Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
6. júl 2009

Keď ja som taká hlúpa, že som sa dr. ani neopýtala na vitamíny, ani na nič. Možno s myslel že viem čo treba, ale aj tak mi mal poradiť, nie? teraz neviem, či mu zajtra nezavolám a nepopýtam sa na to.

vicky
6. júl 2009

Babizne, momentalne zijem v UK a ostala som normalne v soku, bola som dnes u lekarky ze konecne budem mat aspon definitivne potvrdene ci som tehotna. A ona mi zmerala len tlak a povedali mi ze medzi 10tt a 12tt sa mi ozvu z nemocnice na appoitment. a to som zacinala uvazovat o porode v uk, ale asi predsa len pojdem pekne domov. Stalo sa to aj vam? Som myslela ze sa aspon pozrie ci je vsetko ok alebo tak. 😖

garonka
6. júl 2009

a doma už vedia? ešte si im nepovedala? aj my tie tehuľky dobehneme 😀 aj knižku dostaneš ja si svoju stále pozeram 😀 a doktorka ma upozornila že ten preukaz sa musím mať stále pri sebe 😉
priateľ ako reagoval? môj sa opil od radosti do nemoty 😀

miroslava89
6. júl 2009

ja doakzem prespat aj 15hodin v kuse😀 takze nieco mi hovorte o spanku to bude horo...

andrejusa to ci mas knizku ci nie zavisi aj od lekarky ja som ju tiez dostala az v 11tt pricom o tehulkovani som vedela od6tyzdna..

vicky- v uk maju na vsetko ohladne tehotenstva blby system co som pocula len z reci 😒 zvlastne docista...

garonka
6. júl 2009

vicky
ja sem tam čítam že niektore baby su sklamane zo zdravotníctva v zahraničí že na slovensku predsa lepšie 😉 tu su predsa ine kontroly ako v UK nie? na slovensku su kontroly každý mesiac potom každé 2 či 3 týždne a v poslednom mesiaci každý týždeň

zazalienka
6. júl 2009

vicky: jedna kocka to tu uz pisala, ze v UK je to neake moc rychle a odflaknute.. a ze po porode 24 hodin a hajde domov.. ja som rada ze som tu ako som.. v Trnave.. a aj zostanem.. zo zaciatku som nemala velmi fain pocity z lekara, prisla som k nemu nova, presla som od ineho lekara a hned tehotna.. tak sa trosku jedoval.. ale potom uplne v pohode, bola som tam 1.6.2009, prvý krát, týždeň predtým som si robila test.. tak mi potvrdil tehu a povedal ze pre istotu mam prist o tyzden.. tak som prisla v 6 tt na kontrolu, dostala som hned knizku, a pocula som prvykrat srdiecko.. teraz som bola 30.6. na krvi, zistovali mi krvnu skupinu, vraj kejd nebudu pasovat lkrvne skupiny, tak babatku budu musiet menit krv ci co to.. manzelovej prvej dcere to robili, lebo mali rovnaku skupinu.. no a v piatok som bola este raz, pre vysledky a znova mi urobil vagin.sono, a uz som videla malicke..3,55 cm, mam ho v albume, v 10 tt.. uzasne, skvele.. aj to srdiecko.. teraz idem opat v 13 tt na kontrolu.. aj sa mi to zda casto, ale istota je gulomet.. aspon ho vzdy pocujem, ufonika..

slovakia13
6. júl 2009

vicky
stalo mne.....zavolali az ked som bola v 12 tt ,a to bola moja posledna navsteva mojej midwaife prisla ku mne domov a dalsiu mam az 9.7....... medzitym som sice bola v nemocke na krv ,ale tam mi iba zobrali krv ziadna kontrola tlaku mocu nic.nastastie som bola predtym na sk kde mi moj gan urobil sono a potvrdil ,ze babo je ok ,tak som bola trosku kludnejsia 😀

andrejusa
6. júl 2009

garonka... doma už vedia, už som sa pochválila a môj drahý skákal od radosti. Ale bol pri mne keď som si robila test, tak sme sa to vlastne dozvedeli naraz a začali sme skákať od šťastia ko blázni. Aj naši sa veľmi tešia.

Mne na spanie vôbec nieje, práveže sa mi vôbec nedá spať, stále sa budím, chodím na wecko a iba sa prevalujem.

Ale viete mi poradiť s tými vitamínmi? môžem si ich nasadiť aj sama, alebo radšej zajtra zavolám gynekológovi. Nemal ma na to upozorniť, alebo je to moja chyba že som sa nepopýtala?

zazalienka
6. júl 2009

slovakia13 nevedela som si spomenut v tej rychlosti, ale pamatala som si to..

garonka
6. júl 2009

mirka
krasne mena ste vybrali pre babenka ja ešte neviem ako sa naša fazuľka bude volať, dufam, že nie po manželovi lebo svokra už mi včera zahlasila, že mohol by byť Michal alebo Michaela aby som neporušila rodinnu tradiciu, no predsa niesme v stredoveku 😒

zazalienka
6. júl 2009

ja som zacala babyplan, ten uz pomaly koncim, ale este si davam kyselinu listovu, pretoze mam ekzem, a nemozem jest hocico.. na vela veci som alergicka, ovocie mozem minimalne, takmer ziadne rajciny, nic stavnate lebo sa hned vyhadzem.. takze aspon takto vitaminy.. a veeeeeeela maska..

miroslava89
6. júl 2009

ja keby som mala zitniekde v zahranici kde by mi mali kontroly robit raz za mesiac dva tak by som asi po 3tyzdnoch skoncila na psychiatrii .. teraz mam ist na kontrolu o necele dva tyzdne a neviem sa toho dockat kazde rano prve co urobim ciarocky do kalendara ako mala 😅 😀

slovakia13
6. júl 2009

andrejuska
mne tu hned odporucili kyselinu listovu ta je dolezita hlavne pre prvy trimester-mala by zamadzit vyvojovym chybam,rastepom

zazalienka
6. júl 2009

xixi ja uz by som najradsej moje malinke mala doma.. ja neviem, akos a dockam konca, nejak sa to straaasne vlecie..

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ja v tých horučavach mam problém večer zaspať ale cez deň ma chytí taka unava až až 😀
môžeš brať kyselinu listovu to lekári odporučaju ja som brala pred tehu calibrum baby plan ale z toho ma hlava nenormalne bolela a tak som si nasadila kyselinu listovu len sa potom opytam doktorky na kontrole či ju môžem ešte brať

andrejusa
6. júl 2009

slovakia... a nevieš prečo mi to dr. neodporučil? môžem si ju nasadiť aj bez jeho súhlasu?

miroslava89
6. júl 2009

ja vitaminy neberiem ziadne 🙂 kym nemusim do seba nedam ani polmiligramovu tabletku niic 😠

zazalienka
6. júl 2009

xixi ja trpim.. roky som hltala ibalgin, aby som tlmila bolesti chrbtice.. zo dna na den som prestala, a teraz kad ma chytia platnicky, tak neviem co so sebou.. este ze mi manzo aspon masti chrbat.. vitaminy nikdy neuskodia🙂

slovakia13
6. júl 2009

samo... 😀 mozno iba v tej rychlosti zabudol. Hlavne jedz vela zeleniny ovocia 😀
ja berem maternu ,ale to je individualne.....v prvom trimestri kazdy den ale teraz iba sem tam-ze sa rodia velke babatka po vitaminoch 😵

andrejusa
6. júl 2009

Ja som si tiež myslela, že akékoľvek tabletky môžu ublížiť bábatku, ale teraz čítam, že môže uškodiť, aj keď sa žiadne vitamíny neužívajú. Tak teraz neviem. A čo váš pitný režim? ja som pred tým vypila ledva pol litra vody za deň, ale etraz ma stále smedí alebo sa prinucujem piť, aj keď mi to niekedy lezie ušami.

miroslava89
6. júl 2009

ste sa tak rozpisali o tych vitaminoch az mi to vrta v hlave ci nerobim nejaku chybu ked ziadne neuzivam 😔 .. myslite si ze sa vitaminy daju vykompenzovat domacou zeleninkou?

andrejusa
6. júl 2009

a tá kyselina listová je čisto čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálii?

andrejusa
6. júl 2009

mirka... a tebe tiež lekár neosporučil nič? alebo ti odporučil a ty si to le nechcela riskovať?

zazalienka
6. júl 2009

ja musim stale do seba nieco liat.. jediny problem ktory mam od zaciatku je, ze mam stale taku divnu chut v ustach.. taku zvlastnu, trpku prichut.. a nezazenie to ani zuvacka.. vraj aj to bol uplne prvy priznak tehotenstva.. neviem sa toho zbavit..

miroslava89
6. júl 2009

andrejusa.. neodporucil nepytala som sa... ale mam pocit ze zajtra mu asi zavolam... ten zas bude mat "radosT" ked mu budem hystercit do telefonu..

andrejusa
6. júl 2009

zazalienka...presne aj ja som to mala. Takú zvýšenú kyselinu, fuj, bolo to hnusné. Teraz to už mám menej, alebo vôbec. Sestrička mi na to odporučila nejaké tabletky, ale nechcem nič brať.

garonka
6. júl 2009

treba jesť aj veľa ovocia zeleniny ja napríklad zbožňujem kapustu ale čerstvu nie kyslu len taku nakrajanu ju chrumem večer pri telke 😀 a kyselinu listovu beriem každý deň ale občas sa mi stane že zabudnem

zazalienka
6. júl 2009

ja si davam len zuvacky.. toto je jediny problem ktory mam.. ziadne nevolnosti, ziadne vracanie..

miroslava89
6. júl 2009

ja zboznujem uhorky a kaleraby a spenat🙂 kazdy vecer "povinne" misa nieco zeleneho🙂

andrejusa
6. júl 2009

ja viem, že tým už otravujem, ale budem nervózna kým sa to nedozviem. GAronka, tú kyselinu list. ti odporučil dr., alebo si si ju nasadila sama? obsahuje len čisto prírodné veci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre