Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
26. júl 2009

garonka a ja studujem ze kto tu zacal robit chute s buchtami- no kto asi jedine ty😀

inac po tej bublanine si este nieco kuzlila nejake kolacE?🙂 ci bublanina bola posledna?..pytam sa lebo ty mas take "strelene" napady v kuchyni...

andrejusa
26. júl 2009

no veď áno, na to sa teším 🙂 , no aj tak chceme urobiť len taký menší obedík, lebo chceme prerobiť domček, kúpiť auto a teraz aj na bábo treba šetriť... a som veeeľmi zvedavá, kto príde, kto nepríde a ako sa bude chovať drahého matka 😒 , som teraz taká rozcitlivelá, ale budem s snažiť ničím si nepokaziť svadobný dník. 😉

miroslava89
26. júl 2009

andrejuska aj male svadby mozu byt pekne🙂.. a preco si zvedava na to ako sa bude chovat draheho matka?.. mas s nou nejake problemy?

andrejusa
26. júl 2009

garonka... prepáč, som taký nechápavec 😕 takže mám radšej úplne prvý ranný "cik" dať do hocičoho, alebo môže byť aj druhý "cik" do skúmavky čo mi dá sestrička? prepáááč tú moju sprostosť 😀

miroslava89
26. júl 2009

andrejusa ja tomu chapem tak ze prvy ranny cik dat do hocicoho😀

andrejusa
26. júl 2009

aha, ok, asi mi dnes už prastalo páliť 😀

a áno so svokrou sa ani nezdravím. VOľakedy to bolo super, ale potom jej začalo nehorázne šibať a hrozne mi začala robiť zle. Tak sme jej s drahým dávali šance, aby prestala a keď to už trvalo vyše roka, tak sme s ňou prerušili všetky styky, ale zle neprestala robiť 😠

miroslava89
26. júl 2009

andrejuska ja dufam ze mojej takto "nesibne"..

zienky idem ja prec prisiel drahy a zas sa zo mna smeje ze kecam ako keby som bola zato platena 😝 😀
majte sa

a drzte prosim palceky zajtra 😔

garonka
26. júl 2009

Mirka

no ja robím chute lebo myslím stále na jedlo, včera sa mi snívalo, že som v noci vykradla cukrareň a po obede som dostal nenormalnu chuť na sladke, som poslala draheho nech mi kupi nejaky kolač že radšej nepečiem aby som neurobila somarinu a on príde domov a povie, cukráreň zatvorená z technických príčin 😀 😀 😀 😀 ale ja som chcela kolač a hotovo, nakoniec som urobila tvarohové poháre a čo poviem drahého 3x prehnalo 😀 ale už je v pohode 😉 dala som tvaroh, smotanu kyslu, vanilkový cukor, granko, piškóty, černice a aj čučoriedky, a navrch poliala granko sirupom no mix taky, že až 😀 😀 😀

garonka
26. júl 2009

andrejuška

ale nehovor tak na seba moja 😉 no jasne prvy cik he he ako si to perfektne napísala 😀 😀 😀 😀 do hocičoho kamoška nosí od fľaštičiek od liekov 😀 ja si nakupim skumavky len to je divna vec, taká úzka trubička 😀

andrejusa
26. júl 2009

ja som si plánovala kúpiť tie skúmavky celý minulý týždeň a úplne som zabudla.
Mne sladké ináč prestalo chutiť, nieže by som ho vôbec njedla, ale nejdem sa prizabiť za tyčinku ako voľakedy.

garonka
26. júl 2009

ja tiež sladké nemusím ale buchty od maminky som mala vymodlené a ona ich moja urobila dnes sa snimi riadne babrala, ešte aj vnučatam do mrazničky podávala, a synovec chce čisté bez lekváru no zlatá to babka 😉 ja skôr ovocie, musím každý deň inak som nervózna.

O ktorej ideš ráno k lekárke?

andrejusa
26. júl 2009

je tam od 7hod a aby som bola prvá, musím ísť aspoň o piatej z domu, o šiestej tam budem, tak si hoĎku počkám.

lulu4
26. júl 2009

andrejuska, drzim ti palceky zajtra na kontrole, nech je vsetko v uplnom poriadku a tesim sa na foto fazulky, ktore sem zavesis 🙂
baby, baby mozeme byt rady ze mame takych fajn muzikov, ze sa tak staraju, sice ja este nie som tehu ale ten moj tieto moje bolesti co mam od vcera preziva so mnou chudacik, furt si ma hladka, tuli sa ku mne a dnes mi povedal, ze by si zelal velmi aby sme cakali babetko, takto jasne mi to este nepovedal nikdy, bol zlaty.....
ale je mi uz dva dni na umretie, aj dnes sme tu mali buducich svokrovcov na obede, potom na nakupe, trosku som upratala ale podbrusko boli a boli akoby som mala tie najsilnejsie kramy ☹
Mirka aj tebe drzim palceky, nech Vas uz pustia domkov aby ti drahy mohol dat tie odborne masaze 🙂 to bolo velmi zlate ked som si to citala 🙂
dufam ze nevadi ze sa pridavam do vasich diskusii?

garonka
26. júl 2009

aj ja tak chodievam, vstanem o šiestej prichystam ranny cik, umyjem sa oblečiem namaľujem a hajde k doktorke a o pol 7 stojím pred bránou a čakam kym sa dovalí sestrička vezme moč, vyberie kartu a potom už len čakam doktorku a ta sa furt dovalí o 8.15 niekedy to je na nevydržanie lebo sa predbiehaju baby ktoré idu na cukor, lebo sa v čakarni čaka 2 hod kym sa im cukor dostane do krvi 😠 ja sa vtedy zbláznim 😒

fíha skoro vstávaš 😲

garonka
26. júl 2009

lulu

čaukoooooooooo, diskusia je tu pre všetky baby 😉 v pohode sa pripoj pokecáme 🙂 ozaj je krásne akych mame mužíkov 😀 mne môj začína trochu liezť na nervy s tým hladkaním a moje prsia ktoré mi ešte narástli by som mu ich rada prilepila na ruky len nech ma toľko neobchytkáva 😀 😀 😀

lulu4
26. júl 2009

heh ved prave najhorsie je co si nevedia muzi uvedomit ze ked zenu tie prsia este aj bolia a oni ich chcu hladkat a stlacat, to je vtedy hrozne, raz by som im to dopriala... ale pozri radsej nech su taky aky su ako keby sme tu nadavali ze sa na nas ani nepozru a je im vsetko jedno, to by bolo horsie myslim...
a ty sem das nejaku fotecku mimca? a kedy mas ty najblizsiu kontrolu? inak ty si uz kolko po svadbe, hm? som ja ale zvedava 🙂

garonka
26. júl 2009

lulu

presne tak, buďme radi, chlapi su naši a užasní 😀 😀 😀
idem na kontrolu konečne v utorok, mam taky strach že až, ale hadam bude dobre 🙂 bude mi robiť ultrazvuk no potom nahodím fotku do albumu až sa teším ale potichučky aby som nezakríkla 😉
teraz v juli sme mali 2 výročie svadby a ty? si vydatáááááááá?

andrejusa
26. júl 2009

garonka... ja len zajtra tak skoro vstávam, lebo musím ísť pred prácou a potom hajde do robotky. Normálne si plánujem kontroly na svoje voľno, ale teraz musím až do 5.8 robiť za kolegyňu a potom mám tak dlho dovču ja.

lulu... ďakujem a tiež ti držím palce, aby ti to vyšlo. Dúfam tam zajtra nebude len fazuľka, ale už aj nejaké viditeľné bábo.

Ja som dnes na nete pozerala ako má vyzerať mimčo v 10tt., ale nenašla som, no keď som pozerala sem do albumov, tak už to malo rúčky, nôžky 😵

garonka
26. júl 2009

andrejuska

pozri si www.tehotenskakalkulacka.sk zadaj si datum poslednej mrchy a vyhodí ti v akom si týždni a aj ako babenko vyzerá, ja tu kalkulačku stále sledujem 😀 😀 😀 😀

lulu4
26. júl 2009

no ten moj sa na vsetko tazko rozhoduje co sa tyka takychto velkych zivotnych krokov, tak som nesmierne rada ze chce mat so mnou babenko 🙂 zatial nie sme este zobrati ale nevidim to strasne, mozno budeme na tom ako andrejuska, ze budeme mat svadbu ked budem v nejakom tretom mesiaci alebo tak, to sa da este stale pokial nie je brusko velike....
vsetko sa uvidi, dolezite je aby sme sa dozvedeli ci vo mne rastie novy zivot alebo nie.... on ma miluje, ja jeho tiez ale nechcem ho do nicoho nutit... to nema nikdy vyznam.... uz sme isli par krat okolo zlatnictiev a pytal sa ma ake prstienky sa mi pacia a to bolo pred nedavnom naposledy snad sa niekedy rozhybe v tomto smere 🙂
ved to ti verim nic netreba zakriknut ale ked sa citis dobre aj babo by sa malo citit dobre a ked si nemala ziadne komplikacie az na tie broskyne tusim tak je to super.... drzim palceky.... a na fotecku som zvedava...
inak co vy si si ty zelala viac, chlapceka alebo dievcatko alebo ti to je uplne jedno? 🙂

andrejusa
26. júl 2009

lulu... ja som nikdy v živote enchcela byť vydatá s povinnosti a bojím sa, že všetci si to aj tak budú myslieť. My máme svadbu zajednanú na matrike už od decembra a o bábo sme sa začali snažiť 2-3 mes. pred sobášom.

garonka... nevedela som, že v tej kalkulačke sa dá kuknúť aj to, tak idem na to. 😉

garonka
26. júl 2009

lulu

ježiš broskyne s vodou ma uplne dorazili a prehaňalo ma tak, že to i suseda musela počuť no nikdy viac 😅
citím sa zatiaľ ok, klop klop aby som nezakríkla 😝 vieš najprv som chcela dievčatko potom chlapčeka a nakoniec som si povedala, že mi to je jedno, len nech je zdrave a krásnučke, a vyberiem také mena aby svokra nekomolila zdrobnelinami lebo mi znej chlpy stoja 😀
ani my sme sa nechceli brať ale nakoniec sme si povedali, je nam jedno, či máme papier či nie, boli sme spolu 6 rokov a mame vlastný byt tak bolo jedno či papier je alebo nie lebo drahy je stále rovnaky 😀
a je krásne ako sa máte radi , láska je krásna vec 😉

garonka
26. júl 2009

andrejuška

len kukaj kukaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nahodne som ju objavila, a vypočíta aj plodné dni 🙂

andrejusa
26. júl 2009

teraz som tam bola pozrieť a normálna som dojatá 🙂 Ani sa mi nechce veriť, že to už je také veľké, jéééj.
Sranda, že vychádzajú mi tam 2 termíny pôrodov. Jeden nejaký na 21.februára a jeden na 7. februára 😕 😕 😕

lulu4
26. júl 2009

andrejuska:
dufam ze si to nezobrala v zlom tie moje reci, tak to nebolo myslene s tou svadbou, teraz to uz chapem... ved je ozaj jedno kedy sa dvaja rozhodnu pre svadbu, je to ako pise garonka, ze je to len papier a casto nechyba k zivotu, dolezite je aby si ti dvaja rozumeli a dokazali spolu vychadzat a vychovavat deti a mali sa radi....
inak ako to vyzera s pripravami na svadbu kolko ti toho este ostava vybavit? lebo uz sa to pomalicky blizi...

garonka:
o akej kalkulacke sa to bavite aj mne prezradite? 🙂

garonka
26. júl 2009

dobra to stránka nie? kamoška si podľa nej vypočítavala plodne dni a vyskušali a je tehu, no šťastie mala nám sa zadarilo po 5 mesiacoch
u nas bude sranda keď porodím 12.2 vtedy ma brat i sesternica narodky, neter ma 3.2 a sestra 28.2 mama už vravela, že pôjde kradnúť 😀

andrejusa
26. júl 2009

lulu... čo si??? nenahnevala som sa. Veď vôbec nemám dôvod moja. Ja iba viem, že to tak budú brať všetci v dedine a ktorý sa dozvedia že čakáme bábo a je mi to ľúto, lebo každý tým ako keby znevažovali našu lásku. Tá kalkulačka ti vyráta v koľkátom si presne týždni a kedy ti približne vychádza pôrod. 🙂

garonka
26. júl 2009

lulu

andrejuške som dala link kuk hore 😉 a je to dobrá stránka

sobášny list som videla naposledy pred dvoma rokmi inač by som nevedela, že som vydatá 😀

garonka
26. júl 2009

a vyráta aj kedy by si mala plodné dni jasne že to je len orientačne 🙂

lulu4
26. júl 2009

aj v nasej rodine su vacsinou skoro vsetci narodeni alebo maju meninky prve tri mesiace v roku a to je teda financne vzdy dost nakladne, teoreticky keby som teraz niekedy ostala tehu tak babo by sa narodilo asi niekedy v aprili co by sa priblizilo datumovo k celej rodine 🙂
napisete mi link na tu kalkulacku kde ju najdem? prosim 🙂 dakovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre