Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
10. aug 2009

v pohodke.. neda sa vsetko si pamatat do detailu.. aj ja v tom mam uz chaos..

garicka
10. aug 2009

baby,
máte nejaké problémy s jedlom, resp. s jeho trávením? ja som včera jedla kukuricu a som myslela že zomriem lebo tak ma z nej pichalo po celom bruchu a hlavne v podbrušku nejako mi netrávi teraz v tehu.

a zistila som že bez banána som stratená a zápcha je na svete, takže musím každý deň povinne papať banány. 🙂

zazalienka
10. aug 2009

ja barujem komplet vsetko, do radu.. od ovocia cez salaty,maso, polievky, po kukurici som mala akurat rychlejsi krok trochen.. smerom k toilette..

garicka
10. aug 2009

zazi ja tiež všetko len sa smejem keď kamoška hovorí že ani nemôže kusnúť do banánu lebo ju to zapchá na dlhú dobu a ja to mám opačne 😀

zazalienka
10. aug 2009

ja akurat tlacim cervene hrozno... predtym so si dala nanuk.. no neviem co zajtra sestricka povie..

garicka
10. aug 2009

to je hrozné čo všetko teraz pošrotujeme a ani to niekedy nejde dokopy, však? 😀 ja som strašne veľa grgala tak do toho 16tt ale už to prešlo 😅

ja len dúfam že už teraz budú poradne častejšie lebo už je pre mňa dlho čakať až 4 týždne na poradňu 😒

zazalienka
10. aug 2009

chodis kazde 4 tyzdne? ja od zaciatku kazde 3 tyzdne.. a leti to.. mam pocit ze len chodim k lekarovi.. ale zajtra chcem urcite obrazok zasa.. uz sa tesim..

garicka
10. aug 2009

zazi ja už idem spať lebo chrbátik bolí a očká sa zatvárajú.

prajem ti dobrú nocku aj ostatným babám. a zajtra držím palce na triple nech je OK a veronika nech si dobre popozerá bračeka alebo sestričku. možno sa to zajtra dozviete čo budete mať. 😉

papaaaaa

garicka
10. aug 2009

hej chodím každé 4 tt - zatiaľ ale medzitým som bola aj v nemocke

zazalienka
10. aug 2009

no tak to by som bola cela happy.. ved sa ozvem zajtra vecer.. tak dobru noc.. a pekne sny vsetkym..

miroslava89
11. aug 2009

ahojte..

garicka
11. aug 2009

pekný dníček tehulky

tu konečne pršííííí... 😵

začala som pozerať pulp fiction, neviem či ma to bude baviť až do konca ale chcem ho vidieť. tak dúfam že vydržím...

aninka89
11. aug 2009

ahojte baby 😉

matka331
11. aug 2009

ahojte ..aj tu u naas prsii ......to pocasie ma tahaa do postele si troska zdriemnuut 🙂 🙂 a vy ako sa mate?

garicka
11. aug 2009

ahojteeeeee,
kde ste všetky? 😵 ja už neviem čo mám a nemám jesť. som jedla trochu čokolády a odvtedy ma páli pod pravým rebrom smerom k stredu.... už nemôžem ani vyprážané, korenené, žeby konečne zdravá strava ? 😀

zazalienka
11. aug 2009

ahojte, je tu niekto?

zazalienka
12. aug 2009

halo halo? nikde nikto? 😕

garicka
12. aug 2009

ahoj zazi !
ak bolo včera u lekára? vedel vám povedať čo to bude??

garicka
12. aug 2009

baby mám pocit že tu už nikto nechodí ☹ ...

zazalienka
12. aug 2009

ahoooj, no nepovedal.. jeden lekar zobral krv, druhy vytrhol zub.. ale objednala som sa na 3D v septembri, tak som zvedava co to bude..

garicka
12. aug 2009

ahojky,

a ako to zvládla veronika? videla tam drobca na utz?

garicka
12. aug 2009

ty si včera bola ťahať zub? auuuu.... dnes som sa pustila do prezerania šiat mi čo mi doniesla švagrinka, ale použiteľná je asi len polovica z nich lebo to boli šatky po dievčatkách takže povyberala som len také farby pre chlapca.... a také peknejšie babské si tiež nechám keby náhodou druhé bolo dievčatko 😉

zazalienka
12. aug 2009

sa mi zlomil ako sme odchadzali z Tatier.. ale som zubarovi povedala ze ked to bude boliet tak mu odkusnem prsty.. tak ma setril.. az na tie klieste.. xixi no ja by som chcela babu ale neviem..

garicka
12. aug 2009

😀 asi sa ťa doki zľakol čo?? tehotnej žene nie je čo veriť.... 😅 a v septembri kedy ideš? v ktorom tt budeš?

ja som trošku nešťastná lebo zháňam tehu tričká cez net a neviem nič nájsť... musím zistiť kde v KE sú tehu obchody, lebo normálne tričko môžem len pod tehu nohavice lebo potom mi vidno pupok 😅 a mám len jedno tehu tričko, tak dúfam že niečo nájdem ...

garicka
12. aug 2009

včera sme sa s mužíčkom zhodli na krsných rodičoch... som si myslela že k tomu nedospejeme, lebo sme v tom mali rôzne názory. ale jeho návrh na krsnú sa mi páči... tak sa teším jak jej to povieme, neviem či vydržíme až do vianoc... 😅 aj keď ja som za krsnú chcela naj kamošku ale tak sme sa dohodli že bude druhému, ak to bude dievča... takú podmienku si dal mnž.

zazalienka
12. aug 2009

v 20 tt idem normalne k mojmu na utz a 27.9. idem na 3D.. inak ja som si kupila tricka po 8 EUR vo 4mama v predajni v Trnave, aj na nete maju vyborne ceny.. som si hned dve kupila, tiez mi zo vsetkeho uz trcalo brucho..
mna dnes skoro slaktrafilo, musela som sa ukludnovat.. zasa vystrajala ex, moj manzel musel ist do roboty, ja som mala dovolenku a bola som doma a vonku s malou.. ona to zistila a chcela ho ist udat na ppoliciu, ze ju opustil a nechal tak. Tak som volala babe na socialku, ze co moze a co nie. Ona mi povedala ze panicka jej uz stihla zavolat.. ale povedala jej to co mne.. ze ona (ex) takisto chodi do prace a musi sa zivit.. malu by opustil, keby ju nechal samu v byte, to je trestne, ale on ju nechal s manzelkou, teda mnou.. bez problemu.. on ma rozsudok, malu podla rozsudku a ci si zariadi cez pracovnu dobu varovanie, alebo bude mala so mnou, to je jeho vec .. a zajtra ide mala k svagrinej aj prespat, lebo tam su decka a chce tam ist.. to este ex nevie.. ked zavola svagrinej, ta ju zotre na fleku.. no boli sme vytoceni do vyvrtky, volala asi 4 krat manzelovi, ten jej nezdivahl uz, lebo by niekde havaroval.. od jedu..

garicka
12. aug 2009

ona je kompletná... ??? neviem či by som vydržala pri nej s nervami.... to čo je za blázna? neskúšali ste požiadať súd o pridelenie do vašej starostlivosti? ako často sa môže veronika stretávať s otcom? držím palce pri jej správaní.... bývate v jednom meste?

zazalienka
12. aug 2009

nie, my v TT a ona v Hlohovci.. nie je kompletna.. naozaj, nie.. len si to odnasa mala.. panicka vyhuluje marlborky cervene na balkone, a tu sa mala nemoze dojest jogurtov, lebo doma jej to matka nekupi.. je to drahe..
vies ake mam nervy? to si nevies predstavit.. a odnasa si to aj babatko.. preto sa musim ukludnit..
Veronika podla rozsudku kazdy druhy vikend, dva tyzdne v kuse v lete, jeden rok 1.sviatok Vianocny, dalsi rok velkonocny pondelok.. na striedacku.. ale to az ked sme vyboxovali na sude rozsudok..
dovtedy ju nevidel takmer 2 roky, a ked ano, tak bezo mna, lebo si to nezelala aby som sa stretala s jej dcerou..

zazalienka
12. aug 2009

ja len dufam, ze nase babatko toto vsetko vydrzi, a neublizi mu to.. ved mala je furt na mne obesena stale mi hovori ako ma lubi..

garicka
12. aug 2009

zlatko malé, to je potom super keď je taká, asi aj to vadí jej mame že je jej u vás tak dobre a že ťa má rada. neboj drobcovi bude dobre. 😉

ja teraz som vošla na stránku quelle a zistila že tam majú tehu módu tak asi si niečo objednám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre