosti cokolada, ako dam si ja kusok ale potom ako tak ma brucho boli

jjana17
5. mar 2010

lulu ani nevrav no veru tento rok budem na balkone asi dost casto, jasne to bude take letne sidlo, inak na tie horucavy sa netesim ani ja ako to bude dost krute pre nas tehulkove,,,,tato jar bude taka normalna ale uz potom tie tropicke teploty, no to bude hroza, planujem ze do konca maja si vsetko nakupim a len kocik necham na posledny mesiac, nechcem potom cez tie tepla po obchodoch lietat, uz minule ked som prisla do obchodu som skoro odpadla od dusna co tam mali

vejula
5. mar 2010

mna potom páli záha, ale vieš ked ja neviem popredu rozmýšlať až ked je neskoro si nadávam že som to nemala jesť 😅

lubka89
5. mar 2010

dobre ranko baby ako sa tu dneska mate?

liv1
5. mar 2010

mna nic nepali ani neboli, nutelu a cokoladu mozem. ale s mierou 😉 s tou zahou by to tak veru aj mohlo ostat 😅

ja si asi zohrejem co som mala vcera a nedojedla, gordon, ale mam chut aj na polievku tak neviem ci nepojdem za drahym do roboty na obedik.

my nemame v tomto byte balkon ☹ . ale riesime stale byvanie, tak mozno budeme v novom dovtedy, uvidi sa. ale velmi tu ten balkon chyba, hlavne na jar a v lete, hruuuuza.

jjana17
5. mar 2010

vejula no zaha to je svinstvo, mne sa to raz za cas teraz objavi ale minule to uz bolo na nevydrzanie, tak som az spala skoro po sediacky aby som to tak necitila

jjana17
5. mar 2010

liv no veru balkon je dobra vec, ja teraz ked som doma a je takto pekne tak si spravim kavu, alebo caj a sup na balkon trosku popozeram nadycham sa cerstveho vzduchu .... no ja mam ti pravdu povedat by som brala mat 2 balkony, jeden v kuchyni ako aj mam a druhy v spalni,, ale to je uz nerealne kedze mame novy byt

lulu4
5. mar 2010

liv: aj ja mam este v chladnicke spenat a zemiaky na obed a este aj sopsky salat co som si robila tak na dnes mam jedla ajajaaaj a vcera som prvy krat od kedy som tehu jedla hrozno vecer, dobre mi padlo a na dnes mam tiez....

liv ja by som ti jeden balkon kludne dala keby to tak bolo mozne jeden by nam stacil.... skoda ze tam nemate balkon a to cela bytovka nema ci iba niektore byty a v ktorej casti to byvas v Ruzinove? novostavba ci starsi bytik?

vejula
5. mar 2010

jj ta záha je fakt na nervy a mne sa krpec nechce a nechce posunuť nižšier takže moooc tlačí na žaludok. Inak pridala som bruško tak môžete mrknuž, myslím že od minulajška ešte o kusok narastlo, čo myslite???

lenocka84
5. mar 2010

ahojte babule
tak dnes som bola na kontrole, vsetky vysledky perfektne, az na 1, a to pred jedlom
ten vyskocil poriadne, ale to aj pri prvych oderoch, aj teraz
takze som vyfasovala glukomer, aby som si doma merala hodnoty cukru
takze dnes si dame 1x za 2 hod ze po jedle
to som zvedava
mm mal teraz 6,1 som zvedava na seba

lulu4
5. mar 2010

jjana: hlavne ze mate aspon ten jeden, lepsie ako nic no nie a mate novy bytik tak to je o to vacsia radost 😀
ja ich vyuzivam tak ze jeden je s tou markizou ten je na relax a druhy tak na tom mam kvietky a tam susim aj pradlo v lete

lulu4
5. mar 2010

leni: tak vidis ze sa to zlepsilo, to je dobra sprava, a ten glukomer to ako funguje ako sa meria ten cukor?

liv1
5. mar 2010

lulu si zlata 😉 . by sme sa tesili aspon keby tu taky malunky balkonik bol.
spenat milujem, vcera som mala polievku. uz si dovolim ovela viac zjest ako predtym. myslim druhov jedla.

byvame v novom meste, dom je starsi tehlovy, ale my byvame v mezonete v nadstavbe, ale bez balkona ☹ .
ostatni v tych starych bytoch balkony maju. len ten mudry developer co to tu staval pred 10timi rokmi balkony neurobil.

jjana17
5. mar 2010

vejula no trosku veru podrastlo ale ved to je dobre ved aj dominik rastie ,,,, 🙂 🙂
ja som mala zahu na zaciatku tehu a teraz mi to zacina opat, bolesti brucha a palenie, to asi bude takto do konca,, kedze drobci rastu
lenocka, no moj otec je silny cukrovkar a ma ten glukomer doma a kedykolvek si moze premerat, je to dobra vec

liv1
5. mar 2010

veji wau. ty mas teda poriadny domcek. tak maly tam musi byt veeelmi spokojny 😀

leni super vysledky. az na ten 1, ale vsak aj ten sa upravi 😉

lulu4
5. mar 2010

liv. to je super ze ti uz tie nevolnosti ustupili, ja sa tiez obavam druheho tehu aj ked to je samozrejme v nedohladne kedze sme ani prve neskoncili ze ci bude aspon take ako toto, lebo klop klop aj ked mi niekedy bolo ze total zle ale ma vzdy len napinalo ale nezvracala som teda raz trosku za cele tehu... tak by som to chcela aj pri druhom ved preto som aj pribrala lebo som papala v podstate vsetko... uvidime ako pojde este vaha hore... ale co uz nech je male zdrave hlavne...

tak ten developer bol teda chytrak, ja niektorych tychto stavitelov nemusim, nerozmyslaju vobec ked stavaju a hlavne novostavby niektore ako su tam veci naprojektovane casto to je hruza a des...
a rozmyslate nad novym bytom alebo nad domom? ak dom v ktorej lokalite by ste chceli?
a mozem sa opytat kedze si zivnostnicka ze aku mas pracu, uz som sa to chcela davno opytat ale vzdy zabudnem 😀

vejula
5. mar 2010

nooo rastie rastie, v poskledbnom období ma také maniere, že ked si lahnem spať tak mi začne kolienkami zapierať o pravé rebro a to fest že boli.. Au, však už ma dlhé tie pahýliky 😀 😀

lenocka84
5. mar 2010

lulu klasika, pichnem sa do prsta, kvapnem krv, na pasik, ten zalozim do takeho meraca, a z toho mi ukaze hladinu cukru

liv to je jasne ze aj ten 1 sa upravi, aj ked haluz je ze to bolo meranie pred jedlom,kedy by malo byt najnizsie

a dnes som zase mala u nej divny tlak ze 130/100
a v pondelok u svojho dr. 115/80
tak nechapem

lenocka84
5. mar 2010

Niki ty uz mas riadne barak, a nie ze domcek 😉
koki brutalne, ale tak uz to mas za par

vejula
5. mar 2010

😀 no leni riadna vila, to by mi Aj Vladimír M. závidel 😀 😀 😀

lenočka a dietku teda zrejme ešte držať musíš čo???

Idem cik s havkačom, zatial 😉

liv1
5. mar 2010

lulu presne: niektore, vlastne vacsina tych novych bytov je riesena zle dispozicne, tie starsie su casto lepsie.
no a my rozmyslame aj nad bytom aj domom, nevieme sa rozhodnut, hladame aj byty, aj domy aj pozemky 😅 . ale teraz dost tie pozemky v okoli blavy, zajtra sa ideme kuknut na 1 v Blatnom pri Senci. sme z toho uz taki zmagoreni, lebo hladame vyse roka, ale ceny su stale vysoke a aj nase naroky su vysoke 😅 .

nie som zivnostnicka, ale mam s.r.o., a sme taka mala reklamna agentura. predovsetkym prezentujeme firmy na nete cez textovu, bannerovu a inu formu reklamy, tiez sprostredkovane robime weby atd. je toho dost 😉

to mas super ze tebe to takto v pohodicke prebieha, tak som uz velmi zvedava co vy budete mat 😉. lulu a ty co robis ked sa smiem spytat? teraz si pn, alebo pracujes?

liv1
5. mar 2010

že vila a že Vladimír M. by závidel veji dobreeeeeee 😀 😀 😀 😀 však ale jemu sa kúri pod zadkom ked teraz budú musiet preukazovat povod majetku. Cha cha tak mu treba 😀

lulu4
5. mar 2010

liv: tak drzim palce nech sa vam podari zohnat byvanie podla predstav... je to tazke to viem, ved kamoska uz hladaju tiez dost dlho, Ciernu vodu pozerali, Luznu, Miloslavovo, Hamuliakovo a vsetky tieto mozne oblasti ale tiez nic moc, a chceli by sa tento rok uz rozhybat nech byvaju vo svojom lebo byvaju u otca jej draheho...
No ja som pracovala do min. roka do jesene, potom som prisla zial o pracu, tak som si nevedela hned najst lebo ta kriza blba tak je to dost tazke a tak som brigadovala do konca roka a od zaciatku roka nepracujem.... kde by ma uz teraz aj zamestnali kedze od decembra viem ze som tehu... pridem ze dobry chcem pracovat ale som v 4. mesiaci 😀 takze mam odbrobene na tu nemocensku aj si platim dobrovolne nemocenske aby mi bola vyplacana materska
ale mam tu skolu a je toho dost, uz teraz nam navalali tri prace pisat a koncom aprila budu skusky z povinne volitelnych predmetov, v juni skuskove a to som sa chcela uz zacat venovat diplomovke, ale asi mi nezvysi cas a ja ze napisem aspon nieco pokial sa male narodi....

gali
5. mar 2010

ahojte, dievcata 🙂

akurat mame informatiku a to vzdy deckam necham 10 min. trosku volna 😉 , tak reku idem vas kuk.

Lenocka: ako dnes na testoch? kedy budes vediet vysledky? Myslim na teba.

lulu4
5. mar 2010

hihi zase sa zacina moje jogurtove obdobie ako pred tehu, prve dva mesiace tehu som po mliecnych vyrobkoch ani len nepachla a teraz, teraz su mi dva jogruty za den malo 😀

lenocka84
5. mar 2010

gali ahoj
vysledky okrem 1 vyborne
zatial pokracujem

lulu4
5. mar 2010

gali: lenocka uz pisala, pozri o stranu dopredu....
takze ty takto na informatike 😀 ucis aj etiku? ja studujem etiku 😀

liv1
5. mar 2010

lulu dakujem, dufam ze sa rozhodneme dobre a nieco najdeme.

to ma mrzi s tou pracou, ale dobre je urcite ze mas odpracovanych tych 270 povinnych dni 2 roky pred nastupom. teda predpokladam ze mas. tak matersku ti to neohrozi. no a s tym zamestnanim, kym to nie je velmi vidno by sa dalo, ale nechcem vidiet ich tvare tak o mesiac-dva 😀 😀

urcite mas toho vela, nakoniec mozno aj dobre ze tu robotu nemas, a mozes sa venovat skole. ja som posledny rocnik skoly nepracovala, lebo diplomka, statnice a tak... a dobre som urobila, lebo by som prisla o nervy. akurat sem-tam som nejaku brigadu zobrala. ale neboj, urcite to krasne zvladnes, ja som mala spoluziacky ktore studovali a tehulkovali, a potom mamickovali, a aspon mali par vyhod, ked prisli s takym bruskom nikto ich velmi netrapil 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre