Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zabka81
31. máj 2009

ahoj katka ja sa pridavam 😝

zabka81
31. máj 2009

tiez mam vela otazok ale nechcem tu zakazdym zakladat temu, co sa tyka toho pichnutia, mna asi 2x pichlo v podbrusku, je to normalne ? Bola to taka silna ale kratka sekundova bolest. Inak mavam casto nechut k jedlu, ale zaroven byvam aj hladna, a ked sa nenajem, tak je zle..

ejusaaa
31. máj 2009

Mozem sa sem zapliest?Skoda ze ked som ja bola tehotna nebola tato tema 🙂 Mna pichalo vsetko a vzdy od sameho zaciatku 🙂 ,tiez som sa vzdy len ssledovala,mala hned vsetky priznaky vsetkeho a tak,Zabka ja takisto,ked som sa nejajedla,bolo mi zle,potom bolo obdobie ze ked som sa najedla tak bolo zle 😝

ikke
31. máj 2009
majus23
31. máj 2009

ejusaaa no ja som na tom rovnako 🙂 ale podľa mňa je to normálka, čakáme prvé vytúžené bábo a máme strach, či je všetko ok. aj mňa poslednú dobu nejako pichá v podbrušku, ale podľa lekárky je to len tým že sa rozťahuje maternica. takže sa nemáme čoho báť 😀

zabka81
31. máj 2009

ejusaaa a dokedy si mala tie stavy ze bolo zle a zaroven aj hlad ? 🙂 ja zatial vobec nevraciam

ejusaaa
31. máj 2009

ja som za cele tehotenstvo ani raz nevracala,len mi byvalo zle a to doslova nie len rano ale aj cez den,vecer,v noci,ako kedy,mavala som pocit na odpadnutie,nemohla som ist do obchodu a sama uz vobec nie nikde,tocievala sa mi hlava.Prve tri mesiace by som aj kona zozrala 🙂 ,potom taky mesiac utlm a potom az do konca tehotenstva by som vsetko zjedla,co som teda aj zjedla,vsak som aj pekne nabrala 😝

silvuskaa
31. máj 2009

ahojte🙂 Aj mna zo zaciatku pichavalo v pobrusku, ale nebojte to sa roztahuje maternice a nie je to nic zle, teda pokial to nie je nejaky extrem. Mne byvalo zle do 3mesiaca, nie prilis ale bolieval ma zaludok ked som nieco zjedla, v 1trimestri je to obvykle🙂

ejusaaa
31. máj 2009

Ahoj Silvuska,a ake meno mate vybrate?Nepoznas v Piestanoch Senkarikovcov? 🙂

silvuskaa
31. máj 2009

ejusa veru nepoznam, ja byvam kusok os Pn takze nie som priamo z Piestan. Ja by som chcela Davidka, este musim zlomit manzela 🙂

ejusaaa
31. máj 2009

Aj ja som volakedy chcela Davidka,el sestra ostala skor tehotna a ona dala Davidka,tak ja uz som nemohla 🙂

silvuskaa
31. máj 2009

mas krasneho malinkeho aj Tobias- Tobi je pekne meno 🙂

ejusaaa
31. máj 2009

Dakujeeeeeeem 🙂 Tak na dnes koncim,maly sa mrvi,tak sa pekne vyhajajte,papa zatial 🙂

katka.mina
autor
1. jún 2009

ahojte baby.....dnes som bola u lekara malo by byt vsetko ok...tak uz sa tak nebojkam...ale aj tak....zevraj som v 5tt no neviem vyslo mi to trochu inak tu....brala mi tak vela krvi....och....vy ako???

katka.mina
autor
1. jún 2009

baby vidim ze kaslete na mna.... nuz idem do blavy ked pridem uz by ste tu aj mohli byt 😀 papa

timea27
1. jún 2009

ahojky...pridavam sa k vam 🙂
zabka81...ja tiez zatial nema ziadne nevolnosti ci chute...skor nechute...aj som hladna aj nemam na nic chut...tak sa nutim jest aspon zeleninu a ovocie...
pred tyzdnom som bola u dok kde mi potvrdili tehu a videli sme uz aj srdiecko...najblizsie idem az 22.6. a az potom mi budu brat krv na testy
no poviem vam ze kedze brusko este nemam a ani nevolnosti ci chute, niekedy mi to pride ako sen ze som tehu...najradsej by som k dok chodila kazdy tyzden aby mi potvrdila ze je vsetko ok 😀

zabka81
1. jún 2009

ahojte 🙂 timei ja by som tiez najradsej chodila kazdy tyzden nech mi potvrdia ci je vse ok 😵 dnes mi bolo v robote zle, a dost, ale nevracala som, a teda musela som to sefovcom povedat, aby mali strpenie ked casto oddychujem, povedali ze mozem kedykolvek odpocivat a aby som nic nenosila, nic tazkeho 🙂 ani teraz mi nieje bohvieako

katka.mina
autor
2. jún 2009

zabka81 ty mas ale dobrych sefovcov 😀 tak tak vela len odpocivaj.....a hlavne papaj vsetko na co mas chut a hlavne ovocie zeleninku.....juj inak baby ked mi lekar povedal ze som asi v 5tt a tuna mi vyslo ze som v 9tt a este na jednej kalkulacke tiez v 9tt....ako sa to da zistit??? viem ze od poslednej mens.....

shpirti
2. jún 2009

katka.mina, v kalendari sa povazuje za prvy den tehu prvy den tvojej poslednej menstruacie,takze dva tyzdne po pocati si v 4tt. ked si bola u lekara,tak podla vysetreni,ultrazvuku by ti to mal zistit skoro na den presne,podla velkosti... atd.

mamoo
2. jún 2009

Veru fajn tema, lebo sa moc nemam s kym pobavit o problemoch. pisete ze ste boli na gynde asi v 5 tyzdni, ale mne je divne ze ked som volala svojej zenskej tak ma objednala az na cca 9 tyzden (teda predpokladany prepocet), ze aby bolo uz vsetko vidiet asi na ultrazvuku. pride mi to zvlastne ked prave na zaciatku su potrebne mnohe info. 😕
no a spat k tym problemom: ako som spomenula, moj predpoklad je, ze som tak v 7tyzdni´a mam non stop nafuknute brucho. nic prijemne. cokolvek zjem, zo vsetkeho ma naduva, mam nepravidelnu stolicu a to som vzdy bola v pohode. nastastie mi zatial nebyva zle. ked pridem z prace domov a obleciem teplaky, tak az taka ulava ked si mozem na gauci uvolnit brusko 😝
no a este som nejaka ospata skoro kazdy den, taka malatna a nic sa mi nechce. niekedy mam az vycitky a si pripadam akoze si to vsugeruvam. 😒
co vy v takomto pociatocnom stadiu? ako prezivate? s cim sa pasujete?

katka.mina
autor
2. jún 2009

ahoj mamoo no ja mam tiez nafuknute brusko..... 😀 taktiez unavena stale vsade ma obcas bobolieva a pod. takze sa nemusis bat sama niesi 😀 ja som k lekarovi isla hned ja mam takeho kde sa objednavat nemusim len som prisla vysetril ma objednal ma krv a pod. zajtra mam ist na ekg a pod... potom ze ma objedna na sono...

dupinka
2. jún 2009

Ahojte!

nechcem sa vam miesat do temy, ale mam dost kuponikov z DM drogerie, ktore by sa vam ako tehulkam mohli zist - pre vas alebo do vybavicky pre babatko. Ak chcete, kuk:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

evica198210
2. jún 2009

ahojte!aj ja sa pridavam....hlavne prve mesiace ma vsetko zaujimalo,kazdy den inny,pomaly som si uz ale zvykla,na nevolnosti 😖 ,pichanie v brusku,obcasne krce,citove emocie... 😀 ,asi kazda z nas prestuduje o tom mozne aj nemozne,ja mam teraz obdobie kludu...aj ked mi obcas nieco je..da sa to predsa prezit,a stresovat sa zbytocne netreba..tento tyden ma caka prvy skriningovy test..tak drzte palce...ako aj ja vam ostatnym drzim a prajem vela sil..v tomto nasom superstave 🙂

aninka89
2. jún 2009

ahojte baby.... ja už mám tie začiatky za sebou, teraz som začala "už" 22.tyždeň....ale keď som ostala tehotna tak som mala nenormalne bolesti v podbrušku a bola som taka unavena a neschopna že manželik musel aj žehliť..... 😀 😀 😀

elibetka
2. jún 2009

Ahojte aj ja som rpvý krát tehu.Síce už na konci ale zo začiatku som tiež mala strach či je všetko O.K stále som sa kontrolovala.Aj teraz keď ma niekde pichne tak mám strach.

wanduska
2. jún 2009

ahojte babenky, otehotnela som po mnohych peripetiach... a nebolo to jednoduche...kedze bolo babo tvorene lekarmi, tak som dost pod dohladom a beriem lieky. presiel zatial 4. tyzden od pocatia (vidite, to "normalne" tehotna baba este ani moc nevie) a bola som na ultrazvuku... lekarka bola dost neprijemna. povedala mi, ze srce este nevidi.. je to normalne?????

katka.mina
autor
2. jún 2009

ahojte mne lekar teraz predpisal gynoflor....mate niekdo s tym skusenost??

katka.mina
autor
2. jún 2009

niekto....pardon

maja177
2. jún 2009

ahojte no ja som uz v 27 tt a tiez ma vela toho zaujima, stale hladam rozne stranky na webe aby som si precitala aspon daco zo sveta tehuliek 🙂) drzim vam vsetkym palceky 🙂

maja177
2. jún 2009

je tu nahodou niekto z Piešťan? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre