Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
26. aug 2009

andreujška

vycapili na vyťah papier, že žiadaju tolerantnosť lebo prerabaju byt, do konca oktobra, ja som už myslela, že oni i steny stavaju taky hluk robia a keď som tam včera videla zbíjačku čo cestari používalu som mala dosť, vibrovalo mi pod zadkom 😀 ale nasťahuje sa sem mlada rodinka tak to sa teším

andrejusa
26. aug 2009

ja viem, že mi nesmie robiť rtg, ale potom neviem ako a kto má odporučiť cisára? to by mi už asi gynekolog povedal, nie? napísal mi papier k neurologičke, ale neviem či tam nieje zbytočné ísť, keď ma nemôže nikam poslať. Ona mi možno nariadi obstreky alebo enjaké lieky čo môžu aj tehulky, ale ja to nechcem v žiadnom prípade.Takže myslíte že musím k nej ísť aj tak? môj ženský videl z minulých razov papiere, takže vie čo mi je, stačí mu to, aby určil aký bude pôrod?

garonka
26. aug 2009

Mirka

zlata to svokra, teraz jej smutno samej, ale prídeš domov z práce bude navarené, napečené 😀

bude nam tu chybať tak dlho budeš preč ale oddych je dôležitý a budete s drahym spolu len vy dvaja, plaž, more, sexík, vau idem i ja 😀 😀 😀

andrejusa
26. aug 2009

do konca oktobra je pekne dlho... možno aj búrajú steny, no taký dlhý čas neviem čo tam chcú robiť, to je divné 😕

miroslava89
26. aug 2009

garonka ale mas podarenych susedov buducich to musis uznat😀 vycapit papier na vytah by nenapadlo len tak hocikoho..a koniec oktobra zas nie je tak daleko si myslim tolko uz vydrzite s nimi a ich prerabkou..

zazalienka
26. aug 2009

andrejusa.. bola so mpred dvomi rokmina operacii oci, robili mi naraz obidvre oci, - 8 dioptrii.. oci mam v poriadku teraz, len by nevydrzali tlaky.. hned po operacii mi primar povedal, ze len cisarskym, tak som si bola pre razitko.. no a u neurologa mi ide o to, ze spinal (podobne ako epidural) sa picha do hcbtice, ci mi to neposkodi.. preto tam chcem zavolat a stretnut sa s lekarom.. chcela by som uspat.. ja to pri vedomi nejak nemusim..

garonka
26. aug 2009

radšej choď k neurologičke, lieky ti aspoň utlmia bolesti pozri ja beriem na tu pečeň lieky 2x1 , potom 3x2 a ešte Magne B6 3x1 a babu to neublíži primar ma ubezpečoval, lebo tehuľkam daju lieky, ktoré môžu. a ja som v živote nechcela lieky v tehu brať 😠 a aha musím musím. A na gastre mi vravel, že mi pečeň poškodil calibrum baby, nie každej babe sadne, mne nesadol vôbec.

andrejusa
26. aug 2009

no neviem to sú dva mesiace Mirka, mňa by šľahlo keby denno denne mi niekto hučal pri hlave

andrejusa
26. aug 2009

fúúú, tak teda pôjdem,a le u nej je to minimálne na tri hodiny len v čakárni koľko tam vždy má ľudí a šuchce sa neuveriteľne. Neviem či aj tam platí, že ako tehulku by ma mohla uprednostniť... a ako je to potom s vychádzkami? lebo ak k nej pôjdem ráno a len tri hodiny budem v čakárni, ako mi uveria z kontroly ak by došli že som bola fakt tam?

miroslava89
26. aug 2009

andrejusa ale co si clovek nevytrpi pre susedske vztahy dobre?asi vsetko..

garonka
26. aug 2009

2 mesiace a ešte chodia i vysmiatí no nič treba vydržať, ale fakt oni buraju všetko včera som tam zakukla, a oni nemaju steny 😀 😀 😀 😀 mam vatu v ušiach ale zaujímave ani mobil som nepočula 😀 ešteže môj pes už nepočuje veľmi lebo bol by nespokojný.

andrejusa
26. aug 2009

veď hej, ja iba že by ma to asi štvalo. Tam kde som teraz robila prerábali jednu predajňu a len v robote som to musela počúvať a chytali ma mrákoty, k tomu ešte potom natierali nejakou amoniakovou farbou podlahy, čo sa nesmie a domov som chodila jak feťáčka 😀 😝

garonka
26. aug 2009

andrejuška

ona ti da papier potvrdenie že si u nej bola, a keby nahodou bola kontrola, potom im dosvedčiš že si nebola v meste na nakupoch ale u lekára, i mne sa to stalo, som bola na PN prišla kontrola ale ja som šla na krčne, potom boli ticho keď na socialke videli papierik, že som nebola doma zo zabavy.
a zaleží od doktora či uprednostnia tehuľky, v nemocke napríklad uprednostňuju pacientov, a moja ženska doktorka keď maju poradne tehotne berie i staré baby, preto som naposledy sa načakala 5,5 hod 😠

garonka
26. aug 2009

a mne benzín, riedidlo i odlakovač v tehu vonia 😀 😀 😀 😀

miroslava89
26. aug 2009

garonka riedidlo ti vonia??😀😀...ty asi cakas nejakeho buduceho kutila 😅 😀

andrejusa
26. aug 2009

tak asi v piatok pôjdem, nech si aj dr. nemyslí, že som doma len tak. Len ona je taká zvláštna, kým tam nedojdeš s hlavou pod pazuchou, tak si ok, a ktovie či mi uverí čo jej poviem, lebo len z toho môže usudzovať. A keby došla kontrola, tak mi v schránke nechajú nejaký lístok, alebo ako sa dozviem že ma hľadali? Alebo to mám niekam nahlásiť? pípadne napísať do schránky? u nej to tiež bude na také 4 hoďky minimálne.

garonka
26. aug 2009

hej Mirka vážne včera sme boli na pumpe tankovať a ja normalne som mala ňufak nalepeny skoro na hadici 😀 😀 😀 zavoňalo mi to, a mama mi vravela, že i ona i moja sestra mali také stavy, že chceli fetovať 😀 😀 😀

garonka
26. aug 2009

oni nechaju lístok, že boli v tom čase od do, že sa nehlasiš a ty len zavolaš na socialku, že si bola u lekara a budeš mať i papierik, ale tie kontroly tak veľmi nechodia

miroslava89
26. aug 2009

dufam ze ma pockate o polhodinku az hodinku pridem este

garonka
26. aug 2009

jasneeeeeee, ja neutečiem 😀 😝

andrejusa
26. aug 2009

aj ja som tu, ale teraz som našla mail do jej ordinácie, tak jej idem napísať, či by ma uprednostnila, keby som prišla

garonka
26. aug 2009

no vidíš napíš to je super napad, aby ťa nenechala čakať 4 hodiny

andrejusa
26. aug 2009

no už som tu. Napísal som jej mail, ale či na neho nejak zareaguje neviem, možno jej ešte skúsim zavolať, ale tel. nedvíhajú, lebo majú dosť veľa pacientiek. Tak uvidím.

garonka
26. aug 2009

neboj zareaguje, keď si do zajtra mail nevšímne skus jej cinknuť veľa pomôže keď si človek dopredu veci vybaví, aj moja doktorka už vie, že čakať 5,5 hod. tam nebudem, kvôli tlaku a tej pečienke len zaklopem a som dnu 😀

garicka
26. aug 2009

čaute baby,

no ja fakt neviem ale asi mám na vás smolu 😀 zas som tu nebola a aha koľko ste popísali. 😉

garonka
a ako v nemocke zistili že to máš z tých vitamínov? ja beriem tie isté a som na vážkach... 😖

garicka
26. aug 2009

baby
inak vďakabohu za myčku riadu a práčku 🙂 . je to na nezaplatenie. my sme si myčku kúpili až teraz keď sme zistili že som tehu. ešte keby tak niekto vymyslel žehličku čo sama žehlí a vysávač čo mi povysáva 😀

andrejusa
26. aug 2009

no tiež uvažujem, že jej najprv dám kartičku a odporučenku a keď budem dlho čakať, tak jej tam zaklopem, že mi je veľmi zle... 😝

andrejusa
26. aug 2009

samovysavajúci vysávač už existuje... nad myčkou aj my premýšľame 😵

garicka
26. aug 2009

baby idem si dať s drahým kávičku tak som tu o chvíľku.... 😉

garonka
26. aug 2009

garička

šicko možne mi zisťovali 😀 ale važne, no pečeň je väčšinou poškodena, z liekov, stresu, stravy, prekonanej infekcie, obvoďak mi celu kartu prevracal, či niečo najde, ale nič, skratka ja mam pečeň.testy zvyšene z tehotenstva, aj sa pytali či som brala tie preparaty na podporu tehu a tak, tak ano brala som calibrum baby, mesiac potom kyselinu listovu, a upzornili ma ak sa beru vitamíny, potom treba mesiac pauzu a ja som pred tehu brala stále teda od decembra a žiadnu pauzu som nemala, veď čo to su vitamíny neuškodia mi, a na gastre mi vravel, že calibrum obsahuje nejake chemicke zložky , ktoré môj organizmus neprijal, lebo niektorým tehuľkam nieje nič. A tak mam tie hepatalky z tehotenstva ktoré dostane jedna z tisíc žien a prave som to ja. Tak mam vitamíny zakazáne, beriem len lieky na podporu pečene a magne b6, skoro ma šľak trafil 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre