Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
25. jan 2010

janine len niekdedy je zdravie babetka prednesjie ako peniazky...ked tam robite s chemickymi latkami..?hm?

jjjana a to ti co za debila povedalo ze tehotne nemaju vychdzky???ja som sice neni na rozikovom..
ale mam vychdzaky doobeda a aj pooobde..a ako si povedala..musim zaklopat zatial som nemala kontrolu..a vraj ani na taketo diagnozy nechadia..ze oni chodia na tykch co majuseknute krize asu dlho doma a tak..
jani ty si PN lebo beries tie lieky?

akdarka tak fajn ze ked im to staci 😉 a preco si vlastne ty PN?

janinna11
25. jan 2010

Dugy nie som este PN, nechodim do vyroby a zatvaram si dvere na kancli, este by som chcela aspon mesiac, mesiac a pol robit, je mi trochu lepsie, nevolnosti presli, zapcha sa pomaly upravuje, lebo sa snazim stravovat tak, aby to ako tak slo, ale pocit plnosti mam stale. No dnes som sa zobudila s dost silnou bolestou chrbta...tak neviem, ci som sa zle vyspala, alebo uz chrbtica zacina bolietm, ale na to je este skoro....dufam... 😉

akdarka
25. jan 2010

ale baby, ak si vsimnete tak ten papier co ide do socialky - tam nie je diagnoza. oni nevedia s cim je kto doma...jedine keby si vyziadali od dr info - neviem...

dugy, hlavne kvoli stresujucej praci, unava, nevolnosti - a dr ma od zaciatku chcel vypisat, len ja som odolavala do 20.1. 😝

janinna11
25. jan 2010

Dugy o dva tyzdne si chcem opat zbehnut na kontrolu a vystvait si papier, ze som tehu, aby zamestnavatel zacal hladat nahradu a chcem ju zaucit a potom ist co najskor na PN, o vsetkom sa chcem porozpravat toho 16.2., uz s doktorkou, lebo ja mam lekara a jeho manz. vedie tehu poradnu, takze uz mam ist potom k nej.

janinna11
25. jan 2010

Akdarka, aj ja by som to chcela najma kvoli stresu v praci, unave a chem. priemyslu, takze ty si doma od 11tt??? A co robis, ak to nie je tajne?? Ja robim na kvalite a veducu labu.

miroslava89
25. jan 2010

zazalienka gratulujeem🙂 si to uzasne napisala 😵 😵 😵 😵

akdarka
25. jan 2010

janinna, ja mam na starosti v komercnej poistovni jedno oddelenie, ale tam sa nam stretavaju vsetci nespokojni klienti 😝 takze nemam vyslovene "rizikovu" pracu po fyzickej stranke ale skor psychika 😝

janinna11
25. jan 2010

No a co ste pisali ohladne kupy nejakych prvych veciciek na mimi, ja este odolavam, ale je to fest tazke.... takze myslite, ze uz by som mohla nieco, nejaky ten dudlik, alebo malinke body... 🙂

dugyna
25. jan 2010

janine ale davaj si poroz na seba..aby to neuskodilo tebe a baetko.ok?

akdarka ale prva pn co si dala do pistovne vies ten zeleny cerveny a cierny papier tam je diagnoza..a kazdy mesiac lekar by mal myslim dokladovat reviznemu lekarovi co je zo socialky..ze si tvoj stav vyzaduje PN

jjana17
25. jan 2010

dugyna - no ja som na pn dlho este pred tehu lebo som brala lieky na znizenie hormonov, lebo mi zacalo tiect mlieko, a ked sa to upravilo mi davala doktorka clostilbegyt ci ako sa to vola a nechcela ma pustit do roboty, lebo ja robim v obchode a dost sa tam natahujeme, a ked som sa chcela uz ist dat vypisat --- tak ked som prisla na kontrolu to som uz vedela ze som tehotna tak automaticky pokracujem pn,,,,,takze aj s liecbou som doma od septembra a nikto mi este neklopkal zo socialky

janinna11
25. jan 2010

Jasne,chapem, po psychickej a dalsia vec je aj to, ze je zima, chripka a podobne pliagy a je to v podstate rizikove, takto sa stretnut so stovkami ludi dennodenne....

janinna11
25. jan 2010

jjana a ake to mas tie vychadzky?? len popoludni na 4 hodky??

dugyna
25. jan 2010

janine jasne ze moezs my sme s drahym kupili flasticku prvu okolo8-9tt, akocar 12tt takze v klud kup
a teraz uz aj moja mamina kupila body falsku cumplik..adt a sme objednali kopec veci z tej stranky babyport.sk

mirka uz si vyhajana?

jjana17
25. jan 2010

janinna ja mam vychadzky od 15-17tej

miroslava89
25. jan 2010

dugyna ani som nezaspala len som lezala a riesila sudoku.. a ked mi nic nevychadzalo tak som radsej zapla internet..

dugyna
25. jan 2010

jana no tak to hej..ja mam vychdzky od 10-12h,14-16--ale baby ze by som to nejak dodrziavala..

akdarka
25. jan 2010

dugy, ale jedine na originaly je dg a ten ti zostava doma - kopie (1x zamestnavatel a 1x socialka) neobsahuju dg; co sa tyka mesacnych reportov reviznemu - to znie logicky, nepoznam postupy presne...

jjana17
25. jan 2010

dugyna, ja cez tyzden som poctivo doma, ale vikend tak to ideme aj na prechadzku aj pozriet rodinu,,,ako byt stale zavrata tak to by ma asi kleplo

miroslava89
25. jan 2010

ja som zavreta stale nemam ani minutku vychadzky.. ale nejako to prezijem.. da sa to zvladnut ked vam zalezi na babaetku..

dugyna
25. jan 2010

jaj akdarka mas pradvu dg je len na tom co mam doma..skoda ze som si nezacal priplacat do socialky skor..by som mala 2krat PN ..to by bolo fajn..ale aspon ze stihnem mat tu vyssiu matersku 🙂
ale revizny lekar je to tak..

mirka sudoku mam rada tiez 🙂 ja terza zehlim tie plienky co mi dnes dolsi..uz stihli aj uschnut 🙂

miroslava89
25. jan 2010

dugyna ty uz nakupujes veci pre babetko?

ja mam par veci objednanych z internetu.. ale to na meno mojej mamky..cize kym dojdu jej na slovensko a potom ku mne do IT tak to potrva..

magic08
25. jan 2010

ahojte tehulky.
mozem sa k vam pridat ? Tiez cakame prve babo... 🙂

akdarka
25. jan 2010

ahoj magic - uz cakate naozaj za par tt 🙂 vitaj

janinna11
25. jan 2010

Dugy, tak to sa tesim, urcite si nieco pojdeme pre nas maly pokladik kupit 🙂)

dugyna
25. jan 2010

mirka hej ja uz nakupujem lebo keby sme to mali kupit naraz..tak by sa nas psik musel zmenit na oslik otras sa..a takto sa to da ked si clovek nakupi postupne..a ked uz budem mat velke brucho..sa mi nebude chciet chodit po obchodoch v telpe..a ja mam v juny este jednu statnicu..takze..asi tak..
mirka neboj keby som bola na rizikovom /ako ty ../ tak tiez budem len doma a lezat..pre babetko..
ja som na PN koli praci..aj ked som mala trosku problemy ale take uz ma pomaly kazda duha zena co je tehu..

miroslava89
25. jan 2010

magic odkial si? ja som roky rokuce byvala nedaleko kosic😉a vitaj

dugyna
25. jan 2010

magic vitaj..tak ty to uz mas zachvilku

mirka a co si objednala?ja som dost pokupila teraz tie nohavickove latkove plienky ak si o tom pocula..vyzeraju ako ljednorazovky ale su z frote alebo bambusu 🙂 fakt je to dobre..usetrsis a zdravise..v zahranici je to uz dost popularne..

magic08
25. jan 2010

ahojte, no ano, sa nam to postupne krati, neviem sa uz dockat, aj ked mam priserny strach z porodu... no nejako to zvladneme... Tiez sme na PN od zaciatku tehu asi od 7-8 tt, uz si to ani nepamatam... aj sme si polezali v nemocnici, no nastastie sme teraz v poriadku.
inak ja na rozdiel od vas baby, nemam kupeny ani len cumlik... 🙂 nejako sa ani nechystam nakupovat vela veci, len zaklad co potrebujem do porodnice a ostatne az potom... ja som v tomto velmi poverciva...

dugyna
25. jan 2010

magic ani kocarik nemas?

magic08
25. jan 2010

kdeze, ten pojde kupit manzel ked sa vratime z porodnice... ved prve tyzdne ho ani potrebovat nebudem...
tak naco mi tu ma zavadzat uz teraz... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre