Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
21. jan 2010

ja idem na tobogáň kľudne a pôjdem aj v 30 aj keď budem sama. ja tobogáne milujem, ale viem ako si to myslela 🙂 a tá antikoncepcia,hmm. je to svinstvo, ale budú to do tých žien cpať, tiež som už počula viacej prípadov kedy kvôli tomu ženy nevedeli otehotnieť. ja som antikoncepciu vysadila ešte v 2008 inak by sme možno tiež mali problém.

jjana17
21. jan 2010

barbyes, veru no ja ju tak lahko nebudem jest az ked budem mat 2 az 3 deti,,,,,potom

barbyes
21. jan 2010

to hej, časom sa to upraví, lebo už si dospelá a aj ty na niektoré veci pozeráš inak, takže sa ten rozdiel zasa akoby zmenšil, ale sú obdobia kedy tí starší rodičia svoje deti nechápu lebo už si nepamätajú aké to bolo keď oni boli mladí a nedokážu sa vžiť do ich pocitov. preto si myslím, že je to lepšie. Puberťáčka sa nebude zverovať svojej 50 ročnej mame, ktorú vníma ako babku, ale mladšej mame sa zveriť dokáže lebo vidí, že aj ona to fokáže inak brať. Ja mám tiež s mamou super vzťah a nemala som problém sa sňou rozprávať ani o sexe a všeobecne... lebo ešte bola pomerne mladá a...

rogerka
21. jan 2010

caute kocky 🙂

jjana17
21. jan 2010

barbyes, no verim tomu ze aj ja budem mat so svojimi detmi otvoreny vztah, ze ked nieco tak nebudú mat strach alebo ostych sa zdôveriť,,,

janefonda
21. jan 2010

Baby potom prosím založiť tému rodičky roku 2010 o 15 rokov 🙂 Tu si potom môžeme vylievať zlosť na tie naše pubertálne dietky 😀 a vymieňať si typy a návody na ich zvládnutie 😉

barbyes
21. jan 2010

ja nápodobne, antikoncepciu ani za nič. radšej sa budem trápiť s kondómami 🙂
ja v to tiež dúfam, ja mám úžasnú maminu a nevymenila by som ju ani za nič a verím, že tiež budem taká a hlavne, že ma tak budú moje deti vnímať. Mala som úžasné detstvo a neskôr keď som potrebovala niektoré veci vysvetliť a poradiť mohla som sa na ňu obrátiť a odpovedala mi priamo ako kamarátke, nie obklukami, lebo jej to je trapné a tak. a hlavne ma vždy vedela nasmerovať, nikdy ma neodsúdila alebo mi niečo nezakázala ale vysvetlila mi prečo by som to nemala robiť alebo naopak mala. samotné rozhodnutie však už nechala na mne. 🙂 a za to ju hrozne moc ľúbim. júj, až sa mi slzy tlačia keď to píšem. aj vy ste také precitlevené? ☹

barbyes
21. jan 2010

Dobrý nápad janefonda.

janefonda
21. jan 2010

neboj aj ja som precitlivelá, myslím že to je úplne normálne v našom stave 😀

jjana17
21. jan 2010

janefonda tak to si dobru vec navrhla 🙂 🙂 🙂
barbyes no ta precitlivelost je teda u mna tiez a riadna,,,,niekedy ma to chyti a neviem prestat plakat,,,,no to vtedy moj manzel je uz uplne zufali,,,,,

barbyes
21. jan 2010

nápodobne,minule som sa zobudila o 5 ráno zobudila lebo mi trebalo cikať a poceste zo záchoda do postele ma chytila depka, že som veľká a priateľovi sa už nepáčim a tak.. proste mi šiblo a rozplakala som sa. Vladko sa na to chudáčik zobudil a už tiež nespal lebo sa mi tým plakaním strašne ucpal nos a až do rána som smrkala. Potom som bola celý deň tak staršne unavená 😀 Hmm, čo už.. Alebo niečo pozerám a vôbec to nie je dojímavé, ale mne niečo napadne a začne mi byť do plaču. Už mi z toho šibe 😝

jjana17
21. jan 2010

proste je to čarovne toto nase tehulkovske obdobie

annamary
21. jan 2010

Babenky keby ste potrebovali nejake veci pre chlapčeka mám vela ...pekných/Petržalka/

barbyes
21. jan 2010

ja ešte neviem čo to bude ☹ ale budúci týždeň idem na sono tak snáď zistím a ak nie tak ten ďalší týždeň to istí ešte 3D

jjana17
21. jan 2010

barbyes aj tusis co by to asi mohlo byt??? ja sa uz neviem dockat kedy mi povedia pohlavie,,,este si pockam, aj uz nieco citis

barbyes
21. jan 2010

hej, začala som pohyby cítiť už koncom 16 tt 🙂 úplne úžasne, ale niekedy sa to nehodí. včera mi hrozne trebalo na záchad a nemala som kam ísť a ono just ešte začalo kopať, už som myslela, že...
a ja sa tiež už neviem dočkať kedy nám povedia čo to bude...

lulu4
21. jan 2010

ahojte, som vas trosku citala s tym vekom, Leni nic si z toho nerob ja som tiez 84 a si myslim ze na babo je najvyssi cas 😀
a u nas to vyslo, ja som sa narodila presne na narodeniny mojej mamky, cize oslavujeme spolocne 14.marca 😀
no a babenko mam mat na konci augusta, u nas v rodine to bude rarita lebo nikto absolutne nikto nie je augustovy 😀

lulu4
21. jan 2010

rogerka: ty este stale nevies pohlavie, alebo nechcete vediet?

jjana17
21. jan 2010

no tak to super, tak to este ja takych 5 tyzdnou a budem nieco citit, tak sa na to tesim,,,,,,,ja si myslim ze budeme mat chlapca,,,,,neviem preco ale myslim si to,,,uvidim necham sa prekvapit

Lulu,,,kedy mas termin ja mam 15.augusta,,no ale mozno este termin zmeni,,,,

lulu4
21. jan 2010

Jjana: ja mam vypocitany termin presne ako mam v profile ked kliknes na moju foto, cize 29.8. ale pohybuje sa to hore dole min. tyzden tak uvidime...

inak neviem preco ja mam tiez tusaka ze to bude chlapec, drahy by bol asi najstastnejsi muz na svete 😀

lulu4
21. jan 2010

Jjana: barbyies je skor vynimka s tymi pohybmi pri prvorodicke su pohyby vacsinou citit az od 20 tt, tak sa este netes, ale pride to len si pockame 😀

jjana17
21. jan 2010

lulu4, tak vydrzim dlhsie ale uz sa na tie pohyby tesim,,,ja som mala od zaciatku tehu takeho tusiaka ze bud budem mat dvojicky alebo chlapca,,,,,tak sa necham prekvapit, no doktorka mi potvrdila ze je tam len jedno,,a pytala som sa jej to na 3 x tak jej verim

barbyes
21. jan 2010

ja by som hrozne chcela chcela dievčatko, ale často sa mi darí o mimi hovoriť v mužskom rode, si to ani neuvedomím tak neviem či to niečo znamená??? 😒 inak keď som niečo skúšala tak mi vychádza dievčatko, tak uvidíme 🙂 hlavne nech je zdravé.

lulu4
21. jan 2010

Jjana: dnes budeme s drahym cez vase mestecko prechadzat, budeme cestovat do Prievidze, uz sme mali vyrazit na obed ale zdrzal sa v praci tak na neho cakam.... mnnam dnes som mala taky dobry obed pecienku s tarhonou... akosi som zatazena na kuraciu pecienku 😀

miroslava89
21. jan 2010

ahojte🙂

lulu ja som este mladsia 😅

lulu4
21. jan 2010

Ahoj Mirka, teba si pamatam tusim, este kedysi si sem prispievala, nebyvala si niekde v Kosiciach alebo taaaak? nieco sa mi mari... teraz zijete v zahranici?
A aky si rocnik Mirka?

jjana17
21. jan 2010

lulu,,,tak si davajte pozor lebo su cesty hnusne,,,tebe tak chuti papat, ja tu do seba uz hodinu tlacim trosku maska a ryze a nejde mi to dole krkom ☹

lulu4
21. jan 2010

Jjana: no mne prvy krat ostalo uplne ale uplne zle pred Silvestrom som nevedela co so sebou uz mi dlho tak nebolo zle... a odvtedy sa to niekedy opakuje, ale nikdy nezvraciam nastastie len ma napina... no ja praveze ked sa nenapapam tak mi je zle... takze ranajky jednoznacne to len chlebik vacsinou so syrcekom ine nezvladam, obedy tiez neviem niekedy co lebo nemam na nic chut... ale nechuti mi vobec ovocie, jogurty a sladkosti....

miroslava89
21. jan 2010

lulu bvala som v kosiciach ale teraz zijeme uz dlhsie v zahranici🙂
a ja som december 89..

lulu4
21. jan 2010

No pekne, hlavne ze sa na babo tesite to je dolezite, vek tu nehra ziadnu ulohu... aj 18 rocna nech ma dieta ked chce a ma na to podmienky lebo tie su tiez velmi dolezite....
a ako sa vam dari v zahranici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre