Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
25. aug 2009

aj ja by som chcela ísť na to 3D, ale neviem v koľkátom tt sa chodí a ani nevem čo sa za to platí tu u nás. Budem asi tu, potom napíš, asi sa idem teda túlať inam zatiaľ 😉

garicka
25. aug 2009

garonka

dankovčík v KE robí 3D aj 4D za 23 € ale treba doniesť aj papierik a kópie výsledkov z triple testov, ja som bola v KE

inak tu ste toho strašne popísali, ale už som si vás prečítala. ja som to vzdala tu sedeiť celý deň lebo tu aj tak nik nebol, ale pozerám že to zmením 😉

garicka
25. aug 2009

3D mi robili v 2O+5 tt

garonka
tak to je riadna provokácia mať detský obchod oproti bytovke, to by som neodolala ani ja a kúpila niečo, akú veľkú zľavu dávajú?

garicka
25. aug 2009

😀 😀 😀 😀 a zasa sama.... 😀 😀 😀 😀 😀

andrejusa
25. aug 2009

je tu niekto? prišiel drahý z práce, tak sme jedli a trochu pokecali a zas musel odísť...

garonka
25. aug 2009

ja som tuuuuuuuuuuuuuuuu nakyp sa mi pečie 😝

andrejusa
25. aug 2009

ahooooj, ja už mám tiež navarené 😀

garonka
25. aug 2009

garička

no nieje to veľa 23 € ja len neviem ako Dankovčík vyzera 😉 je mlady? poznam len primarov Tomašu, Richnavskeho, aj toho Totha, Ľuptaka ale Dosedlu som za 3 týždne vôbec nevidela ani neviem ako vyzera, vraj je mlady a suprovy. 😉

aj 15 % zľavy dávaju, je to obchod bocian baby, všetky kočíky som vyskušala 😀 😀 😀 😀

andrejuška

i môj drahy je teraz doma, a letí potom do práce naspäť tak budem večer slamena vdova 😀

garonka
25. aug 2009

šošovičku? mňam mňam a strukoviny nemôžem, ale ryžový nakyp zjem na kvantá 😀

andrejusa
25. aug 2009

ak nebude nič v tv, tak môžme kecať, ake keď som tu už moc dlho, tak ten môj frfle, že sa mu nevenujem. Ja som si teraz odskočila kuknúť do bazáru a majú tam také krááásne vecičky. NOrmálne rozmýšľam, že kúpim fusak... budem ešte vo februári potrebovať? čo to stojí v obchode nové?

anuska83
25. aug 2009

Baby prosim vas co to znamena ze hlavicka volne nalieha na vchod som otvorena na spicku prsta a krcom je 1 cm...?? som 38tt

andrejusa
25. aug 2009

nooo, a dobrá je. Myslela som že ju zas budem musieť dohusťovať, lebo nikdy sa mi to nepodarí na prvý šup a potom mám nervy a rok to nerobím, ale šikovná som 😀 😀 😀

garonka
25. aug 2009

na akej stranke si videla? na minibazar? ja mam doma fusak po synovcovi krásny modry s kožušinkou, určite ho budeme vo februári potrebovať, záleží či nebude teplo, radšej nech mrzne aby sme ho využili 😀 ten môj stal 3000 to moja švagrinka kupovala veci ako zmyslov zbavena, taky drahy by som nekupila ani za svet.

andrejusa
25. aug 2009

juuuj to ja netuším anuska, v pôrodoch si sa nepýtala? tých kočiek čo to už majú za sebou?

garonka
25. aug 2009

tak ty si skvela kucharka mne sa zas nikdy nič nevydarí akoby som chcela a nieto aby som robila segedínsky guláš alebo niečo extra lebo to by som pokazila až až 😀

andrejusa
25. aug 2009

na tomto koníkovskom bazáre a majú aj drahšie, aj lacnejšie. Ale za tisícku najdrahší. Neviem či je lepší páperový, alebo z ovčieho rúna, alebo len enjaký obyčko zateplený. Do toho sa dáva bábo a na to ešte ide aj deka aj perinka? jejda ja ešte stále nemám nič kúpené. Nejaké vecičky dostanem a aj postielku asi máme od švagra, ale ja by som už nakupovala fľaše, cumlíky a podobne 😀

andrejusa
25. aug 2009

no práve o segedíne som písala!!! ako si vedela? 😀 mala som ho riedky jak kapustnicu, ale chuťovo bol dobrý. A to som tam kydla 3 smotany a plno múky, neviem čo sa mu nepáčilo... myslím tomu segedínu, mužík bol spokojný, on by v kapuste aj spával 😀

garonka
25. aug 2009

i ja by som nakupovala ako blázniva, zatiaľ sa vytešujem z 3 krabic šiat po jednej znamej krááásne su tie mini vecičky, ja si necham ten fusak čo mam len neviem či babu nebude horuco, keď bude v perinke, potom ešte vo fusaku a navrch asi deka fuha no mne by bolo ako v pekle ale babätka zrejme musia byť zababušene 😀

garonka
25. aug 2009

a ja segedín zbožňujem len teraz si ho musim odoprieť, ale i ryžový nakyp ho nahradí 😀 no vidíš ty si aspoň trufaš ho urobiť ale ja nie, určite by skončil kdesi v koši 😀

andrejusa
25. aug 2009

na segedíne nemôžeš nič pokaziť, jedine ti môže nezhustnúť, ale aj to je jediteľné 😀 Ja zas neznášam ryžový nákyp, brrr, ale dobrú chuť 😀 Ja som na nervy že ešte nič nemám, asi musím začať pomaly nakupovať. Nechcela som doteraz nič zakríknuť a potom kvoli poverám, ale už hádam nejaké maličkosti nezaškodia. Mám aj u našich plné nadstavce, aj švagor nám dá po jeho malom, tak vecí by bolo, ale ja by som už chcela fľaštičky a fusačik a deky atď.

garonka
25. aug 2009

no veď prvy trimester mame za sebou tak hadam nejake vecičky pomaly môžme kupovať, ja by som radšej kočíkovať už chcela 😀 😀 😀 😀 kupila som i ponožtičky Nike zlaté stali len 7 €

andrejusa
25. aug 2009

jééééj a akej farby? v 20tt mi už na utz asi povedia pohlavie, ak bude teda správne otočené a asi už počkám dovtedy a budem podľa toho kupovať farbu. Ale kočík by som chcela taký neutrálny, buď pastelový zelený, alebo oranžový... ešte neviem. Ale aj vecičky sa dajú žlté, biele a zelené kupovať obidvom.

garicka
25. aug 2009

čaute baby, je tu ešte niekto?

garonka
dankovčík robí utz v KE oproti jumbu v prenatálnom centre a má 41 rokov a je strašne príjemný. inak dosedla je sampoš a tiež srandista, ja som na neho natrafila na utz v šaci 2x
bocian baby sa mi pozdáva ten obchod, najprv sme tam chceli kúpiť postieľku ale potom som objavila tú čo chcem v tegli v barci

baby ja už tiež chcem nakupovať veci pre mimi.... keď som v nedeľu povedala tete že ideme ten týždeň kúpiť postieľku a ona hneď na to že to je ešte skoro nech ju nekupujeme. ale keĎ pozerám tuto na koníku že niektoré baby už koľko majú vecí a to sú len niekde v 18-20 tt... tak sa mi až hlava krúti

garonka
25. aug 2009

jedne su žlté a druhe zelene lebo neviem čo nosím v brušku 😀 ale i chlapci nosia ružové a dievčatka modre, u našich to tak bolo narodil sa prvý chlapec a dievčatko po ňom nosilo veci ale potom si ta mala povedala a dosť tak teraz na seba nahodí len ružovu 😀 ona i vlasy by mala ružové keby mohla 😀 😀
no a ja sa tiež teším keď mi povie doktorka čo čakame len nech je pekne otočene 😀

garicka
25. aug 2009

andrejusa
ja som zo začiatku chcela tiež kočiarik neutrálnej farby, ale v sobotu som objavila na nete kombináciu nebovomodrej so svetlo sivou a zaľúbila som sa do nej... 🙂 tak odteraz túžim leln po takom kočíku 😅

garonka
ponožtičky za 7 €? mastné.... 😉

garonka
25. aug 2009

babuľky idem do obchodu, prikmotrim sa sem nieže utečiete 😀

andrejusa
25. aug 2009

garicka... podľa mňa môžte kúpiť už aj postieľku, ale ak chceš veriť poverám, tak ju neskladajte, aj keĎ neviem či by som odolala. Aj ja som z tooh nešťastná, že kopa ľudí už koľko čoho má a ja ešte nič 😢

garonka... veď na ponožtičkách vôbec nezáleží, ale tie farby čo si kúpila sú ideálne aj pre jedno aj pre druhé bábo. A aj svetríky a také, asi len kočík by sa mal podľa toho vyberať, alebo to všetko len ostalo z minulosti také povery a predsudky 😉

garicka
25. aug 2009

andrejusa
poskladať ju nemôžme lebo ju nemáme kam dať 🙂 chcem najprv vymaľovať izbičku, aj keď nie celá bude miškova ale len taká tretinka.... ale pokým nechodí tak sa hrať môže aj na veľkej chodbe a v lete na terase čo použíbame ako izbu a švagrinine deti keď sú tu z ameriky sa hrajú v lete len na terase ( je uzatvorená z 3 strán, len jedna stena nie je zamurovaná) ale hodím ju do albumu môžeš sa na ňu mrknúť 😉

andrejusa
25. aug 2009

tak ten ale musí byť nádherný garicka 😵 Keby som čakala chlapčeka a natrafila by som na taký, tak prečo nie. To ja teraz tak myslím a keď k tomu príde, tak budem mať úplne iný. 😀 A kedy chcete kúpiť kočík?

andrejusa
25. aug 2009

ok, kuknem potom. My by sme časom chceli tiež nadstavovať a urobiť bábu samostatnú izbu. Vy bývate ale sami, nie? taká poskladaná postieľka sa môže dať aj pod vašu postel, ak máte takú na nožičkách... a ozik, kočík chceš 2 či 3-kombináciu? ja by som chcela si troj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre