Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
26. aug 2009

garicka len pomaly a opatrne davaj na seba pozor...aj na maleho..

garicka
26. aug 2009

ahojky mirka

vieš jak by som už šla do práce.... 😒 ale zas vstávať ráno bez budíka.... to sa mi páči.... 😵

miroslava89
26. aug 2009

tebe sa chce pracovat??.. co si robila predtym nez si bola tehu?

to je na ranach bez prace to krasne ze si mozes vstat kedy sa ti chce🙂 a nebudi ta budik alebo manzel..

andrejusa
26. aug 2009

ahojte, musela som si odskočiť pre chlebík. Mala som vychádzku o deviatej, tak som to prvý krát využila a cesta čo mi bežne trvá 5 min. mi trvala 15. V noci ma nenormálne bolela tá chrbtica. Celú noc som sa budila, nevládala som sa ani pohnúť, normálne som mala strach 😢 Teraz kledva došlapujem na jednu nohu, mám tam zacvaknutý nejaký nerv a ani za svet povoliť. Cez deň to už bolo dobre, ale už teraz sa bojím večera 😔

garicka
26. aug 2009

ja som robila na ekonomickom také papierovačky ale ma to celkom bavilo... ale po MD asi začnem hľadať novú robotku lebo v tej som skončila - týždeň pred výpoveďou som musela ísť na rizikové ☹ . a dúfam že sa mi podarí skončiť v máji školu a potom to možno bude ľahšie si nájsť robotku v štátnej správe a keď nie, tak dobrý bude aj nejaký súkromník 😅

garicka
26. aug 2009

andrejuska
ty vravíš že ti cesta trvala o 10 minút dlhšie ako inokedy ale ja som schytala svalovku na lýtkach z kopca ktorý bol pre mňa v pohode.... 😲 to som sa len čudovala a najprv rozmýšľala z čoho ju mám 😀

andrejusa
26. aug 2009

tak to sa mi už raz dávno tiež stalo, ale na to sa dalo poležať si v horúcom kúpeli a bolo a teraz by ma horúca vaňa asi zabila a keby nie tá, tak potom dr. 😀

garicka
26. aug 2009

a ja mám rada v zime horúcu sprchu a teraz ju nemôžmeeeeee 😖 . ja sa už asi tak skoro 2 roky nemôžem pre ženské veci kúpať vo vani len sa sprchovať a to som zbožňovala tak raz za mesiac na pol hodku zaľahnúť do vane.... mala som plieseň a tak mi doki povedal že žiadna vaňa len sprcha 😝

miroslava89
26. aug 2009

sa ospravedlnujem ze pomaly odpisujem ale musim stihnut spravit to co mam aby som poobede mohla ist za jednou pravnickou..

andrejusa skus nejake masaze- mozno sa nezda ale pomozu urcite🙂

garicka ty si sikovna tebe sa skolu podari skoncit urcite🙂..a take papierovacky su celkom zaujimave ja som si myslela ze tu u draheho zomriem od nudy ze ma to nebude bavit a on rana som ponoerna v papieroch a ono to akosi ide celkom dobre🙂

garicka
26. aug 2009

mirka a dokedy máš pracovnú dobu, keď začínaš tak skoro ráno?

andrejusa
26. aug 2009

mirka... nemôžem masáže ☹ , lebo nad tou prasknutou platničkou mám jednu vyšúchanú a je medzi nimi veľmi malý ten medzipriestor a ten mi tam zacvakáva nervy a preto neviem dostupiť, alebo ma seká. Okolo tie šľachy sú tam preto pozapalované, lebo sa nevedia uvoľniť a jediné čo by mi ich mohlo uvoľniť sú obstreky, čo teraz neôžem. To by odpuchli tie šľachy a pustilo by to ten nerv. No a masážou by mi tie nervy mohli ešte viac zatlačiť 😔 Už som sa pýtala na všetko, môžem ejdine tak trpieť a čakať, že sa to enjakým zázrakom samé uvoľní. 😖

miroslava89
26. aug 2009

garicka oficialne do 5vecer..ked je nieco potrebne spravit tak aj dlhsie..moja pracovna doba sa prispobuje pracovnej dobe mojho manzela..ked potrebuje teda bude potrebovat pomoc tak pravdepodobne budem niekedyv robote aj do 10-11vecer 😔

andrejusa
26. aug 2009

aspoň budete spolu, nie? 🙂

garicka
26. aug 2009

mirka

tak nech ti dá aspoň zarobiť 😉 😅 . ale tak aspoň budeš s ním spolu cez deň a nebudeš musieť utekať z robotky domov za mužíčkom 😉

baby ja na hodku zmiznem, potom sa prihlásim.

pa zatiaľ

andrejusa
26. aug 2009

paaaa paaaa

miroslava89
26. aug 2009

andrejusa to s tou chrbticou mas riadne zle naozaj potom len si to odtrpiet i ked verim ze to je tazke..

garicka mozno ta pockam🙂

a s drahym sme aspon spolu cely den..len ci si nezacneme potom liezt na nervy ked tak casto budeme spolu..

miroslava89
26. aug 2009

ja utekam prec este nieco spravit a potom hned prvy den utiect z roboty skor.. ale snad sa mi to podari vybavit aspon zacat s tym..
idem mozno sa potom este ozvem ahojte zatial

garicka
26. aug 2009

čaute už som zasa tu... je tu niekto?

miroslava89
26. aug 2009

ja som tu tiez naspet...popoludnajsie stretnutie mi padlo tak musim sediet v robote 😔

garicka
26. aug 2009

tak vitaj a vydrž to tam ! 😉 mirka čítala som spätne že by si teraz už bola v 22tt.... to už toľko času prešlo?

miroslava89
26. aug 2009

ja to vydrzim len som chcela niecovybavit ale akosi nam to neni sudene vybavit 😖
tolko casu..mne sa stale zda ako by to bolo vcera... preslo uz 26dni.. 😔

garicka
26. aug 2009

ja som sa pred chvíľou potešila, lebo mi volali z UPS že mi dnes dôjdu tehu tričká z Quelle, tak som zvedavá či mi budú dobré. už sa teším, lebo mám len jedno tehu tričko, ostatné sú mi pre môj pupok už krátke, resp. keď sa natiahnem tak mám holý pupok 😀 ale ešte by som chcela kúpiť nejaké nohavice, aspoň na skúšky.

ale zajtra zájdem do nejakých obchodov lebo ideme do šace na kontrolu tak to chcem využiť a potúlať sa po nejakých obchodoch lebo zas budem dlhú dobu doma trčať....

garicka
26. aug 2009

mirka a sandále si si v KE kúpila akési chcela?

zazalienka
26. aug 2009

ahoj baby..
andrejusa, citam ze mas problemy s chrbticou.. porod u Teba ako vyzera? pojdes na cisarsky?

garicka
26. aug 2009

ahoj zazi

ako sa máte? tiež svieti slniečko ako u nás? ja som ešte na terase ale asi o chvíľku zaleziem dnu do chládku...

miroslava89
26. aug 2009

zaz ahoj..

garicka sandale som si kupila ale v Mi- ale za taku cenu ze dakujem pekne 😅 ..
a z quelle si objednavala cez net alebo postou??... to musis mat istotne radost ze konecne budes mat co nosit🙂 tehu nohavice sa tazko zhanaju lebo u nas na slovensku vsetko co maju tak poriadne predrazene 😔

miroslava89
26. aug 2009

a kedy mas skusky?

garicka
26. aug 2009

objednávala som cez net niekedy večer o pol desiatej lebo som sa tak nasr..... že nemôžem chodiť po obchodoch a nemám čo na seba.... a tak ma vyšli tie tričká nejako po cca 300 -350 sk na ks a jedno tričko s krátkym bola za nejakých 450, myslím že celkom normálne ceny a najlepšie je že mi to donesú až domov lebo v novačanoch pošta nieje, až o 2 obce ďalej ☹

2.10. mám zápis v MI, tkaže ešte september bude voľný a dúfam že stihnem do pôrodu čo najviac skúšok a že nebudem stresovať pred skúškou 🙄 . máme ich mať 7 a potom už len štátnice a svätý pokoj 😵

zazalienka
26. aug 2009

noo, my sa mame fainovo, len sa mi cim dalej tym horsie sedi za stolom a uraduje.. zajtra si urobim volno, ideme s kamoskou kuknut do Rakuskeho Parndorfu.. ma tu nebavi sediet..

garicka
26. aug 2009

zazi

tak kúp niečo peknučké a hodíš to do albumu 😉 ja som mala na dnes veľké plány v robení. ale už sedím lebo ma začalo pichať v podbrušku, tak teraz neviem či to miško je nejako zle otočený alebo či si moje telo povedalo že už dnes máš dosť práce... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre