Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
22. okt 2009

nooo, aj ja toho môjho občas vytočím, lebo vraj stále rýpem a všetko sa mi nepáči... ja si to ani neuvedomujem 😎

garonka
22. okt 2009

jej alpa ja si davam tu zazračnu vodičku na čielko keď ma hlava boli a ešte si navlhčím čelo aj ľadovou vodou vtedy ma uplne vystrie ale hlava nebolí 😀 a presne včera som s maminou bola v drogerii a maju tam skoro litrovu alpu jej vravím nech ju kupi ocovi lebo ten furt alpu vypije, keď mu je zle 😀 😀 😀

andrejusa
22. okt 2009

ja som v lekárni bola a v niekoľkých, ale všade mi povedali to isté... že na prasknutú platňu masť nieje a pre tehotné už vôbec 😖

vefi89
22. okt 2009

garonka on pije alpu?

garonka
22. okt 2009

vefinka zatiaľ nevolala, ale v utorok sme spolu kecali, vyhadzala sa z magnezia, prave šla do lekarne kupiť nejaky krema a aj nejaku infekciu chytila to zrejme z tej vody z vodovodu 😒 ale rehotala sa ako vždy 😀

vefi89
22. okt 2009

pytaj si len mast na bolest chrbta v tehuu 😀 😀

garonka
22. okt 2009

vefi, hej už sa neraz stalo že alpy niet, a mama mu vravela, či je normalny veď to je skoro 100% alkohol a zabijak, no jemu to je jedno 🤐

vefi89
22. okt 2009

aku infekciu??dufam nie nemocnicny bacil 😒

garonka
22. okt 2009

asi z vody keď sa tam sprchuju a tak, no dnes človek chytí šicko možne

vefi89
22. okt 2009

mu kupte slivovicu, alebo okenu 😀 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

moja zlata, sa tam natrapi viac ako doma. a stym krckom ma uz dobre?ci nevies

andrejusa
22. okt 2009

ja som písala do jednej neurologickej poradne, čo som našla na nete a odpísal mi nejaký dr., vraj existuje priamo pre tehotné nejaké homeopatikum. Vraj to tehulky môžu, ale aj tak sa to bojím ísť kúpiť.

Skúsim na to ísť teda tak, že im iba v lekárni poviem, že pre tehulky masť na kríže, ale ja tam mám cvaknutý aj nerv, takže mi to moc asi nepomôže

garonka
22. okt 2009

ako mam donutiť svojho stareho aby niekedy šiel so mnou na sono? keď chodím na poradňu asi pri 5 tehuľach su chlapi a tak aj teraz v utorok plna čakareň a jeden debilak sa ani nepostavíl a nebolo kde sadnuť som ho vyhodila, a jeho slečinka na mňa vyletela, že čo som drza 😝

vefi89
22. okt 2009

skus toho dakeho neurologa.viac nazorov aspon budes pocut

garonka
22. okt 2009

vefi každý deň si kupuje borovičku pol litrovku chlasce ako prasa ale pečienku ma zdravšiu ako ja, a ja nepijem vôbec, tak to je nespravodlive 😠 😠 😠 😠 😠 a že alkohol škodí nie?

vefi89
22. okt 2009

garonka, ani ja neviem toho svojho prinutit. ale najblizsie idem az v 30tt, tak dovtedy ho hadam spracujem 🙂

alexkaa
22. okt 2009

Ahojte baby, pisala som min.tyž, že som tehu a strašne sa bojim prveho Ultrazvuku.... Tak chcem iba napisat že už to mam za sebou. Ale lekarka mi nič nechcela povedať, iba povedala že zatiial to vyzera dobre a uvidime sa o 10dni. Chcem sa spytat, ak si ešte pamatate, čo ste videli na prvom ultrazvuku? ja som videla iba taku maličku fazulku, obal, vo vnutri plod a bol uplne dole napravo, čiže nie v strede. Mala by som byt druhy mees. ale nepovedala mi tyžden....Mam z toho strach keďže už mam zlu skusenost, ale nechcem ani zbytočne stresovať tak sa snažim najst neake fotky aby som si to aspon pre svoj klud porovnala, lebo mne sa to zdalo byt strasne malicke, na tom monitore to vyzeralo asi ako 2cm, ale neviem presne...len mne sa tak zdalo.... Asi mi šibe už z toho a stresujem zbytočne,ale skuste mi napisat čo ste videli na prvom ultrazvuku a ako bolo mimi asi velke na tom monitore. Budem vam velmi vďačna..... 🙂

garonka
22. okt 2009

k večeru Gabike cinknem ako sa dnes s Miškom maju, lebo sa na navštevu k nej nedostanem 😔

vefi89
22. okt 2009

ale borovicka je zdrava, aj ja ju velmi lubim.ale ono to mas ako s ciganskymi detmi . my tie svoje obliekame, babusime a su stale chore a cigani behaju bosi po snehu a nic im neni. 😀 😀

andrejusa
22. okt 2009

garonka

dobre si urobila. Aj ja som môjmu povedala, že na sono chodia s babmi aj ich muži a keď sme tam došli, bol jediný chlap za celú dobu v čakárni, tak sa chudátko červenal. 😀 Ale ani neviem ako som ho ukecala, iba som mu povedala, že uvidí svoje bambino a asi už nám povedia aj pohlavie a bolo. Tak nejak to dostal príkazom a čo som sa čudovala nenamietal.

Ale minule sa ho pýtam, že dúfam, že sa nepresťahuješ do obyvke keď donesieme malé a bude v noci plakávať a straaaaašne sa urazil, že čo si to o ňom myslím 😅

garonka
22. okt 2009

vefi tak tak lenže tí indiani roznašaju žltačku, choleru a boh vie čo ešte ja sa normalne hnusím keď mam v čakarni sedieť pri ciganoch a keď su zasoplení no mam dosť 😠 😠 😠

andrejusa
22. okt 2009

alex... ja som bola v 7tt na utz a tiež tam bola len malá fazuľečka a potom tušim v 10t. a to som jasne videla ako tomu bije srdienko. Do 12t. neuvidíš myslím že nič len tú fazuľlku 😉

garonka
22. okt 2009

andrejka a musel byť dojaty 😉 môj nevedel vydržať sedieť v čakarni 3 hodiny tak ušiel do auta, ale prišiel o veľa bol by videl svoj vytvor 😀 a s veľkymi chodidlami 😀 už viem ako aj kopka, dole v podbrušku ma nohy a hore pri pupku ruky 😀

ale naštvalo ma že nikto sa neozval, aby sa mlady pan račil postaviť a jeho slečna nebola asi tehu možno len v začiatkoch a sedela tam uplne skleslo mi jej bolo ľuto lebo sa ho držala ako kliešť ale vojde do čakarne tehuľa v 8 mesiaci a ju nepustí sadnuť 😠 tak to je uroveň

garonka
22. okt 2009

alex ja som bola v 5,5 tt na utz bolo vidieť malinku fazuľku ako vravíš a potom o mesiac som šla ešte raz na utz aj srdiečko nam bilo ale to som letela do nemocky kvôli tlaku, inač je to zažitok vidieť babenko na monitore 😉

garonka
22. okt 2009

vefiiiiiiiiiii dze ši uceklaaaaaa? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

drahy mi volal po dlhom cas z vlastnej iniciativy. akurat vcera ma buzeroval, ze mu nemam tolko volat, tak dnes som mu vobec a on chudak naplaseny, ze ci sa mi nic nestalo.mi slubil, ze pride omov skor, tak sa tesiiiiim 🙂

andrejusa
22. okt 2009

ja som niekedy dááááávno v buse mala sem tam problém pustiť sadnúť nejakú babku, hlavne keď bola zmaľovaná ako veľkonočné vajo, ale tehulku som pustila zakaždým a to aj keď som si ešte nebola celkom istá, či je tehotná, ale my tehulky si tak inštinktívne držíme brucho, alebo teda aspoň ja, tak teraz to už rozoznám. Ale bolo to pekné teľa teda v tej čakárni, veď ona o chvíľu uvidí, neboj

môj bol moc dojatý, bolo to také zlaté. On povedal, že jeho v živote nerozplače nič, ale prvý pohľad na svoje bábo určite 🙂
Podľa mňa sa ale bábo často premiestňuje, asi nemusí ležkať presne tak ako pri poslednom sone keď tam má ešte dosť miesta, nie?

vefi89
22. okt 2009

inak sa nam stale smeju, ze sme obidvaja ako nadopovany, ze vidime svet cez ruzove okuliare, ked sa k sebe tak mame a vsetci, ze sa co chvila rozvedieme. ☹ a teraz neviem, ci to ta zavist alebo co, ale uz som z toho na nervy

alexkaa
22. okt 2009

Ja som sa veľmi potešila keď som ho videla, možno ma len trochu vylakalo to že doktorka mi nič nepovedala...iba že ZATIAL to vyzera dobre. Čakala som trochu viac asi.... ale tak dufam že je v poriadku ta moja fazulka mala, už sa neviem dočkať ďalšieho ultrazvuku, najradsej by som ho videla hned....

garonka
22. okt 2009

joj vefi a môj sa zo služobky dotrepe v sobotu rano lebo v Blave su uzavrete cesty do piatka noci, no na porazenie a z Blavy cesta do KE trvá 5 hod. a v takom počasí aj viac 😕 tak budem zas na ihlach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre