Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 jeeeezis aka som blba si sedim na kabli asi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mas pravdu to sa uz teda pekelne blizi juuuj tesim aj bojim slavna to kombinacia 😀

lulu4
9. aug 2010

@smileface7 nemas za co rada napisem... ono to je s tymi chutami zvlastne stale sa ti budu menit ja som mliecne nemohla zo zaciatku vobec a teraz musim mat kazdy den jogurt 🙂 aspon ze ti ten rezen padol dobre ale si mi normalne spravila chute tak by som si dala aj ja asi si zajtra spravim na obed 🙂 ja mam v chladnicke este zo vcera pecene kuracie stehienka na kyslej kapuste a k tomu varene zemiacky.... ale dala som si leco co sme si vcera od svokry priniesli... a na ranajky som mala od nej strudlu tvarohovu a makovu... 🙂
s tymi navalmi tepla to budes mat z toho si nic nerob, v tehu sa zena ovela viacej poti to ja ked su tie horucavy ako somar v kufri co som sa nikdy tak nepotila... lebo organizmus pracuje za dvoch, je v nom viacej krvi, dychas za dvoch tak je to zataz a este ked je teplo vonku...

smileface7
9. aug 2010

Akí ste tu všetci zlatí!!!

Ďakujem :o))

Niekedy ma mrzí, že niektorí ľudia okolo nechápu moje "energetické bomby"... tým myslím svoje emocionálne výbuchy... Viem, nie je príjemné, keď na niekoho nakričím kvôli kravine, ale ja za to fakt nemôžem, že ma to tak vytáča!! ....potom po čase nechápem, čo ma na tom tak vedelo vytočiť... som proste divná... a málokto to chápe...

Ale teším sa :D

Zajtra máme novú fotečku 🙂 juchúúúúúúúúúúúúú 😵

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 mojko nesedis, len si tehotnaaaaaaa

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 hehe dobre si to vystihla je to tak 🙂 ale ved ono to prejde nastastie to nie je choroba 😀 😀 😀 😀 ako sa ma Patricek, co nove dokaze ake pokroky? a kolko uz vasi fesak maly?

smileface7
9. aug 2010

@lulu4 Ten somár v kufri je geniálny!!!! 😀 😀 😀

Ja som sa doteraz ani nie, ale akosi mi to začína...

...prečo mi každý hovorí, že to moc prežívam? každý sa mi smeje: "...priveľa čítaš!"

...ja len chcem prežiť svoje prvé tehotenstvo čo naj a chcem mať baby nádherné a zdravučké :o)

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 robi pokroky, jasne, aj napriek tomu ze tu par ludi nesuhlasi, davam mu uz prikrmy, zatial sme mali mrkvicku, a od vcera uz aj zemiacik, je to jedaaaaaak.
mliecko pije uz obcas aj 180ml na davku a na noc dostava riedku kasu 200ml
ale vahu neviem az 24 mame poradnu, ale malo to nebude

lulu4
9. aug 2010

@smileface7 nevadi len citaj a vzdelavaj sa ale zase pozor necitaj si negativne veci rozne diagnozy a podobne to nepridava na tom aby si mala pokojne tehu a zbytocne sa budes stresovat... citaj len pozitivne veci a tes sa hlavne... pozitivne myslenie velmi pomaha a prihovaraj sa drobcekovi ono uz teraz citi ze ho milujes a spievaj mu kludne vselijake blbosti tvoj hlas bude poznat najlepsie 😀
a tie nalady to je rozne ja som to nastastie nemala chvalabohu lebo by si manzel so mnou uzil, moze byt rad, ja som ho ani o polnoci neposielala kupovat nieco na co mam chut... toto vsetko ho obislo nastastie 😀 😀

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 takze maly jedosko uz zacina aj s inou stravou tak neviem je to rozdielne tie nazory ludi na vsetko... ale tak urcite nerobis zle... ved mrkvicka je zdrava a na vecer kasa tak z toho sa aspon dobre napapa a aj dobre potom potiahne spinkat nie? a ved pediater ti na to tiez nic nepovedal ze by si mu to nemala davat ze je skoro nie? to je dobre ze takto krasne rastie...

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 mrkvicku ma velmi rad,a aj so zemiacikom to zjedol v pohode
az tak mlaskal
pediatricka o tom vie,pil viac ako 1liter denne a furt bol hladny
a po kasi spinka cca 7-8hodin

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 jaaaj tak to ked je taky hladosko tak jasne co ho budes tryznit a nedas mu papat... tak dobre ze toto ho pekne zasyti a este mu to aj chuti... paradicka 😵

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 dnes vypil 190ml a za necele 4hod uz chcel zase, no nechaj ho plakat
ake mate pocasie? u nas prsi, a maly furt len spi

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 no ved tu v BA uz je ale stvrty den o nicom ved rano hovorim mm ze daj si sandale a kratasy nedavaj si dlhe gate a botasky ved ma byt 30 stupnov a bolo otrasne do takej jednej som sa az blbo citila ze som mu teda dobre poradila ale tak uz sa vyjasnilo a aj obloha je modrejsia slniecko sa ukazalo tak je teraz tak prijemne to by mi vyhovovalo keby tak aj bolo do konca leta ani teplo ani zima 😀

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 tu bolo dnes asi do 11tej kraaaasne pocasie a teraz tu leje
neeervy
maly je z toho total spavy, a sali ho to lebo je tma

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 ja som to zakrikla asi s tym pocasim tu... aj tu sa zatiahlo momentalne...tak som zvedava co z toho bude ale asi bude zase liat

bubulacik
9. aug 2010

@janefonda ok dakujem idem potom dam vediet drzte palce aby to nebolo nic vazne bojiiim sa ☹
@lulu4
@lenocka84

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 tu prave prestalo 😉 😉 😉

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 tak sa to dobre toci po tom Slovensku nasom 🙂 ale asi bude prsat az v noci

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 sialene pocasie, des
maly je z toho hotovy

chrenkovae
9. aug 2010

ktora to ma za par a ako sa citite ja som v 37tt zatial v pohodičke

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 to sa necudujem ved to dospeleho zabija ked sa to takto meni jeden den teplo, potom ako na jesen alebo cely den zatiahnute... ved to aj pre deti musi byt take blaznive ze nevedia ci je den ci noc pomaly...
akurat pozeram taku komediu od kamosky mi dala na usb ze kopačky sa to vola ale zeby som sa smiala o dusu sa to neda povedat... uz som videla aj lepsie... juuuj ako sa vlecie ten cas, mm mi pride az za hodinku a pol domov... sa ho neviem uz dockat... taka som na nom zavisla ze mi bude v nemocke chybat 🙂 tak obdivujem inak Leni ze to takto s malickym vydrzite byt bez tatika... a uz sa to aspon rysuje s tou prerabkou?

lulu4
9. aug 2010

@chrenkovae ahoj ja som v 38tt a tiez to ujde...uz mam ovela tvrdsie brusko... sem tam ma pobolieva podbrusko ako pri zacinajucej MS ale inak sa da... len to ze mam maleho moc vysoko akoby pod rebrami a neviem sa poriadne zohynat ani upratovat... som akurat manzelovi vcera hovorila ze keby bola zima ze neviem kto by mi obuval ponozky a topanky... lebo niektore deti su nizsie posadene v brusku sa vtedy sa mamicka vie lepsie zohynat... ty to mas ako?

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 ale tak tato maka aj normal v praci, a popritom
tu je aj trosku zima, sme si zapalili v krbe

chrenkovae
9. aug 2010

ja som si tiež dneska obuvala tenisky no trvalo mi to dosť dlho to som si musela sadnuť na zem a s obuvakom si pomôcť.S upratovanim už aj ja mam problemy tiež už to neni ono predsa ta vaha a všetko hned ma križe bolia a niekedy sa tiež tak citim ako by som mala dostať MS ale musime dobojovať do konca.

00matula
9. aug 2010

@mimi21mimi tak som sa aj k pc za dostala 🙂 no dnes som bola na poradni, bola tam Dr. Stefanikova, stale som rovnako na tom..krcok 1cm a otvorena na prst. Zajtra ma idu hospitalizovat a asi v stredu abo vo stvrtok mi daju vyvolavacku. Dokonca sa cudovala, ze ci nemam zle vyratany termin, ze mam velmi dobru placentu 🙂 tak sa tu uz neukazem, az ked sa vratim...som zvedava kolko ma tam budu drzat... Tak sa zatial drz, a ked sa nahodu nestretneme v nemocke, tak nech ti to vsetko dobre dopadne 🙂

maminakatka
9. aug 2010

@mimi21mimi tak to ano 😀 ...moja musim dat na pc foto a hned potom sem hodim 😀 inak sa ako mas ? co mas nove ?

liv1
9. aug 2010

caute babule. Ja len tak narychlo z nemocky, zajtra ma maju pustit, ale dr sa potom ako ma vysetril vyjadril, ze zajtra rano vas pustime a vecer sa vidime 🙂. Tak som zvedava, neviem ci sa mi vobec oplati ist domov... Dufam ze vy sa mate vsetky ok a ze babatka v brusku aj vonku pekne posluchaju🙂. Majte sa krasne.

lulu4
9. aug 2010

@00matula ahoj drzim ti palce nech ta nedrzia dlho v tej nemocke aby ti to rychlo zbehlo a radsej nech ti teda ten porod vyvolaju nech uz mas malicku pri sebe... potom sa nam ozvi

lulu4
9. aug 2010

@liv1 juuj moja takze to si na tom az takto ze ked ta pustia mozes sa hned vratit s tym ze rodis? fuuuha to uz musim byt potom dobre otvorena... no tak uz je to vlastne jedno keby sa aj malinka vypytala na svet uz by jej nic nehrozilo ale daj mi urcite vediet keby to na teba prislo...

dugyna
9. aug 2010

@liv1 liv ahojky drzkaj sa moja a tes sa na maly pokladim uvidis vsetko bude ok,myslim na vas🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre