Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

fleuerette
7. feb 2011

@nikietka dakujem za info, tak som zvedava, skoda ze nemozem zjest radsej pol kila klobasky, to by mi islo lepsie 😀 😀

janka830
7. feb 2011

@fleuerette

@nikietka ahojte , akurát tu čítam o tom glukózovom teste 🙂 mňa to čaká zajtra tiež mám prísť na 9tu odoberú mi krv a moč, a potom to mám vypiť a o 1,5h mi odoberú krv zase aj s močom....
ešte zatiaľ ten prášok nemám doma, lebo si ho mám vybrať v lekárni pred tým...naozaj je tam toho tak veľa? ...inak ten citrón teda skúsim aj ja 🙂

nikietka
7. feb 2011

@janka830 Ahoj,Jani, podla normy 75g glukozy na 3 dcl vody. Sladké ako...no,určite si nič také sladké v živote do seba nedostala...,preto ten citrón.A ráno musíš byť nalačno,iba voda. Ani kávu,ani čaj,čistú vodu...

janka830
7. feb 2011

@nikietka ďakujem 🙂 tá voda mi taký problém robiť nebude, čistú vodu pijem normálne...len to sladké mi teda bude robiť problém tak skoro z rána... 😒

nikietka
7. feb 2011

@janka830 Dá sa to vydržať, ak budeš doma, tak si môžeš aspoň ľahnúť. V tom labáku,kde som bola ja, sa veľmi nedalo.... ale aspoň sme si pokecali so známou 🙂 Kvôli babatku všetko zvládneme 🙂
Ten citrón si určite vezmi 😀

janka830
7. feb 2011

@nikietka práveže nebudem doma, som zo záhoria a lekárku mám v BA a potom idem ešte tam o 14tej na cvičenie...čiže si lahnem až večer... 🙂
ďakujem za rady

dejka77
7. feb 2011

@denulka28 Chora som nastastie nebola, davam si pozor a mam aj tak dost dobru imunitu. Ale mala som otravu z jedla a celu noc som prevracala. Vtedy som sa trocha bala, ci to babatku neublizi a este ako naschval som mala ist na druhy den rano na scan. Nastastie ma to rano preslo tak som tam mohla ist, no a babo na scane zivalo 🙂 , ani sa mu necudujem po mojej prebdenej noci.

martinafin
7. feb 2011

Ahojte,mozem sa pripojit?
Co sa tyka toho testu ja som ho mala tiez absolvovat asi pred 2 tyzdnami,ale nebola som lebo den pred mi povedala,ze vraj sa to presuva az na 26 tyzden,vtedy sa ten test ma absolvovat-dla najnovsieho pokynu

nikietka
7. feb 2011

@janka830 tak hlavne sa drž a nezabudni sa potom najesť. budeš veľmi hladná, po odznení tej glukózy. pekný večer a držím palčeky 🙂

nikietka
7. feb 2011

@martinafin ahojky, to nevadí,myslím,ja som test absolvovala až v 28.týždni, nemal by sa neskôr...A Ty si v termíne. Držím palčeky 🙂

janka830
7. feb 2011

@nikietka
🙂 no dobre to si so sebou teda radšej zoberiem desiatu 😀

fleuerette
8. feb 2011

@janka830 ahoj, najlepsie ak sa spytas lekara. Lebo priznam sa, ze ja som prva ktora to pije doma. Väčšina kamošiek musela prisť najprv k lekarovi na prvy odber, potom to vypili priamo v ambulancii a po 2 hodinach sa vratili na druhe odbery, alebo tam museli 2 hodiny cakať.
ja som dostala od sestricky recep,t aby som si v lekarni vyzdvihla glukozovy prasok. Dostala som instrukcie ako to zamiesat, kedy vypit a kedy presne prist k lekarovi a presne dodrzat tie 2 hodiny, inak je test neplatny.
Nema odbery predtym, len po vypiti. Tak neviem

nikietka
8. feb 2011

@janka830 Ale až po tých odberoch, takú necelú polhodinu po kontrolných odberoch ma chytil vlčí hlad 🙂)
Papa a drž sa

denulka28
8. feb 2011

@dejka77 no uz mi je trochu lepsie.Bola som u lekara a dal mi antibiotika ze bez nich to nepojde.Citala som na letaciku ze ich mozu aj tehotne aj dojciace matky tak som kludnejsia.Aj ja si davam na seba pozor,len neviem ani ako to prislo som len doma a tu nieje nik chory aj vetram aj sa sem tam prejdem,no ja som vzdy mala aspom 3 krat za rok nieco.V ktorom tyzdni si zacala citit pohyby?Ja citim zatial len take bubliny

catty2010
8. feb 2011

Ahojte,
som v 7tt a poobede byvam neskutocne unavena a v praci zaspavam. aj vy ste mali podobny stav? viem tomu nejako predist, alebo sa s tym musim iba zmierit?

abriela
8. feb 2011

@catty2010 bola som taktiez asi š tyzdne neskutocne unavena. Asi pred tyzdnom sa unava stratila, aj ked mozno je to podmienene tym, ze mi lekari oznamili nie najlepsie spravy.

catty2010
8. feb 2011

@abriela a co sa stalo, ake to boli spravy? v kazdom pripade ma to mrzi..........bud silna

janka830
8. feb 2011

@fleuerette no ja už to mám za sebou, dneska som to absolvovala ..nič také sladké som ešte nepila fakt... 🙂 tiež som to vypila až po odbere krvi a moču a 1,5hod som čakala a nato mi odobrali znova krv aj moč...

asma
8. feb 2011

@catty2010 Ahoj tak aspon u mna to bolo uplne normalne.. ja som v robote chcytala take mikrospanky ze sa mi smiali vsetci okolo... xiixix teraz som skoro na konci a je to tu zas.. niekedy mi staci aj par minut a som fit...
Inak dievčata ako vam dopadli tie testy na cukor?? ja som mala hladinu zvýsenu tak som isla k cukrovkarovi a tam mi zistili ze cukor ked sa najem tak mi neodchadza z tela co je zle pre malinku tak som skoncila na inzuline, strasne som sa toho bala ale nie je to az take strasne a môj cukor je zas v norme takze malej nic nehrozi...

abriela
8. feb 2011

@catty2010 nebudem ta radsej stresovat. Babetko sa nevyvija ako ma. Dnes som bola na jednom vysetreni a boli tam kocky kt. mali velku pravdepodobnost Downovho syndromu a to je asi horsie ako to, ze crievka a pecen niesu tam kde maju byt, aj ked verim ze budu alebo uz aj su 🙂

fleuerette
8. feb 2011

@janka830 jej tak super, ja mám ešte 2 týždne čas 😀 , ale keby vymenili tie dve deci sirupu za igelitku bounty tyčiniek, vôbec by som neprostetovala

dejka77
8. feb 2011

@denulka28 Tak ti prajem skore uzdravenie. Mna zvykne kazdu zimu chytit hrdlo a potom nie a nie sa z toho dostat, tak som tuto zimu nosila cely cas satku aby som mala hrdlo chranene a nastastie som zatial zdrava. Dufam, ze mi to vydrzi. Co sa tyka pohybov tak nieco som zacala citit asi v 17tt., ale to bolo len take nesmele 🙂 a od 20tt sa to rozbehlo. Babo nielen kope ale sa aj dost hybe a cim dalej tym viac.

catty2010
9. feb 2011

@abriela verim, ze sa to da do poriadku. ono vela krat merania nieco ukazali a az pri porode sa ukazalo, ze babo je uplne zdravucke. ja som este nebola na ziadnych vysetreniach...........lebo je to este len ranne stadium.......a verim, ze vsetko bude dobre, snazim sa papat zdravo, papam kyselinu listovu.......zvysok je tam hore, ako nam bude dopriate.
drzim palceky

denulka28
9. feb 2011

@dejka77 uz sa neviem dockat.Mne zatial iba strasne buble v brusku a je to z dna na den silnejsie a castejsie,no uz mozno o chvilu zacne aj kopkat,len aby bolo po tych chorobach zdrave

dejka77
9. feb 2011

@denulka28 V tom 20tt by uz malo zacat kopat a potom sa to bude len stupnovat. Ja som bola na to tiez zvedava aky je to pocit, chvilami to bolo dost zvlastne, hlavne ked cestuje hore dole v brusku tak je to taky zvlastny pocit.

monilik
9. feb 2011

ahojte dievcata, aj ja som prvykrat tehotna, tak by som sa k vam rada pridala ak mozem 🙂
nase babo uz kope a ja sa z toho vytesujem 🙂 najblizsie ideme k dokymu 25.2. tak uz snad uvidime aj pohlavie... zatial len tipujeme ze chlapcek 😀
mame uz za sebou aj tripple testy, ktore dopadli negativne, takze si v pohodke uzivame tehotenstvo 🙂

denulka28
10. feb 2011

@monilik Ahoj pozeram ze sme v rovnakom tyzdni.Tak gratulujem k prvym kopancekom.Ja mam kontrolu 23.2 tiez som zvedava,ci nam povedia co to bude.V 16 tyzdni mi lekarka povedala,ze aj vie co to bude ale ze mi este nepovie,lebo este to moze byt mylné.U nas sa po 20 tyzdni chodi na neake vysetrenie a merania do nemocnice,tak ze ked mi nepovie ona,tam mi povedia.Aj mi si myslíme ze to bude asi chlapec aj by sme chceli no uvidime.Ako sa vraví nech je to co chce,len nech je to zdrave

monilik
10. feb 2011

@denulka28 🙂 nase sa naposledy tak hmyrilo ze nebolo nic vidno... noo, v 20tt je take vacsie vysetrenie kde sa meria babo a kontroluju sa vsetky organy ci je vsetko ako ma byt 🙂 tak sa tesim ako budeme ratat prstiky 😀
presne ako pises, nech je to cokolvek len nech je zdravucke 😉

zora256
10. feb 2011

Ahojte Tehuľky!
Aj ja sa kvám pridávam,som tiež prvý krát tehotná.Som v 19tt,a pohyby som začala cítiť v 17tt.Ešte nevieme čo bude,ale dúfam,že chlapček ale nevadí ak to bude dievčatko,až 21.2.mám ísť do poradne,tak dúfam,že na sone to bude vidieť,čo má medzi nožičkami.Neviem ako vy ale ja som zatiaľ schudla 5kg,a nič nepribrala,len sa mi trošku zaokrúhlilo bruško.Vy už máte mená?Mne sa páčia Emanuel a Elizabeth.
A prajem nám všetkým zdravých drobcov. 🙂

asma
10. feb 2011

@zora256 ahojjjj ja som schudla na zaciatku 8kg xiixix a teraz mam navyse iba nejake tri.. a to ma skoro aj mala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre