Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. nov 2009

ahojte 🙂

som doma idem si vas prečítať koľko ste toho veľa popísali 😉

vejula
29. nov 2009

Neviem valria, nechcem byť pesimistka ale toto mi nejako nehrá proste.... Myslím s tým sexom... Aspon ja som ešte na takého nemala šťastie čo by nepotreboval sex.

valria321
29. nov 2009

no tak tema sex pre mna je dosť nepodstatna momentalne🙂)))ale môžem povedať že maš pravdu ten môj aj ked sme boli do krvi pohadany chcel sexovať stale hm on ani den bez sexu nevydržal a ked teda mi bolo zle alebo čo tak sa stihol ešte aj oduť..

lenocka84
29. nov 2009

on sa vyhovara ze co ak ublizime malemu
co je podla mna blbost
jednoducho uz neviem co dalej

vejula
29. nov 2009

jj tiež mám také skúsenosti s chlapmi, akože každý den nie, to ja som na také neni a teraz už vôbec nie ked som tehu ale tak týžden bez sexu je už pre chlapa kritický... Inač môj sa tiež niekedy zvykol oduť, ale to po dlhšom čase, ked sme nemali na seba čas a tak...

valria321
29. nov 2009

tak možno sa naozaj boji ale drobcovi nemôžete ubližiť lebo ešte je strašne malunky sex môžete mať až do 7 mesiaca a ak je všetko v poho tak až do konca tehulkovania...lenocka84daj tomu ešte chvilku čas a uvidiš sama či sa to nezmeni hm🙂)ale prajem ti pohodové tehulkovanie nech sa drobcovi v domčeku dobre byva lebo to male preživa stres stebou...idem ja od vas maminky lebo už si necitim chrbat ani zadok 🙂))))

vejula
29. nov 2009

nom lenočka, neviem počula som aj také prípady, ale keby sa tak bál, tak sa o teba celkovo viac strará a nenchá všetko na teba... To je trochu divné že sa bojí že mu sexom ublíži a otom ťa nechá dvíhať deturence ktoré už niesu najlahšie a nič neporobí a to sa nebojí že ked nechá všetko na teba, že sa ti môže niečo stať... Mi to príde také alibistické.
Valria oddýchni si trošku, nohy hore a leháro 😉

lenocka84
29. nov 2009

valria pekne oddychj
ja lezim v posteli a tak cmarkam
kebyze mam sediet normal pri stole asi by som tu netravila polovicu denneho casu 😀

mima88
29. nov 2009

ahoj vejula 🙂 vsimla som si, ze mame rovnaky datum ocakavaneho babatka 😉 ako sa Vam dari?

aotrnavska
29. nov 2009

ahojte babizne,chela som sa Vas opytat jednu vec ....ja som bola dnes u svojho doktora a som sa trosku zlakla,lebo mi povedal,ze mala ma o dva tyzdne mensie brusko ako ostatne casti tela...nemate s tym nejake skusenosti???je to normalne?....a ze vraj ma mala cca 2300g,mne sa to zda dost malo,aj ked ked sme boli minuly tyzden u ineho lekara,tak tvrdil,ze ma okolo 2500g(ina nemocnica).asi je to normalne,ze kazdy doktor to inak zmeria.

vejula
29. nov 2009

čavi mima... Nom takže 8. apríla???? My si dobre žijeme, malé už kopká veselo, no a asi to bude chlapček ale nie na 100%.... Kukam že vy sa necháte prekvapiť.. Pekne, ja by som to asi nevydržala... A vy??? Ako sa darí vám?

vefi89
30. nov 2009

Dobre ranko prajem 😉

Zazi, aj ja ti zelam vsetko len to najkrajsie. Aj k svadbe, aj k narodeninam 🙂 Aby sa ti splnili najkrajsie sny a aby ste ziskali Veronku bez problemov do svojej opatery 😉

Aotrnavska, neviem preco je to tak, ale nie su dake clanky na internete o tom? Ze by si bola mudrejsia.

Lenocka a naozaj to mate teraz take vazne, ked svadbu nechces?? Neexistuje nejaka ina moznost? Neviete si to vyvetlit? Ja viem, ze je riziko, ze sa dostanes do vztahu, kde sa mozete hadat a malinke tym bude trpiet, ale takisto sa moze stat, ze sa udobrite a vsetko sa vrati do povodnych kolaji a mozno to bude aj krajsiie a lepsie ako doteraz. A rozmyslaj aj nad tym,, ze mozes ostat sama s babatkom a ci to budes zvladat financne aj psychicky. ved kolko je nezmyselnych hadok a konfliktov, ale predsa netreba vsetko zahadzovat pri prvej prilezitosti 😅

Inak mam za sebou dalsiu kriticku noc, uz sa len tesim, ked drobca zo seba vytlacim a budem spat aspon 3 hodiny v kuse.
Co dnes planujete?

zazalienka
30. nov 2009

Ahojte, dobre ránko.. vefi ďakujem..

aj ja mám za sebou ďalšiu blbú noc, nie a nie zaspať, musela som sa naládovať bonbónmi o pol druhej a zapiť čajom.. bevedela som zaspať.. a potom sa len vrtím a vrtím.. včera sa mi snívalo že rodím, no a dnes zasa že mi odtiekla plodová voda, tak som letela na WC lebo som myslela že sa pocikám rovno do postele.. hroz né sny.. a bude to horšie čím to bude bližšie a bližšie.. ja sa už hádam nevyspím nikdy..
najhorše je že zaspať ani za svet ale ráno by som ťahala do obeda..
ja mám dnes dovču, o 12.00 idem k zubárovi, čo je ďalšia nočná mora.. a zajtra do Nitry pobehať Vianočné nákupy.. len vonku fučí jak sprosté, hlásili z čiech nejaký uragán..

vefi89
30. nov 2009

Zazi ahoj

tak to mas dost sproste s tymi snami, ja som zatial mala dokopy len dva, aj to som prespala porod a potom ked mi kazdy blahozelal k babu a sa ma pytal, ze ake to bolo, tak som vravela, ze si to nepamatam 😀 😀
ujuj, k zubarovi.........ja sa ich bojim viac nz smrti, bola som raz v zivote u zubarky a to som jej tam 3krat odpadla 😀 😀

Preco do nitry nakupovat??a aky uragan hlasili??

zazalienka
30. nov 2009

do Nitry preto, lebo to má moja švagriná najbližšie, malého bude varovať jej mama, tak keby niečo, nebudeme ďaleko.. no a vetrisko je poriadny, včera som to niekde čítala že bude riadne fúkať, aj sa im to splnilo..

vefi89
30. nov 2009

a u nas sa ani listok nehne, preto som sa pytala. este aj slniecko pokukuje, tak som sa tesila, ze dnes budem vonku nejaky ten cas, ale asi sa zacnem bat.
Neznasam, ked je hnusne pocasie a ja som sama doma, sa vzdy bojim, ze nam branu vyvali, nehovoriac o tom, ze nad garazou mame skridlu a stale nam ju zhadzuje vetrik. 😠

a uz si zdrava?myslim ten kasel, ci sa ti polepsil

zazalienka
30. nov 2009

ešte troška kašlem, ale mám sirup homeopatický, ten zaberá.. preto som sa moc nemotala cez víkend vonku, vegetovali sme doma..
aj u nás svieti slnko, ale fučí.. ani sa mi nechce ísť von, ale zubára som musela vyslovene presvedčiť aby ma zobral, bolia ma zuby..

vefi89
30. nov 2009

mne od kaslu pomohol Hedelix, aj ked to chutilo hnusne, ale pomohlo za 3 dni.
rozmyslam, ze dnes spravim na obed cesnacku, len neviem, ci to bude dost, alebo mam spravit aj nieco ine. Ked sa mi nic nechce, a najradsej by som mala cely den nohy vylozene 😀

Som s drahym volala, tak chudak uz je naserinkany zase, mi ho je luuto, kazdy ho len obhana a buzeruje a on taky dobracisko, nevie povedat nie a sa bojim, aby ho nedohnali ludia k infartku ☹

zazalienka
30. nov 2009

mne sa dnes absolútne nechce variť, ešte tam máme trošku chilli con carne, to nechám drahému a ja si niečo nájdem tak narýchlo.. najhoršie je že sa neviem dožrať pomarančov a kiwi, mám ekzém a každú chvíľu čakám kedy sa mi objaví alergia na citrusy..

lenocka84
30. nov 2009

dobre rano bambule
ako sa mavate?

vefi89
30. nov 2009

zazi, aj ja som teraz zavisla na pomarancoch, ale hlavne na citronoch 😀 😀 hlavne, ze mam kyselinu zo sirupu, ale ked zjem denne aj 4 citrony, tak mi to nic nerobi 😀 😀 co je to chilli con carne??to som este nepocula

Leni ahojj 😉

vefi89
30. nov 2009

nechavam vas, idem strazit neter, svagrina ide na gyndu

zazalienka
30. nov 2009

cibuľka na olej, osmahnúť, pridať mleté mäso, poriadne orestovať a zaliať rajčinovým pretlakom.. asi 45 minút variť, kým nebude mäsko mäkké.. potom tam dáš celú konzervu červenej fazule aj so šťavou, trošku kukurice a 3-4 chilli papričky nadrobno posekané.. a už len dochutíš.. trošku vegety, soľ, mleté korenie... je to trošku pikantné, ale výborné.. jaj a ešte to pýta trochu kryštál.cukru.. to je celé.. taká polievko-omáčka... ale má to byť také hustejšie.. ako hustá kaša..

lenočka ahoj.. čo nové?

lenocka84
30. nov 2009

vefi ahooooooj
sak ved sa vratis nie?

adika27
30. nov 2009

aotrnavska- ahoj, ano ja mam. mne povedal tiez ze meskame o 2tyzdne

vefi89
30. nov 2009

Uz som spat 😉 ale asi som tu sama??? 😲

lenocka84
30. nov 2009

vefinieeeeeee
aj ja som tuuuu

vefi89
30. nov 2009

tak aspon niekto 😀 😀 ako a co to mate doma dorobene??Vcera som citala, ze chces zrusit svadbu?

lenocka84
30. nov 2009

jasneeee
my dve sme tu takmer stale 😉
doma je to male peklo, takze asi tolko k tomu

vejula kde si????
ideme na vianocne naaaaakupy??
od asi 19.12. som v knm, a v za budem urcite casto

garonka
30. nov 2009

ahojteeeeeeeeee konečne som tu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre