Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

aninka89
9. jún 2009

ja idem zajtra na poradňu tak som zvedava ako dopadneme.....A možno uvidim ako sme podrástli 😵

vevoncek
9. jún 2009

ahoj hajdylca ja idem tiež budúci týždeň k doktorke dúfam že už aj ja dostanem knižku a všetko bude v poriadku

vevoncek
9. jún 2009

aninka určite dobre držím palce a v kolkom si týždni?

aninka89
9. jún 2009

my sme už v polovičke, teraz mi beži 23tt.... Keď tak pozeram tak väčšina ste tu eštelen v začiatkoch, dufam že to zvladnete v pohode

hajdylca
9. jún 2009

vevoncek, snad ano... a nevies knizku dostaneme hned? ci najprv nam zoberu krv, a az ked budu vysledky az potom dostaneme knizku?

vevoncek
9. jún 2009

no neviem ako to je myslím si že v každom meste alebo u každého doktora je to individuálne ale myslím si že spraví v prvom rade sono a keď bude biť srdiečko tak dostaneme knižku a na ďalšej kontrole tam napíše ako dopadla tá krv teda aspoň u mojej doktorky to tak býva ja beriem aj moč

hajdylca
9. jún 2009

hm, no ja som sa sice jeho nepytala, ale mi povedal, ze pozreme ultrazvuk a sa zoberie krv a by sa mohla potom aj knizka vystavit, aspon tak som to zachytila... vsak uvidim o tyzden budem mudrejsia... inak som unavena, ako keby som v nejakej bani robila- neviem ci este nie je na to skoro, ci si to nejako v sugerovala.. aj tak nejako divne mi je... teraz ma v podbrusku uz neboli, ale zo zaciatku v tom obdobi ked mala dostat tak to bol nenormalny tlak... a prsia ma bolia este aj teraz.... a som rada, ze takato tema tu je, budem Vas asi casto zatazovat mojimi hlupuckymi otazkami a pripomienkami 😀 😔 ...

timea27
9. jún 2009

hajdylca...na prvej navsteve u dok uz sice blikalo srdiecko no knizku mi vystavi az teraz pocas druhej navstevy 22.6...mne spravila len sono a prehliadku a az teraz mi bude brat krv a moc takze suhlasim s vevoncek ze je to u kazdeho dok individualne
co sa tyka bolesti podbruska (podobnych menstruacnym) je to vraj normalne, roztahuje sa maternica a babo sa zahniezduje (uz som frajerka ale tiez som sa na zaciatku vyplasila no potom mi poradili skusenejsie tehulky 😀 )
no a unavena byvam aj ja straaasne...normalne si vzdy ked pridem z prace pospim 😉...takze pekne tehulkovanie!
a ked uz som tu tak to vyuzijem a opytam sa aj ja...od rana ma pobolieva pravy vajecnik (zrejme) no k dok idem az toho 22.6...mam pockat?

vevoncek
9. jún 2009

hajdylca neboj ja keď budem mať problém tiež budem zaťažovať ostatné skúsenejšie mojimi dotazmi takže nebudeš sama 😀
podľa mňa je to normálne že si taká unavená ja som bola už od 4,5ttunavená a teraz ma to už trochu prechádza ale zase mam ráno problémy s bruchom a prsia ma začínajú na večer vždy viac bolieť

juliana1980
9. jún 2009

Ahojte tehuľky.Ja som v 5-6tt.Ale chcem sa spýtať.Pred dvoma týždňami som mala silný zápal močového mechúra a brala som nato Nolicin,ale to som ešte nevedela,že som tehotná.O týždeň nato ma seklo,tak mi doktorka dala Coxtral a Mydocalm,zjedla som po jednej tabličke.Ale som nevedela že som tehotná a bojím sa či to nemá nejaký vplyv.Nemáte stým skúsenosti.A ináč sa veľmi bojím,pretože už som mala potrat.Mohol by ma lekár dať na rizikové,ak som mala potrat a pracujem s lepidlom a tie výpary sú hrozné...

arrett
9. jún 2009

Ahojte tehulky.. Pridavam sa k Vam. Ja som v 17 tyzdni a velmi sa uz tesim. Termin okolo 1. Decembra🙂 Juliana ja som doma odkedy som sa dozvedela ze som tehotna. Doktorovi som vravela ze sa citim hrozne, bolelo Ma brucho, stale som spala a niekedy som nebola schopna ani vstat z postele. Nechal Ma PN, ani nerozmyslal. Ak povies dr ze nie si schopna ist do prace a este si mala aj potrat a ti lepidlo...mal by ta nechat doma..aspon si myslim. Prve 3 mesiace boli pre mna naozaj hrozne, no o to krajsie je to teraz🙂) prajem pekne tehulkovanie kazdej.. A, je tu niekto zo Senca?

vevoncek
9. jún 2009

juliana do určitého týždňa nie je bábo s tebou prepojené tak by to nemalo vydiť moja švagriná tiež bola chorá a v tom období ešte nevedela že je tehu a teraz má zdravého syna ale keď robíš s lepidlami to by ťa mal dať určite na PN mala by si za ním zbehnúť čím skôr

jjaa
9. jún 2009

dievcence, chcem sa vas spytat....ako casto ste mavali nevolnosti na zaciatku tehotenstva? je mozne ze vkuse aj cele dni? to je strasne, mne je zle a na vracanie po cely den. v noci sa zobudim a tiez. je to normalne?

arrett
9. jún 2009

Jjaa no mna tiez bolo tak hrozne.. Nevracala som, no vzdy som mala na male. Snazila som sa jest, no moc to neslo. Ono to prejde, len to treba vydrzat

jjaa
9. jún 2009

arrett, prosim ta kolko to trvalo? ☹

zazalienka
9. jún 2009

ahoj, ja som tehotna 7 tyzdnov, a na prekvapenie, vobec mi nebyva zle.. akurat sa stale neviem dojest.. musim si zacat davat pozor, lebo budem jak vagon za chvilu.. no a neskutocne ma bolia krize.. a dost veci mi smrdi.. aj vino, ked si manzel da vecer, aj ked som ho zboznovala, hlavne cervene... teraz ho nemozem ani citit.. nastastie kava mi nevadi, a potrebujem hlavne vela masa.. kolace a sladkosti mi vobec nechybaju..
dnes som bola druhykrat u lekara, pocula som srdiecko, je to uzasne.. som rada ze je tu takato tema, aspon mam kde chodit po rady a precitat si co je dobre a co nie.. zo zaciatku som sa zlakla, lebo dva dni predtym ako som zistila ze budeme mat babo, sme boli v aquaparku a lietala som s manzelovou dcerou na toboganoch hore dole.. a sedela v tom horucom geriatrickom bazene.. tak prve co mi napadlo, ci som mu nejak neublizila malinkemu.. ale zatial je to uplne v pohode, uvidim co dalej, 30.6. idem zasa k lekarovi.. knizku uz mam, dali mi ju hned ako ma prvykrat vysetril lekar.. dalsia vec, na ktoru sa musim pripravit, je cisarsky, som po operacii silnych dioptrii a ocny lekar mi vyslovene zakazal rodit normalnou cestou.. nastastie mam susedu anesteziologicku, povedala mi ze si da specialne zalezat a odporuca spinalku, nieco podobne ako epidural, len to nejde tak blizko k mieche (vzhladom na moje platnicky).. uzila som si obstrekov chrbta, tak to nebude hadam take kriticke..

katka.mina
autor
9. jún 2009

ahojte baby je tu niekto kto uziva dalacin???

arrett
9. jún 2009

Jjaa - no u mna to trvalo do 12 tyzdna. Vela som oddychovala, spala, brala maternu a zdravo sa stravovala. Pomaha aj prechadzka na cerstvom vzduchu. Sice niekedy sa Mi vobec nechcelo, no prisla som na ine myslienky🙂

mija777
9. jún 2009

jjaa ahoj!Ja mam momentalne tie iste pocity ako ty.Stale mi je na vracanie (aj ked nastastie negrckam,aspon zatial).Ja uz neviem,co by som take mohla zjest,co by mi tak chutilo a co malinkemu da nejake vitaminiky.Keby nemusim jest koli mimcu,tak som cele dni asi len o vode 😖 Nastastie to nemam takto vkuse,ale dnes to je nieco hrozne...

vevoncek
10. jún 2009

ono väčšinou býva zle od toho 7tt do toho 12 niekedy 14 a niekedy aj celé teho ale hlavne na začiatku je to také najhoršie mne býva zle ale len tak že ma žalúdok bolí a musím jesť veľmi pomaly býva mi zle keď mám prázdny žalúdok a býva mi zle keď sa najem vtedy si musím ľahnúť a oddychovať a po chvíli mi to prejde a ešte mi vadia úplne všetky vône lebo sú strašne prenikavé a ja zase môžem sladké a skôr mi vadí mäso inak ževraj od toho záleží že čo žena čaká keď jej chutí sladké ževraj to bude baba a keď mäso tak chlapec no ja sa v každom prípade nechám prekvapiť ja idem k doktorovy budúci týždeň tak som zedavá či už budem mať aj knižku dúfam že hej

hajdylca
10. jún 2009

vone vadia aj mne, a nemusia byt vobec nejake prenikave... zle mne zatial nebyva, len ked sa dlho nenajem tak mi je tak na vracanie, alebo ak mi aj nieco smrdi tak ma zacne napinat... snad to nebude trvat cele tehu a cimskor skonci... mam este otazocku- moze s pocas tehu papat pomaranc- a pod. vsetky citrusove plody?
pekny den vsetkym prajem 😵

vevoncek
10. jún 2009

hajdylca podľa mňa môžeš inak včera bol v telke dámsky magazín a tam hovorili o tom čo by tehotné ženy nemali papať boli tam hlavne morské príšery, lebo že v mori je veľa odpadov a všetko sa to hromadí v rybách a že sú aj alergény a ževraj ani citrusové plody by sa nemali ako alergény ale podľa mňa keď ich neješ často tak prečo nie alebo ak nič nemôžeš a akurát citrusové plody ti nerobia zle tak môžeš a ešte treba hlavne dobre tepelne upravené aj mäso aj vajcia...

pre mňa je teraz každá vôňa taká prenikavá všetko tak intenzívnejšie cítim

monika131
10. jún 2009

hajdylca - tak tie vône vadia aj mne a keď Ti v tehu raz začne nejaká vôňa vadiť, tak Ti to bude vadiť do konca tehu a možno to tak zostane už na stálo.
A citrusové ovocie môžeš papať, Ty môžeš papať všetko na čo máš chuť, ale treba dávať pozor na niektoré jedlá, mne napr. v tehu veľmi chutia mandarinky, nektarinky, paradajky a jahody. Ale jahody papať nemôžem, lebo som sa po nich celá vyhádzala takými maličkými vyrážkami. Bola som s tým aj u kožnej, dala mi na to mastičku a jahody mám zakázané jesť. 😀

supi
10. jún 2009

Ahojte ospravedlnujem sa ze som vam sem tak vpadla ale potrebovala by som sa vas nieco opytat,
som 1.x tehotna (co je asi evidentne z mojho prispevku) cca v 5 tyzdni a v sobotu sme isli na svadbu tak som si lakovala nechty áááá potom odlakovala 😠 (lebo sa mi to nelubilo) a zase nalakovala... no smradecku bolo vsade pozehnane...
a som teraz v uplnom strese lebo sa vsade pise ze v prvych tyzdnoch nesmie byt kontakt zo ziadnymi farbami a rozpustadlami ze bunky plodu su velmi citlive...
Som z toho na nervy, myslite ze som mohla nieco pokazit? Mohlo sa malemu nieco stat?
Dakujem

kkkatarinkaaa
10. jún 2009

supi- neboj nic.ja som dokonca pracovala do 12tyzdna v nemocnici-a tam boli ine smrady-dezinfekcne prostriedky, ale take ozaj poriadne smrady...a chvalabohu je to vsetko ok-tuk tuk-takze neboj sa, ten smradik z odlakovaca a laku mu isto neublizi.ja siom minuel dokonca majstrovala aj so savom...neboj, ozaj sa nemusis bat 😉

vevoncek
10. jún 2009

supi ja som si pravidelne lakovala doma nechty zostala som na PN a som sa nudila tak som si každý druhý deň lakovala nechty inou farbou 😀 tak si myslím že by to nemalo vadiť inak piše sa že ani vlasy by sa nemali farbiť a kadečo iné ale podľa mňa je to v pohode

supi
10. jún 2009

Dakujem, no s tymi vlasmi to bude problem ale budem to musiet vydrzat, ja sa odfarbujem na svetlu blond a neznasam odrasty, tak to bude horor to vydrzat a nefarbit, aspon prvy trimester.

aninka89
10. jún 2009

ja som si nechty lakovala a aj farbila.....a tento týždeň sa chystam zas farbiť 😉 Myslim si že to až tak nevadi,
predchvíľou som prišla z poradne a chvála bohu je všetko OK....

vevoncek
10. jún 2009

alebo farbiť si ich v dobre vetranej miestnosti alebo na balkóne na čerstvom vzduchu

aninka89
10. jún 2009

mňa to ani nenapadla 😠 po byte som chodila s farbou na hlave a vôbec mi nevadil ten smrad, skôr moje obľubene voňavky nemôžem ani cítiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre