Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 no to si vystihla 😀 😀 😀

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 no viem o com pisem, niekedy ako male decko,,,,takze sa tesim budem mat hned dve deti,,,,

vefi89
24. máj 2010

@anic1 skús napísať IP: zazalienka tá je z tt 😉

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 ja vravím že ich mám dvanásť 😀 😀 maťa, miška a mm za 10 😀

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 ked si sa balila do porodky tak si si brala veci vsetky podla toho zoznamu co dava nemocka,, myslim pocet kosiel nocnych atd,

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 každá nemocnica píše inak....ja som mala:
2 košele, 2 podprdy, tampóny do podprdy, asi 5 nohavičiek+5 popôrodných, dva balíky vložiek, celé balenie plienok, 4 látk. plienky+2 osuškové...no a mydlo a takéto veci.krém na zadok mi dali v nemocke

lutsine
24. máj 2010

anic1 .......elko69 je myslim z TT a bude tam aj rodit.

barbyes
24. máj 2010

čaute kočky, ako sa máte? ja akurát raňajkujem melónik 😀 mňaaam

vefi89
24. máj 2010

@barbyes brú chuť 😉

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 tak to mas cele muzstvo pri tolkych detoch a mm deti ako k miskovi sa maju, sa tesia pravda , ti ti nepomozu trosku

no ja si musim este tie poporodne nohavicky kupit,,,tie este nemam

barbyes
24. máj 2010

ďakujem a ty ako s malým? poslúcha?

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 ale kde pomoci sa nedočkáš.....ale som rada aj tak, lebo oni sa obe strašne pošahané a ja sa bojím že by mu boli ublížili. sa nesmú ani priblížiť 😀 😀 a tie popôrodné nohavičky veľmi vďačná vec, najmä keď budeš normálne rodiť

barby, aj sa snaží ale moc mu to nejde 😀

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 no tak to mas fakt na prd som myslela ved to su uz v takom veku co by ti mal pomoct ,,
no hadam ked pojdem do lekarne budu mat tie nohavicky,,,,nevies kolko stoja?

barbyes
24. máj 2010

veď on sa to naučí 🙂
a tie popôrodné si mala ktoré? lebo sú sieťkované a potom tie obyč, ale také strašné bombarďáky až neviem kam...ja som si zobrala tie sieťkované lebo som nevedela a v lekárni bola taká.....nevedela v ničom poradiť, neviem načo tam bola

jjana17
24. máj 2010

@barbyes to je viac druhov tych poporodnych,,,fuu to som ani nevedela

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 no aby som ťa neoklamala, dám ti link, ja som ich cez net...len musím hladať

vefi89
24. máj 2010

@barbyes sieťkované....dobre vetrali 😅

janinna11
24. máj 2010

Baby prepacte mi!! Ale ja vobec akosi v poslednom case nestiham 😖 Viem, je to so mnou strasne!! Vcera sme boli s drahym v kine na Robina Hooda, ak mate rady dobrodruzne, chodte, Russsel je tam bozsky... a nie je to ziadny krvak, ale i kus romantiky 😅
No a vcera som opat bola v TN v predeti.sk a kupila som si kojenecky vankus aj so suchym zipsom dole, cize sa vam da pekne spojit, len za 16.9,- eciek baby, a uz som na nom aj buvkala, je super!!

Apropo, takze janefonda este nic, ze??

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 no jasne daj link, lebo aj tak v lekarni je vsetko predrazene ukrutne

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 len nie sú to presne oni, ja som mala 5 ks v balení, len už ich asi nemajú, neviem ich nájsť 😅

vefi89
24. máj 2010

a ešte toto odporúčam na bradavky 😉 https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 vefi dakujem za ochotu,,,a tu masticku mam uz kupenu doma,,,,,to je skvela vec

lulu4
24. máj 2010

ahojte, citam si do skoly tak vas citam obcas tak jednym ockom... akurat prisla postarka s balickom... konecne som sa dockala... hihi prisiel paplonik, vankusik do postielky, nepremokava plachta a odsavacka na mliecko....

@vefi89 pozerala som ten link na tu bepanthen mast, vyzera byt ozaj dobra, tu kupim pre maleho na zapareniny, nieco na ten zadocek musime mat pre deti ale to ma este cas, taketo veci ako tie poporodne nohavicky, pre maleho kozmetiku a tampony do kojacej podprdy pojdem niekedy v juli kupovat, to staci...
inak vefi aku kozmetiku pre maleho pouzivas? teda mas asi nejaky olejcek alebo v com kupes a co mu po kupeli natieras na telicko? samponik asi hned netreba ze? a ten lieh na pupcek po narodeni to si musis domov tiez kupit, v nemocke ti daju ked si tam?

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 ale tu masticku vyuzijes aj ty na bradavky, ja ju mam lebo mi obcas teraz popukali, no a ti poviem je senzacna,,,,

ked mna dnes nesibne tak asi nikdy,,,,,

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 v nemocke mi dali pre malého rybaciu masť (na zadoček) aj ten lieh...ale domov som si to zobrať nemohla..ja na riťku dávam Rybilku, olejček mám Aviril, ale natrela som ho len 3 krát, iba prvé tri dni keď sme prišli z nemocky, mydielko mám Johnsons...šampónik netreba, ja umývam hlávku mydielkom, a ten bepanthen používam len na bradavky, mne to veľmi pomáha, natieram si ich vždy po sprche, lebo som mala jeden čas veľmi zdurené a zapálené a toto mi preliečilo za 2 dni

barbyes
24. máj 2010

@lulu4 ja ju mám tiež, mne ju poradila v lekárni na bradavky a potom som čítala, že je dobrá aj na kopec iných vecí, ešte som si kúpila aj klasickú kalciovku, že uvidím..
@jjana17 ja som ich kúpila klasicky v lekárke za pár centov, nie je to vysoká položka
babky, idem ja off lebo som volala s kamoškou, preto taká dlhá pauza, a podozvedala som sa vecí, že až nechápem a idem za ňou pokecať...tak možno večer sa napojím a ak nie tak zajtra
pa-pa

janinna11
24. máj 2010

AHoj Lulu, ty uz mas vsetko pokupene?? 🙂
No ja este ani vanicku, ani postielku, perinku...atd. Ale uz sa musim polepsit a vsetko to objednat z netu, lebo chodit sa mi uz velmi nechce...

barbyes
24. máj 2010

@vefi89 a treba tú bepanthen zmývať pred kojením alebo...?

vefi89
24. máj 2010

ozaj a Mirka písala že je na CTG 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre