Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
15. sep 2009

gari

veru sa toho utz bojíme čo? 😀 ale právom ide o naše mimi 🙂

pobehujem hore dole po byte raz žehlím potom som tu a raz chodím ovoniavať žemľovku 😀 musí vychladnuť lebo horúce nesmiem 😠

teraz mi drahy pisal sms, že zato, že toľko pindam si vybral dovolenku do piatku teda od zajtra do piatku skoro ma porazilo no načo ho doma, ja vôbec nechcem a ani nepotrebujem aby zato že dnes je u maminky bol so mnou vkuse 3dni 😠

to si fakt nebola hladna? ja ešte o pol 10tej večer som schrustla vianočku s medom 😅

garonka
15. sep 2009

andrejuška i ja som malaaaaaaaaaaaaaaa 😀

garicka
15. sep 2009

andrejuska
nie zlého, ty jedna.... 😉

garonka
poď aj ku mne žehliť, ja som teraz doprala deky na zimu lebo celé leto boli na terase, tak pre istotu aby som dnu nedoniesla nejaké zvieratká.... ja som ráno požehlila záclonu a po sediačky ju zavesila (mala som zloženú tyč, tú potom mnž dal naspäť hore), a trebalo by už konečne popratať našu bordel izbu, ale nechce sa miiiiii, radšej som tu na koníku 😉 ale z tej žemlovky by som si dala.... ja tiež radšej vianočku ako rozhlíky, lebo je taká jemnejšia a sladšia.... a najlepšia vianočka je s maslom, barackovým lekvárom a grankom, mňamky. to zvyknem raňajkovať na vianoce 😵

počuj ale aspoň pôjde s tebou ako psychická podpora na utz. len ho riadne využi nech si ťa užije... 😉

si predstav že som bola taká nasratá na toho môjho že som ani hladná nebola, len som plakala a kula postu pre neho, ale som nič nevymyslela....

garonka
15. sep 2009

gari

vieš čo mi povedal? on počka v aute a ja mam isť sama veď i tak v čakarni bude sedieť ako v aute a dnu do ambulancie ho nepustia 😠 ta mu vravím ta si seď kde chceš! joj to dakedy je to ťažke s tymi našimi chlapmi ☹ Ty kde budeš v čakarni v tej kde je pôrodnicke oddelenie? či tam vpredu ako ma Dosedla diplomy? 😀 a tam sa píše aj poradovník? či beru hociako? ja som volala včera 3x do pol 8 a nikto mi nedvíhal 😠

andrejusa
15. sep 2009

no bola som pozametať, ale variť sa neviem dokopať.
To sa tak hovorí, že zlého aj málo stačí, si nepočula? 😀
ako ja milujeeeeem vianočku s medíkom, mňam 😝

a čo vaši drahí? neposlúchajú? aj ten môj cez víkend vystrkoval rožky, ale už mu asi niečo tlačí na mozog 😀 nemôžme teraz sexovať 😀

garicka
15. sep 2009

jaj nechcela som napísať postu ale pomstu... ja trdlo 😝

andrejusa
15. sep 2009

a čo ti urobil gari, že chystáš pomstu? ja som tiež taká mstivá potvora 😀

garonka
15. sep 2009

jaj andrejuška s tym sexom to aj u nas je take ja zas odmietam lebo sa bojím o babo a môj len štucha neda si povedať ale včera sme sa pekelne pochytili tak bol normalny dal pokoj 🙂

garicka, ja som pochopila že pomsta to mala byť 🙂 ja inokedy preklepy prehliadam 😝

andrejusa
15. sep 2009

tiež vám dr. zakázal? zatiaľ mi to nejak nechýba, ale sem tam... 😝 😀

garicka
15. sep 2009

garonka
ale na morfologický utz som bola aj so števom, tak nech nevymýšľa tak jak môj, ani on nechce chodiť so mnou do čakárne.... len nech pekne ide s tebou, pustia ho dnu, lebo to nie je utz cez pošvu, a uvidí aj bábätko, a možno to bude aj cez 3D (neviem teraz či v šaci je, ale asi hej) a bude rád že tam bol.... ja čakám stále tam kde visia dosedlovi diplomy, to je oficiálna čakáreň, ja som ani v inej nikdy nečakala.... tam sa zapíšeš keď tam prídeš a to už potom berú podľa papiera, ale samo že baby z nemocky skôr a neviem či sa to týka aj objednaných, lebo aj tie sa musia zapísať...

andrejuska
však aj tomu môjmu tlačí.... a keď ma bude ďalej serkať, tak mu to bude tlačiť aj dlho po pôrode 😀 😝 😀 😝

andrejusa
15. sep 2009

😀 😀 😀

ten môj so mnou pôjde na morfo a aj sa teší 🙂 len na ten pôrod ho akosi neviem ukecať, no mám pocit, že už trošku mäkne, tak dovtedy si to možno aj rozmyslí 🙂

garicka
15. sep 2009

joooj tak my máme zakázané už od začiatku tehu, ale tak najprv sme skúšali len na konček, ale len sem-tam lebo to je o ničom.... 😝 a naposledy asi pred 6tt ale to som potom trošku špinila ( a tiež to bolo len na konček) tak som povedala že dosť a odvtedy to ani nespomenie, nebudem predsa riskovať zdravie drobca....

garicka
15. sep 2009

môj na pôrod sa nechystá, ale má po chlebe ak nebude čakať aspoň na chodbe.... 😠

garonka
15. sep 2009

jaj no som zvedava či sa nenačakam dlho 🙂 a s Dosedlom sa mi snivalo 😀 mohol by byť zajtra práve on 😀

tlačím do seba žemľovku mňam fajnova je ešte i tvaroh som mohla dať ale to asi ťažko lebo tvaroh a puding nejdu dokopy nie?

garonka
15. sep 2009

i ja svojho donutim nech čaka na chodbe 😀 a potom sa môže isť ožierať koľko len chce 😀 😀 😀

garicka
15. sep 2009

hej garonka máš pravdu, nech aspoň čaká, keď už rodiť nebude 😝

ktovia ako by to chutilo spolu - tvaroh a puding a možno dobre.... 😵

garonka
15. sep 2009

šak to by nas asi prehnalo z toho pudingu a tvarohu 😀 😀 😀

ja letím raz dva požehliť a šup do sprchy 😉 budeš tu aj ku večeru?

garicka
15. sep 2009

asi hej, idem si urobiť tú pizzu, lebo už som veľmi hladná,

čauky zatiaľ a príjemnú prechádzku 🙂

garonka
15. sep 2009

oukeeeeeeeeeeeeej tak pokecame večer 😉 a poriadne sa nepchaj pizzou a myslí na mňa lebo ja take fajnovinky nesmiem 😀

paaaaaaaaaaa

andrejusa
15. sep 2009

si tu ešte garonka? zas som bola drhnúť kúpeľku... keď ja som také telátko, že mi je potom na omdlenie, ale nemôžem tam chodiť na wecko keď vidím že celú kúpeľku je treba vydrhnúť...

garicka
15. sep 2009

andrejuska,

ty toľko nerob, lebo uvidíš....ja som tiež umývala okná minule v stredu a kukni jak som dopadla na utz. možno to bolo aj z tých okien, lebo som sa dosť naťahovala a "skákala" dolu zo schodíkov, ale boli len 2 veľké predné, okná sú pre mňa až do pôrodu teraz tabu a vlastne šetka robota kde sa treba naťahovať a "skákať"

andrejusa
15. sep 2009

jéj, to ta si tu ostala? to je to moje čítanie-preskakovanie. Som myslela že ty ideš na prechádzku... a čo robkáš? máš navarené?

garicka
15. sep 2009

ja som si len odbehal dať spraviť polopizzu do rúry, a už mi aj škvŕka v brušku 😖 . som teraz dala umyť mužovi hrnce zo včera však nech aj on dačo robí, ja už čo najmenej robiť postojačky a posediačky....

to garonka idem od mesta s mamkou aj havkom, ale my tiež pôjdeme asi o tretej do jasova.... aj mne sa občas stane že preskočím čo je písané 😀 . inak ja tiež mám na starosti našu kupelku aj vecko, môj mnž to nečistí a keď je to špinavá tak fakt aj po 4 to umyjem... to poznám.... ale aspoň teraz vysáva, aj keď nie každý týždeň ako som ja, ale len keď ho to napadne a má náladu, tak som zvedavá ako to dopadne s maľovaním - ešte totiž chcem do vianoc vymaľovať chodbu aj izbičku pre drboca, ale to ho zas bude treba veeeeeľmi dllllllllllho prehovárať 😠 😝

andrejusa
15. sep 2009

aj my sa chystáme malovať spálňu a chodbu a už sme boli kúpiť aj farbu, takže asi cez víkend... nevieš kde predávajú taká nálepky na omietku čo sa lepia nad postieľku? Mužovi to niekto spomínal a nevieme kde to zohnať. A chcela by som aj tú dotykovú lampu nad postieľku kvoli kojeniu, aby som nemusela stále zapínať veľké svetlo.

andrejusa
15. sep 2009

ináč ten môj mi veľa pomáha, ale niekedy je to sním tiež bieda keď príde uťahaný z roboty. A mne je blbé za všetko ho prosiť, tak si urobím sama a potom mi nadáva

garicka
15. sep 2009

to aj ja chcem dať drobcovi.... 🙂 myslíš taký pás čo sa lepí na stenu? ja som to videla v hornbachu a určite to bude aj v baumaxe, merkury markete alebo obchodoch s tapetami

a tá dotyková lampa je veľká? asi som o nej až tak veľa nepočula...

andrejusa
15. sep 2009

viem, že sú aj také pásy čo sa lepia, ale toto boli skôr vraj nejaké nálepky, ale možno aj taký pás by bol fajn, len nad okraj postieľky... to pôjdeme teda pozreť niekam. Možno aj v Emaile to budú mať.

O tej dotykovej lampe som počula v nemocke, že to je n baterky, má to tlmené svetlo a je to v hocijakom detskom tvare. rybyčka,alebo tak, ale tiež neviem či sa to dá dať len tak nad postieľku, aby to malé neprizabilo keď to spadne... ale zas keď to bude navrtané. To neviem kde majú, bude musieť pokukať na nete.

andrejusa
15. sep 2009

a je to asi veľké ako tá klasická dotyková lampa. Vieš to je taký polooblúk a ten stred sa len tak jemne zmačkne.

garicka
15. sep 2009

tak potom daj info kde kúpila tú lampu. a o tých nálepkách som tiež nejako veľmi nepočula

andrejusa
15. sep 2009

Aďo to aj videl na nejakom obrázku, ale už si nevie spomenúť že kde. Ak by som našla, hodím sem link a dám ti vedeť. Aj tú lampu a keď nájdeš ty prvá, tak ma tiež ohlás 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre