Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

awooojky
23. feb 2010

no ked to bude este horsie, tak sa asi niekde zavirem, nech draheho netrapim :D

barbyes
23. feb 2010

ja som pred tehu bola úplne v poho. nenechala som sa tak ľahko vyviesť z miery, ale teraz je to hrozné. neviem sa ovládať a strašne rýchlo vybuchnem a všetko si hrozne beriem k srdcu.
lenočka si trénovala? ja by som tiež potrebovala, nemám žiadne skúsenosti s malými deťmi. sa aj trošku bojím či nebudem mať problém sa o malinkú postarať. ale vraví sa, že to príde samo tak snáď je to pravda 🙂

lenocka84
23. feb 2010

ja to uz mam natrenovana na xy detoch, hlavne na synovcovi, na nom od narodenia do 20mesiacov co ma teraz

a toto je moja pracicka, zatial ma bavi ale uz len tak mesiac, nejako mi zacina zavadzat brucho tak musim to obmedzovat

barbyes
23. feb 2010

ja vtedy práveže nemôžem byť sama lebo je to ešte horšie a vtedy dokážem prerevať celé hodiny ☹ vtedy potrebujem aby ma niekto pomojkal a všeobecne teraz neviem byť sama. hneď mi je potom smutno a tak ☹

elko69
23. feb 2010

aj ja bych sla na PN ale kedze mam kludnu pracu tak nemusim,ale sak uz len 2 mesiace a pojdem na matersku dovolenku uz hadam..zaciatkom maja...

rebelka no mne tie testy vysli dobre chvalabohu, ale teda neviem co to znamena ze neg. aj pozitiv. ked ich mas??len nestresuj hlavne lebo babetko to citi,niekedy testy vyjdu zle lebo je zle vyratany termin porodu a zalezi asi aj od veku matky,to su rozne faktory,budem drzat palceky...

janinna11
23. feb 2010

Rebeka neboj, pojdes este raz na odbery a uvidis, musis verit, ze bude vsetko v poriadku, ja sa takmer kazdy veecr rozpravam s nasou Bublinkou, a dakujem jej, ze je taka bojovnicka a tak silna, a ze sme velmistastni, ze je zdravucka atak,,,,, myslim, ze to mimi pocuje, vnima nas hlas, z ktoreho uz mozno citi vdaku a stastie, i ked nerozumie, zvyka si pomaly na farbu nasho hlasu a ked sme aj my kludne a stastne, myslim, ze to pomaha, skus to, drzim prsty 🙂

barbyes
23. feb 2010

ktoré sú tie triple testy? To sú tie z krvi do 14 týždňa?
rebeka neboj, určite to bude OK 🙂

awooojky
23. feb 2010

no to ze som nemohla byt sama som mávala aj predtým ked som nebola tehu, bolo mi smutno az som plakala so m sa cítíla nejak sama

rebeka25
23. feb 2010

Elko69- no ja viem ze to dost zalezi od veku matky a pocula som ze skoro kazdej mamicke nad 30 vyjdu testy zle - aj ked nakoniec maju zdrave babatka. Ibaze ja mam 24.

janinna11- ja velmi dufam ze mam len zbytocne stresuju

janinna11
23. feb 2010

Rebeka, ja idem zajtra na genetiku, lebo robim v chem. priemysle, mali by mi aj povedat vysledky z krvi - prvy skrining, ale komplet to budem vediet az okolo 18tt asi, po druhom skriningu, a tiez mam strach, ale uz nestersujem tak, ako v 6tt, kedy som mala obrovsky strach, ci sa mimi udrzi a tak.... verim nasej malinkej Bublinke, ze to vsetko zvladne a ze je zdravucka, je to nasa bojovnicka!!! 😀

Musis aj Ty verit, a nepripustat si negativne veci, myslim, ze ked sa ma nieco zle stat, stane sa to a my to velmi neovplyvnime a stres babatkam ozaj nepomaha, tak hlavu hore a usmev 😀 😀 😀 !!!!!!!!!!!

elko69
23. feb 2010

rebeka ale to nezalezi len od veku matky ale fakt ak ti aj zle vyrataju termin,vedy hlavne moze prist k takym vysledkom,myslim ze sa o tom uz pisalo niekde ze mamickam to vyslo zle napriek tomu si deticky nechali a boli zdraveeeeeeeeee...takze skus myslit pozitivne a nie negativne,ok??

niki21
23. feb 2010

Ahojte dievcata 🙂 ...asi sa pridam medzi vas ak mi zajtra navsteva u dokina dobre dopadne 😒

dajna11
23. feb 2010

niki 21 držíme ti silno palce,päste...všetko🙂

janinna11
23. feb 2010

Niki vela stastia zajtra u lekara, a ako dlho ti uz mrska meska??

anjelik026
23. feb 2010

ahojte asi sa pripajam k vam no ano som tehotna a je to po prvy krat neviem ci sa mam tesit ci strachovat som este len v plienkach 😀 totizto tento tyzden sme zacali 10tt 🙂

rebeka25
23. feb 2010

Babi dakujem Vam velmi pekne pokusim sa upokojit, a verim ze to bude vsetko oka. Ale aj tak keby mi vlastne blizsie vysvetlili ze co a ako tiez by mi bolo lahsie na dusi

dajna11
23. feb 2010

anjelik026 jasne že sa máš tešiť🙂))....i ked aj ja som mala rozne pocity a to sme sa rok snažili o maličké

barbyes
23. feb 2010

ja som sa hrozne tešila keď sme to zistili a strach na mňa zatiaľ nedoľahol 🙂

niki21
23. feb 2010

dajna11: dakujem🙂

janinna11: dakujem no pravde podobne 14dni ak ratam od uhniezdenia ale ak to tak nieje tak netusim ale mam pozitivne testy 🙂

anjelik026
23. feb 2010

u nas to nastastie nebolo o snazeni ale o planovani a stastie bolo v tom ze plan sa nam posunul o pol roka skor postarali sme sami sebe o prekvapenie a samozrejme ze moja draha polovicka sa nesmierne tesi a je strasne snaživý a nesmierne pozorny aj ked sa mi to snazi ulahcit vsetko tam ten strach je ☹

anjelik026
23. feb 2010

dajna11 a v kolkom si tt ??

lenocka84
23. feb 2010

čaute nove tehule
vyplnte si pas aby sme mali o Vas nejake to info

dajna11
23. feb 2010

no ale vyšlo to a ak to plánujete tak sa treba len tešiť. ja sa teraz teším aj bojim zároven.či všetko pojde ako má,aj bývanie musime do porodu vyriešiť a výbavu nakúpiť a ked ja som taká že nie moc na nákupy a tak...no a ani manžel a bude to na mne samej lebo on macko do obchodu nevkročí...to radšej doma mi pomže ako može.

anjelik026
23. feb 2010

tak s tym byvanim to mame asi rovnake 😅

dajna11
23. feb 2010

máte ho maličké ako my?

dajna11
23. feb 2010

anjelik026...ja som začala 16tt

anjelik026
23. feb 2010

dajna11 nie mi sme v podnajme a ja to mam horsie tu kde zijem nie som v mojom rodnom meste tu mame pracu a do porodu by sme chceli kupit domcek v trvalom bydlisku ale ako to vsetko stihneme a urobime to neviem si ani predstavit 😒

elko69
23. feb 2010

rebeka neviem asi nechceli do telefonu zbytocne nieco aby si nepochopila zle trebars...

niki drzime palceky....

anjelik to su tie prve pocity,kazda z nas ich asi ma,ja tiez som prve dva dni plakala lebo som nevedela co ma caka a ci sa to malo stat alebo nie a teraz sa uz neviem dockat kedy toho drobca budem mat v naruciiiiiiiiii

my to tiez nemame az tak vyriesen uplne s byvanima,el tak mame kde byt zatiala to je podstatne aj pre nasho malickeho...

anjelik026
23. feb 2010

hm nie nemame to lahke ani jedna z nas?! Mna tesi a upokojuje ze ta nasa mala fazulka je ocakavana v celej nasej rodine-a to mi dava silu vela sili 😵

niki21
23. feb 2010

elko69: dakujem som zvedava ako to dopadne 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre