Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
21. júl 2009

zazalienka... v 13 tt už má riťku aj hlavičku?

andrejusa
21. júl 2009

jááj, si ma upokojila 🙂

garonka
21. júl 2009

ja tiež nosím intímky lebo normalne mam pocit, že som mokra 😀 a ozaj by ich nam mali dávať zadarmo 😎

andrejusa
21. júl 2009

ste ma upokojili 😀

zazalienka
21. júl 2009

no jasne, kukni do môjho albumu, to bolo v 10 tt robené.. obrázok.. dnes to dokázal cel ultrazvuk zmerať.. a zasa mám ísť o tri týždne.. bude robiť zasa nejaké meranie a testy..

garonka
21. júl 2009

ale tie prsia by ma už mohli prestať bolieť ☹ a ešte keď dam dole podprdu hotovo, a drahy mi vraví načo nosím no choďte do obchodu alebo do banky bez podprdy mu vravím tak chodia cigánky ktorým cecky visia až po pás 😀

andrejusa
21. júl 2009

garonka 😀 😀 😀

zazalienka... to by ma nenapadlo že v 10tt je už také veľké. Tak to aj ja mám už také? normálne som v úžase a úplne hotová a happy. To sa tak často robia od 13tt testy?

garonka
21. júl 2009

a ja sa teším na kontrolu už aj moje by malo byť pekne veľke a aj srdiečko by malo byť, ja si len namyšľam občas zle veci lebo som počula i o zamlčanom potrate to by som nechcela zažiť..........a veľmi dufam, že moje krasne je v poriadku. 😉 😉 😉

andrejusa
21. júl 2009

dnes som sa dozvedela, že tie tehu nohavice čo som chcela už niesú. Vy už máte doma? alebo už nosíte? odkiaľ máte ak máte?

andrejusa
21. júl 2009

garonka... pokiaľ nás bolia prsia a je nám nevoľno, tak je dobre si myslím 😉

zazalienka
21. júl 2009

no mne bral prvýkrát krv v 10 tt.. dovtedy len kontroloval situáciu, tak urobili krvnú skupinu, HIV, a ešte niečo.. v 13 tt sa robí ten test na miešny mok či ako sa to volá, lebo to je vidno len 2 týždne, potom sa vstrebe.. a podľa veľkosti toho moku na krku malinkého sa vie zistiť vývojová vada.. moje malé malo 2,42, čo je optimálne, od 4 (asi mm ) je to patologický nález.. takže sme v norme.. teraz neviem čo zasa bude, manžel musí prísť na krv, lebo ja mam 0 poz. a musia urobiť aj jemu krvnú skupinu.. no a ďalej by mali robiť tie triple testy či ako sa to volá.. ale ano, v 10 tt malo ceké bábo 3,55 cm.. a takto ho bolo vidno.. veď som sa aj rozrevala hneď.. a srdiečko mu bilo jak splašené..

garonka
21. júl 2009

ja nosím tepláky a ak niekam idem mam nohavice z teska na gumičku tehu nohavice by som nechcela, no dufam, že bude dobre treba pozitívne myslieť 😉 posnažím sa

zazalienka
21. júl 2009

andrejusa, ja nosím, lebo do ničoho nevleziem.. kúpila som si dve tričká vo 4mama, a jednu rifľovú sukňu, všetko zlacnené takmer o 50 % a rifle mám jedny také ako kombinéza, so zaväzovaním kolo krku, pretože potrebujem mať zakryté kríže.. síce keď budem behať cikať tak to bude trvať, ale hlavne že sa kvôli krížom pohnem.. a kúpila som ich priamo vo výrobe, kde ich šijú, zn. Steberg, pri Galante.. a predĺžené, na 180 cm výšku.. akurát pre mňa🙂 inak dnes som bola v Auparku, a nakukla som do tehu obchodu.. krásne vecičky a pozlacňované..

andrejusa
21. júl 2009

jééééééééééééj 😀 , aj ja chceeem. A robia sa aj testy z plodovej vody? niečo také som počula. 😕

zazalienka
21. júl 2009

robia sa z plodovej vody, amniocentéza tuším, ale je tam veľké riziko potratu.. a nemyslím si, že by mi to pomohlo, vedieť či je malé choré, alebo nie.. predsa by som ho dobrovoľne nezabila..

garonka
21. júl 2009

aj v tesku maju dobre veci Cherokee a lacne i na take tlusťošky ako som ja 😀

andrejusa
21. júl 2009

ja si chcem tiež pokupovať teplákové súravy, ktoré by som mohla nosiť aj do práce, ale na zimu budem asi potrebovať nejaké teplejšie. V tých tehu obchodoch si myslím, že je to trošku drahšie a čo s tým potom, nie? ja som skôr pozerala tu na bazáre, alebo ako garonka nohavice na gumu. Musím ísť popozerať ceny a výber.

zazalienka
21. júl 2009

manželova zimná bunda to istí, tá schová všeetko..

garonka
21. júl 2009

a mam aj trišvrťove a aj dlhe a supe su 🙂

som sa zakukala do komedie na jojke celkom dobre to je 😀 😀 😀

andrejusa
21. júl 2009

vám drahý nefrflú na internet? mne ten môj v poslednej dobe stále. že som závisláčka na koníkovi 😀 😀 😀

zazalienka
21. júl 2009

noo môj už týždeň robí po nociach a v telke neni ani houby, tak som tu.. ale asi idem cvrnknúť kamoške do ameriky, ako sa mávajú..

andrejusa
21. júl 2009

jéj, to je dobrá komédia, ja som v novinách videla že idú vyjednávači... tak idem babenky a zajtra som v práci, takže tu budem až okolo 19hod. Pekný večer, papa a dobrú nocku 😉

garonka
21. júl 2009

môj v pohodeeeeeeeeeeeeee on sa len smeje či mužov ohovarame 😀 😀 😀

garonka
21. júl 2009

ja leziem do sprchy 😉 aj vám dobru nockuuuuuuuuuuuuu a krásne sničky 😉

noemi01
21. júl 2009

andrejusa - tak aj môj zo začiatku že zase si na modrom koko..ku???
ale teraz ked vie že je tu všetko rôzne informacie tak sa aj on niečo naučil 😀

zazalienka
21. júl 2009

no vidím že ste sa rozutekali, tak prchám aj ja.. aspoň zaľahnem dnes skôr, nejak som permanentne nevyspatá.. tak dobrúúú..

miroslava89
22. júl 2009

dobre ranko..

andrejuska k tom uco si sa vcera pytalanebola som uz tu tak reagujem az teraz- muzik so mnou oficialne na izbe nie je ale tak beha za mnou tolko ze mam pocit ze je.. a to je na tom najzvlastnejsie ze mam problemy ze som cca od 11tt nikdy nic namahave nerobila vela som oddychovala a teraz taketo problemy 😔

miroslava89
22. júl 2009

vy este spite? 😕 akosi tichucko tu je..

garonka
22. júl 2009

ahoj Mirka

ja som len teraz vstala 😀 lebo prišli susedia a prerabaju byt keby začali trepať o siedmej dávno som hore hi hi a nechali ma spať 😀

a ty dnes ako? vonku ísť aspoň môžeš?

aninka89
22. júl 2009

ahojte tehulky. Stále vás premeškám keď ste tu 😠 ale to len kvôli mužíčkovi 😅 K tej PN...na vlastnú žiadosť preto lebo som každý deň cestovala 50km do práce a späť, celý deň na nohách....nebolo to ktovie čo a teraz v týchto horúčavach ani nehovorím. 2x som chytili nenormálnu nádchu, pomohli iba antibiotika a tak som povedala gynošovi či by ma nenechal doma......nemal s tým vôbec problém....len sa teraz doma nudím 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre