Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
10. máj 2010

lulu, dik 🙂 Jasne, ze sa nehnevam... Vsak co moze byt lepsie ako ctrl+c a ctrl+v? 😀

barbyes
10. máj 2010

ahoj gali,
ja si myslím, že celkom fajn a začala som minulý týždeň, čiže v 34tt, tu mi písalo 35tt tak neviem....lebo termín pôrodu mám tu aj podľa doktorov rovanaký 😕
jane, si tu??

barbyes
10. máj 2010

baby, kam ste zmizli?

lulu4
10. máj 2010

ahoj som tu pozeram fotoalbumy tu na koniku, a v telke pozeram show dance 😀 no kolko si dnes dala s epinom, 28 nebodaj?

barbyes
10. máj 2010

skoro... 27,5 😀 ale keď som to merala s krajčírskym metrom tak mi to vychádzalo iba tých 25 až 25,5 😕 😕 tak ja teraz neviem...

barbyes
10. máj 2010

my pozeráme hokej. som si pozrela panelák a sľúbila som Vladkovi, že si to potom môže dať kam chce..

janefonda
10. máj 2010

barbyes som tu 😉 len som odbehla.
Ja som dnes necvicila este a uz asi ani nebudem, ked tak dam si cvicko zajtra rano. Ja mam teraz taky problemik poslednych par krat som vzdy malicko krvacala. Vzdy mi tam praskne nejaka cievka. A pritom citim, ze mam este rezervu, lebo ma to neboli. Jedine tlak na konecnik mi pri tom prekaza, ale to iste bude aj pri porode 😒

gali
10. máj 2010

dievcata, vy ste normalne proficky 😉 Hihi, lulu, ked mi budeme takto cvicit... Sa nam to nejak krati 😎 Ja pisem priradovacie suvetia, tak obcas som mimo a obcas sem nakuknem.

lulu4
10. máj 2010

no esteze toho mojho ten hokej teraz tak nechytil...no tak to si pekne dala uz, ale je divne teda ked si to merala metrom ze to vychadza inak... dnes mi Vladko uz zmontoval novu kniznicu do spalne na moje blbosticky, knihy, sanony a tak... sa tesim, este tam nedal police ale zaklad uz stoji, lebo ze to bude zajra este vrtat k stene... a tu staru dame jeho segre do bytu lebo ta je velka a zabera pri mojej posteli vela miesta a namiesto nej tam bude postielka, aj ta uz caka v krabici, juuj radsej by som ju uz videla poskladanu... musim este mesiac cakat lebo az potom sa jeho segra bude stahovat a moze si zobrat tu kniznicu od nas...

barbyes
10. máj 2010

mne tiež poväčšine jednorázovo ide trošku krv tak ale je to neprirodzené pre to tkanivo a je tam hrozne veľa cievok takže to neberiem nejako tragicky 😉 mňa to tiež nebolí len je to nepríjemné, nechcem ísť na doraz
ty si to neskúšala merať? mi to nejde do hlavy... 😕

lulu4
10. máj 2010

gali: priradovacie suvetia, to co je? ja som uz taka tupa 😀 no ja si to epino neplanujem kupit aj ked sa nehadam ze to moze byt dobra vec ale predsa dalsich 100 Eur navyse... radsej nieco ine kupime... ked ma budu musiet nastrihnut tak nastrihnu ale bola by som radsej keby nie.... ved im poviem ze ked to nebude potrebne ze si to nezelam... uvidime...ale ozaj to bezi... inak meno Zoja som aj ja zamyslala dat dievcatku 😵

barbyes
10. máj 2010

môjmu tento rok šibe...či hokej, futbal...on musí vidieť všetko. ten hokej mi nevadí lebo to si mrknem aj ja, ale...a tiež nemusím vidieť všetky zápasy, tie naše mi stačia a ak hrajú fakt nejaké 2 silné mužstvá proti sebe tak ešte to

gali
10. máj 2010

lulu, u nas viem, ze nenastrihuju, tak tak pre istotu a mozno pre dobry pocit pocvicim 😉 Tak to tu mam pekne pokope - barby idem mat Viktoriu a ty si chcela Zoju. Som zvedava, ze ktore meno to bude 😉 a nad suvetiami sa nezamyslaj, vsak to uz bolo davno, ked to bolo dolezite... 😉

janefonda
10. máj 2010

barby mne tiez neva ked ide trosicku krvicky, ale raz som sa hrozne zlakla, lebo som zacala dost krvacat, ale po dvoch minutkach bolo po vsetkom 😉 Ze by som si isla zacvicit predsa len? asi hej...
inak ja som to s metrom este nemerala , iba podla tej tabulky 😕

barbyes
10. máj 2010

ja som tiež váhala, ale ak ma vďaka tomu nebudú nastrihávať tak mi to za to stojí 😉 inak nastrihávajú automaticky, telo sa tak rýchlo neprispôsobí. a ak nenastrihnú tak Ti hrozí, že sa roztrhneš a to radšej ten nástrih 😒 kamoška sa dotrhala a vraj to fakt príšerne bolelo, ten nástrih necítiš. ono len to hojenie je bolestivé tak ale určite sa to dá zvládnuť, ale ja som sa rozhodla, že to nechcem

barbyes
10. máj 2010

gali neopakuj 😠 Vikinku mám ja 😉

barbyes
10. máj 2010

jane, ja som tiež išla stále iba podľa tabky, ale som to dnes odmerala aj metrom, neviem ako mi to napadlo, a nejako mi to nesedí.. 😒

gali
10. máj 2010

hihi, barby 🙂 uvidim podla kontrakcii... 😉

barbyes
10. máj 2010

tak ja Vás opúšťam, idem sa ešte trošku venovať manželíkovi kým pôjde spinkať 🙂

janefonda
10. máj 2010

dobru noc barby. Tak ja som prave docvicila, ja uz neviem stale len 28, a pritom by sa dalo aj viac, len sa to bojim uz viac nafuknut...ale rezerva stale je... No hadam to bude stacit 😉
pekne sa povenuj mm! Moj je zasa v praci ☹

gali
10. máj 2010

jane, moj je tiez v praci ☹ Pri kolkych cm si zacinala? Si nepamatam a viem, ze si to aj pisala.

gali
10. máj 2010

dobru noc, barby

janefonda
10. máj 2010

gali tusim 22cm, ale nie som si uplne ista, ale tak nejako to bolo 🙂 Si pamätam ako ma to bolelo, dnes dam 28 cm a ziadna bolest, este s rezervou. Len naozaj neviem preco to poriadne nedofuknem 😠 By som dala isto aj viac...hmmm
Tak sme samucke obe...no parada ☹

gali
10. máj 2010

jj, samucne az na to, ze mojho manzelika poslali na tyzdnovku a ani netusim, ze kolko ju bude opakovat... 😠 Vsak ma bude vidiet len po tyzdnoch ako sa zvacsujem. Este kym chodim do prace, tak to leti a verim, ze v lete uz bude zas tu robkat.

janefonda
10. máj 2010

moj mal robit tento tyzden len jeden den a nakoniec to bude 5-6, lebo jeho kolega sa v sobotu porezal na ruke, ma tam 8 stichov, tak niekto musi robit...az na to ze ja by som uvitala keby bol somnou doma, kedze porod sa blizi. A tak sme to mali pekne naplanovane ☹

gali
10. máj 2010

hm, ja nastastie mam este - dufam - daleko do porodu, tak som kludna aj skrz toho, lebo inak neviem... To by asi nestihol 300km len tak dofrcat, ze mam bolesti. Vy to mate aspon blízko? Len davaj na seba pozor a nech sa kolega rychlo pozviecha.

janefonda
10. máj 2010

Mame to blizko nastastie, len presne neviem ako sa da rychlo vyhodit zakaznikov a povedat, ze zaverecna...ked to teda na mna pride. Ale mm povedal, ze to zvladne a hned ako mu zavolam pride. Tak som zvedava, kedze ja tu nemam nikoho okrem neho. Spoliehat sa mozem len a len na manzela...ale tak aj sa trosku hnevam, ze to musi odrobit on. Sa mohli aj ostatni kolegovci trosku viac pricinit 😠 Hlavne aby to stihol! 😉

gali
10. máj 2010

budem na teba mysliet, aby ked to na teba pride bol doma a mohli ste to spolu v klude poriesit... 😉 Ale fakt kolegovci mohli byt trosku ohladuplni... 😠

janefonda
10. máj 2010

Co uz narobim, hlavne aby si to pekne so mnou odzil 😠 len tak lahko a z toho nevykruti 😀

gali
10. máj 2010

😀 presne tak a na druhej strane je to uzasna podpora uz len ta pritomnost - hovorim akoby som rodila kazdy rok.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre