Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
14. mar 2010

vysielacky mi uz idu y Anglicka postou a ten fusak budem kupovat az na zimu kvoli velkosti maleho,to ma este cas na zimu asi kupovat a monitor asi nebudem kupovat kamoska to ma a inak ju to sem tam budilo v noci lebo babo ti stale nedycha rovnako tak ked sem tam nejako inak mala dychala zacal jej pipat,jakoze aj ja som to chcela zo zaciatku lebo sa bojim co ak nahodou ale neviem no...

lenocka84
14. mar 2010

aaaaaahojte babulky
ako sa mate?
mna dnes ete zase troskuprehana, ale nie ako vo stvrtok.
tak uvidime

janefonda
14. mar 2010

lenocka ahooooj,
ja sa mam uz tiez lepsie, ale pijem este smectu preventivne, aby sa mi to nevratilo 😉
Elko ja som monitor najskor nechcela, presne pre tieto plane poplachy, ale nakoniec som sa rozhodla, ze aj napriek tomu ho kupime. Minieme peniazky aj na kopec inych somarin a nakoniec si vravim, radsej 5 planych poplachov, ako si nieco vycitat. A hlavne moja sestra ked bola mala, tak ju mamina par krat ozivovala, tak sa bojim aby sme nemali nieco v genoch...pre moju istotu ho jednoducho kupime.

elko69
14. mar 2010

lenocka ani to nepripomynaj lebo mi je hend zle ked si psomeniem na crevne nevolnosti...fuuuj..kamoska to dostala od malej tak ju posllai z nemocnice domov a musel tam ist jej manzel na striedacku bo malinka jej to ma a musi byt n ainfuzkach a bez rodicov by tam nevydrzala ma iba rok..

lenocka84
14. mar 2010

ja sa citim uz ok, tak snad to uz ostane ako ma byt

jane smectu som aninepila, bo po infuzke to uz bolo ok, az dnes.

elko tak to je neprijemne

moji rodicia si prave vyberaju dovolenku, a uz sa bavime aby sme aj s malym sli

elko69
14. mar 2010

lenocka no nic na zavidenie veru...

onellyo
14. mar 2010

janefonda!!! ja som tiez kupila senzory az dva ,,jeden sa dava na plienku SNUZA je super,, hned sekundu co ho nemas na tele zacne odpocitavat 20 sekund na alarm,, a druhy mame pod madracom,,, kupovala som 2 pretoze senzor iba v postielke sa mi zda malo,,ked sa chodieva na prechadzky aj 3 hodinove a babetko vtedy buba v kociariku,,, je to super vec,,, a ako vravis radsej 5 krat plany popchlach ako..........

lenocka84
14. mar 2010

onellyo ahoj
ty si z KK????

onellyo
14. mar 2010

ano!

lenocka84
14. mar 2010

ty brdo, niekto z tohto kraja
ja som tam vyrastala, ale uz som odstahovana
a v ktorej casti?

onellyo
14. mar 2010

no moja ale ja som sa tu pristahovala ,,, vyrastala som vo velkej lomnici,,, no terat byvam na juhu. pozeram ze cakate chlapceka aj ja 1 maja--

janefonda
14. mar 2010

onellyo ja kupim len jeden- mam vyhliadnuty angelcare. Ma dost dobre referencie ak sme sa rozhodli pre tento druh. 🙂
leni, hlavne nech nam je uz len dobre 😵 mne mamina prave vari vyvar a rajcinovu omacku s varenym hovädzim mäskom so zemiacikmi 😉 tak sa uz tesim, mnam!!! Konecne sa o mna ma kto starat 😉 teda aj mm sa stara samozrejme, ale mamina je nieco uplne ine 🙂

lenocka84
14. mar 2010

jane aj o mna
sme este u nasich, ete dameobed,kavicku a cestujeme do ba

onellyo tak to mas uz za par, ja trosku dlhsie

janefonda
14. mar 2010

leni tak si to teda vychutnajme 😀 ziadne varenie, upratovanie... 😵 Ja idem domov v stredu. Davajte si pozor na ceste, dnes nejako fuci, teda aspon tu u nas 😒

elko69
14. mar 2010

aj o mna,mamina robila snicelky a pyreeeeeeeee...tak sme s anadlabli s Jakubkom...

onellyo
14. mar 2010

lenocka84 ...od zajtra idem na matersku,,, no leti to ako voda uvidis ani sa nenazdas a bude to tu!!!!
janefonda... myslim ze je jedno pre aku sa clovek rozhodne znacku hlavna vec ze to ma!!
tehulky ,,a co CEPTRA .davate si odkladat krv??

lenocka84
14. mar 2010

onellyo mna to caka cca 15.4.
a leti to celkovo, to uz registrujem

a ta ceptra, ak bude chciet kamoska pre svojho choreho synceka velmi rada, inak davam do banky, ak bude niekto potrebovat

elko69
14. mar 2010

lenocka takze ako anonymna darkina??teda nie pre seba a nie za poplatok??

mirka12011
14. mar 2010

caute kocendy ako vikendujete?
lenka uz ti je lepsie?
elko kedy budes mat vysledky z cukru?

elko69
14. mar 2010

vo stvrtok,hadam nebudu zle lebo sak papam sladke stale...

mirka12011
14. mar 2010

ale to nieje len o sladkom 😉
ja som sa pytala vcera jednej znamej sestricky z gynekologii zineho mesta na tie prietoky ze to sa bezne robi v 30tt, tak garonka ma nestras 😀
si kupila plienocky jejejeej

elko69
14. mar 2010

to bolo na koho o tych plienockach??? 🙂

happy8051
14. mar 2010

caute baby, nebola som tu cely vikend, tvarila som sa, ze seriozne pracujem 🙂este do stredy rana to tu v AT taham potom padam na dva tyzdne domov 🙂 myslite, ze mozem ist do Genetonu aj ked este nebudem mat ukonceny 10tt ale uz bude zacaty?

sarafortuna
14. mar 2010

Ahojte dievčatá,
chcem sa opýtať či mala niektorá na začiatku 6tt resp. 5tt+1 a podobne iba prázdny gestačný vačok na ultrazvuku... Mna dr. vystrašil lebo videl iba vačok a žiadny drobizg tam nevidel... Zajtra idem na UTZ a hrozne sa bojím, že ten výraz dr. zase bude taký ako minule... hoci je pravda, že mi tento týžden začalo byť trochu blbo - nechutenstvo /čo je dobré znamenie - aspon dúfam/.
Nezažili ste niečo podobné?

janefonda
14. mar 2010

sarafortuna myslim, ze v 6tt je to este normalne. U mna bolo vidiet srdiecko v 8tt a s tym si ma aj lekarka objednavala, ze netreba chodit skor, ale az ked to bude vediet potvrdit na 100% aj utz.

happy ved tam zavolaj, nech ti to oni povedia...aj tak potrebujes termin na odber. 😉

elko69
14. mar 2010

sarafortuna no presne srdiecko je vidno az po 7 tt mne tiez len v 6 tt potvrdil tehotenstvo a na dalsie sono som sla v 10 tt a tam uz videl srdiecko bit...

lusa889
14. mar 2010

Ahojte babule, aky ste mali vikend?
lenocka som rada ze ti je lepsie 🙂
jane preberas stafetu v zaludocnych prihodach? uz je ti lepsie ?
Inak aj vas uz tak boli chrbat a hrudknik ako mna? v poslednom case je to dost casto o vobec mi to nepridava usmev 😒 ked jem pri stole niekedy ani neviem ako sa mam vobec poskladat, ..... hruza ked si predstavim ze budem dalsie tyzdne len priberat, ... cisty hroch zo mna bude, hlavne ze malicka si tancuje 🙂

lusa889
14. mar 2010

sarafortuna, u mna to bolo podobne, myslim dokonca ze ked som sa chcela objednat k lekarke na potvrdenie tak mi povela sestricke ze este nech aspom 2 tyzdne pocka aby bolo jasne vidiet na UTZ, cize som bola az v 8tt - az potom sme videli nasu fazulku 😒
Neboj vsetko bude OK. 🙂

lubka89
14. mar 2010

ahojte baby ako sa tu mate? 😅

janefonda
14. mar 2010

lusa krize ma bolia nastastie len obcas, ale niekedy sa musim neuveritelne polohovat, lebo ma mala hrozne tlaci do rebier...ale hlavne je, ze ona sa ma dobre 😉 Stale sedim v pololezme 😀 No nastastie dnes sa uz citim dobre a ani raz ma neprehnalo...klop, klop, klop
Som dnes citala, ze od 34tt, zena pribera 0,5 kg za tyzden. Doteraz som nabrala 6 kg tak zhruba ratam, ze priberiem do konca tehu este 4-5 kg. Jaaaj uz teraz som ako velryba a co potom? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre