Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
31. aug 2009

a aky je to super pocit mať nove doklady nie? ja mam síce občiansky taky aky bol predtým ale mamina si daval robiť toho roku a ma suprovy je to mala kartička ešte i fotka je oskenovana ale divne na nej vyzera 😀
a ja sa doteraz neviem podpísovať manželovým priezviskom 😀

a čo fajne maš na obedík? ja už do seba ladujem polievku a kuriatko na kilo soli

andrejusa
31. aug 2009

jej, prepáč, že tak neskoro odpisuje, ale musím poisťovni vrátiť starú kartičku, tak som to vypisovala.

Ja stále nepapám a asi sa o chvíľu pustím do toho kuriatka.
Je to super pocit mať už na dokladoch manželovo meno. Aj podpis je na ňom vidieť a na fotke mám moc vytreštené oč, ale neva 😀

garonka
31. aug 2009

ja som sa aspoň napapala 😀 fuha a brucho mam ako v 7 mesiaci 😀 😀 😀 😝 😝 😝

hi hi aspoň ťa poliši spoznaju lebo na môj občiansky furt kuknu potom na mňa a zas na občiansky jasne lebo vtedy som mala hnede vlasy 😀 a líca som mala ako syseľ 😀

čo budeš dnes porábať? mne treba požehliť ale drahy sľubil že urobí on seka dobrotu po tej hádke a večer idem k mamine a prídem zajtra aby som nebola sama doma, lebo drahy ma nejaku fušku euriky stále treba 😝

garonka
31. aug 2009

jej a teraz zakukujem sťahuju sa sem do našho vchodu nejakí mladí s dieťaťom no hura aspoň bude tu konečne veselo a nie len sami dôchodcovia hundroši 😀

garonka
31. aug 2009

a to len my dve tu kecame kecame a ostane baby sa flákaju 😀 aj zazi mala byť doma

zazalienka
31. aug 2009

česť praaaaaaaaaaci🙂

andrejusa
31. aug 2009

vonku je pekne, asi beajú po meste a kupujú vecičky, aj ja by som už chcela mať všetko doma
S malým bábom sa nasťahovali? budete spolu kočíkovať a radiť sa ako kúpať a prebalovať... či na to potom príde mamča? moja asi po pôrode na týždeň príde, aby ma všetko naučila.

môj drahý je tiež ako vymenený, keď neposlúcha a chce si to vyžehliť 😀

andrejusa
31. aug 2009

zazi... ty si nás tu špehovala a keď prišla reč na teba, tak si sa ozvala, čoooo??? 😀

zazalienka
31. aug 2009

xixi nieee... teraz som sa zapla.. zháňam v robote peniaze, obvolávam dlžníkov.. potrebujem poplatáiť faktúry a nemám z čoho.. všetci majú krízu.. šlak to traf.. aspoň tá zemiaková placka bola dobrá🙂

garonka
31. aug 2009

ja mam síce 3 krabice vecičiek pre babenko od jednej znamej ale pozerala som ich raz a to sa mi vtedy začali tie problemy s tlakom a ešte i tie testy, joj len nech budu už dobre a nech klesaju klesaju 😔

moja mamina príde určite asi tiež len na týždeň alebo dva a aj svokra chcela ale mužovi som prikazala nech jej povie, že nie, radšej svoju maminu tu chcem. to som zvedava ako to budem zvládať a aj drahy si vezme dovolenku 😉

môj keď žehli žehli trva mu to pol dňa a veci su tak vyžehlene že to ani v obchode take rovne veci by som nekupila 😀 😀 😀

kamoška ide vo štvrtok do Poľska na nakup, aj kočík si tam kupi vraj za 6000 maju lebo tu v KE su aj za 15 000 mne drahy zarazil sa trepať do Poľska kočík sa kupi tu a hotovo,, no skade naškrabeme 15000 neviem,

garonka
31. aug 2009

zazi vítaj uf my tu dnes mame len problemy s financiami 😀 😝

zazalienka
31. aug 2009

ja som v piatok kúpila obyčajné plienky, osušky plienkové na kúpanie a potom ešte také farebné s potlačou pod hlavičku do kočíka.. ja neviem, ale môj krpec sa asi včera mrvil konečne, keď som v kľude ležala.. jak keby mi ufón chodil po bruchu.. také zvláštne to bolo.. ale neviem či to boli črevá alebo krpec.. uvidím večer..

zazalienka
31. aug 2009

garonka ani nehovor.. od minulého pondelka sa vyhováram všetkým čo im mám pouhrádzať faktúry.. snažám s abyť neviditeľná ale nejde to.. keď nám neplatia, my stojíme tiež..

andrejusa
31. aug 2009

no tak ten môj by sa žehlenia ani nedotkol, za to iná práca mu nevadí. Ale zas keď potrebuje niečo veľmi súrne, tak vie kde sa to zapína 😀
My tiež máme od švagra a od našich vecičky, ale ešte ani niesú u nás, iba na ceste a ja som hrooozne nedočkavá.
SnáĎ sa ti to s tlakom už dá do poriadku, ak sa budeš šetriť a nepiť veľa kávy... 😝
Svokru by som pri sebe tiež nezniesla a teda dúfam že ani do porodky nepríde 😠

andrejusa
31. aug 2009

a čo robíš zazi...? exekútorku? 😀 😀 😀

kočík za 6000 je supiš cena, nedáte si aj vy kúpiť? nech vám donesú, keď tam idú a dajte ho k vašim a povery sa vás netýkajú 😉

garonka
31. aug 2009

zazi

hej všetci sa na krízu vyhovaraju ale čo my mame čakať do nekonečna nie? fíha ty už citíš pohyby babenka vau ja sa zas neviem dočkať kedy sa to moje začne vrtieť 😀

andrejuš

vieš moja ja kavu môžem akurat len ovoniať a nezabila by som svokru? ona dobre vie že nemôžem nič take ani jesť ani piť a ona mi v sobotu z oslavy pošle kusok torty, a bezkofeinovu kavu, ktoru takisto nesmiem, som jej hneď volala či je to provokacia alebo ozaj si mam na čelo nalepiť nalepku, že mam dietu 😒 a to som nemala volať bola pripita a mudra, že i ona ma vyšší tlak ale bezkofeinova kavička sa môže jej vravím heeeeeeeeeej? ale ja som tehotna a mne sa tlak môže zvyšovať furt 😠

ona sa do pôrodnice na 100 % strepe lebo budem mať nadštandard, nechcem izbu taku aku som mala 3 týždne 😝

zazalienka
31. aug 2009

nie nie, kvázi účtovníčka.. teraz som tu sama, snažím sa zohnať nejaké prachy ale nejde to.. no uvidíme..

andrejusa
31. aug 2009

budete tu ? musím sa ísť nahltať ako to tu u nás na dzedzine hovoria 😀 a potom prídem, zatiaľ papa

garonka
31. aug 2009

a jedna znama ma kočiar z Poľska za 6000 taky šikovny a trojkombinácia, no presvedčim draheho že za kočiar dať 15 000 je veľa keď môžme ušetriť, jaaj kamoška už ma zoznam čo mi ma pokupiť aj postieľky pokuka i vaničky no všetko čo sa tam oplatí, lebo v Maďarsku sa už neoplatí nakupovať zdraželo tam.

garonka
31. aug 2009

andrejuš

na valale nie na dzedzine 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja pochadzam z dediny a narečím musím s babkou rozprávať lebo ona slovensky nerozumie 😀

garonka
31. aug 2009

ja za 15 min sa pustím do žehlenia potom príde drahy bude pokračovať a ja budem tu zas ako v škole povinne 😀

zazalienka
31. aug 2009

sorry baby ale dzedzina je u nás pri Trnave.. čo sceš a čo nesčes.. tu sa hovorí veľmi tvrdo.. tak hltajte, ja už som zhltla, ešte budem pracovať..

garonka
31. aug 2009

zazi a u nas zas mäkko 😀 a najlepšie keď synovec chce niečo narečím povedať to sa ideme popukať od smiechu 😀

zazalienka
31. aug 2009

xixi aj ja sa musím snažiť mäkko.. ale niekedy zadrem dobrú koninu..

garonka
31. aug 2009

a najlepšie u nas bolo keď začala babka rozprávať po svojom ale narečím a švagrina z blavy jej ani slovo nerozumela len sme jej prekladali a bolo mi fakt smiešno 😀

garonka
31. aug 2009

babenky idem troška požehliť 😝 ešte prídeeeeeeeeeeeem

zazalienka
31. aug 2009

garonka prídi aj sem.. mám jeden plný kôš🙂))

jankako
31. aug 2009

Ahojte kočky.Mám otázočku,teda dve?Co hovorite na užívanie vit.E v tehotenstve???Mám ho naordinovany lekárom a v lekárni mi dnes tvrdili že to nie je dobre užívat a pod..Nechápem..
A ešte.Chzstam sa s manželom navštívit čínsku reštiku.Je vhodne jest čínske jedla v tehotenstve???Dakujem za odpovede.Pekny dnik.. 🙂 Možte písat aj do Ip.

zazalienka
31. aug 2009

janka, ohľadom vitamínu vôbec neviem.. ale ja čínske jedla chrúmem pravidelne, aj ostrokyslú.. a to ju varíme doma takú lepšejšiu a pikantnejšiu.. veľa chilli.. ono skôr to nebudeš smieť pri kojení.. ale teraz je to v malom množstve dovolené.. akurát na hríby by som trošku dávala pozor.. ale taká chrumkavá kačička po domácky môže byť🙂)

miroslava89
31. aug 2009

ahojtee🙂 ja som doma..obrubniky nastastie alebo zazrakom predo mnou utekali😀😅dnes vynimocne.. nasich som odviezla domov..svokra zalahla do postele lebo jej cely vylet moja neter nedala spat😀..a mala u rodicov a ja som sama doma ako mne je dobre🙂 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre