Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
15. mar 2010

leni dakujeeem takze my sme rovnako stare, no ja budem mat drobca augustoveho alebo septembroveho, podla toho ako sa mu bude chciet z bruska von 😀

lulu4
15. mar 2010

elko: az teraz som si vsimla, ze aj ty si mi pisala, tiez velmi dakujeeem 😀
dakujem kočky ste zlate 😀

lulu4
15. mar 2010

gari: ty mas ten monitor dychu kupeny? ak ano je to dobra vec? lebo kamoska mala ten pod matrac do postielky ale mala zaspavala na velkej posteli zvacsa alebo vsade inde len mimo postielky tak na ten monitor nadavali ze to moc nevyuziju tak kupili teraz taky malicky na plienku a ten je zevaraj super....

lenocka84
15. mar 2010

lulu my sme rovnako mlade, nie stare
alebo ty sa uz citis staro??

lulu4
15. mar 2010

leni tak vies tak sa to hovori, ale necitim sa este chvalabohu staro, este je stale dobre a hovorim si, ze kazdy vek cloveku nieco prinesie, nezastavime to ako pojdu rocky hore 😝 😀

garonka
15. mar 2010

lulu nemame monitor dychu zatiaľ ale neviem či ho kupiť alebo nie, v nemocke vraveli, že to je super vec, ale pediatrička zas, že skôr je pre predčasne narodene deti vhodny tak neviem ale keby nebol taky drahy

lenocka84
15. mar 2010

lulu ale my nebudeme starnut, to len deti budu rast 😀 😀 😀

gari myslim ze ho uz nebudete potrebovat

garonka
15. mar 2010

leni no mne sa to zda zbytočne vyhodenie peňazí a najlacnejší som našla za 85 € i to je dosť 😠

a maly haja na boku sem tam sa pretočí na chrbatik

vejula
15. mar 2010

čavte kočky tak som došla od kožnej a povedala že malý tlačí na pečen a musím to už tieto tri týždne vydržať 😒 Dala mi len nejaký chladivý gel na to... Booože ale tak to svrbí, teraz chodím s holým bruškom čo neznesem ani tričko na nom... Hruuuuza 😠

Inač lulu gratulky 😉

Čavi garonka, tak malý má už mesiac???? To to zbehlo teda, ved len teraz si hovorila ako ešte nechceš rodiť... No to ja na rozdiel od teba by som išla už zajtra 😀 😀 😀

garonka
15. mar 2010

veji no jo zajtra mame mesiac 😵 😵 😵

ja som pôrod odkladala mne s bruškom bolo dobre až veľmi dobre ale som si dnes spomenula na tie bolesti panvy, a ako ma maly tlačil kade tade keď nemal miesto 😀

vejula
15. mar 2010

hmmm a už ti je lepšie, traz že??? Hlavne ked je malý taký dobručký... Mna teraz trápia svrbivé vyrážky na brušku... Na kožnom vraj malý tlačí na pečen, tak ale neviem či je to dobre, či s tým netreba nič robiť 😕

garonka
15. mar 2010

veji fuha to si na konci tehu pomaly tak sa ti mohli aj pečeňove testy zvyšiť
nech ti lekar urobí odber krvi lebo na konci tehu pri zvyšenych testoch ukončuju tehu, to nem dobre

dala som foto maleho lebo on furt spí alebo sem tam kukučkuje 😀

vejula
15. mar 2010

jeeej maličký rastie do krásy, ohromný fešák je a ako je s tou pestičkou pod bradou no podarený....

Ja som práve volala môjmu gyndovi, tak zajtra tam mám prísť že mi zoberie krv, asi na tu pečen... Dufam že to je OK... 😔 Nevieš aké su tam riziká pri zlých pečenových testoch??? Ja sa v tomto teda vôbec nevyznám, len viem že ty si mala s pečenou nejaké problémy, tak asi o tom vieš viac 😕

lulu4
15. mar 2010

veji: ved to uz mas za par ako sa povie, uz to musis zvladnut... neboj o chvilu mas maleho pri sebe....
dakujem ku gratulacii 😀
a to co veji to ta zacala koza svrbiet z nicoho nic alebo sa ti aj vyrazky vyhodili, necitala som vsetko pozadu.... fuuha tak to 3 tyzdne budes mat co robit.... ale si silna takze to vydrzis

vejula
15. mar 2010

lulu, mne sa vyhodili také malulinké vyrážtičky na bruchu a na prsiach 😒 a svrbí to jak fras.... No a dnes mi na kožnom povedala že malý tlačí na pečen, tak som volala gyndošovi že čo 😕 A on povedal abysom zajtra prišla,že mi zoberu krv asi na pečenové testy. Tak sa trochu bojím, aby sa niečo z toho nestalo maličkému. vôbec neviem aké su riziká pri zlých pečenových testoch 😕 Joooj lulu, dufam že vysledky budu negatívne 😔

lulu4
15. mar 2010

vejulka: tak to ti verim ten strach, ked nevies co ta caka, ale tak som pocula resp.citala tu niekde na nete, ze sa stava, ze male tlaci na pecen a z toho moze mat zena take svrbenie na tele, a ze to musi len vydrzat... takze to bude tvoj pripad zrejme, neboj sa to malickeho urcite neovplyvni, len sa natocil tak ze ti kopka na tu pecen....budem na teba mysliet zajtra a hned potom napis dobre?

barbyes
15. mar 2010

a máš to ako nejaký pás, alebo to máš len na niektorých miestach? mamina mala taký pás cez prsia na bok, malinké vyrážtičky a príšerne ju to svrbelo a mala to niečo ako ovčie kiahne, ale keďže ich už mala tak sa to prejavilo takýmto spôsobom. niekto je úplne imúnny a niekto asi zareaguje takto. neviemmmm 😕 😕

lulu4
15. mar 2010

inak baby aj mna niekedy fest svrbia prsia az z toho nechapem ved si ich aj pravidelne olejcekujem a tak neviem z coho to moze byt... ale to ozaj len obcas a potom to zrazu prestane ako to aj zacalo 😕

vejula
15. mar 2010

dakujem lulu 😔 no snad to bude všetko OKi

barbyes, no neviem, bola som aj u kožnej a keby to boli nejaké ovčie kiahne tak by to asi zistila 😕 Inač tiež som už ovčie kiahne mala... No ale koťžná by to asi zistila... Ona mi len povedala, že to malý tlačí na pečen... A hovorila to ako keby to bolo uplne normálne, ale ked som volala gyndovi, tak ma hned zavolala že zajtra berieme krv na tu pečen... Tak radšej preveriť ako si potom buchať hlavu že som niečo zanedbala...

barbyes
15. mar 2010

to ako sa Ti naťahuje koža lulu, mňa tiež niekedy a brucho ani nehovorím ☹

barbyes
15. mar 2010

to je pravda, ak by to bolo niečo takéto asi by to rozoznala... veď uvidíš po testoch, ale určite to bude OK 🙂

lulu4
15. mar 2010

fuuha takze to je z toho natahovania koze, no parada, uz viem aspon pricinu, takze len olejcekovat aj nadalej a cakat aby nam koza nepopraskala....

vejula
15. mar 2010

vdaka barbies... no snad to bude OKI... Ale ta koža to nebude, to ma už svrbelo ale vtedy sa mi takéto vyáržtičky nedali 😕

lulu4
15. mar 2010

veji zajtra cakame na spravicky a uvidis ze budu dobre, nema to byt preco vazne, len ti malicky tlaci na pecen... ale tak radsej aj doki to chce mat pod kontrolou a radsej ti tu krvicku zoberie... ber to tak ako si pisala radsej ist ako nieco zanedbat...

liv1
15. mar 2010

veji vobec sa toho neboj. moja mama to mala s mojim bratom snad od 4. mesiaca, vysledky pecenovych testov neboli dobre, ale to malemu neublizi neboj. ty si uz skoro na konci, fakt ver mi to nic nie je. budu ti len sledovat tie pecenove vysledky ale malemu to naozaj neublizi. akurat to vie byt dost neprijemne pre teba, ale tie 3 tyzdne to uz vydrzis 😉

liv1
15. mar 2010

lulu a to svrbenie je celkom normalne na bruchu a na prsiach. to vobec neznamena ze sa ti musi potrhat koza len ze sa natahuje.. 😉

barbyes
15. mar 2010

ahoj liv, ako sa máš?

vejula
15. mar 2010

lulu, liv, dakujem 🙂 Jak dobre že vás mám... Určite dám vedieť ako to dopadlo... Len už nejdem popredu stresovať, lebo to tiež drobčekovi nerobí dobre 😉

lulu4
15. mar 2010

liv: ja viem ze to neznamena hned ze sa mi musi potrhat koza ja som to pisala v tom zmysle, ze dufam ze budem z tych stastnych ktorym sa nepotrha koza, viem ze to svrbenie s tym nema nic spolocne 😵
co mas nove uz nosis tehu gate, uz ti ich skratili? ja si pojdem este cierne objednat cez tu bublinku za 23 Eur asi, lebo mam len tie tehu rifle a som ich prala a v sobotu som si nemala co obliect ked sme isli von tak som si dala bezne nohavice sice som ich este zapla co je super ale to bol uz riadne neprijemny pocit

liv1
15. mar 2010

caute babule ani som sa nepozdravila, hned reagujem 😀
mam sa vyborne, dakujem za opytanie. a ty barby dlho si nebola, ty mas nieco nove? 😉

lulu uz chapem 😉 . ja tiez velmi dufam 😒 . moja mama strie nemala ani pri jednom, ale clovek nikdy nevie.
tie gate mi uz skratili, ale pani strasne fajcila pritom tak teraz velmi smrdia, musim ich zase oprat. ale nasla som zazrakom jedny rifle, ktore su bedrove a tie jedine pohodlne zapnem. a na tie nove je este zima, tak musim pockat do stredy 🙂 lulu to je super cena ze 23 juuuj.

lulu ja typujem ze vy budete mat chlapceka. vcera ma to napadlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre