Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
6. júl 2009

andrejuska ja som z diskotek vyrastla este v 16tich..to bude tym ze som mala 16nasla som si priatela takmer o 12rokov starsieho..on uz mal obdobie diskotek davno za seboutak sme len kavickovali stale..takze mna diskoteky nikdy nelakali..

my sme babatko pravdupovediac tak skoro ani nechceli ..len sme sipovedali ze niekedy po mojich maturitach by sme mohli sa o babetko pokusit tak na istejsie..ale od decembra minuleho roka nam akosi ochranu nikdy netrebalo ..a kedze v priatelovej rodine ma akosi kazdy jeden clovek problemy mat babetko tak sme si ani nemysleli ze sa to tak skoro podari a hlavne nie dvojnasobne ale stalo sa🙂

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ja som sa tiež nepytala čo môžem jesť čo nie nejak sa u doktorky zbehlo rýchlo ale 28.7 jej nedam ani vydýchnuť 😀

zazalienka
6. júl 2009

ja neviem, citala som len, ze by sa nemal plesnivy syr, niektore druhy hribov.. ja jem vsetko doradu, moc nemusim sladke, takze asi cukrovka mi nehrozi.. predtym som zozrala kazdy bonbon, kazdu zmrzlinu.. teraz to vobec nemusim.. snazim sa aspon jogurty, ovocne tvarohy, acidko, semo tamo ovocie, zeleninu, s mierou, ale inak uplne normalne.. nase mamy jedli vsetko a evidentne nam to neublizilo.. podla mna by kazda kocka mala jest to co jej chuti a na co je zvyknuta..

garonka
6. júl 2009

mirka
ja ti strašneeeeeeeeeee silno držím pršteky 😉 😉 😉

zazalienka
6. júl 2009

ja pijem normalnu kavu, granulovanu, proste ju musim, lebo by ma bolela hlava permanentne.. skor by som si ublizila, keby som fungovala s migrenou, ako naposledy, 3 dni v kuse a bola z toho nervozna jak tiger..

andrejusa
6. júl 2009

Mirka... ti môže závidieť každá, čo sa snaží a za svet sa im nedarí. Ale je to super, že máš to "bujačenie" za sebou a môžeš sa naplno venovať svojim bábenkám.
Zazalienka... ja som počula, že tiež nieje dobré keď človek z dňa na deň zmení svoje stravovacie návyky, lebo by tiež z toho mohol organizmus dostať šok. Ale tri kávy za deň mi príde... fúha. Ja sa bojím si dať aj kofolu a to som na nej bola totálne závislá. Kávu neľúbim.

miroslava89
6. júl 2009

garonka dakujem🙂

ja jem vsetko zaraadom🙂..vela ludi vravi ze sa nesmu jest ani pikantne jedla- lenze ja sa ich vzdat nemozem vobec 😅

garonka
6. júl 2009

zazi
presne a zase tehotenstvo nieje choroba lebo ja si neviem predstaviť keby sme sa mali stale kontrolovať čo jesť čo nejesť, švagrina zajedala kyslú smotanu ku všetkému aj k haluškam s kapustou no proste ku všetkému mne sa obracal žaludok a dnes? kyslu smotanu nemôže ani vidieť nieto ešte aby jedla tortu z kyslej smotany mňam 😀

zazalienka
6. júl 2009

Mirka, si este velmi mlada, ale zasa na druhej strane mas ovela viac energie.. ja neviem ako by som sa zatvarila, cakat dvojicky.. mam 35 rokov, takze vobec rozmyslam, ci sa nam podari a ci sa odhodla na druhe casom.. pretoze vo vyssom veku stupaju rizika.. prave preto si myslim, ze to v pohodke zvladnes a nebude Ta to tak vycerpavat.. a pokial mas pri sebe spolahliveho partnera, ktory sa vie obracat aj v domacnosti, tak je to super..

zazalienka
6. júl 2009

noo taka ostrokysla polievka.. moze si clovek nedat zo dva taniere? viete baby aku ju moj manzo vari uzasno? cinske fastfoody sa mozu schovat.. a musi byt naozaj chilli..

miroslava89
6. júl 2009

andrejuska pravdupovediac ja som sa este "vybujacit" nestihla ani ma to nelaka🙂..

a o zavisti mi ani nehovor ma ide porazit z priatelovej sestry..na jednej strane ju lutujem ale na druhej strane z duse neznasam 😠 7rokov sa im nedari mat babetko a od kedy som tehulka zazera na mna ako na nejaku vrahynu 😖 sa jej niekedy normalne ze bojim..

garonka
6. júl 2009

no ja si kavu hneď rano uvarím lebo dnes ma tak bolela hlava že až, a vypila som 3l vody našťastie som bola doma lebo nachodila som sa na wcko až až 😅

andrejusa
6. júl 2009

Garonka... aj ja si už nabudúce napíšem zoznam vecí čo sa musím popýtať a tiež ho asi nenechám ani ústa otvoriť. chi chi Ja tiež tak nejak idem na kontrolu.
Teraz som pozerala do tehotenskej kalkulačky a nám podľa toho vychádza termín 22.2.2010.
A robili ste si aj tú čínsku tabuľku pohlavia? dá sa vraj podľa toho zistiť čo čakáte, ale či to je na 100% neviem. No nám podľa nej vychádza dievčatko.
O týc´h plesnivých syroch som počula a tými hríbami si mi nahnala strach, lebo včera som robila preženicu s čerstvých dubákov...

miroslava89
6. júl 2009

prajem vam pekny vecer snad sa uvidi ten moj uz na mna nadava ze som ukecana ako stara dievka na trhu a vobec sa mu nevenujem 😅 😀

pekny zvysok vecera a dobru noc prajem zajtra sa snad uvidime ahojte🙂

garonka
6. júl 2009

zazi
aka je ostrokysla polievka čo v nej je? mňam a mne zas chutia pikantne veci 😀

garonka
6. júl 2009

mirka
ahooooooooooj pekne sa venuj drahemu ten môj sedí pri mne a si číta časopis Mama a ja 😀 😀

andrejusa
6. júl 2009

Jeeeeeeeej, ostrokyslá polievka z čínskej reštiky... ako by om si etraz dalaaaaaaaa. Mlujem štiplavé, ale až extrémne, no odkedy viem že som tehulka, tak to veeeľmi obmedzujem a príšerne mi to chýba. Ale istota je istota.

zazalienka
6. júl 2009

ostrokysla je cinska polievka, vela nadrobno pokrajanej zeleninky, vyvarene kuracie masko, do toho idu hribiky, syr tofu, chilli papricky, je to velmi zahustene solamylom, uplne ako lepidlo a este je tam rozvarene vajicko.. original cinska polievka.. ale genialna..

andrejusa
6. júl 2009

Babenky aj ja končím, lebo ma začínajú bolieť okále. Tak zajtra, bolo mi potešením baby a zajtra sa "uvidíme", papa

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ja na ďalšej kontrole sa dozviem vysledky z krvi čo mi brala sestrička a aj moč mam priniesť len jak sa vycikam do tej skumavky si lamem hlavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zazalienka
6. júl 2009

a ked ma byt taka menej stiplava, staci nedat chilli papricky, len trosku korenia.. ale je tam vela vela zeleninky a ta je zdrava.. a vonava.. moj manzo urobi 5 litrovy hrniec a za dva dni je po nej..

garonka
6. júl 2009

andrejuska
paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zajtra poklebetíme 😀

garonka
6. júl 2009

zazi
ja som to nejedla ale musí to byť špicove už len to mäsko mi urobilo chuťky 😉

zazalienka
6. júl 2009

garonka, kup si v lekarni sterilne flasticky na moc.. ja ich mam doma zasobu..
a inak staci zajst do najblizsej cinskej restiky alebo fastfoodu ked budes v meste a ochutnat.. ale doma aspon viem co tam pokrajam..

garonka
6. júl 2009

idem aj ja baby unava je unava babenko chce hajať 😀
majte sa pekneeeeeeee a pekny večer

zazalienka
6. júl 2009

pekny vecer, ja idem trosku strikovat.. ked budeme mat to zimne babatko..

geri
6. júl 2009

Ahoj baby. Dnes som mala bolesti v podbrusku a bola som u doktora. Chvalabohu je vsetko OK. No co ma trapi je, ze som zasa sposobila babätku stres ☹ . Ja sa totiz vzdy moc nalakam, ked ma nieco boli. Snazim sa kvoli malemu ovladat, ale nie vzdy sa to da. Ste aj vy take ustrachane ako ja 😅 ?

zazalienka
6. júl 2009

ahoj, vies co, ani nie.. inak baby poutekali.. oddychovat.. ja neviem, vzdy ked pred mojou kolegynou zacnem s niecim, ze to nesmiem, a hento nesmiem, tak ma vysmeje.. ze co som fajnova.. mna tiez sem tam pichne v brusku, ked kychnem, alebo ked sa natiahnem.. ale nekrvacam, n ic ma neboli, tak naco robit stresy.. pokial vylozene nemam bolesti, tak neriesim.. v prvom rade musim byt v poho ja a potom bude aj malinke.

geri
6. júl 2009

hmmm. To je fajn, ze sa nebojis. Ja som taky strachoput, ja za to nemozem 😅 . Len ma stve, aby to neublizilo babätku.

miroslava89
7. júl 2009

dobre ranko sa praje😀 ach jaj mne sa taak nic nechce v noci u nas prsalo aspon trosku osviezenia keby nehrmelo som mala sto chuti ist vonku a behat po dazdi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre