Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
2. jún 2010

@jjana17 joj jani, tak skoro? to skoro ako v BS, ked cakas k primarovi, musis to stihnut do siedmej 🙂) a v Hainburgu zas mam termin vzdy o pol piatej poobede.. super, ze je vsetko v poriadku 🙂

zuzumajko
2. jún 2010

@jjana17 to preco tak skoro jani?

happy8051
2. jún 2010

baby, je tu niekto kto sa chysta latkovat?? kolko plienok si kupujete?

jjana17
2. jún 2010

@happy8051 no u nas o siedmej rozda 16 caseniek, nemas casenku nezoberie ta, a o siedmej sa vzdy vsetky rozoberu,,,takze som si privstala aby som sa vybavila

tadotami
2. jún 2010

@happy8051 myslis tie klasicke plienky alebo tie moderne co su teraz?

happy8051
2. jún 2010

@tadotami ved to keby som vedela... len zacinam rozmyslat kolko toho asi treba a co je najlepsie? co mi mozes poradit?

dugyna
2. jún 2010

@happy8051 Ja hej.uz mam aj nakupene.chces pouzivat klasicke stvorce?alebo ti moderne nohavicke plienky?

dugyna
2. jún 2010

Happy ja mam nakupenych 15ks nohavickovych velkosti xs/s -denne aj nocne plienky,a 23plienok jednovelkostnych-sml,tam budem asi musiet casom dokupit nejake nocne plienky.inak netreba ich az tak vela,len ono je to mania🙂.a mam 20 klasic.svorcov,a 3ks bambusove stvorce,2ks viacvrstvove, a jedny zavazovacie disany,urcite vyuzijeme keby bola nejak moc mala ukakana. Ak ti mozem poradit,nekupuj drahe plienky na zaciatko,skus kuknut aj tu bazar-predavaju aj nepouzite.takisto sa oplati na ebay.com vydrazit.

tadotami
2. jún 2010

@happy8051 no ja som pri tamarke pouzivala klasicke a aj teraz budem.a viem ze dugy ma nakupene tie moderne tak to bude vediet asi lepsie ona.

dugyna
2. jún 2010

Tami uz ti je lepsie?

happy8051
2. jún 2010

@dugyna netusim 🙂 co si kupila ty?

tadotami
2. jún 2010

@dugyna ani nie.vcera som zjedla len jeden rozok a teraz idem k dr na poradnu a na sono ladviny.ale aj podla neho je to ladvina lebo mam len jednu a aj pri tamarke som mala problemy.vraj je to na nu zataz.tak uvidim.nemysli si ze je to z jedla.no ved uvidim co mi dnes povedia.

vefi89
2. jún 2010

poraďte čo 5-ročnému chlapcovi na narodky???

jjana17
2. jún 2010

@tadotami tami a este aj tak strasne opuchas,,,inak ahoj

jjana17
2. jún 2010

@vefi89 a co chces nieco prakticke alebo hracku

vefi89
2. jún 2010

@jjana17 hračky moc nie, tých má moc veľa, taká zazobaná rodina 😅

jjana17
2. jún 2010

@vefi89 fu tak to je najhorsie ,,, ja si myslim ze obleckom nic nepokazis nejakym na leto

vefi89
2. jún 2010

@jjana17 to hej, ale on je nadrozmerný má poruchy štítnej žľazy 😒

jjana17
2. jún 2010

@vefi89 fu tak to je fakt na prd to mas tazke

dugyna
2. jún 2010

@tadotami ono mna to napadlo podla toho ze ta to boli nizko na zaludok a ze zvracias..a nepostrehla som ze by bola nejaka viroza...mala by si teraz menej solit..a papat musis..drzim place aby to dobre dnes dopadlo..

dugyna
2. jún 2010

@vefi89 ja by som vsadila na knizku 😉

vefi89
2. jún 2010

@dugyna už som nad tým rozmýšľala....hmmmm no ešte mám dva dni taak uvidím či ma niiečo iné nenapadne..ďakujem za ip, nejdem ale odpisovať miška mám na rukách, tak potom neeskôr 😉

dugyna
2. jún 2010

@happy8051 ja mam kupene viac menej vascinu BL-cize baby lucy pleinky slovenska vyroba vyborna kvalita a rozumna cena..ma ich pan pilka na www.plienka.sk a pribali vzdy aj nejaky darcek 😉 to su nohavickove plienky a na vrch musis kupit este vrchne nohavikcy..ja som kupila PUL a jedny vlniaky a dalsie strikuje babaicka, mam par aj popoliny..ale kvalita ako BL a cena vyssie--len mam pocit ze su vacsie a sirsie..
a potom som vydrazila na ebay.com kapsove plienky /to su take co uz nepotrebuju vrchne nohavicky a das do nich dnu podla potreby na vypachatie co len chces..a kupila som 5ks za necelych 15 eur 😉 , a ako nocnu plienku mama BBH /to je znacka/ bambusovu a litle lamb bambusovu..a bambusove BL/babylucy/
skus pokukat stranky www.branakdetem.cz tam maju najviac plienok, www.latkovky.sk, www.plienka.sk, www.ekoplienky.sk, www.latkoveplienky.sk, www.plienocky.sk

len nekupuj fakt tie drahe plienky Gro baby a Bum genius..ak chces kup si z nich tak jednu a uvidis ako budes poskojna..na novoska su aj tak take plienky dost zbytocne , a FLIP Bum Genius nekupj je to len akoby vrchne nohavicky- do ktorych vkladas stvorcovu plienku..alebo inu vlozku..moc sa neoplati za tu cenu..

ja som vsadila na tie nohavickove a mam aj stvroce

dugyna
2. jún 2010

@vefi89 sak ked ma hracky a oblecko v dnesnej dobe tazko bez dietatka kupis 😉 , neni zac v pohode 😉 pozdrav Miska 😉

lulu4
2. jún 2010

dobre ranko alebo uz dobry den, tu sa uz vo velkom rozoberaju darceky pre deti, plienocky a neviem co este 🙂

maminakatka
2. jún 2010

caute baby ,som tu uz dlho nebola ...prave som prisla z poradne ,nas maly huncut je v podstate velky valibuk 1705g !!!!!! ,ale je nedobre otoceny ☹

barbyes
2. jún 2010

ahojte žienky moje, ako sa máte? ja som sa práve vrátila z Kramárov, boli sme na monitore, tak srdiečko má zdravučké 🙂 aj vy ste také unavené? strašne zle na mňa vplýva toto počko, normálne rozmýšľam, že si zbehnem ešte ľahnúť 😒

skipppy
2. jún 2010

Ahojte Kocky!Mam 2 otazocky,Prva je:Kde v BA je nejake dobre centrum na psychofyzicku pripravu aj v dobrej cene???
A druha:Kedy ste kocky citili prve pohyby babätka a ze ako by som to mala citit,ci to nieco pripomina?
Dakujem vopred za odpovede 😉

barbyes
2. jún 2010

@happy8051 ja som tiež pokúpila BL organic SML čiže jednoveľkostné a mám ich len nejakých 7 a radšej som nakúpila viac tých vymeniteľných vkladačiek a hlavne Baby Lucy si veľmi chvália kočky čo ich používajú a sú dobré aj na noc. Mám dve aj také mini XS Swaddlebees-tie vyzerajú byť super, ale sú drahé, mne sa ich podarilo cez bazár lacnejšie inak by som ich nekúpila a mám aj tie flipky, ale presne ako píše dugy, podľa mňa nie sú dobré a vyvalila som za to dosť peňazí 😒 veď uvidím čo na ne povie krpec a 20 ks štvorcových. Ja som na vrch kupovala vlniaky, tie si tiež veľmi pochvaľujú a na úplne mini som kúpila jedny XS PUL Fix tiež od BL(Baby Lucy), tie vyzerajú byť fajn. fakt nekupuj veľa, na začiatok kúp pár a potom dokúpiš lebo nevieš čo drobcovi sadne a nech Ti to zbytočne nestojí v skrini. tiež som pokúpila aj cez bazár ako dugy, predávajú tam aj niektoré, ktoré boli iba pár krát používané a sú ako nové ale lacnejšie

barbyes
2. jún 2010

@skipppy ahoj, ja som na prípravu nechodila, ale môžeš ísť aj priamo v nemocke tam Ťa to vyjde určite lacnejšie alebo pozri net. Na Kramároch to robí Jandová a na Antolskej Ježíková inak neviem.
a pohyby začne cítiť každá inak ale poväčšine je to okolo 20 tt, ja som napr. cítila už v 16, ale to je dosť skoro a niektoré baby začínajú cítiť až v 22, ono je to fakt individuálne 😒 . Ja som pred tým než som začala cítiť pohyby asi tak týždeň cítila pár krát za deň pichnutie v podbrušku vždy na rovnakom mieste(akoby také tupé bodnutie) a potom som začala cítiť akoby také šteklenie zvnútra, taký zvláštny pocit, baby to popisujú ako motýlie krídla alebo niektoré cítia také bublinkovanie akoby aj to sa mi stalo, ale to si zasa môžeš zameniť s črevami. a potom som začala cítiť kopkanie, to už cíti aj muž na dotyk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre