Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

fleuerette
25. jan 2011

@denulka28 ahoj, to to je fakt na porazenie, na jednej strane uznávam aj stranu zamestnávateľa, ale ak je baba na zaciatku tehu, tak by ju mohli nechat aspot po nastup na matersku......
Čo sa tyka tej krvy, neviem presne, ale niekde v knižke som čítala o probléme s krvnymi skupinami. Myslím že problém je vtedy ak ma dieta iny RH faktor ako matka. Telo matky ho potom berie ako cudzí element. Ak maju rodičia rovnakú krvnú skupinu a teraz neviem či aj faktor, alebo odlišny faktor, tak vznika tento problém. Myslim, že sa to nejako riesi počas tehotenstva, ani nie po ňom. Ale ako som písala, nechcem ťa zavádzať, tak pozriem do múdrej knižky a napíšem ti 😉

janka2504
25. jan 2011

@dannizeta no však práve že áni mne sa tam nechce chodiť ;(
A to sa vlastne das na on hned po skončení prác pomeru a pnku kam odnesies ?

denulka28
26. jan 2011

@sara2515 dakujem,len nech je toto zdrave strasne sa bojim,lebo priatel ma pozitiv a ze to nieje dobre

wewerka000
26. jan 2011

ahojte 🙂 tak ja som po pocati 3tyzden,v pondelok som robila test vysiel pozitivne tak som utekala ku gynke,a ona mi že čo tu chcem tak skoro 😖 hm,no som prvy krat tehu tak neviem co a ako a nemam sa s tym ani skym porozpravat,pretoze moze prist potrat...a je skoro o tom este hovorit.chcela ma objednat az o 2-3tyzdne,ale reku ja nevydržim tak dlho,tak ma dala na tyzden.to by som bola tak 4tt od pocatia,ale podla nich ako to pocitaju neviem v kolkom tyzdny.myslite ze uz bude nieco vydiet na sono??

wewerka000
26. jan 2011

a papate pravidelne?vraj treba 3x velke porcie pori tom este jest,ale ja mam strasnu nechut,malo co dostanem do seba ☹

catty2010
26. jan 2011

@wewerka000 Ahojky, ja som bola na ultrazvuku asi 2 tyzdne po pocati, este nebolo nic vidno ale doktor mi povedal, ze je to urcite tehotnost. avsak o 3 dni, ako som mala prist na krvne testy sa mi dostavila menstruacia.......keby som si nerobila ziadne testy a nechodila tak skoro, mohli sme si usetrit zbytocne tesenie sa na babo..........no a teraz hned na dalsi krat sa nam podarilo znovu, test mi vysiel pozitivne a mala by som byt podla doktorskych vypoctov v 6 tt, ale babo by malo mat iba 4 tt. takze jednak som s testom pockala a o dva dni pojdem aj k doktorovi, ci mi to potvrdi....uvidime, drzte palce

wewerka000
26. jan 2011

@catty2010 fuuha tak dufam,ze mi nedojte este mrcha 😒 no mne vysli 2testy pozitivne tak dufam ze som v tom..

catty2010
27. jan 2011

@wewerka000 tak verim, ze ti nedojde, mne vtedy vysli 3 testy pozitivne, ale dost slabucka ciarka bola

rukjatko
28. jan 2011

my sme to s manželom začali už riešiť, naše snažilkovanie po pol roku nevykazovalo žiaden úspech. problém sa stanovil v tom, že manželove spermie "killnem" pri vstupe a kým chúďatká mohli doraziť na miesto určenia, tak ich bolo 5 a pol. ... videla som to pod mikroskopom. namiesto dvadsaťtisíc tam boli 2 (!!!) a zvyšné hore brkom ... a napriek tomu sa nám to podarilo 😀 už sme pomaly boli objednaní na insemináciu, čo sa u nás javila ako najvhodnejší zákrok, keďže inak aj ja a aj manžel sme boli v poriadku. takže sa teraz veľmi - preveľmi tešíme 🙂
tiež ma niekedy pichne, ale v poradni mi bolo povedané, že všetko pichanie je dovolené. povolené nie je len silné krvácanie a kŕče - no a keby ešte teploty, to tiež okamžite mazať na pohotovosť. ale zatiaľ všetko ukážkové.
iba teraz sa mi začal robiť opar na hornej pere ... dosť ma to vyplašilo, keďže mám kamarátku, ktorá mala úplne rovnaký opar v 11 tt a potratila ... je veľa diskusií, či má tento druh oparu vplyv na tehotenstvo, sú tu mamičky aj také, čo potratili a aj také, čo sa im nič nestalo ... tak posielam do bruška pozitívnu energiu, aby bolo všetko ok 😉

adulka1981
28. jan 2011

ahojte babulky, neviete čo pomôže, ak má partner menej kvalitné a menej pohyblivé spermie??? Dakujem za každučkú radu... 😀 . Pekný dník prajem.

arhanta
28. jan 2011

ahojte, ja mam takyto problem.. som v 18tt a od vcera mam pocit nafuknuteho-bolaveho bruska a pocit akoby babatko bolo niekde na spodu.. neviem co to znamena. Brusko je bolave a pocit akoby mala prist menzes.. Mate niektora skusenosti s tymto , treba hned navstivit lekara? Prosim o radu..

liv1
28. jan 2011

@arhanta ja som mala takeho pocity v 21tt a nechcem strasit, nic to nemusi byt, ale chod pekne k dr nech ta skontroluje. Asi ti tvrdne brusko, potrebujes asi vacsi klud. Ale dr nie som, takze pekne sup a hned aj dnes 😉

arhanta
28. jan 2011

@liv1 dakujem za radu, napadlo ma , ci to nema nieco spolocneho aj so zapchou, ktorou tiez trpim v tehu..

liv1
28. jan 2011

@arhanta tak to neviem posudit, lebo ja som vedela kedy je problem s crevami a kedy mi tvrdne brucho. hm. skusala si uz na tu zapchu nieco? predpokladam ze ano, len tak v skratke su dobre vlakniny, rano sa napit pohara cistej teplej vody nalacno, susene slivky, zelenina, ovocie, nie cokolada..

arhanta
28. jan 2011

@liv1 hej, skusala, ale akosi mi to nepomaha, skor som jedla slivky ale nesusene,, dnes som ich nenatrafila v obchode tak som si kupila slivkovu vyzivu, tak neviem.. uvidim ci zaberie. Ale je to taky divny pocit, aj babatko akoby sa hybalo niekde nizko pri lone a nie pri pupocku..

liv1
28. jan 2011

@arhanta babatko sa hybe rozne, to nemusi byt problem. ale treba ist k dr. ja som lezala 4 mesiace, z toho 2 v nemocnici aby sa mala nenarodila skor. velmi mi tvrdlo brucho, neskor sa skracoval krcok. ale ak by to bolo len tvrdnutie, daju ti magnezko, guajacuran mozno, a oddych. treba ist ale k dr opakujem, my mozme len hadat. vies radsej 10 krat zbytocne...

arhanta
28. jan 2011

@liv1 hej ja viem, uvidim ako a budem citit pripadne to pohotovost ist.. snad nebude ale treba..

janka830
28. jan 2011

Ahojte babule,
my sme s priatelom rok plánovali svadbu(na deťoch sme chceli začať pracovať až pol roka po svadbe 🙂 ) , a mesiac pred svadbou sme boli v anglicku a ja som si zabudla vybrať antikoncepciu u lekárky..v anglicku som schrupla poslednú tabletku, a hovorila som si že keď prídem na sk tak si hneď pobežím pre ďalšie balenie.. 🙂 to bolo v auguste a v októbri sme sa vzali..keďže som pred tým žila hlavne svadbou tak som zabudla na tabletky a na svadobnej ceste sme s drahým zistili že sme tehotní 😀 momentálne som v 20tt 🙂 síce sme to neplánovali takto, ale obaja sme šťastní ako blšky 😀 v 10tt som mala hnedkastý výtok lekárka mi predpísala duphaston ktorý som brala do 12tt..odvtedy neboli našťastie žiadne komplikácie a všetko prebieha ako má... 🙂
chcela som sa spýtať, koľko ste zatiaľ pribrali? mňa sa to často ľudia pýtajú a potom na mňa priam zhrozene pozerajú (skorej staršie generácie) lebo som zatial pribrala 2kg..lekárka mi nato nič nehovorila zatial..

denulka28
28. jan 2011

@janka830 ahoj.Ja som zatial pribrala 3kg.Nic sa neboj poznam baby ktore pribrali len 5 az 7 kg Pribera len babo a zvysok je plodova voda.Kamoska pribrala 22 kg a po porode jej ostali len 3 kg,vsetko bola voda

nikol_323
28. jan 2011

ahoj ja som 18tt a dnes som citila prvy krat pohyby.Len to bolo este take slabucke ale ked som si dala ruku na brusko citila som to.Do teraz som mala take pocity ako prelievanie v brusku,niekto mi aj hovoril ze to su uz pohyby ale nebola som si ista koli zapche.Ci mi zas blbne v crevach....Chcela som sa pochvalit a dufam ze uz to mozem pocitat za taky oficialny prvy pohyb.

daniela1974
28. jan 2011

@nikol_323 🙂 a odteraz to bude stale len silnejsie a silnejsie 🙂

janka830
28. jan 2011

nikol_323 🙂 jééj to je krásne, náš svištík sa tiež začal v 18tt hýbať..nikomu som to zo začiatku nevravela lebo som si nebola istá 🙂 bolo to ako taká bublinka..

dannizeta
30. jan 2011

@janka2504 Som to minule poplietla,prepáč... 😅 Takže ešte raz a správne...Pracujem ešte zajtra a v utorok idem k dokymu po marodku.V stredu idem na úrad práce sa prihlásiť s tým že hneď im dám maródny lístok...Ja som z toho tiež jeleň,ale tak mi to poradili v práci.. 😉

asma
30. jan 2011

Ahoj dievčatá... ja som išla asi tri dni pred skončením pracovného pomeru na *PN vydržala som tak 4 mesiace a teraz som uz normalne na materskej..

asma
30. jan 2011

@dannizeta ked si na PN tak sa nemusis prihlasit na urad prace, lebo vlastne stale patris pod firmu.. ako som pisala ja som isla na PN par dni pred skoncenim pracov. pomeru a tym padom ma ani neregistrovali na urade lebo stale spadam pod firmu aj ked som mnou uz oficialne rozviazali zmuvu..

dannizeta
30. jan 2011

@asma To fakt?Ja sa do toho vôbec nerozumiem...takto mi to kázali urobiť v práci 😒 Asi to bude tým že mňa neplatí firma ale štát,stále som pod úradom práce aj keď som zamestnaná...Je to nejaký nový program pre dlhodobo nezamestnaných..Ja viem,je to komplikované...ťažko vysvetliť..

asma
31. jan 2011

@dannizeta no fakt to mas nejake zlozite.. a matersku ti potom vypocitaju z coho?

dannizeta
31. jan 2011

No morfologické sono máme za sebou,všetko vyzerá byť v poriadku 🙂 Len sme týždeň pozadu v raste,ale to nič,mám pocit,že posledné dva týždne bruško rastie nejak rýchlo..takže o chvílu to dobehneme 😎 Len sme sa nedozvedeli,koho v tom brušku nosím...nejaké bolo hanblivé 😀 Ale to nie je dôležité...možno nám to prezradí o 10 týždňov 😉
Inak, baby,je to zlé že takmer vôbec nejem mäso? Odkedy som tehotná,tak mi nechýba...skôr tie sladkosti ☹ Bojím sa aby malému nechýbali niektoré dôležité vitamíny... 😒

fleuerette
31. jan 2011

@dannizeta jéj super, to je fajn, ze je vsetko ok. a neboj vsetko dobehnete. My sme zasa o 2 týždne popredku, je v tom nejaky chaos, xixi.
A ako si sa rozhodla s tym 3D usg.? Ja o ňom celkom premyslam, už len preto, že asi na tú amnio nepôjdem, a na tom 3D je predsa toho viac vidiet. A aj preto, ze by sme mali aspoj jedno foto. Lebo môj doky nema na to usg, aby mi spravil foto

arhanta
2. feb 2011

ahojte kocky, mate tiez niekedy pocit akoby ste mali dostat menzes? je mozne ze je to roztahovanim maternice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre