Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

susi0303
15. júl 2011

@tibiana hej aj ja som mavala pobolievanie v podbrusku,ale to je normalne...to sa roztahuje maternica....ale teraz sa citim ok akurat mi byva zle od zaludka ale ked sa napapam tak mi to prejde.....a pijem vela mlieka...ja jogurty nemam rada tak to nahradzam tym....mas pravdu uz aby bolo po prvom trimestri

susi0303
15. júl 2011

@martina77ba ajoj....hej ale citim sa inak ok.....trosku zle od zaludka ale ked sa napapam tak je to ok....

martina77ba
16. júl 2011

@susi0303 Tak to mi prosím ťa poraď, lebo čokoľvek zjem, tak mi je z toho zle. Našťastie nevraciam, ale neviem, čo by som dala so seba. Jediné čo mi chutí je pyré s uhorkou, alebo jogurt s piškótami. A keď mi príde zle, tak je to ako mdloby ... musím si ľahnúť, skrčiť nohy a čakať ☹ Čo pomáha tebe?

venny26
16. júl 2011

@martina77ba ahoj, nechcem sa vtierať do rozhovoru ale to vracanie ti prejde, jedz to z čoho ti nie je zle. Moja kamoška jedla len jablko a pila tonic bez chinínu prvé 4 mesiace a všetko bolo v pohode.

venny26
16. júl 2011

Zdravím budúce mamičky, sú tu nejaké v 17tt?

martina77ba
16. júl 2011

@venny26 Ahoj, v pohode sa pridaj, každá rada dobrá 🙂 Ja nevraciam, len mi je ťažko a zle od žalúdka. Budem teda skúšať, čo dokážem zjesť a čo to somnou urobí, nič iné mi neostáva ...

venny26
16. júl 2011

@martina77ba a v koľkátom si týždni?

martina77ba
17. júl 2011

@venny26 v 9.týždni

boobaa
17. júl 2011

Ahoj maminy, ja som dnes ešte 12tt+7, v brušku s dvojičkami 😵 ako sa vám darí?

venny26
17. júl 2011

@martina77ba neboj to sa zlepší, všetko to je individuálne, prvé tri mesiace je to všelijaké a potom je to v pohodke uvidíš 🙂 Držím palce.

ivulik211
19. júl 2011

ahoj tak by som sa rada k vam pridala, nikdy som si nevedela predstaviť že to naozaj napíšem ale som 6tt+0.
dnes sme boli prvý krát u Dr. povedal že všetko ok, malinké ma 4mm a uplne zodpoveda veku. srdiečko tam ševelilo. Ja som tam videla iba bodečku. ale máme fotku aj tehu knižku tak pokračujeme ďalej. držím nám palce všetkým.

susi0303
19. júl 2011

@martina77ba ahoj....hm musis to vydrzat....prvy trimester je taky.....u mna je to tak ked mi je zle,ale nevraciam,tak sa napapam a lahnem si nachvilku a prejde mi to

lovesista
19. júl 2011

@susi0303 dobre robis ze sa nanapas ked ti je zle. ja som tiez tak robila a za cely cas co som tehotna som ani raz nezvracala 😉

susi0303
20. júl 2011

@lovesista ajojik....takze je to teda normalne?...a v noci strasne zle spavam.....neviem ako by som si lahla.....a ty ako sa citis?....

mojong
20. júl 2011

Ahojte babenky mne tiez byvalo zle zo zaciatku a pomahalo mi akurat ked som si medzi jedlami dala este hroznovy cukor, mala som ho stale so sebou a ked uz som citila ze by mi mohlo byt zle tak som si dala.....a chvala bohu som s tym vydrzala 🙂 mozno to niekomu pomoze tiez, a jedzte kym vam nie je zle (ak sa to da) a radsej velmi casto menej ako naraz vela (mne to viac vyhovuje doteraz takze snad na tom nieco bude) ja som fungovala tak ze v praci som stale mala nieco jedle na stole a po castiach som to srotovala,.....bolo to lepsie ako dat si ranajky a potom za 4 hodiny ist na obed (po takychto akciach mi teda vzdy bolo riadne zle).....
Spanok....na to teda neviem o pomaha, a neprisla som na to doteraz, ja aj ked dobre zaspim, casto sa budim prehadzujem sa a nedokazem si najst miesto, a casom sa k tomu pridalo aj to ze neviem zaspat az fakt neskoro v noci a budim sa skoro rano......teraz mam chvalabohu uz prazdniny tak to viem nejak vykompenzovat cez den ....ale v praci to nejde,.....to viem odporucit iba ze ak aj nespite tak oddychujte, nohy vylozit a relaxovat....
vsetkym prajem vela zdravia a prijemne tehotenstvo (uzite si kazdu chvilku lebo strasne rychlo to bezi...) 😉

zuzana1104
25. júl 2011

ahojte kocky. som už v 11tt a straasne ma picha v pravej casti. bola som uz aj vnemocnici 4DNI NO no tam mi povedali ze vsetko je vajlepsom poriadku no ja som sa stale stazovala uz sa to ani vydrzat nedalo. teraz ma to este stale picha ale menej ako vtedy. nevedeli my sami povedat zcoho toto su ty nasi doktory... prosim napiste je to normalne?aby som bola kludnejsia dakujem 😒

luckydaay
25. júl 2011

@venny26 Ahoj ja som v 17 tt a zajtra začína 18 tt.🙂

lusynda63
25. júl 2011

@majus23 pripajam sa k tomu pichanie v podbrusku ja som sa tiez na to pytala gynekologa a to iste mi povedal ze je to normalne ze to sa roztahuje maternica.tiez ocakavame prve babatko a mam vela otazok

liviapeto
25. júl 2011

Ahojte, mna tiez picha v podbrusku,ale inak okrem toho, ze som prve tri mesiace bola strasne unavena a len by som spala mi absolutne nic nebolo ani nie je. niekedy sa mni to az zda divne.

katy633
27. júl 2011

ahojte, ja som 6tt+0, tiež ma popicháva v podbrušku, som unavená, mám bolavé prsia,častejšie chodím na záchod, točí sa mi v hlave zakaždým ked vstanem z postele, takže musím pomaličky vstávat. ráno mi je často zle a ranajkujem najskor tak o 10:00- 12:00. na dalšiu kontrolu idem 16.8 , teším sa a dufam že bude všetko v popriadku 🙂

deinad
27. júl 2011

ahojte, ja som na tom podobne, som este len v 4tt + 3, ale od zaciatku mam pichanie a pobolievanie v podbrusku, dokonca aj v krizoch 🙂 doktorka povedala, ze to nevadi, ze toje normalne,...inak mam pocit plneho brucha ci som hladna alebo najedena, som zvedava co bude na kontrole 1.8 🙂 inak kocky, vy ste doma, ci pracujete?

deinad
27. júl 2011

@martina77ba ahojky, aj ja som po KET, konecne sa mozem tesit, ze aj ja som sa dockala, aj ked je super sa tesit, aj tak sem tam este mam strach, aby vsetko dobre dopadlo, ja idem na druhe sono 1.8 som velmi zvedava, ci tam uz nieco uvidime 🙂 tak ti prajem krasne tehulkovanie..

martina77ba
27. júl 2011

@deinad Ahoj 🙂 gratulujem, to je super, že to vyšlo aj tebe 🙂 A kedy ti presne vkladali a v ktorom centre? Už vieš, v ktorom si týždni? Ja som teraz v 9.týždni, keby si chcela nejaké info, tak napíš 🙂

deinad
28. júl 2011

@martina77ba v Heliose Martin, Ket som mala 11.7, tak som asi v polke 5tt, cize len na zaciatku. Stale ma vsetko boli cele brucho, raz na lavej raz na pravej strane, ale ked lezim tak je to OK. dost sa bojim, ako to dopadne (v marci som mala MA) a na druhej strane som stastna, ze to vyslo, ako sa citis ty?

martina77ba
28. júl 2011

@deinad Ja som bola zase v Iscare v Bratislave už 2x neúspešne, 1x sa podarilo, ale potratila som, 2x sa neujali a zvyšok sme dali zamraziť. Potom moja lekárka odišla a otvorilo sa centrum v nemocnici na Antolskej, tak mi to robili tam. Dnes som bola na kontrole, dnes končím 10.týždeň a zajtra už začínam 11.týždeň.
Mňa na začiatku tiež bolelo celé podruško, ako keby som mala dostať menzes, len ešte intenzívnejšie. To je dobré znamenie, lebo sa to tam uhniezďuje a potrebuje si to nájsť svoje miesto, to je super správička 🙂 Potom je to individuálne aké zmeny u teba nastanú, ale určite to bude OK.
Ja sa cítim teraz dobre, dávaj si pozor, užívala som Estrimax a brala som ho 2 mesiace zle, tak som skončila v nemocnoci. Treba ho brať 1-1-1. Si na PN?

deinad
1. aug 2011

@martina77ba nie som na PN teraz, mam dovolenku, ale od buduceho tyzdna sa necham vypisat, lebo mi to aj doktorka odporucila, tie bolesti v podbrusku su stale a dokonca som zacala v piatok spinit a aj trochu krv bola, tak som si nasadila na odporucanie duphaston, co mi predpisali a zvysila davku utrogestanu. teraz som v poriadku, ale kvoli tomu musim byt v klude. My sme dnes po UZ a som 6tt, sme nastastie v poriadku a rastieme ako mame. Dalsi UZ mam o dva tyzdne, to by malo byt aj srdiecko, velmi sa na to tesim.
Estrimax som brala len pocas pripravy na KET a pocas tych 14 dni, ked som isla na krv, teraz ho uz neberiem.
Miesto toho mam duphaston, ktory sa moze brat az do 20tt a utrogestan, vkladam 2x po 3gulicky 🙂
Od pani doktorky sme dostali aj vitaminy, vraj su velmi dobre. Uz aby bol prvy trimester za nami, aj ked Tebe to ide pekne. Byva Ti aj zle? mm sa ma vypytuje, ze ci mi nie je zle a ja som zatial v pohode, akurat mam stale pocit plneho brucha 😀 aspon nemusim tak casto jest...ty si na PN?

ava11
4. aug 2011

Ahoj, som tu nová, pred pár dňami som sa dozvedela, že čakám bábo 🙂

baby6410
4. aug 2011

ahojte, aj ja sa chcem pridať medzi Nás prvý krát tehotné, tiež ma zaujíma veľa vecí, pretože nemám mať odkiaľ skúsenosti, hlavne sa bojím ako zvládnem všetky tie papierovačky a žiadosti od materskej cez rodičovkú a tak ďalej, tehotenstvo mám bez komplikácii, čomu som veľmi rada. Budem rada ak sa tu podozvedám čo to užitočné, tak pekný deň 🙂

andrea058
6. aug 2011

Ahojte,teším sa, že sa k vám môžem pridať. Som v 13tt a býva mi hrozne zle,dokonca aj vraciam. Veľmi rýchlo mi trávi takže našťastie nevyvraciam veľa jedla... nie je to už na dennom poriadku ale keď to príde,tak to doženiem 😅
Bola som už z toho unavená,ale teraz som si už zvykla. Vraj sa hovorí,že keď žena zvracia a býva jej zle bude babätko zdravé,tak to radšej pretrpím len nech je všetko OK! 🙂

amouramour
6. aug 2011

@ivulik211 tak tehu knizku zavidim, ja nemam este v 13tom tyzdni🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre