Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
6. máj 2010

baby, naval tepla nie je nahdou naznak bliziaceho sa porodu? Lebo toto je uz hrozne! Zo mna tecie, take mi je teplo a manzovi je zasa chladno...tak ja neviem...toto som doteraz az takto nemala. treti den ma to uz trapi.

Lulu ako sa mas?

Lubka podla mna chodte kludne von na kratsiu prechadzku pre zaciatok. Ja teda planujem ist s malickou von po prvom tyzdni. Vzduch urobi detickam dobre. Nechod medzi veeela ludi, ale inak ti nema co branit. 😉

lenocka84
6. máj 2010

ahojte koceny
ako sa mate?
my sme si dnes absolvovali 2 vysetrenia, skoro ma porazilo
ale chvalabohu mame to za sebou, a uz len oddychujeme

janefonda
6. máj 2010

leni no aspon to mate za sebou. Dufam, ze vsetko ok!

lenocka84
6. máj 2010

jane boli sme na ocnom, tam sme cakali 1,5 hod po nakvapkani, skoro ma vystrelo, kedze nekojim, mlieko v taske, samozrejme ledva vlazne, tak som trrrpla ci to maly vydrzi alebo budem musite krmit tam
chvalabohu vydrzal
ocka mame ok, ko za 4tt
a boli sme na klbiky, uzv, aj to super, dokonca lepsie ako donosene deti, mame ko az za 4mesiace

janefonda
6. máj 2010

no tak supis, len nech sa vam dari aj nadalej! 🙂 aj ked viem si predsavit, ze sa ti tam hrozne chcelo po tom nakvapkani cakat 😠

lenocka84
6. máj 2010

hlavne ze nam to nepovedala sestricka, ale to sme sa len tak dopoculi medzi ostatnymi rodicmi
boode a dnu mu chudatko takymi kliestikmi otvorili ocko, a dr. mu to pozerala
vyzeralo to hrozne
ale hned ako skoncila zase zaspal

garonka
6. máj 2010

babky kuk foto v albume
jej leni čauko 😀

lenocka84
6. máj 2010

lucik ahoj
cica povedz kedy si bola prvykrat s malym vonku? mam dilemu ci ho uz vziat pekne do kocika, a ist von

garonka
6. máj 2010

leni ty už kľudne môžeš dať maleho aspoň k oknu alebo na balkon tak na 15 min
nieje zima a v jari je super vonku
my sme februarovi, vtedy buď snežilo alebo fukalo čo som sa čertila ako pes ja som dala Tobiho na balkon furt na 15 min keď mal 3tt a keď mal 6 dni som snim šla prvykrat v kočíku k lekarke a to vtedy snežilo o dušu

lenocka84
6. máj 2010

my balkon nemame
dnes bol vonku bo sak sme sli ku lekarke, na 2x
tak trosku vonku bol, potrebujem ist zajtra na postu, tak preto sa pytam
snad mu to neublizi

garonka
6. máj 2010

leni vonku nieje zima a jeho pekne oblečieš do kočiarika aby ho nebolo vidieť
kľudne sa prejdi i jemu vzduch urobí dobre 😉

lenocka84
6. máj 2010

lucik ako to myslis aby ho nebolo vidiet

barbyes
6. máj 2010

ahojte,
malinká mi o dušu štikúta, chúďatko

garonka
6. máj 2010

jaj som to blbo napisala 😅
oblečieš ho tak aby mu nebolo teplo, teda musí mať o jednu vrstvu viac ako ty
a navrch daš ten kryt z kočíka
ja i doteraz nosím nefuka nam a fajne teplučko v kočiariku je 🙂

lenocka84
6. máj 2010

ahoj barby

lucik my mame taku fusakotasku, co cez leto udrziava teplotu
ale tak ked je v perinke, tak neviem

barbyes
6. máj 2010

leni, ja si tiež myslím, že keď s ním na chvíľu vybehneš tak mu to len prospeje

garonka
6. máj 2010

leni daj ho do tej fusakotašky v nej mu bude fajne
ja som mala tobiho v zavinovačke tak navrch deka a tak kryt ale to bol februar a snežilo

zazalienka
6. máj 2010

Ahojte, Leni, kľudne môžeš ísť von, hlavne ho moc nebaľ keď je vonku teplo, lebo sa Ti prehreje.. náš malý mal 2 a pol týždňa a ja už som s ním behala autom kade-tade a prekladala zo sedačky do kočíka.. je teplúčko, nemusíš mať strach.. malinkému to len prospeje, a keď je pod mrakom alebo prepŕcha, ešte lepšie.. bábatkám sa super dýcha vtedy a krásne spinkajú..
bábätká sa otužujú v zime na 15-20 min. na balkóne, na prechádzku na pol hoďku s ním podľa mňa môžeš ísť..

lenocka84
6. máj 2010

lucik a dat ho aj do perinky ci ani nie?

dufam ze mu to neuskodi ked je predcasniatko

garonka
6. máj 2010

leni ak bude chladnejšie tak daj ak bude dusno a teplo tak nemusíš
nieje dobre prehrievať babätka
mne sa to raz vypomstilo maly vkuse reval

zazalienka
6. máj 2010

aj náš malý je nervný keď mu je teplo.. som nevedela čo mu je a keď som mu dala dole sveter tak sa usmieval.. bohchráň ho dať do slnkom vyhriateho auta.. to vreští..

lenocka84
6. máj 2010

tak uvidime ake bude zajtra pocasie, necham sa prekvapit
musim ist na postu, tak urobime si prechadzku

lulu4
6. máj 2010

Jane: pytala si sa ako sa mam? no dnes som bola v skole, pisali sme test, ale ti poviem dala take otazky, ze dovi, pozeram ze prvu viem, druhu viem a potom to uz islo, som vedela poslednu siedmu, ci z toho bude nejaka znamka uvidime 😀
a ty co este nerodis?

janefonda
6. máj 2010

Lulu tak snad ti to dopadne aspon tak,. ako mne naposledy. Sama som bola prekvapena 😉 niekedy sa clovek zbytocne podcenuje a nakoniec vysledok prekvapi 🙂
No nerodim este ☹ aj ked by som uz rada, ak mam po pravde povedat. Mala santi, stikuta aj taku pol hodku v kuse 😅

lulu4
6. máj 2010

Jane, tak to ti verim, ze by si uz isla najradsej, uz to musi pomaly prist, ved myslim na teba kazdy den, ze co ked uz ta Jane pojde 😵 Uz by si mala malicku pri sebe... hihi tu stikutku babatka som nezazila este, to je aky pocit? to ti asi cele brucho skace ze? ako inak, co si dnes porabala?

janefonda
6. máj 2010

dnes sme boli v nemocke na ozvy a ultrazvuku a nieco ako poradni. Merali mi tlak, kontrola mocu... klasika... Najblizsie mame prist az na termin, ak teda do vtedy neporodim 😉 Tam sme boli tri hodky a potom som si zdriemla na pol hodku, zobudili ma poslickovia... a teraz internetujem- totalna napln prace 😀
stikutka je taka zvlastna, sa ti brusko natriasa v pravidelnych intervaloch. Je to hrozne mile, ale malicka musi byt po pol hodke uz riadne vycerpana 😅

dugyna
7. máj 2010

ahojky jane mam na teba otazocku ako si malovala zvieratka u malej v izbe...teda ako si si tam dala na stenu obrisy toho zvieratka
jane ty uz si 39tt 😝

jej lini ako sa ma tvoj malicky?

o garonka ma nove foto 🙂

dugyna
7. máj 2010

jane aj mam problem ze mi byva v poslednej dobe strasne teplo....nemyslim si ze by to bol priznak bliziaceho sa porodu

dugyna
7. máj 2010

jane nech sa tvoja malicka vypyta 8maja 😀

janefonda
7. máj 2010

dugy cau, no neverim, ze ta vidiet 😠
No este som to nemalovala, ale uz mam kupene farby, tak sa do toho treba len pustit. Co uz ked som teraz taka spomalena 😅 Ja to normalne rucne nakreslim ceruzkou, ale uplne jemne a potom budem malovat. Teda taky mam plan, uvidime aka bude realizacia.
Ach jo 39 tt... cakaaaaame kedy to pride. Uz by mohlo! Poslickovia sa mi hlasia uz denne a vazne ma to takto nebavi. Radsej nech uz je to na ostro a malicka nech je na svete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre