Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andullinka
1. jún 2010

@lulu4 ahoj Luci, ja som dnes tiez bola na poradni, spominala som obcasne tvrdnutie bruska a tiez mi poradila kupit si Magnezium v tabletkach, ale ake presne nepovedala... No a zistili mi z krvi anemiu, tak mi predpisala nejake zelezo. Baby mali ste to niektora?

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 ved prave ja si tiez nic nechcem dat ked nemusim, davam si obcas kazdy druhy az treti den Femibion 800 to su vitaminy pre tehulky a okrem toho si zacnem davat 1x denne to magnezko.. to by uz aj stacilo 🙂 a co mm sa ti uz vratil z posilky a nakupu? ten moj prisiel o tretej z prace doniesol mi to magnezko a uz fical prec za kamosmi do firmy ze tam idu prijimat noveho pracovnika ci im nejde pomoct nieco vymysliet, oni su taki pocitacovi maniaci 😀 no a teraz som mu volala ze kde mam mm? a on ze pridem kedy pridem, to bolo teda mile 😠

barbyes
1. jún 2010

@lulu4 ja som donedávna tiež nemohla ☹ ,ale cez víkend som si už povedala, že musím lebo asi niečo znásilním, píšem niečo lebo už som bola zúfalá a bolo by mi to asi jedno 😀 len by som musela niečo pretiahnuť, samozrejme môj muž bol ideálny adept 😀 ešteže bol po ruke 😅 ale nerobí mi to nič, myslím pomimo 🙂 ani mi po ňom netvrdlo bruško ani žiadne kŕče nič a ja by som to teda už aj prijala 😉

lulu4
1. jún 2010

@andullinka ahoj Adi, takze si dopadla presne ako ja s tym tvrdnutim bruska.. no hovorim my sme to asi prehnali vcera teraz nemavame moc casto sex ale vcera sme sa nejako rozbehli a uz je tu aj odozva... hadam mi uz zajtra bude lepsie... ako som pisala mne kupit to Magne B6 premium je tam 60 tabliet a ze staci jedna denne netreba davat viac...
no ja so zelezom nemam skusenosti, dnes mi volali vysledky tie glukozove a zevraj aj krvny obraz som mala dobry, takze to ti snad ine baby poradia...

jjana17
1. jún 2010

@lulu4 nie ten pride az okolo pol deviatej,,,,,,,takze sama samucka dnes cely den,,, 😔 😔 😔 ale tak co narobim musim respektovat aj jeho zaluby, a zajtra ma cely den sluzbu pride az v stvrtok rano takze pojdem k rodicom aby som nebola doma sama cely cas

barbyes
1. jún 2010

@andullinka ja som brala tiež železo, ja som bola chudokrvná aj pred tehu, po maminke, ale upravilo sa mi to a pri tehu sa to zasa prejavilo tak som brala železo, ale dala mi len jedno balenie, to som vybrala a ďalej nič, už mi ani nebrali krv tak neviem ako som na tom 😒 ale tak ono sa to potom upraví

ivuskaa55
1. jún 2010

Zdravím tehulky jak se darí?

lulu4
1. jún 2010

@barbyes ale ona je dobra, nemozem na nu kriveho slova povedat, snazi sa nic nikdy nezanedbala, ked som vzdy na vysetreni tak ma neodbije nikdy... ale tak asi to brala tak ze magnezko si aj tak kupujes to ti poistovna nepreplaca tak len povedala nech si kupim magnezko... ale tak citala som tu ze to Magnezium B6 berie vela bab, tak to asi nemoze ublizit

a tiez musim dodat ze si cislo 😀 😀 keby nebol po ruke ten tvoj manzel tak neviem neviem kto by to schytal 😀 😀

barbyes
1. jún 2010

@jjana17 tak to máš blbé 😒 môj akurát docvičil a ide do sprchy takže večera sa blíži 😵 super lebo už od hladu nevidím

barbyes
1. jún 2010

@lulu4 tak to ani ja 😀

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 no sme ako slamene vdovy obcas ale tak ja to tiez tak beriem, ze ho nemozem drzat doma pri mne, kazdy ma nejake zaluby, tak nech obcas ide 😵 no zajtra to budes mat teda vesele, esteze nemas rodicov daleko, juuuj to mi tu tak chyba, neskutocne, starka mi vola niekedy aj 2x za den pred obedom mi zvestuje co dobre vari, ze nech pridem na obed keby to tak nebolo 175 km aj by som prisla 😀 a potom mi este na vecer vola ze ako sa mame ci je vsetko ok, hrozne zlata je...

zuzumajko
1. jún 2010

ahojte babeny, som spat 😀 boli sme na kvazisvadobnej ceste po tristvrte roku manzelstva a vcera aka story: v lietadle som sla na zachod a na nohavickach krv ☹ tak sme rychlo bezali hned po prilete k mojmu gyndosovi, nastastie malinke v poriadku, srdiecko v poriadku, krasne bilo, len mi bol nasadeny duphaston a dnes som cely den lezala ☹ divne je, ze ked som sa ho pytala ci mozem letiet, povedal ze no problem a teraz toto ☹ ale vsetko dopadlo dobre, nastastie 😀

andullinka
1. jún 2010

@barbyes no tak dufam aj ja ze to bude len o jednom baleni a dalsie vysledky budu OK. Lebo na zaciatku som mala zelezo dobre, teraz mam Hb 112 a to som sa docitala ze u tehotnych je 110 norma, takze neviem... Snad to nebude moc zapekat ako dr. hovorila ☹

lulu4
1. jún 2010

@barbyes tak si potom dobre pochutnaj na vecere, take jedla, ktore mi druhi pripravia aj mne najviac chutia ale zase mi velmi chuti aj co ja navarim, aj mm nastastie okrem jeho neoblubenych jedal, tak asi nie som zla kucharka, len keby sa mi stale chcelo ale na zajtra som uz rozhodla mam v chladnicke cukiny s taky maly karfiol tak to vysmazim a spravim k tomu zemiakove pryre, mnaam 🙂

andullinka
1. jún 2010

@lulu4 ja ked som si este v prvom trimestri pytala v lekarni Magnezium pre tehotne, tak mi predali sumive tabletky 250 Mg Generica. Tak ich mam teraz doma - tusim len raz som si ich davala, ale neviem ci je to to iste co ta B6ka , hmm 😅

lulu4
1. jún 2010

@zuzumajko no fuuuha tak to ste mali ozaj dost neprijemny prichod domov... tak ja neviem ako je to s lietanim ci sa moze ci nie, samozrejme ja by som sa pred letom tiez pytala gyndosky... ved ma aj krstni prehovarali zaciatkom maja nech ich prideme na nejake 4 dni pozriet do UK ale moj mm moc nechcel kvoli tomu ze som tehu a letiet a tak, bal sa o nas tak som z toho upustila aj ja, ved nie je vsetkym casom koniec... a prezrad kde ste boli a ako bolo?

jjana17
1. jún 2010

@barbyes no ja si idem asi odkrojit krajcek chleba a mam tam nacatu bryndzu cize to si asi dam,,,ked tak o vecery furt tocis,,aj si chut spravila

@lulu4 no veru neda sa len aby doma bol to ja ho nemienim obmedzovat, ked prisiel z roboty a jedol sa ma pytal ze ako to bude cez leto ze ci bude aspon 2x do tyzdna ist do posilky ze ak by mi to nevadilo,,,skoro ma kleplo, ako keby som mu niekedy nieco zakazovala, a on ze lebo chce doma pomahat, ja ze oki ale hodinka denne to vydrzime
jaj to tak potesi ked si na teba spomenie niekto, to je na nezaplatenie, fakt to je velmi mile a hlavne uprimne ked to takto sa niekto stara a zaujima
ty nemas rodicov v meste?

barbyes
1. jún 2010

@zuzumajko ahoj, hlavne, že ste v poriadku 🙂 my sme na svadobnej ceste neboli lebo sme sa brali až v 20tt tak sme sa rozhodli, že nejdeme nikam a ani peniažky by asi neboli tak čo už 😒 vynahradíme si to o pár rokov keď bude malinká väčšia asi 🙂

andullinka
1. jún 2010

@lulu4 ja som dnes varila vyprazany karfiol s novymi zemiackami, bolo to mnaaam 😀

janefonda
1. jún 2010

cauteeee,
to u nas je naozaj tak skaredo? Tu cely den slniecko, a este stale svieti 😉

Tehule nic si z tych kileciek navyse nerobte. Ja som v porodke nechala 8 kg. Cize este 3 a som na povodnej vahe. Ale rozhodne ich nejdem chudnut, teraz sa len nutim papat , aby som mala vyzivne mliecko a stale pijem kojaci cajik 😉

zuzumajko
1. jún 2010

aale boli sme v parizi, na 5 dni 😀 ale kedze som tehu, vsetko sa momentalne toci len okolo toho, co babo, co ja...a teda som bola stale unavena a podrazdena a fotky robil mm, co sa v zivote predtym nestalo 😀 fakt som stale myslela len na babo 😀

jjana17
1. jún 2010

@zuzumajko no super tak to je fajn ze nic sa vam nestalo,,,, to si musela mat inak stres

@janefonda jej je to tu strasne vsetko pozaplavovane u nas pred barakom normalne voda stoji co to nema kam ist no katastrofa co ti budem hovori, opat povodne su

barbyes
1. jún 2010

@andullinka mňa to vôbec nezapekalo takže neboj 🙂 to je asi individuálne a skôr to zapekanie podľa mňa súvisí s jedlom ako so železom

jjana17
1. jún 2010

@zuzumajko no takze aj ty mas taky ten podrazdeny stav ako som ja mala na zaciaku tehu, boze ja som v tedy obdivovala mm aky bol , boze ze to tak so mnou vydrzal aj mi to bolo luto aj mi vsetko vadio no to bola katastrofa

janefonda
1. jún 2010

@jjana17 Uz by tie povodne hadam aj stacilo. Nasi dnes od nas odchadzali, a tiez mamca uz pisala z domu, ze hrozneeee prsi a ze celu cestu im lialo. Tu u nas ale naozaj krasne, len hrozne fuci. Co je skoda, lebo by som chcela ist uz s malou niekam na prechadzku. Aspon na pol hodku. 😒

lulu4
1. jún 2010

@janefonda ahoj, veru teraz nemozes nic zhadzovat ani ti to jazva na maternici nepovoli a musis teraz vyzivne papat kvoli mliecku aby sa tvorilo.. inak co odporucaju kojacim zenam papat hlavne? a co malinka ako si zvykla na domace prostredie? a umelym mlieckom ju nemusis dokrmovat?

jjana17
1. jún 2010

@janefonda no je to hrozne my takto v panelakoch ale ti co byvaju na chalupe a teraz ich povytapalo a mne je ich strasne luto aj to ze existencia vela ludi zavisi od urody a teraz im to vsetko sa ponici

barbyes
1. jún 2010

@janefonda to mne stále ostane ešte 12 ak by 8 odišlo takže... 😒 aaa veď nejako to pôjde preč, o to sa už postarám 🙂 a malinká ako? poslúcha? aj ja ju už chcem mať pri sebe, drobčeka malinkého 😵
@zuzumajko Paríž 😵 jeeej, tam by som hneď išla, muselo tam byť krásne 🙂 a teraz sa bude všetko točiť okolo bábätka 😵 ale aspoň ste si trošku oddýchli a uribili si čas iba pre seba

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 Jani veru tak co by sme im zakazovali este aj ich zaluby to sa neda ale zlaty bol ten tvoj ze sa takto pytal, tak chce ti byt napomocny a ci ti nebude vadit ked odbehne na hodku, dve... podareny... no ja tu nemam rodicov... ja mam starkych aj rodicov nedaleko vas - Banoviec v Prievidzi... takze je to dost.. a chodim tam tak raz za mesiac ak sa da... ale je to tazke ked tu nie su a hlavne ked sa maly narodi bola by to taka vacsia radost... takto tu mam len svokrovcov ale stale su v praci a potom maju vlastny program ako divadlo, kino, vylety, uzivaju si zivot ked uz nemaju deti doma, tak sa im necudujem 🙂 tak malokedy je mozne zajst k nim na navstevu... mozno tak sem tam cez vikend ked nas zavolaju na obed alebo mi ich...

jjana17
1. jún 2010

@lulu4 no mas to tazke, ano ty si povodom z prievidze??? no super vediet
ono mm je z trencina cize to nemame ani k svokrovcom daleko a tam sa snazime tak cez vikend ist a tu v BN k nasim hocikedy ked nas napadne,
no ja sa spolieham na maminu ze mi pomoze na zaciatku ked bude este malinkaty predsa bude to nieco ine, ale myslim ze to zvladneme, mm ma mat dovolenku ked sa maly narodi 3 tyzdne a bude to u nas aj jeho sestra ktora bude v BN brigadovat tak cele leto aj pomocnicku budem mat,,,este ze mame taky velky byt ze sa sem vsetci pomestime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre